» »

Linksys WRT54GL - bridge

Linksys WRT54GL - bridge

zk_eu ::

Pozdravljeni,

res bi potreboval vašo pomoč. Že od včeraj se mučim kako urediti, da bi Linksysov router bil "podaljšek" oz. most Ubee routerja, ki ga dobiš pri Telemachu. Slednji mi na nekaterih mestih malce slabše vleče.

Originalni firmware za WRT54GL tak način delovanja ni podpiral, zato sem potegnil in naložil Tomato firmware, ki podpira različne načine delovanja (WDS, Access Point, Access Point + WDS, Wireless Ethernet Bridge).

Poskusil sem že ne vem koliko navodil, tudi s tega foruma. Zadeve mi enostavno ne uspe konfigurirati. Ali mi potem Wi-Fi neha oddajati oz. mi ga ne zazna, ali pa se potem ne morem povezati nanj. Na TP-linku sem na njihovem najosnovnejšem modelu zadevo uredil skoraj takoj, še firmware ni bilo potrebno nadgraditi.

Mi lahko kdo lepo prosim, če ima izkušnje, poenostavljeno pove kako zadevo urediti?

Za slednje vam bom neizmerno hvaležen.
Žiga.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.
  • spremenil: zk_eu ()

AC_DC ::

zk_eu ::

Ta navodila sem uporabil kot prva. Nastavim ga točno tako. Edina razlika je, da ima Ubee router svoj firmware in ne moreš nastaviti, da deluje kot Access Point + WDS. Je mogoče vzrok v tem? Kakšnega custom firmware na ta telemachov router res ne bi nalagal.

Zanimivo je, da mi WiFi Analyzer na telefonu oba routerja zazna kot eno in isto zadevo, vendar ko pridem v bližini Linksysis routerja, se telefon zmede, se želi povezati, vendar takoj izgubi povezavo.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

zk_eu ::

Pa tudi, ko pogledam v primarni router povezane naprave, sekundarnega routerja ni med njimi. Predvidevam, da bi moral biti in ga zato matra?
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Bakunin ::

kaj pa, če WRT povežes preko UTP na router preko LAN porta *ne WAN!* in izklopis DHCP ter mu dodelis nek prost LAN IP (ne defaultni) ?
in das isti SSID/geslo? roaming sicer ne bo delal...

krneki007 ::

zk_eu ::

Bakunin, ne vem točno kaj misliš. WAN imam tako ali tako disabled (kot v navodilih). Je pa zanimivo, da wireless internet bridge pa lahko usposobim, vendar mi ni praktičen, ker moram uporabiti kabel. Drugače pa mi je roaming bistven oz. internet bistven.

Res ne vem v čem je fora. Pri TP-Linku, ki ima funkcijo WDS že v stock firmwareru samo vklopil WDS, izklopil DHCP server in vnesel podatke primarnega routerja. To je bilo to. Glavni router pa je bil nek Siolov, kiga dajejo zraven Boxa, ne spomnim se točno.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

zk_eu ::

Sem uredil. Enostavno nisem imel več živcev in sem naložil DD-WRT firmware ter sledil navodilom za repeater bridge. Končno.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z WIFI - router

Oddelek: Pomoč in nasveti
302500 (1920) Cifix63
»

daljši doseg wifi signala

Oddelek: Omrežja in internet
366313 (4626) maremare
»

Povezava 3 ruterjev linksys wrt54gl

Oddelek: Pomoč in nasveti
151828 (1443) Bakunin
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418275 (11212) Hayabusa
»

Linksys wrt54gl in bridge

Oddelek: Omrežja in internet
217280 (6408) BlaY0

Več podobnih tem