» »

EU ugotavlja, da stanje v sodstvu ni slabo

EU ugotavlja, da stanje v sodstvu ni slabo

Yossarian ::

Zakaj tega ni povzel nobeden naš medij?
http://www.sodisce.si/sodni_postopki/ob...

pa še poročilo v originalu

http://ec.europa.eu/justice/effective-j...
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Kebo ::

Zato, ker mediji itak poročajo samo o slabih stvareh. Če bi se stanje poslabšalo bi bile to povsod novice za prvo stran.

mtosev ::

fajn novica. moje osebno mnenje je, da imamo povprečna sodišča. niso super dobra, a tud niso tak slaba kot nekateri pravijo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mr.B ::

Rekorderji : Number of civil, commercial, administrative and other pending cases

S prehodom na Slabo banko in dupe in zamolčano tožbo na EC, zaradi avtomatičnega izbrisa podjetja : Insolvency: Time needed to resolve insolvency

Primer socialne države : Income threshold for legal aid in a specific consumer case

Number of judges , nice
Go IT : Percentage of continuous judicial training activities on various types of judicial skills
(*)
LEvi na oblasti, imajo nje pozitivni vpliv : Perceived independence of courts and judges among the general public, kis se nadaljuje z Main reasons among the general public for the perceived lack of independence in potem se z Perceived independence of courts and judges among companies




No tam kjer je pomembno biti na Levi smo na desni, tam ko je pomembno biti na desni smo pa na levi, ja ce si zadovolejn s povprečjen si pa na sredi...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Martin Krpan ::

Jaz pa ugotavljam , da je stanje v EU slabo !:D

Invictus ::

EU je prebrala poročilo o sodstvu, ki so ga napisali slovenski sodniki...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Beli_Zajcek ::

Yossarian je izjavil:

Zakaj tega ni povzel nobeden naš medij?
http://www.sodisce.si/sodni_postopki/ob...

pa še poročilo v originalu

http://ec.europa.eu/justice/effective-j...



Članek iz Dnevnika ugotavlja, da je prostora za izboljšave ogromno, lastna hvala pa se valja pod mizo.

flbroker ::

Tisti ki reče da je stanje v slovenskem sodstvu dobro verjetno tudi verjame da je Zemlja ravna in ne okrogla. Sem v živo videl kako se kazenski postopek odvija na slovenskem in avstrijskem sodišču. V Avstriji je bil postopek v dveh tednih končan, človek je odsedel pri njih kazen, nato prišel v Slovenijo in je od tega že cca 7 mesecev in še vedno niso prišli do konca, za popolnoma isto stvar!

Sploh pa je slovenski rek postalo tisto "stari znanec policije" in dokler bo tako ne bo N od napredka. Poglejte samo zadnji incident z mariborskimi huligani, od katerih je eden že bil obsojan velikokrat, na zadnje 7 let ko je zabodel enega ljubljančana in zdaj spet veselo hodi na tekme in slači igralce. Halo!?!? O kakšnem napredku tukaj govorimo? Napredek ja, v primerjavi z Albanijo mogoče.

Mr.B ::

Problem ki ga vidim je sledečei :
Moj drugi link kaže na to da so naši zahtevali spremembo metologije in drugo smo absolutni rekorderji s številom sodnikom, ter obratno s številom odvetnikov pa smo še vedno.... hm no na sredi če vzamemo povprečje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Yossarian ::

No, očitno vidim, da sem se zmotil in da stanje še ni tako dobro. Objektivni kazatelji in zunanja ocena torej ne prepričajo nikogar. Imam občutek, da vidite samo drevesa, ne pa gozda. Če bi šli malo po avstrijskih in nemških sodiščih, bi tudi tam videli, da je tudi tam možno, da se postopek zavleče na več let. Ampak tista sodišča so kljub temu v redu, naša pa z enakimi kriteriji ne. Zdaj pa bodi pameten.

Mr.B je izjavil:

Rekorderji : Number of civil, commercial, administrative and other pending cases

S prehodom na Slabo banko in dupe in zamolčano tožbo na EC, zaradi avtomatičnega izbrisa podjetja : Insolvency: Time needed to resolve insolvency

Primer socialne države : Income threshold for legal aid in a specific consumer case

Number of judges , nice
Go IT : Percentage of continuous judicial training activities on various types of judicial skills
(*)
LEvi na oblasti, imajo nje pozitivni vpliv : Perceived independence of courts and judges among the general public, kis se nadaljuje z Main reasons among the general public for the perceived lack of independence in potem se z Perceived independence of courts and judges among companies




No tam kjer je pomembno biti na Levi smo na desni, tam ko je pomembno biti na desni smo pa na levi, ja ce si zadovolejn s povprečjen si pa na sredi...


A se to poročilo nanaša na leto 2013?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

Yossarian ::

Mr.B je izjavil:

Problem ki ga vidim je sledečei :
Moj drugi link kaže na to da so naši zahtevali spremembo metologije in drugo smo absolutni rekorderji s številom sodnikom, ter obratno s številom odvetnikov pa smo še vedno.... hm no na sredi če vzamemo povprečje.


In tudi rekorderji glede na število tožb na prebivalca.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Mr.B ::

Yossarian,
če zamenjaš metodologijo, kjwer je ta nekompatibilna potem pa si super...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

človek v Savdski Arabiji obsojen na paralizo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
559270 (6901) Invictus
»

Anonymous postavil LocalLeaks in HackerLeaks

Oddelek: Novice / NWO
135442 (4080) poweroff
»

Aretirana trojica voditeljev španske sekcije Anonymousa

Oddelek: Novice / Varnost
269601 (7870) MrStein
»

Madžarska uzakonila cenzuro medijev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5918341 (14190) Mr.B
»

Argumenti ZA in PROTI, trajnemu mandatu sodnikov pri nas (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
875284 (4638) Thomas

Več podobnih tem