» »

Linksys wrt54gl in bridge

Linksys wrt54gl in bridge

SilverArrow ::

Pozdravljeni,

prosil bi za pomoč postavitve dveh wrt54gl routerjev pri čemer bi bil prvi kot access point in mu mrežo pripeljem preko kabla in bo oddajal wireless. Drugi pa je v sosednji zgradbi cca. 50m kjer pa ni mreže in bi bil drugi router. Drugi router bi sprejenal wireless od prvega. Nekaj sem našel na netu a nič koristnega. Prosil bi za pomoč oz. če ima kdo kakšne izkušnje s tem.

Hvala za pomoč že vnaprej.

lp,

BlaY0 ::

Magični iskalni niz je WDS.

drzni86 ::

Poldi112 ::

Evo, ker sem ravno par dni nazaj to delal:

Na tistega, ki bo na lokaciji brez interneta, naložiš tomato firmware oz. alternativno dd-wrt, kjer lahko mislim da celo uporabiš wireless istočasno tako za sprejem drugega routerja, kot za priklop klientov.

Pod Basic, Network pod WAN nastaviš DHCP, pod Wireless za wireless mode izbereš Wireless Client, vneseš SSID sosednjega routerja, klikneš scan za kanale, izbereš najmočnejšega, shraniš in je to to.

Lahko pa še wds vklopiš, samo potem moraš verjetno na obeh routerjih firmware menjati.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

blackbfm ::

res je, tomato lahko vzpostavi povezavo preko wirelessa, moraš pa imet računalnike na kablu potem..tako da priporočam ddwrt

tu ti vse piše
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Li...

če rabiš dodatno pomoč, povej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

SilverArrow ::

pozdravljeni,

super hvala vsem za pomoč, grem v sredo drugi teden na teren da to zadevo postavim.

"blackclw" predvidevam da je to povezava ki jo naj uporabim. vidim da je celo spodaj video. A imaš mogoče preverjen link za povezavo do ddwrt. Torej na obeh naložim novi firmware?

V kolikor bom imel težave lahko pošljem PM!? Sem dokaj nov na tem področju in nimam kaj veliko izkušenj.


hvala in lep pozdrav

blackbfm ::

Bolj verjetno hočeš repeater. Zdaj pri bridged imaš vse naprave na istem omrežju, kar pomeni da je malo manj problemov s torrenti ali raznimi serverji. Če imaš za neko osnovno uporabo potem je vseeno ali imaš repeater ali pa repeater bridge

za začetek lahko probaš tole


najprej zresetiraj router na tovarniške nastavitve (držiš tipko zadaj kakšne pol minute) potem moraš flashat router s temle firmwarom
http://www.dd-wrt.com/routerdb/de/downl...

kasneje lahko nadgradiš na verzijo z več funkcijami, ampak mislim da ni potrebno
http://www.dd-wrt.com/routerdb/de/downl...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

SilverArrow ::

ok super. bom poskušal kar doma najprej to naredit in potem zadevo prenesem na lokacijo. Je pa res da moram prvemu določit tudi da je samo access point. Ok hvala za enkrat. Bom se malce poigral in vidim kak in kaj.

Hvala še enkrat

lp,

SilverArrow ::

pozdravljen blackclw,

nikakor mi ne uspe rešit zadeve. Stvar je pa sledeča:

1. imam prvo en router ki ni wirelles, torej za modemom
2. nato sem dal drugi WRT54gl (dd-wrt) ki sem ga naredil kot AP z dhcp enable, ker tako zahteva če mu hočeš naredit repeat bridge

In tukaj nekako zadeva laufa.

3. dodal sem še en WRT54gl (dd-wrt) router, ki pa bi ga rad dodal kot bridge. Šel sem po vseh korakih po zgoraj danih navodilih in mi ju normalno uspe povezati in narediti bridge (seveda brezžični) ampak imam nato local only in nevem v čem je problem. V kolikor se na to zadnjo SSID povežem pridem do drugega routerja ampak ne pa do neta.

A mogoče veš v čem bi bil problem?

hvala.

blackbfm ::

Uh, to si malo skompliciral vse.. A hočeš imet vse na istem omrežju?

makomako ::

Sorry ker se vtikam v tvojo temo.
Jaz imam isti problem, zdaj me pa zanima, če se da naredit wireless link med siolovim routerjem sinope in še enim brezžičnim routerjem, ki bi ga kupil po vašem priporočilu. Ali je to možno ali morata biti oba routerja enaka. Gre se za to, da routerja nebi bila povezana prek kabla, ker če seka strela, potem crkne samo silov router, ki ga brezplačno menjajo. Na ta drugi router bi potem imel povezana 2 rač, po kablu in enega wireles.
Fajn bi bilo da bi bil router N standard, ker ima sosed asus N standard sprejemnik-anteno.
In še bittorrent client, ker bi dal zunanji disk na router, da nebi bil rač cel čas prižgan. Povezavo imam 2Mbit.

Gledal sem ASUS RT-N16, kakšen je kaj v praksi?Predlogi?

SilverArrow ::

hej, blackclw

sem mislil da sem zadnjič uredil zadevo a so spet nastali problemi. Nekako mi ne uspe spravit tega v pogon. POvezal sem ta dva routerja in se najdeta in je ok. Vedno mi najde wireless omrežje za prvega ki je access point in drugega ki je vezan kot bridge. Problem pa je, da ko se na drugega povežem mi vedno javi da je z dns-ji težava. Prav tako postane problem ko preklapljam med njima da bi bil na enem in potem šel na drugega.

Proisl bi za pomoč če veš kaj storiti.

HVala

Martto ::

Jaz bi tudi nekaj vprašal.

Pred nekaj meseci sem kupil router wrt54gl.
Zdaj ga pa ne znam inštalirati.
(Navodila mi ne koristijo)

p.s.: zapletlo se mi je pri geslu na 192.168.1.1 (admin ne prime!!!!!!!!!!!!!)

KoMar- ::

Navodila ti ne koristijo?! Mar ni v navodilih napisano, kako se naredi hard reset?

Poldi112 ::

Pa si dal pravi username?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Gapi ::

original firmware mislim da nima gesla.
No person is rich enough,to buy back his past.

videc ::

Original FW nima username-a, geslo je pa "admin".
Če je bil usmerjevalnik že kaj konfiguriran => naredi hard reset, da prideš do tovarniških nastavitev.
Potem pa od začetka po navodilih.
http://192.168.1.1
username:""
password:"admin"

pa ni hudič, da bo delalo.

Poldi112 ::

Pa res, očitno meni tomato to spremeni.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

zisk ::

Poldi112 je izjavil:

Evo, ker sem ravno par dni nazaj to delal:

Na tistega, ki bo na lokaciji brez interneta, naložiš tomato firmware oz. alternativno dd-wrt, kjer lahko mislim da celo uporabiš wireless istočasno tako za sprejem drugega routerja, kot za priklop klientov.

Pod Basic, Network pod WAN nastaviš DHCP, pod Wireless za wireless mode izbereš Wireless Client, vneseš SSID sosednjega routerja, klikneš scan za kanale, izbereš najmočnejšega, shraniš in je to to.

Lahko pa še wds vklopiš, samo potem moraš verjetno na obeh routerjih firmware menjati.


živijo, tudi jaz imam nekaj problemov s temle :).

moj problem je sledeč: na wrt54g sem naložil tomato in nato wrt54g povezal, wireless na wrt160nl, vendar pa mi wrt54g noče posredovati interneta naprej. kaj lahko storim? Ko pa pogledam na wrt160nl na "attached devices" oz "wireless client list" pa vidim tako router wrt54g kot tudi pc, ki je preko kabla povezan na wrt54g. v čem bi lahko bil problem?

naredil sem tako, kot si napisal zgoraj, vendar pa, kot sem že omenil, internet ne deluje.

zisk ::

sicer ne vem zakaj ne morem popraviti prejšnjega posta, pa nič ne de.

stvar sem popravil tako, da sem namestil dd-wrt in se malo poigral z nastavitvami. zdaj stvar deluje.
lp

vratar ::

Da ne odpiram nove teme...

Zanima me, kako lahko blokiram določeno stran de je ne more nihče odprt...

Ko grem v nastavitve pod Access Restrictions in potem v polje Website Blocking
by URL Address vpišem določeno stran v tem primeru www.travian.si in kliknem shrani nastavitve mi napišeThe values you entered are invalid. Please try again.


Če kdo ve kako bi to naredu prosm naj mi pove...

BlaY0 ::

Verjetno nisi prebral navodil:

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Ac...

...tu imaš en note ki pravi:

Note: Filtering does not work if you don't enter a list of clients for that policy.

In začneš... izbereš prosto politiko (od 1 do 10); jo poimenuješ; dodaš ali MAC(e) ali IP(je) ali rang(e) IPjev, potem pa pod website blocking URL vpišeš domeno ki bi jo želel blokirati brez http:// (lahko vpišeš samo travian.si). Ostalo lahko pustiš pri gmah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

linksys wrt54gl router ne najde modema

Oddelek: Omrežja in internet
413065 (2262) candy58
»

povezava 2 rutarjev

Oddelek: Omrežja in internet
202264 (1858) cordoba
»

Brezžični ojačevalec...??

Oddelek: Strojna oprema
195837 (5425) Janac
»

Wireless WAN-wired lan

Oddelek: Strojna oprema
91408 (1237) gokky
»

Ruter WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
473890 (2816) mihec87

Več podobnih tem