» »

Odpovedni rok - denarno nadomestilo

Odpovedni rok - denarno nadomestilo

Skagawa ::

Imam eno vprašanje.

Včeraj (17.03.2015) sem podpisal redno odpoved pogodbe o zaposlitve iz poslovnega razloga Imam 15 dnevni odpovedni rok.
Ta rok se mi konča 01.04.2015... tako mi bosta manjkala 2 dni da bi bil zaposlen 6 mesecev ( da lahko uveljavljam pravico za denarno nadomestilo) z delom sem pričel 03.10.2014. Sedaj me pa zanima v primeru da grem 01.04.2015 na bolniško za 2 dni... in se vrnem iz bolniške 3.10.2014 ko bo odpovedni rok že pretekel, bom lahko uveljavljal denarno nadomestilo? hvala za odgovore.

Glede na spodnji zapis je to možno ali ne?

"Delavcu, ki mu je odpovedana pogodba o zaposlitvi iz poslovnega razloga ali iz razloga nesposobnosti in je ob poteku odpovednega roka odsoten z dela zaradi začasne nezmožnosti za delo zaradi bolezni ali poškodbe, preneha delovno razmerje z dnem, ko se delavec vrne na delo oziroma bi se moral vrniti na delo, najkasneje pa s potekom šestih mesecev po izteku odpovednega roka."

NonPlusUltra ::

V bistvu ti manjka samo 1 dan do šestih mesecev delovnega razmerja. 3. 10. 2014 - 2. 4. 2015
Glede na tisti člen iz ZDR je očitno to možno, poskusi, kaj imaš izgubiti? Seveda pazi, da te tisti dan, ko naj bi bil na bolniški, ne vidijo prekopavati vrta ali kaj podobnega. Verjetno bo tudi delodajalcu jasno, koliko je ura, če boš ravno takrat zbolel.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

St235 ::

Predvsem je delodajalcu v bistvu vseeno in bi ti verjeto tudi pogodbo prekinili en dan kasneje, če bi se pravočasno spomnil. Drugače pa ja, greš pač za par dni na bolniško in vložiš zahtevo za denarno nadomestilo.

petra_v ::

Kolikor vem,ce sporazumno podpises odpoved, nisi upravicen do denarnega nadomestila

vostok_1 ::

Men se tud tko zdi ja. Če ti dajo odpoved ali ne podaljšajo pogodbe si upravičen, drugače pa ne.

St235 ::

Zato pa v prvem postu piše, da je dobil redno odpoved pogodbe o zaposlitvi iz poslovnega razloga in ne govori o temu, da je sporazumno prekinil pogodbo.

vostok_1 ::

Priznam...nisem prebral več kot prvih par besed.

"podpisal redno odpoved pogodbe o zaposlitve"

Kaj to pomeni, da je on dal odpoved ali da je delodajalec želel prekinitev? V prvem primeru ni upravičen, v drugem ja.

St235 ::

Kaj ko bi vsaj sedaj prebral več kot prve tri besede?

podpisal redno odpoved pogodbe o zaposlitve iz poslovnega razloga
zaenkrat še nisem slišal za odpoved s strani delavca iz poslovnega razloga :)

NonPlusUltra ::

vostok_1 je izjavil:

Priznam...nisem prebral več kot prvih par besed.

"podpisal redno odpoved pogodbe o zaposlitve"

Kaj to pomeni, da je on dal odpoved ali da je delodajalec želel prekinitev? V prvem primeru ni upravičen, v drugem ja.

Pomeni, da mu je delodajalec dal odpoved iz poslovnega razloga.
On pa ni podpisal nobene odpovedi (narobe se je izrazil), pač pa prevzem te odpovedi. Če bi mu jo poslal na dom, bi podpisal prejem priporočene pošiljke. Od datuma teh podpisov dalje, se pravi njegovega prejema, se potem šteje odpovedni rok.
Če bi vse skupaj malo prej skalkuliral, bi ga tisti dan, ko so v službi delili odpovedi, ne bilo, prišel bi naslednji dan in dan prejema bi bil 1 dan kasneje, posledično ne bi imel teh težav z enim dnevom glede denarnega nadomestila.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

St235 ::

Ponavadi niti ni treba kaj dosti špekulirat in manjkat v službi. Pač preosiš če lahko podpišeš dan kasneje, ali da pošljejo po pošti. Samo zdaj je kar je. Najbolj elegantna rešitev je kratka bolniška tik pred iztekom. Pri zahtevku moraš potem priložit še bolniški list iz katerega bo razbvidno, da ti delovno razmerje ni poteklo 1.4 ampak tri dni kasneje.

Miha 333 ::

Če je delodajalec normalen, se verjetno da zmenit, da se odpoved stornira in izda na novo s pravim datumom. To je še najlažja rešitev, poleg tega delodajalcu ta 2 dni verjetno ne pomenita kaj dosti. Ker ta trenutek prenehanje verjetno še ni nikjer drugje evidentirano (zavarovanje, ...).

Skagawa ::

Super. Hvala za odgovore, zaposlen sem pa preko agencije v podjetju tako da bom v že v petek delovodji sporočil da bom 01.04 na bolniški in to je to.

Blinder ::

Ce si od 3.10. na cesti, kdaj lahko uveljavis pravico do denarnega nadomestila na zrsz ter prakticno kdaj dobis kej denarja? izplacajo ti ze za mesec oktober (za teh 28 dni) ali se zacne sele z novembrom ali celo potrebujejo nekaj mesecev, da servisirajo tvojo vlogo za prejemanje denarnega nadomestila?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

MadMicka ::

Nadomestilo ti pripada od 3.10. dalje, dobiš izplačano za nazaj. Pojdi že 5.10. na zavod in oddaj papirje, se pravi odpoved pogodbe in potrdilo delodajalca o izplačanih plačah. Potem pa, če bo vse po sreči, bi lahko dobil prvo izplačilo že novembra, ampak zagotovo pa decembra. Sicer pa vprašaj na zavodu.

Blinder ::

odlicno.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

St235 ::

Pazi, ker moraš to pravico uveljavljat v 30 dneh od prekinitve pogodbe.

krneki0001 ::

St235 je izjavil:

Pazi, ker moraš to pravico uveljavljat v 30 dneh od prekinitve pogodbe.


A ni bilo 8 dni včasih?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

brownhorse ::

dobil službo vendar po 2 tednu videl da mi ne ugaja, pogodba je za 3 mesce vendar 1 mesec je poskusni, torej če bi dal odpoved bi blo kaj, ali moram delat cel mesec?

St235 ::

v poskusni dobi je odpovedni rok 7 dni.

scipascapa ::

Kaj je bolje, ko se prijaviš na zavod po koncu odpovednega roka? Da označiš, da si boš sam iskal službo ali oni?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved pogodbe o zaposlitvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7517927 (7963) val46
»

Izredna odpoved iz strani delavca

Oddelek: Loža
416734 (3658) jocko
»

Delo v poskusni dobi

Oddelek: Loža
459260 (7205) finpol1
»

Kaj če ''tolčem plave'' (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5320204 (17882) Invictus
»

Prosim za nasvet: sporazumna odpoved

Oddelek: Loža
2810774 (10174) MadMicka

Več podobnih tem