» »

Maskiranje mac adrese na wifi Lj

Maskiranje mac adrese na wifi Lj

mehk1mojster ::

Sam uporabljam neko maskiranje mac adresse. To imam naštimano tako, da vsakič, ko reštartam računalnik dobim novo mac adreso. Samo ugotavljam, da na wifi Ljubljana in na nekaterih drugih naprednih omrežjih pa nekako prepozna to maskiranje in mi pokaže mojo pravo mac adreso. A je kdo to že opazil pri ljubljanskem wifiju?

Skratka kako bi človek zaobšel tak sistem? Sploh kdo ve kaj je na takem omrežju, da prepozna tvojo pravo mac adreso?

sas084 ::

Maš primere, ko se zaradi bugov v driverjih da ugotovit originalen MAC (primer Atheros) samo dvomim da se takih metod poslužuje Wifi Ljubljana, samega omrežja pa ne poznam tko da bolj konkretnih odgovorov ti ne morem dat.

tiran2000 ::

mehk1mojster je izjavil:

Sam uporabljam neko maskiranje mac adresse. To imam naštimano tako, da vsakič, ko reštartam računalnik dobim novo mac adreso. Samo ugotavljam, da na wifi Ljubljana in na nekaterih drugih naprednih omrežjih pa nekako prepozna to maskiranje in mi pokaže mojo pravo mac adreso. A je kdo to že opazil pri ljubljanskem wifiju?

Skratka kako bi človek zaobšel tak sistem? Sploh kdo ve kaj je na takem omrežju, da prepozna tvojo pravo mac adreso?


tole mora biti pri tebi napaka. kako oz. s čim pa spoofaš mac?

Furbo ::

Zakaj pa ne uporabiš kode od kakega naročnika pri telekomu slovenije, kjer imamo WiFreeLjubljana zastonj do 30.6.2016?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ribič ::

Če uporabljaš DHCP, bi bilo dobro zamenjati še hostname, ki ga pošlješ strežniku ob prijavi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WOL vklop izven localhost

Oddelek: Pomoč in nasveti
5967 (851) petzup
»

Statični IP problem !

Oddelek: Pomoč in nasveti
241791 (1558) Invictus
»

nov pc, kako z internetom

Oddelek: Omrežja in internet
211646 (1383) MTB
»

LAN Omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
81473 (1281) bastadu
»

Router_mreža ne deluje

Oddelek: Omrežja in internet
71124 (997) CCfly

Več podobnih tem