» »

Pravica do nadomestila za brezposelnost.

Pravica do nadomestila za brezposelnost.

«
1
2

Ashrack ::

Hipoteticno me zanima sledece:
Zdaj ko so sprejeli novi zakon o socialni pomoci me zanima kaj se zgodi ce si odpuscen iz firme in imas se nekaj tisocakov na varcevalnem racunu.
Ali dobis potem sploh nadomestilo za brezposelnost ali ne?
....

pirat ::

Da, ker nadomestilo za brezposelnost ni odvisno od tvojega socialnega stanja, pac pa ti pripada glede na stevilo let, kolikor si delal.
Vsekakor pa ne mores dobiti socialne pomoci v tem primeru.

Invictus ::

Če so te krivdno odpustili, ali če si sam dal odpoved, ti nadomestilo za nezaposlenost ne pripada.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ashrack ::

pirat je izjavil:

Da, ker nadomestilo za brezposelnost ni odvisno od tvojega socialnega stanja, pac pa ti pripada glede na stevilo let, kolikor si delal.
Vsekakor pa ne mores dobiti socialne pomoci v tem primeru.

Prvo niso me odpustilu, samo zanima kaksne posledice so lahko ce imas denar nekje kjer ima drzava v pogled. Zato sem tudi napisal v OP hipoteticno.

Kaj pa mislis glede tega da socialne pomoci pa ne mores dobiti v tem primeru. Kaksna pomoc je to?
....

Tero ::

Nadomestilo za brezposelnost in denarna socilna pomoč sta dva popolnoma različna dohodka. Nadomestilo dobiš od zavoda za zaposlovanje in se zračuna glede na to kako dolgo si bil zaposlen, ter višina plače itd...
Tole dobiš ne glede kaj in kje in koliko imaš. Res pa da je dolžina prejemanja tudi odvisna kako dolgo si zaposlen.

Denarna socialna pomoč ti pa "da" center za socilano delo in je namenjena socialno šibkim. Če nimaš nobenega drugega dohodka in če nimaš premoženja, lahko zaprosiš za njo. Ta je trenutno mislim da okoli 260 EUR(naj me prosim nekdo popravi)Center za socialno delo ima seveda tudi dostop do tvojega tekočega računa in tvojega "papirnega" imetja(nepremičnine, vozila...)

Aja pa še ena "zanimivost". Kot sem napisal ima CSD dostop do tvojega tekočega računa in čisto vsako nakazilo na tale račun se šteje. Tako da recimo če kakšen posameznik dobi denar od nekih prostovoljcev se mu toliko zmanjša denarna socialna pomoč, oziroma se mu ukine... Kar je po mojem izredno neživljensko.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

Invictus ::

Če dobiva denar od prostovoljcev ali koga drugega na račun, gre tukaj že za dohodek. In kot takega ga je treba prijavit na davčno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

in nič od tega nima veze z nadomestilom za brezposelnost. Je pa definitivno popolnoma neživljensko da se neha šenkovat denar nekomu, ki denar skriva na banki/dobi od prostovoljcev.

_commandos_ ::

Tero je izjavil:

Nadomestilo za brezposelnost in denarna socilna pomoč sta dva popolnoma različna dohodka. Nadomestilo dobiš od zavoda za zaposlovanje in se zračuna glede na to kako dolgo si bil zaposlen, ter višina plače itd...
Tole dobiš ne glede kaj in kje in koliko imaš. Res pa da je dolžina prejemanja tudi odvisna kako dolgo si zaposlen.

Denarna socialna pomoč ti pa "da" center za socilano delo in je namenjena socialno šibkim. Če nimaš nobenega drugega dohodka in če nimaš premoženja, lahko zaprosiš za njo. Ta je trenutno mislim da okoli 260 EUR(naj me prosim nekdo popravi)Center za socialno delo ima seveda tudi dostop do tvojega tekočega računa in tvojega "papirnega" imetja(nepremičnine, vozila...)

Aja pa še ena "zanimivost". Kot sem napisal ima CSD dostop do tvojega tekočega računa in čisto vsako nakazilo na tale račun se šteje. Tako da recimo če kakšen posameznik dobi denar od nekih prostovoljcev se mu toliko zmanjša denarna socialna pomoč, oziroma se mu ukine... Kar je po mojem izredno neživljensko.


še eno malenkost si pozabil omeniti,tosocialno pomoč ki si jo prejel bojo mogli tvoji potomci.

jype ::

Če bo kšnga mel kdaj, mogoče :)

rising ::

če si tako bogi, da prejemaš socialno pomoč, te ne bi smelo skrbeti, da bodo morali tvoji otroci vračat, ker na spočetje otrok v takem stanju sploh ne bi smel misliti, če imaš pošlihtano v glavi. se lepo izide za racionalne ljudi. za opice, ki morjo filat vagine, ne glede kaj, pa se ne izide.

BRBR ::

pirat je izjavil:

Da, ker nadomestilo za brezposelnost ni odvisno od tvojega socialnega stanja, pac pa ti pripada glede na stevilo let, kolikor si delal.
Vsekakor pa ne mores dobiti socialne pomoci v tem primeru.



Če je 'tvojega socialnega stanja' mišljeno prihodkovno (imaginarno) stanje, potem to ne drži.

Štejejo delnice, katasterski dohodek, .... Ne šteje pa stanje na računu.
Torej pravica do nadomestila iz delovnega razmerja za čas prezposelnosti ni to kakor se prebere.
Preden planiraš postat brezposeln, brez tvoje zasluge, prodaj vse delnice, kmetijo,.... Potem bo kaj iz tega (nadomestilo za čas brezposelnosti).
Sicer boš samo debelo gledal, kako si si napačno razlagal formulacijo - nadomestilo za čas brezposelnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

MadMicka ::

rising, kaj pa ti kvasiš? A če človek živi v Sloveniji in spada v revnejši sloj, potem pa naj ne bi imel otrok? Dej no dej. Važna je ljubezen, pa skrb za otroka. Od lakote ti pa otrok zagotovo ne bo umru, pa šolal se bo tudi lahko, za razliko od npr. 70 let nazaj na tem istem prostoru.

rising ::

in kaj bo potem ko bo ta otrok star 20 let, brezposeln, starši bodo na socialni podpori? ga bo država vrgla iz hiše?

jype ::

rising> in kaj bo potem ko bo ta otrok star 20 let, brezposeln

Zakaj bi bil pa brezposeln?

Buggy ::

jype je izjavil:

rising> in kaj bo potem ko bo ta otrok star 20 let, brezposeln

Zakaj bi bil pa brezposeln?


mene je preprical...tole mi deluje, kot da govori iz lastnih izkusenj >:D

rising ::

hipotetično vprašanje, me zanima. sicer pa je za otroke brezposelnih staršev večja verjetnost, da bodo tudi oni brezposelni. jabolko ne pade daleč od drevesa pa to.

St235 ::

BRBR je izjavil:

pirat je izjavil:

Da, ker nadomestilo za brezposelnost ni odvisno od tvojega socialnega stanja, pac pa ti pripada glede na stevilo let, kolikor si delal.
Vsekakor pa ne mores dobiti socialne pomoci v tem primeru.



Če je 'tvojega socialnega stanja' mišljeno prihodkovno (imaginarno) stanje, potem to ne drži.

Štejejo delnice, katasterski dohodek, .... Ne šteje pa stanje na računu.
Torej pravica do nadomestila iz delovnega razmerja za čas prezposelnosti ni to kakor se prebere.
Preden planiraš postat brezposeln, brez tvoje zasluge, prodaj vse delnice, kmetijo,.... Potem bo kaj iz tega (nadomestilo za čas brezposelnosti).
Sicer boš samo debelo gledal, kako si si napačno razlagal formulacijo - nadomestilo za čas brezposelnosti.


kaj točno bi rad povedal? Daj kak vir za tole. Drugače se nadomestilo zniža v primeru da posameznik prejema dohodek iz dela ali se (samo) zaposli:

Kot dohodek iz dela se šteje vsak dohodek iz katerega koli pogodbenega razmerja, na podlagi katerega zavarovanec opravi fizično ali intelektualno delo, vključno z opravljanjem storitev in ustvarjanjem ali izvedbo avtorskega dela ter tudi dohodek za opravljeno delo oziroma storitev prokurista ali za vodenje in nadzor poslovnega subjekta, ki je pravna oseba.

Pravica do denarnega nadomestila preneha, če se oseba zaposli, samozaposli, prične opravljati delo na podlagi drugega pravnega razmerja, ki je podlaga za vključitev v obvezno zavarovanje, ko pridobi status upokojenca ter ko je ugotovljena popolna nezmožnost za delo.


http://www.ess.gov.si/_files/1932/denar...

BRBR ::

Lepo, prikorakal sem na ZZZS, in hotel uveljavit pravico do nadomestila:
1.Prinesi portdilo iz davčne o višini KD
2.Naštej lastništvo delnic, sp. jev, doo. jev itd.

KD večji od 1800 EUR/leto ! --> nema nadomestila za čas prezposelnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

St235 ::

mešaš hruške in jabolka. KD in lastništvo lahko kvečjemu vpliva na to ali se lahko prijaviš na zavod. Nikakor a ne 1800€ KD letno.

BRBR ::

A res, a si preveril na zavodu ?

St235 ::

pred cc 24 meseci sem se brez težav prijavil kljub temu, da sem imel cc 2,5k dohodka iz KD leto pred tem. Tudi z nadomestilom ni blo problemov.

BorutK-73 ::

St235 je izjavil:

pred cc 24 meseci sem se brez težav prijavil kljub temu, da sem imel cc 2,5k dohodka iz KD leto pred tem. Tudi z nadomestilom ni blo problemov.


Na žalost so vmes zakon spremenil.

joze67 ::

Na ZZZS? Tam ne dajo nadomestila za brezposelnost.
Ok, ja, Zavod Za Zaposlovanje Slovenije, I guess. Potem ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joze67 ()

MadMicka ::

ZZZS je zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije. ZRSZ je zavod RS za zaposlovanje. Dejte mal poguglat, predn notr tlačte kratice.

BRBR, ti pa ne širi krive vere. Nadomestilo za brezposelnost na ZRSZ pač ni odvisno od katarstskega dohodka, al pa delnic ipd., mislim kje hudiča lahko sploh take človk pobere? BRBR je verjetno želel dobiti socialno pomoč na CSD.

joze67 ::

Nisem tako prepričan.

Nadomestilo lahko prejme npr lastnik podjetja, ki je prijavljen kot nezaposlen, če podjetje ni ustvarilo dobička (zmanjšanega za plačane socialne prispevke) v višini zajamčene plače.

Za lastnike kmetijskih zemljiš verjetno velja nekaj podobnega, s tem da gre namesto dobička KD.

Sicer bi se tajkuni in veleposestniki gnetli pred vrati ZRSZ.

(Glede kratice imaš prav, a sem ugotovil, da je BRBR mislil pravi zavod, a ga je napak poimenoval.)

MadMicka ::

Ja, zdej, če si npr. kmet, če si samozaposlen ali pa npr. direktor enoosebne d.o.o., potem si obvezno zavarovan, kot to določa 1. odstavek 54. člena Zakon o urejanju trga dela. V teh primerih si do nadomestila upravičen, če je odjava iz zavarovanja oz. izguba statusa posledica objektivnih razlogov, kot to določa 4. odstavek 63. člena ZUTD. Kot primeri so navedeni dalj časa trajajoča bolezen, insolventnost, ipd. Se pravi, ni mogoče, da bi zahteval na ZRSZ zaradi uveljavljanja nadomestila za brezposelnost dokazilo o imetništvu delnic itd., kot to pravi BRBR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Ashrack ::

Je tole sklepanje potem pravilno:
1.Se pravi tvoje trenutno stanje na racunu ne pliva na nadomestilo za brezposelnost in visina le tega?
2.Ce imas vecjo bruto placo je potem tudi vecjo nadomestilo za brezposelnost?
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

Invictus ::

1. Da
2. Da. Vendar obstaja zgornja meja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Rupa ::

Kot že rečeno na nadomestilo ne vpliva premoženjsko stanje, ampak koliko časa si že zavarovan in višina osnove za odmero. Poenostavljeno to pomeni... koliko dobiš je odvisno od tega, koliko si imel plače, koliko časa dobivaš pa od delovne dobe.

Koliko dobivaš:
prve 3 mesece izplačuje v višini 80 % od osnove za odmero denarnega nadomestila
v nadaljnjih 9 mesecih v višini 60 %
po 12 mesecih, pa v višini 50 %
Ne glede na te odstotke je zgornja meja 892,50 eurov bruto.

Koliko časa dobivaš?
3 mesece za zavarovanje od devet mesecev do 5 let,
6 mesecev za zavarovanje od 5 do 15 let,
9 mesecev za zavarovanje od 15 do 25 let ,
12 mesecev za zavarovanje nad 25 let,
19 mesecev za zavarovance, starejše od 50 let in za zavarovanje nad 25 let ,
25 mesecev za zavarovance, starejše od 55 let in za zavarovanje nad 25 let.

To je denarno nadomestilo. Za socialno pomoč pa je odgovoren CSD in seveda upošteva premoženjsko stanje, saj je socialna pomoč namenjena socialno šibkim in ne tistim, ki imajo polno zalog na bankah in v nepremičninah.

Ashrack ::

@Rupa
hvala za izcrpen odgovor.
Kaj pa ce si bil zaposlen manj kot 9 mesecev, ali potem pa ne dobivas nadomestila za brezposelnost?
....

Rupa ::

59. člen
(minimalno obdobje zavarovanja za pridobitev pravice in plačilo prispevkov)

(1) Pravice iz zavarovanja za primer brezposelnosti lahko pridobi brezposelna oseba, ki je bila pred nastankom brezposelnosti zavarovana najmanj devet mesecev v zadnjih 24 mesecih.


Iz tega bi sklepal, da če imaš manj kot 9 mesecev plačevanja prispevkov, do nadomestila nimaš pravice. Sam iz prve roke takega primera ne poznam, tako da ne bi škodilo za vsak slučaj preverit na ZRSZ.

Za dodatne obrazložitve (skupaj s postopki in roki) pa tole branje:
http://www.ess.gov.si/_files/1932/denar...

jernejl ::

Ashrack je izjavil:

@Rupa
hvala za izcrpen odgovor.
Kaj pa ce si bil zaposlen manj kot 9 mesecev, ali potem pa ne dobivas nadomestila za brezposelnost?

Če si pred to zaposlitvijo že imel pravico do nadomestila, pa je nisi do konca izkoristil, lahko izkoristiš tisto do konca.
Npr. zaposlen si bil 10 let, nato so te odpustili in si 2 meseca prejemal nadomestilo, potem si se zaposlil in so te po 6 mesecih odpustili.
Zdaj lahko izkoristiš še tistih preostalih nekaj mesecev prejemanja nadomestila, ki ti pripada, ker si bil zaposlen 10 let.

St235 ::

če pa je vse kar si bil zaposlen manj kot 9 mesecev pa ti ne pripada nič.

racer560 ::

mene pa zanima zakaj bi se prijavil na zavod za zaposlovanje kot iskalec zaposlitve oz. kot brezposelna oseba, ce nisem upravicen do denarnega nadomestila za brezposelne (delal sem manj kot 9 mesecev v zadnjih 24 mesecih)? Ali mi lahko pripadajo kaksne druge bonitete?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: racer560 ()

dripac ::

Ponavadi se ljudje prijavljajo da si izboljšajo možnosti za zaposlitev. Če ti to ni dovolj dober razlog, kar ostani doma. Trajno.

2dark ::

racer560 je izjavil:

mene pa zanima zakaj bi se prijavil na zavod za zaposlovanje kot iskalec zaposlitve oz. kot brezposelna oseba, ce nisem upravicen do denarnega nadomestila za brezposelne (delal sem manj kot 9 mesecev v zadnjih 24 mesecih)? Ali mi lahko pripadajo kaksne druge bonitete?


vsekakor. Plačujejo ti osnovno in dodatno zdravstveno zavarovanje, ob doseganju določenih pogojev, pa si lahko upravičen žepnine do 400€ mesečno.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

mailer ::

Invictus je izjavil:

Če so te krivdno odpustili, ali če si sam dal odpoved, ti nadomestilo za nezaposlenost ne pripada.

Za kakšno obdobje pa to velja? Tri mesece, pol leta?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

racer560 ::

2dark je izjavil:

racer560 je izjavil:

mene pa zanima zakaj bi se prijavil na zavod za zaposlovanje kot iskalec zaposlitve oz. kot brezposelna oseba, ce nisem upravicen do denarnega nadomestila za brezposelne (delal sem manj kot 9 mesecev v zadnjih 24 mesecih)? Ali mi lahko pripadajo kaksne druge bonitete?


vsekakor. Plačujejo ti osnovno in dodatno zdravstveno zavarovanje, ob doseganju določenih pogojev, pa si lahko upravičen žepnine do 400€ mesečno.


mislis na denarno socialno pomoč s strani centra za socialno delo in ne zavoda za zaposlovanje?

val46 ::

mailer je izjavil:

Invictus je izjavil:

Če so te krivdno odpustili, ali če si sam dal odpoved, ti nadomestilo za nezaposlenost ne pripada.

Za kakšno obdobje pa to velja? Tri mesece, pol leta?


O kakem obdobju ti govoriš? Če so te krivdno odpustili ali če daš sam odpoved, ti denarno nadomestilo ne pripada in pika. Nobenega časovnega obdobja ni tu, tako da ne vem kaj ti misliš s tem. Seveda pa če se ponovno zaposliš in ti naprimer čez eno leto pri tem delodajalcu dajo odpoved ali ti recimo poteče pogodba za določen čas pri delodajalcu, si potem ponovno upravičen do denarnega nadomestila.

mailer ::

Se pravi, da da nekdo odpoved zaradi šikaniranja, izkoriščanja, neenakopravne obravnave lahko potem kar crkne, ker mu nič ne pripada. Nekdo, ki pa nima pri 40 letih dneva delovne dobe pa dobi 500€ socialne plus krizni dodatek 150€. Vlada je rekla "poskrbeli bomo za vse".
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

2dark ::

mailer je izjavil:

Nekdo, ki pa nima pri 40 letih dneva delovne dobe pa dobi 500€ socialne


Socialna ni 500€. Malo se izobrazi.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

mancini ::

mailer je izjavil:

Se pravi, da da nekdo odpoved zaradi šikaniranja, izkoriščanja, neenakopravne obravnave lahko potem kar crkne, ker mu nič ne pripada. Nekdo, ki pa nima pri 40 letih dneva delovne dobe pa dobi 500€ socialne plus krizni dodatek 150€. Vlada je rekla "poskrbeli bomo za vse".


Ti pripada če si dal izredno odpoved in kot razlog navedel to kar pišeš.
Seveda pa moraš imete za vse navedeno tudi dokaze

Gagatronix ::

2dark je izjavil:

mailer je izjavil:

Nekdo, ki pa nima pri 40 letih dneva delovne dobe pa dobi 500€ socialne


Socialna ni 500€. Malo se izobrazi.


Trenutni polni znesek socialne pomoci znasa malce cez 400 eur.

cendof ::

Prosil bi, če mi nekdo iz prve roke pojasni, če pravilno razumem. Sem v rednem delovnem razmerju, zaposlen neprekinjeno že 17 let, plačani vsi prispevki. Brez prekinitev. Kaže se mi, da lahko trenutno službo zamenjam, vendar bi začel šele s 1.9.2020, sedaj pa imam odpovedni rok 60 dni, torej do konca julija 2020, če dam odpoved do konca tega tedna. Ker je nova pogodba s 3 mesečno poskusno dobo in dandanes ni nič zanesljivega, me zanima, če mi ob morebitnem prenehanju nove zaposlitve, vseeno pripada nadomestilo za brezposelnost? Po mojem mnenju zadostim alineji:
- če ste bili pred nastankom brezposelnosti zavarovani za brezposelnost najmanj 9 mesecev v zadnjih 24 mesecih

Časovnica:
- Neprenehoma zaposlen že 17 let, do 31.7.2020, sam dam odpoved,
- od 1.8.2020 do 31.8.2020 bi bil brez zaposlitve,
- s 1.9.2020 nova zaposlitev s 3 mesečno poskusno dobo,
- teretično niso zadovoljni in mi po koncu poskusne dobe prekinejo pogodbo, konec novembra 2020.

Hvala za pojasnilo.

joze67 ::

Nadomestilo ne pripada zavarovancu, ki je brez dela ostal po svoji volji ali krivdi. Neuspešno opravljanje poskusnega dela se ne šteje (samo po sebi) kot krivdni razlog.

Zavarovalna doba bi bila (ne glede na po mojem nesmiselno prekinitev) 15 do 25 let, kar pomeni 9 mesecev nadomestila (60. člen ZUTD). Prazen mesec bi verjetno zmanjšal osnovo (61. člen ZUTD določa povprečje 8 mesecev pred nastankom brezposelnosti, kar bi zajelo tudi ta avgust). Glede na to, da je nadomestilo omejeno med 530 in 890 EUR, te to morda ne moti (62. člen ZUTD)

Ne vem, kakšne so tvoje posebne okoliščine, ampak normalno delavec stopi do kadrovske službe (ki je v manjših kolektivih šef/lastnik/pač nekdo) in pove, da bi 31.8. bil njegov zadnji dan, ter vpraša, kdaj naj poda odpoved, da bo ql z odpovednim rokom. Pa ne prezgodaj, ker se znajo odnosi konkretno poslabšat.

Mesec prekinitve pomeni tudi zaplete pri zdravstvenem zavarovanju pa še kje. Nič nerešljivega, ampak - je tega res treba?

fikus_ ::

Odpoved lahko daš prej, samo moraš napisat, da boš delal zadnji dan 31.8.

rawwer ::

Za denarno socialno pomoč je treba prej dokazati, da ne najdeš službe ali je dovolj da se tam pokažeš in dokažeš, da nič ne lastiš in nimaš prihodko in € na računu?

Gagatronix ::

Da lahko zaprosis za denarno socialno pomoc moras biti prijavljen na ZRSZ (CSD-ji so z njimi povezani, ne rabis prilagati dokazil) in priloziti moras bancne izpiske za vse bancne racune v tvoji lasti za zadnje tri mesece.

Zraven se steje se potencialno lastnistvo nepremicnine in podobno, kar moras v vlogi navesti.

Google: Vloga za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev.

rawwer ::

Hvala za odgovor!

cendof ::

Hvala za vsa dosedanja pojasnila. Morda razlog, zakaj bi hotel prekiniti s koncem julija in ne s koncem avgusta. Ker 17 let nisem bil prost in bi mi "sedlo" biti 1 mesec prost, predvsem pred novim začetkom.

Je morda tu kdo, ki lahko iz prve roke glede na spodaj podano časovnico zapiše, če prav razmišljam? Namreč kontakt z Zavodom za delo (zaposlovanje) je bil preko telefona in me žal gospa ni razumela ali pa ni hotela razumeti.

Časovnica:
1) Neprenehoma zaposlen že 17 let, plačani vsi prispevki, sam dam odpoved pri delodajalcu 1 in delovno razmerje končam 31.7.2020,

2) Od 1.8.2020 do 31.8.2020 bi bil brez zaposlitve, pač uredim zdravstvo,

3) S 1.9.2020 nova zaposlitev (delodajalec 2) s 3 mesečno poskusno dobo.

4) Teoretično niso zadovoljni z mojim delom v poskusni dobi (delodajalec 2) in mi po koncu poskusne dobe prekinejo pogodbo, konec novembra 2020.

Ali sem z decembrom 2020 upravičen do denarnega nadomestila za izgubo službe, ne po moji krivdi, saj bi delodajalec 2 želel prekinitev pogodbe?

Namreč, jaz glede na spodaj zapisan člen, smatram da bi moral biti?
- če ste bili pred nastankom brezposelnosti zavarovani za brezposelnost najmanj 9 mesecev v zadnjih 24 mesecih.

Ena varianta je, da z avgustom odprem s.p. in plačam vse potrebne prispevke, s 1.9.2020 pa ga preformatiram na "popoldanskega", ker bi ga tako ali tako rabil.

Sprašujem zato, ker sem edini zaposlen v družini in rabim neko zaščito.

Hvala vsem!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako prekiniti pogodbo za določen čas, denarno nadomestilo za brezposelnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8532650 (7242) St235
»

SP in nadomestilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
566719 (6049) Kleemen
»

Socialna pomoč-sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320418 (14560) tikitoki
»

Sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5220660 (16048) St235

Več podobnih tem