» »

Delid za procesorje

Delid za procesorje

Compufreek ::

Sem pred kratkim videl temo kjer se je govorilo o neki dragi (80 eur) napravi za delidanje procesorjev, zdaj sem pa naletel na to:



Pa me zanima, če bi znal kdo file (so v komentarjih posnetka ) predelati da bi pasali na 771/775 procesorje

pa tudi kje bi se dalo v sloveniji tole sprintat za male pare ? (povejte mi če se motim ampak mislim da je tole vredno max 10 eur ? )

Dr_M ::

Na podlagi cesa si pa prisel do 10€ vrednosti?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Compufreek ::

Toliko je tak print meni vreden, po resnici manj ker vem da je glede na količino ki ga porabi kolut tukaj za cca 1 eur plastike, printa se najbrž nekaj ur ampak ne več ko 10 ur kar je cca 2 eur elektrike (u bistvu vlko manj ampak bodimo radodarni) torej smo na 3 eurih stroške, ostalo je profit za tistega ko printa, pa če prekalkuliramo vse navzgor lahko rečemo
Material: 2Eur
Elektrika: 4 eur
Pa rečmo da hoče nekdo zaslužit 10 eur tuki ven
smo na MAXIMUM 16 eurih kar je še vedno sprejemljivo... če pa pomislimo da bi rad delidal različne procesorje pa da bi za vsakega mogo printat drug nastavek, smo pa pri že kar visoki ceni

Sem se sam pred kratkim hoto lotit izdelat svoj 3d printer ampak čas ni dopuščal je pa res da če tak print pride več kot pa 10 eur se bom pa definitivno tega lotil napram tega da imam znanje in opremo, za vse dele pa nebom porabil več kot pa 150 eur :)

klinker ::

Sandy Bridge in starejsi imajo IHS prilotan in s tako zadevo ne bos delidal.

hojnikb ::

nimajo vsi stari proci nalotan ihs. nekateri stari celeroni majo tut pasto.

drgac pa, ce bo kdo kupo rockit88, se priporocam za delid (seveda proti placilu ;))¸¸
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Dr_M ::

Compufreek: No ql, ko jih bos zacel prodajat za recimo 15€ z racunom, takoj vzamem enega.
Sej razumem, 80€ je veliko prevec, ampak jest bi placu enih 30€ brez problema. Seveda pa ceneje kot je, bolje je :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Dr_M ::

Sam tole je vprasanje, ce nebi carina kaj srala... Cena konkretno naraste, ce prislonijo svoj pisker.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

korenje3 ::

Compufreek je izjavil:

Toliko je tak print meni vreden, po resnici manj ker vem da je glede na količino ki ga porabi kolut tukaj za cca 1 eur plastike, printa se najbrž nekaj ur ampak ne več ko 10 ur kar je cca 2 eur elektrike (u bistvu vlko manj ampak bodimo radodarni) torej smo na 3 eurih stroške, ostalo je profit za tistega ko printa, pa če prekalkuliramo vse navzgor lahko rečemo
Material: 2Eur
Elektrika: 4 eur
Pa rečmo da hoče nekdo zaslužit 10 eur tuki ven
smo na MAXIMUM 16 eurih kar je še vedno sprejemljivo... če pa pomislimo da bi rad delidal različne procesorje pa da bi za vsakega mogo printat drug nastavek, smo pa pri že kar visoki ceni

Sem se sam pred kratkim hoto lotit izdelat svoj 3d printer ampak čas ni dopuščal je pa res da če tak print pride več kot pa 10 eur se bom pa definitivno tega lotil napram tega da imam znanje in opremo, za vse dele pa nebom porabil več kot pa 150 eur :)


problem je priprava za 3d print. 1 delovna ura inženirja je pa od 40 do 80€/h. tako da računaj da bi te tak košček koštal cca 120 do 150€.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Dr_M ::

Sej to je to, vsi bi mel vsaj dvomestno stevilko na uro, za druge pa pricakuje, da dela za kavo uro.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

korenje3 ::

znanje je drago. kavo nosit in pleskavice obračat zna vsak. za to ti bodo plačal 5€/h.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

I__I ::

Za hobi 3d tisk, poglej tole: https://www.3dhubs.com/
Tam določiš svojo lokacijo, in lahko naložiš 3d model in ti pokaže cene, ter oddaljenost ponudnikov.

3d modela ti verjetno ne bo nihče zastonj naredil, vseeno pa mislim, da te to ne bo stalo 150€, saj ti ne rabiš inženirja, ampak samo nekoga ki zna uporabljati program za 3d modeliranje. Torej je zadosti kakšen študent strojništva oz. vprašaj ponudnike na 3dhubs, ker mislim da bi tudi oni znali to narediti. Mislim da bi se tudi ti sam lahko v parih dneh naučil kakšen preprost program (Zastonj: Tinkercad, Freecad, Openscad, Fusion 360).
Js sm sicer delidanje videl samo na Youtubu, ampak se mi zdi, da je tale model preveč zakomplicirano narejen. Če prav razumem, je dovolj samo, da je podprt en rob tistega pokrova in en rob ploščice s kontakti. Ni potrebe da je v orodju popoln negativ procesorja.

Compufreek ::

Mislim da marsikdo ni prebral vredu originalnega posta, pa da vam malo pomagam, med komentarji je link do 3d modela .... je že narejen in pripravljen za printanje, je pa res da bi za starejše mogo samo dodelat originalni model, poznam kar nekaj ljudi ko bi to znali in naredili, ampak sem prepričan da je kdo ko to dejansko rabi , bi naredil in bil pripravljen model deliti z ostalimi... kar se pa cene tiče se gre pa za sam 3d tisk zato so kalkulacije kot so zgoraj paše link do 3d modela :
https://www.youmagine.com/designs/skyla...

dolenc ::

Sej drugače, če nimaš ravno 3 leve roke, to narediš v 10min z britvico, pa nimaš stroškov.

AapocalypseE ::

Svojega 3570K sem testiral na 4.5GHz 1.26V in med igranjem iger pridem tja do 65 stopinj. Če poženem Prime95 je hitro nad 70 stopinj ampak zadevo uporabljam primarno za igre.

Sprašujem se ali se mi splača naredit delid ali ne?

Dr_M ::

Ocitno delidanje pri nas ni popularno sploh

Evo, moj "novi" Xeon 1235L V5 25W TDP. Sicer delid ni bil nujen, ampak bolj za ucenje, pa se IHS je bil nekj poskodovan (sploh nocem vedt kaj tej kinezi pocnejo s procesorji) in sem ga malo poravnal.
Temperature so sle dol za cca 5°C (trenutno je gor intelov stock hladilnik, ki je bil prilozen i5 750), boost je sel gor za cca 200MHz.

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gendale2018 ::

žalostno je sploh da prodajajo take procesorje, kjer se moraš ukvarjat s tem
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Dr_M ::

Hja, en razlog je ze, odvisno pa komu verjames, teorijam zarote ali inzenirjem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AapocalypseE ::

Kje pa piše, da se moraš ukvarjat s tem?

Zgodovina sprememb…

Vanadium ::

Jaz sem svojega 4790k delidal 14 dni nazaj pa dal liquid metal pa ni nekih sprememb v temperaturi. Idle pod vodo 38 stopinj vse stock.

gendale2018 ::

AapocalypseE je izjavil:

Kje pa piše, da se moraš ukvarjat s tem?

če že prodajajo k serijo kot navijalske procesorje bi jih lahko naredili optimalne za to
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

AapocalypseE ::

Saj jih lahko naviješ.

Dr_M ::

9900k, 9700k in 9600k so nalotani.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gendale2018 ::

8700K in 8086K pa recimo ne
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

FireSnake ::

Compufreek je izjavil:

Toliko je tak print meni vreden, po resnici manj ker vem da je glede na količino ki ga porabi kolut tukaj za cca 1 eur plastike, printa se najbrž nekaj ur ampak ne več ko 10 ur kar je cca 2 eur elektrike (u bistvu vlko manj ampak bodimo radodarni) torej smo na 3 eurih stroške, ostalo je profit za tistega ko printa, pa če prekalkuliramo vse navzgor lahko rečemo
Material: 2Eur
Elektrika: 4 eur
Pa rečmo da hoče nekdo zaslužit 10 eur tuki ven
smo na MAXIMUM 16 eurih kar je še vedno sprejemljivo... če pa pomislimo da bi rad delidal različne procesorje pa da bi za vsakega mogo printat drug nastavek, smo pa pri že kar visoki ceni

Sem se sam pred kratkim hoto lotit izdelat svoj 3d printer ampak čas ni dopuščal je pa res da če tak print pride več kot pa 10 eur se bom pa definitivno tega lotil napram tega da imam znanje in opremo, za vse dele pa nebom porabil več kot pa 150 eur :)


Lahko ti podnapise vklopiš, prosim.

Ali pa začni pisati slovensko. Bo, takisto, pomagalo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Dr_M ::

gendale2018 je izjavil:

8700K in 8086K pa recimo ne


Ja, ker to so precej manjsa jedra. Naprej pa kot sem ze omenil v enem od prejsnjih postov (teorije zarote in podobno).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

klinker ::

Kot sem bral pa tudi ta solder na 9xxx ni ravno enak, kot na starih Intelih. Sem nekaj casa nazaj bral nek clanek, da ce bi Intel uporabu "old school" metodo, bi ta negativno vplivala na frekvenco. Ce je res ali ne ne vem, ker nisem raziskoval dalje, bi pa znalo bit kaj na tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Spajky ::

Dr_M je izjavil:

Ocitno delidanje pri nas ni popularno sploh...
mogoče je bilo malce bolj kdaj prej, ko se je bolj poznalo na hitrosti kompa ... jest sem mojega Tulca (celeron iz l.2003) sfriziral tako, pa mu pol vzel stran notranji thermal pad, poravnal oni pleh in dal pasto vmes, pa vse stisnil spet nazaj in pregrel na štedilniku :)) ... se je poznalo, ampak danes pa se IMHO ne splača več niti kaj dosti navijat ali preveč investirat v komp glede teh stvari ...

Z leti te pač mine malce ukvarjanje s stvarmi, ki so bile prej "samoumevne" za price/performance ratio ... danes počiš v komp SSD pa si še največ dobil ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Dr_M ::

In koliko casa si za vse to porabil? Jest sem za nekaj podobnega porabil okoli 15 minut. Res hiter in lahek postopek.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

miHah123 ::

Bi se dalo s kom dogovoriti za delid procesorja i7-8700K?
Imam težave s pregrevanjem pri daljših exportih (video editing).

Hvala!

mzakelj ::

Hm, enim očitno čika google ne leži. Evo v prvem poskusu najdu en kup fajlov za te pripravice. Lahko bi jih tudi printal, vendar bi moral enega probat de vidim čas in koliko bi prišlo. Ampak za kake 10€ bi mogoče šlo skozi.

https://www.thingiverse.com/search?q=De...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

miHah123 ::

mzakelj je izjavil:

Hm, enim očitno čika google ne leži. Evo v prvem poskusu najdu en kup fajlov za te pripravice. Lahko bi jih tudi printal, vendar bi moral enega probat de vidim čas in koliko bi prišlo. Ampak za kake 10€ bi mogoče šlo skozi.

https://www.thingiverse.com/search?q=De...


Je bilo tole namenjeno meni?
Če ja, potem se me je razumelo popolnoma napačno - iščem osebo, ki ima pri sebi napravico za delid procesorja i7-8700k, s katerim bi se lahko dogovoril za pomoč, seveda ustrezno plačam. Naprave ne kupujem in je niti nebi želel izdelati, saj jo potrebujem le za eno uporabo.

Hvala!

IvoJan ::

Dr_M je izjavil:

Ocitno delidanje pri nas ni popularno sploh

Evo, moj "novi" Xeon 1235L V5 25W TDP. Sicer delid ni bil nujen, ampak bolj za ucenje, pa se IHS je bil nekj poskodovan (sploh nocem vedt kaj tej kinezi pocnejo s procesorji) in sem ga malo poravnal.
Temperature so sle dol za cca 5°C (trenutno je gor intelov stock hladilnik, ki je bil prilozen i5 750), boost je sel gor za cca 200MHz.



No, sam sem tudi imel podobne zelje, tako da sem si nabavil delid tool in liquid metal, delidal svojo 7700k in zdaj laufa lepo na 5ghz, 1.32 core voltage, 0 AVX offset, full load 70 stopinj :)
https://ibb.co/SfZMRxF
https://ibb.co/jbmW4sB
https://ibb.co/ZLQSF8x
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Dr_M ::

Vceraj sem delidal se en cpu, Xeon E3-1220 V5 (skylake), originalna pasta je bila res ze zelo suha in razpadajoca, verjetno posledica pasivnega hlajenja v strezniku. Temperature so kar konkretno padle, sicer nekih hudih testov nisem delal, ampak tko na oko je slo okoli 10-12°C dol.

Ravnokar sem pa delidal se svojega 3570k, s tem je pa bistveno vec dela, kot pa s skylake cpuji, tistega crnega lepila je bilo res ogromno, pa se jedro je precej vecje in za relid nimam orodja, tko da je slo bolj na oko. Temperature pa ~15°C dol.

Na jedra sem pa dajal najprej Coollaboratory Liquid Pro, ampak mi jo je na zalost zmanjkalo, za naprej imam pa Grizzly Conductonaut.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tomay ::

Sicer ne vem zakaj komplicirate pri starih procesorjih 775 jih komot daš v "šraufštok". Probal in dela b.p. Video
Voodoo 4Ever

PC-Dohtar ::

Živjo,
Ime kdo tu mogoče delid orodje za 9xxx procesorje?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Thermal grizzly termalna pasta, kje kupiti?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
333976 (949) dolenc
»

Delid 7700k

Oddelek: Navijanje
82079 (1071) IvoJan
»

i7 8700k (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
534327 (2865) Alien123
»

Kaby Lake (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
30257855 (39774) Han
»

Difuzor zrak, voda ... težave s hlajenjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
725494 (4690) Napajalc

Več podobnih tem