» »

AMD only RAM v Intel računalniku

AMD only RAM v Intel računalniku

SloSlayer ::

Na EBayu sem med iskanjem poceni RAM-a našel nekaj prodajalcev, ki prodajajo poceni palčke kot so to:

http://www.ebay.com/itm/High-Density-4G...

Zanima me, ali bi le te delovale na Intel računalniku (Sandy Bridge)? Čudno se mi zdi, da piše in nikoli nisem slišal, da so namenjene le za AMD računalnike, saj sem vedno mislil, da vsaka DDR3 palčka paše v vsako DDR3 matično.

LP

hojnikb ::

kupiš eno pa vidiš.
#brezpodpisa

AC_DC ::

Ram je 1066 Mhz (pc 8500), lahko da je kakšna visoka voltaža.

OvCa77 ::

mah za 15€ maš pa že ram z garancijo
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

AC_DC ::

cojss ::

Tukaj gre za high density module, kar pomeni, da ima posamezen cip 4 data bite, preko katerih se lahko dostopa do 128 MByte-ov v samem cipu. Ker je ima DDR kanal sirino 64 bitov, lahko na enega povezes 16 takih cipov (to pomeni high density). V tem primeru vsi cipi uporabljajo iste address/bank address signale in si delijo data signale. Taksna konfiguracija predstavlja "rank".

V tem primeru lahko naslavljas 16 cipov x 128 MB = 2GB. Da pa lahko ima modul 4 GB, so cipi sestavljeni iz dveh die-jev, med katerima se izbira s chip select signalom. Tako da sta v bistvu na samem modulu dva "rank-a" ki si delita data in address bus med katerima izbiras s chip selectom.

AMD na omenjenih chipsetih ocitno podpira dual rank module, Intel pa ne, tako da bi v tem primeru lahko dostopal samo do 2 GB RAM-a (samo en chip select in dostop do samo enega die-ja v vsakem cipu).

Heavy ::

Skoraj zagotovo ne bo delal. Na AMD sistemu pa delujejo brez problema (testirano z DDR2 moduli).
#TeamFelix


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

preveriti RAM

Oddelek: Pomoč in nasveti
18929 (556) BorutK-73
»

Kaj pomenijo številke pri RAM-ih?

Oddelek: Pomoč in nasveti
205013 (4397) Hayabusa
»

Prehod na DDR3 se vleče (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pomnilnik
6611652 (8963) _Dejan_
»

SDRAM 133-7,5 8chip in 133-8 16 Chip

Oddelek: Strojna oprema
51023 (961) tiborrr
»

Samsung PC333 TCB0 RAM modul ?!!

Oddelek: Navijanje
381719 (1238) l-note

Več podobnih tem