» »

preveriti RAM

preveriti RAM

polozweii ::

V PC sem imel 2x1GB DDR2. Dodal sem še en 1GB DDR2 plošček ki je druga znamka kot prva dva ampak nisem opazil razlike.
Ali obstaja preprost programček s katerim bi lahko preveril delovanje rama z in brez tretjega ploščka rama da vidim če je tretji plošček sploh smiseln?

hojnikb ::

kaj si sploh pricakoval od rama ?
#brezpodpisa

polozweii ::

3 GB rama naj bi bilo bolje kot 2GB. Ker pa rami niso enaki se mogoče med sabo kaj štrika in potem ni nič bolj učinkovito ali kaj podobnega.

pviran3 ::

Rami delajo na hitrosti najnižjega.
Več rama je vedno bolje.
Razlike v hitrosti med rami so zanemarljive.
Če ram deluje pravilno, preveriš s programom Memtest. Preneseš ga z neta in namestiš na usb ljuček, zaženeš s ključka ob zagonu pc. Test pustiš laufati nekaj ur.

BorutK-73 ::

CPU-Z.

smacker ::

google chrome >:D

Blinder ::

Pa sej ze v task managerju ti pokaze, koliko rama imas.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

hojnikb ::

ram ni tako kot ssd, kjer se občuti takoj razlika (razn če ga je _res_ premal). Najbolj se pozna, ko ti primankuje, kjer potem mašina zaćne mlet.
#brezpodpisa

DePalmo ::

Z SSDjem tut mašina nebo več mlela ... Če RAM nebi pravilno deloval, bi že vedel ker še do windowsov (oz. katerkoli sistem že uporabljaš) nebi prišel. Drugo je, če je ram delno v okvari, to boš pa tudi opazil ko se ti bojo dogajale naključne in nepojasnjene napake.

hojnikb ::

testiraš z memtest86 in vidiš kako je stanje. Kapaciteto preveriš v task managerju. Če to dvoje štima, pustiš kot je.

Again, ne pričakuj pa čudežov
#brezpodpisa

gendale2018 ::

smacker je izjavil:

google chrome >:D

koliko tabov imate odprtih istočasno?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

_Denny_ ::

Koliko rež ima matična? Če 4, kjer je vsak par druge barve, si šel iz dual channel na single channel. Hitrosti v MB/s bodo ~10% v sintetičnih testih počasnejše (v realnosti ne opaziš), a bo vse skupaj zaradi 33% večje količine še vedno hitrejše. 3GB je drugače še vedno malo, tako da vprašanje, če boš opazil razliko.

Če že hočeš neko opaznejšo nadgradnjo, nabavi ta čisto nov 4GB kit oz. dva, če ti plošča podpira 8GB - https://www.aliexpress.com/item/4GB-2pc...
V P35 XP compu imam dva kompleta in deluje brez težav, 24h memtesta je tudi prestalo. Pazi edino, da ne boš kupil cenejšega 6€ "For AMD" (high density) kita in ga vtaknil v Intel ploščo, ker tam ne deluje. 9€ "For Intel" deluje na Intel in AMD.

Mimogrede, plošček je lahko samo cd, dvd, bluray, minidisc,...ram je palčka. Ok, priznam, celoten post je bil napisan samo zaradi te zadnje vrstice.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

polozweii ::

reže: dve rumene, dve črne, dve rdeče

DDR2 - štiri reže max 4x2GB = 8GB 800MHz
DDR3 - dve reži max 2x2GB = 4GB 1066MHz

BorutK-73 ::

To imaš pa Asus P5KC plato?

polozweii ::

Asus je. Modela si nisem zapomnil, možno pa da je ker ima 4 znake.

hojnikb ::

sam v vednost, laufaš lahko sam en tip rama hkrati!
Also, te 775 plate so _zelo_ izbirčne glede DDR3 rama; novejše plačke velikokrat sploh ne delajo zaradi gostote dram čipov.
#brezpodpisa

_Denny_ ::

Poleg tega se DDR3 na 775 ne splača, ker je enako hitro ali pa zaradi višjih latenc celo počasnejše - DDR2 vs DDR3 primerjava

Raje 8GB z mojega linka za 18€, Xeona X5460 3.16GHz (tu imaš P5KC bios s Xeon 54xx mikrokodami; če se ti da iskati, imaš tudi moddane biose s Xeon in AHCI* podporo), en ssd in si še za nekaj časa dober. Zadnje čase sem skoraj vsak dan na E5440 in se trudim do novega leta končati vse oz. večino XP-only Steam iger dokler ne ukinejo podpore. Pri vsakdanjih stvareh kot je brskanje po Redditu in forumih skoraj ne opazim razlike med 775 in 5820k.

*za neuradno AHCI podporo na ICH9 rabiš Win7 ali novejši os, ker za XP ni driverjev. Been there, done that.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

polozweii ::

Procesor sem hotel zamenjati že pred nekaj leti ampak se je ustavilo pri mikrokodah ker se mi ne sanja kako se tega lotiti.
Bios sem še uspel osvežiti, ostalo pa nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polozweii ()

BorutK-73 ::

Jaz imam to plato in mi nikakor ni uspelo usposobit DDR3 rame. Plata še vedno dela v htpc-ju z E8200 in 4GB ddr2 rama, je pa stara cca 10 let.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenovitev

Oddelek: Strojna oprema
181832 (1304) hojnikb
»

Obnovitev starega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
538431 (7464) Tomaž
»

Zamenjava za P5KC !

Oddelek: Kaj kupiti
241615 (1448) s1m0n
»

RAM 1066 - 800 MHz

Oddelek: Strojna oprema
161632 (1447) eDDi
»

Katere komponente kupiti za sestavo računalnika (1000€)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544685 (4685) Saiyajin

Več podobnih tem