» »

hypo banka in Finska

hypo banka in Finska

slafko123 ::

Za vse komitente, ki ste že pri njej ali greste na njo, veliko sreče pri potovanju v tujino, kjer smo ravnokar na Finskem ugotovili, da je edina banka iz Slovenije, katerih kartice ne delujejo nikjer drugje kot na bankomatih in atm banki. Ne morem povedati kako lepo se počutiš v recepciji ali trgovini, kjer jim ponudiš kartico za plačilo in izveš, da le ta ne deluje. Priceless pogled potem, ko te gledajo kot zločinca ...
Po klicih na domačo banko, kako bi se rešili in ti pomagali iz nastale situacije pa dobiš v odgovor le to, da ti ne morejo pomagati. Da imajo Finci pač narobe nastavljene pos terminale na savings mode. Pa zakaj za vraga, če imajo na Finskem narobe nastavljeno, potem delajo vse druge kartice od drugih bank, le od samo klicane najbolj napredne banke ne.
Zares ni boljšega občutka na svetu, biti v tuji državi in biti omejen na svoj dnevni limit dviga, katerega sicer nekoliko dvigneš vendar niti pod razno dovolj, da bi plačal kaj konkretnejšega, kot na primer plačilo hotela. Seveda ti ne pomaga niti to, da imaš še 2 drugi kartici od hypo banke, kateri pa seveda tudi ne delujeta. Edina rešitev je torej imeti kartico druge banke, s katero lahko normalno plačuješ.

Pišem le v opozorilo za vse, ki se odpravljate v to čudovito državo, da ne boste naleteli na enake težave, kot smo mi.

Smrekar1 ::

slafko123 je izjavil:

Za vse komitente, ki ste že pri njej ali greste na njo, veliko sreče pri potovanju v tujino, kjer smo ravnokar na Finskem ugotovili, da je edina banka iz Slovenije, katerih kartice ne delujejo nikjer drugje kot na bankomatih in atm banki. Ne morem povedati kako lepo se počutiš v recepciji ali trgovini, kjer jim ponudiš kartico za plačilo in izveš, da le ta ne deluje. Priceless pogled potem, ko te gledajo kot zločinca ...
Po klicih na domačo banko, kako bi se rešili in ti pomagali iz nastale situacije pa dobiš v odgovor le to, da ti ne morejo pomagati. Da imajo Finci pač narobe nastavljene pos terminale na savings mode. Pa zakaj za vraga, če imajo na Finskem narobe nastavljeno, potem delajo vse druge kartice od drugih bank, le od samo klicane najbolj napredne banke ne.
Zares ni boljšega občutka na svetu, biti v tuji državi in biti omejen na svoj dnevni limit dviga, katerega sicer nekoliko dvigneš vendar niti pod razno dovolj, da bi plačal kaj konkretnejšega, kot na primer plačilo hotela. Seveda ti ne pomaga niti to, da imaš še 2 drugi kartici od hypo banke, kateri pa seveda tudi ne delujeta. Edina rešitev je torej imeti kartico druge banke, s katero lahko normalno plačuješ.

Pišem le v opozorilo za vse, ki se odpravljate v to čudovito državo, da ne boste naleteli na enake težave, kot smo mi.


Hvala za opozorilo.

Jaz imam tudi zaradi tega dve kartici, različnih tipov, pri različnih bankah. Zadeva me stane 3€/leto več kot samo en račun. Priporočam tako rešitev!

Arctander ::

Mogoče še eno opozorilo za tiste, ki potujete z avtom po Evropi: Avtomatske cestninske postaje ponekod ne sprejemajo debetnih kartic (Maestro, Visa Electron). Da ne bo potem rikverciranja, če boste šli na kartično stezo misleč, da je debetna kartica tudi "kartica".

Smrekar1 ::

Arctander je izjavil:

Mogoče še eno opozorilo za tiste, ki potujete z avtom po Evropi: Avtomatske cestninske postaje ponekod ne sprejemajo debetnih kartic (Maestro, Visa Electron). Da ne bo potem rikverciranja, če boste šli na kartično stezo misleč, da je debetna kartica tudi "kartica".


Opozorilo bi bilo učinkovitejše, če bi povedal v katerih državah je tako :)

Miha 333 ::

Arctander je izjavil:

Mogoče še eno opozorilo za tiste, ki potujete z avtom po Evropi: Avtomatske cestninske postaje ponekod ne sprejemajo debetnih kartic (Maestro, Visa Electron). Da ne bo potem rikverciranja, če boste šli na kartično stezo misleč, da je debetna kartica tudi "kartica".

Maestro morda res ne dela (verjetno sploh ni naveden kot možnost), Visa pa. Namreč Visa, tudi če je debetna, mora po pravilih "prijet" povsod, kjer je Visa znak. In moje izkušnje s plačevanjem cestnin se ujemajo s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

McMallar ::

smrekar1: Francija je ze ena izmed teh.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

MaterVola ::

V Franciji sem plačal cestnino z Viso Electron. Lani.

ToniT ::

Maestro ne dela na cestniskih postajah v Italiji in Franciji, dela pa na Hrvaškem.

McMallar ::

Mislil sem na Maestro. Teh prepaid kreditnih (a-la Electron) kartic ne uporabljam in ne poznam.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

PandaFlow2 ::

Maestro je tako ali tako rezultat kvalitete slovenskih bank. V vsaki normalni evropski državi dobiš Visa Electron / MasterCard Debit.

jukoz ::

ToniT je izjavil:

Maestro ne dela na cestniskih postajah v Italiji in Franciji, dela pa na Hrvaškem.


Na 1. majskem izletu mi je delal na cestnini v Benetkah in nazaj pri Viležu. NLB klasični.

Miha 333 ::

Zanimivo je tudi, da pri cestnini ni potreben vnos PIN kode (vsaj na Hrvaškem je tako), pa ne gre za brezstično. A ni bilo rečeno, da so te kartice s čipom varne ker so kao kodirane in je ne moreš uporabiti brez PIN kode?

ToniT ::

Na avtocestah plačuješ s kreditnimi karticami brez PIN-a.

ToniT je izjavil:

Na 1. majskem izletu mi je delal na cestnini v Benetkah in nazaj pri Viležu. NLB klasični..


Meni od Torina naprej Maestro ni delal...

Na avtocestah plačuješ s kreditnimi karticami brez PIN-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330106735 (25585) Vetrpiha
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106384 (33431) PINki
»

Potovanje v ZDA

Oddelek: Loža
4710162 (8573) fosil
»

Visa debit verifikacija problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
4219874 (17626) Vrocipes
»

visa electron

Oddelek: Pomoč in nasveti
278290 (7742) mihec87

Več podobnih tem