» »

Kako "preslikati" številke iz papirja v Word

Kako "preslikati" številke iz papirja v Word

kitajc ::

Za potrebe diplomske naloge moram prepisati 10 strani tabel s samimi številkami (vsaka stran ima 15 stolpcev). Če bom to zgolj poslikal in prilepil, ne bo dovolj lepo, prav tako bo pisava drugačna itd. Ali bi lahko to na kakšen način skeniral?

Ker tole bom prepisoval cel teden....

Imam tudi varianto enakih tabel na računalniku, a je vse poskenirano iz neke stare knjige in se vidi, da ni lepo. Elektronskih člankok na to temo ni.
  • spremenilo: kitajc ()

[D]emon ::

Si poskusil z OCR ? Sicer tudi tisto ni 100% in bos se vedno moral preverjati za napake...
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

kitajc ::

[D]emon je izjavil:

Si poskusil z OCR ? Sicer tudi tisto ni 100% in bos se vedno moral preverjati za napake...


Tole bi bilo super. Napake niti niso tako pomembne, saj nihče ne bo preverjal teh številk.

shadeX ::

Kaj takega

Če ni vredu, dobi kakšno drugo stran, napiši samo "jpg to text" ali kaj podobnega.

Sem to delal že velikokrat in se obnese super. Napak sploh ni oz. zelo malo. Ne vem katero stran sem točno uporabil, tako da dobi eno ki ti odgovarja.

M.B. ::

Ena možnost je tudi skenirat v PDF in si poslat na Gmail včasih je Google sam OCR naredo gor. MOgoče dela tudi če PDF daš na Google docs in rečeš da bi rad dokument mel za urejanje.

Če pa nihče nebo preverjal številk pa random tabelo številk narediš.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

kitajc ::

Sem poskusil par converterjev. Najbolje izpade tisti, ki mi dejansko pretvori v en sam stolpec in lahko potem jaz razporejam. Da bi pa dobil direktno tabelo, pa najbrž ni mogoče?



Druga stvar. Ko vse skupaj kopiram v Word, ne znam (morem) narediti tako, da bi bila vsaka številka zapisana v novo vrstico v tabeli. Vse skopirane mi prepiše v eno samo. Ni tak strašen problem, a morda se da kaj narediti, saj je potem urejanje veliko lažje?

garamond ::

A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

kitajc ::

Ja, ja....Lee Kesler! ;) Dobro si tole ugotovil.

Vsi ti pa imajo ameriški način in pišejo piko namesto decimalne vejice. Ali lahko to popravim na kak hitrejši način, kot pa da vsko posebej brišem?

Roadkill ::

Pišeš diplomsko, pa ne znaš find/replace uporabit v wordu?

...
Ü

garamond ::

Podatke si daj nekam posebej (v Wordu recimo, postopek dela tudi drugje):
1. CTRL + F, Replace
2. Vpiši najdi . in zamenjaj z ,
3. Replace all

Tak dokument se najde prek Googla tako, da se v narekovajih napiše nekaj številk po vrsti. Konkretno je bilo "0.4335 0.5775 0.8648".
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

prowb ::

Nečesa ne razumem - zakaj bi vnašal tabele, ki jih nihče ne bo gledal?

Thuban ::

kitajc je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Si poskusil z OCR ? Sicer tudi tisto ni 100% in bos se vedno moral preverjati za napake...


Tole bi bilo super. Napake niti niso tako pomembne, saj nihče ne bo preverjal teh številk.


zakaj moraš potem sploh to delati?

Če boš pretvoril dokumente iz fizične v digitalno obliko naredi natančno, da ne bo nekoč sranje zaradi neke lenobe. Ali pa raje samo naredi scan dokumentov in shrani kot pdf.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

kitajc ::

10 tabel. 3 sem našel na internetu in le skopiral. Ostalo bom skeniral in malo pregledal. Tabele morajo biti zraven, a jih ne bo nobeden (mentor) preverjal povsem do številke natančno. Če bodo zelo napačne, bo kaj hitro ugotovil. Lahko si dopustim kako napako sem in tja, ne more biti pa vsaka druga narobe oz. kot je nekdo predlagal naj vstavim kar poljubne številke. Tole skeniranje je super. Sem in tja mi zamenja 6 in 8 ali pa 4, ostalo je pa ok.

Ja, ja find/replace se nisem spomnil...

Thuban ::

ah razumem. Potem pa kar v akcijo. Sporoči kako je šlo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Kaj ::

Mislim da Onenote podpira neko funkcijo, kjet prilepiš sliko, desni klik nanjo in je tam neka možnost, da iz slike izlušči besedilo. Nato prilepiš v word.

kitajc ::

Bom poskusil tudi Onenote...

Sedaj pa me zanima naslednje. Nekatere številke mi lepo skopira v tabelo (vsako v novo vrstico), nekatere pa vse v isto. Rad bi imel vsako v svoji vrstici. Malo sem se igral in kopiral v Excel in podobno, a mi ni uspelo. Vem, da lahko zarišem črto v tabelo, a to potem ne bo prav lepo. Nisem našel, kje se to črto povsem definira.

Takole je:


Rad bi pa takole:

mihagr ::

Ti pišeš diplomsko nalogo
1. ne poznaš urejevalnika teksta (Word);
2. ne pozna OCR-a;
3. vseeno ti je za napake, oz. celo namerno bi jih spregledal;
4. ne poznaš niti tabelaričnih programov (Excel);
5. ne znaš uporabljati internetnih iskalnikov;

in potem boš še "diplomiral"!???

sandmodnigga ::

In? Nekateri imajo diplome, pa jih v življenju videli niso.
Vse kar mora je to, da porencialnemu delodajalcu pokaže svoje sposobnosti, ne pa izobraževalnemu sistemu.
Poglej Jureta. On bi tudi brez vsake diplome dobil mesečno na TRR več keša kot pa ostali diplomiranci.

mihagr ::

Ne ni prav, da je tako. Zato je v Sloveniji tako, ker je vsem vseeno, ker se nihče ne potrudi, ker jih večina laže (tudi o diplomah in pridobljenem znanju) in nobenemu potencialnemu delodajalcu ne moreš pokazati svojih sposobnosti (razen sposobnost laganja in zapeljevanja). Ne vem o katerem Juretu pišeš in če je to še en takšen, kakor vsi tisti, katere opisuješ ti, potem, potem me sploh ne zanima kdo je to!

kitajc ::

mihagr je izjavil:

Ti pišeš diplomsko nalogo
1. ne poznaš urejevalnika teksta (Word);
2. ne pozna OCR-a;
3. vseeno ti je za napake, oz. celo namerno bi jih spregledal;
4. ne poznaš niti tabelaričnih programov (Excel);
5. ne znaš uporabljati internetnih iskalnikov;

in potem boš še "diplomiral"!???


Ampak pasjanso pa obvladam:))

Potem pa raje ne bom več ničesar vprašal, če ne bom znal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitajc ()

mihagr ::

Morda iz pasjanse, dvomim da iz česa drugega!
Sicer pa to ni noben hec, to je žalostno prav zares!

111111111111 ::

Se strinjam. OK pravilno da vprašaš za pomoč in so ti tudi pomagali, ampak da ti je vseeno, če so podatki prav ali ne... Slaba popotnica v življenju. Saj je 10 STRANI, pač preglej in preveri, da bo še kdo drug kdaj uporabil. Mislim da ti bodoči diplomiranec napiše: Lahko si dopustim kako napako sem in tja Kaj si ti ja nor.

[D]emon ::

Lenoba je zajebana stvar ja ...
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

sandmodnigga ::

mihagr je izjavil:

Morda iz pasjanse, dvomim da iz česa drugega!
Sicer pa to ni noben hec, to je žalostno prav zares!

Falirani diplomiranec, ki je jezen na druge diplomirance, ker sam ne dobi šihta?

mihagr ::

sandmodnigga
Ne vem, če ima smisel odgovarjati na tako provokacijo,
ampak, nikoli se ne ve, morda pa bo komu koristila.

Ne nisem falirani diplomiranec, vse kar sem v življenju hotel narediti sem naredil
in pri tem v stvar vložil toliko kot je treba, da sem s čisto vestjo dokončal kar sem začel.
In ne nisem jezen na druge diplomirance, tudi ne na take (ki morda bojo diplomirali) kot kitajc ki pravi:"Ampak pasjanso pa obvladam.", saj bojo sami občutili vse napake svojega razmišljanja.
Šihta pa mi ni treba iskati, sem oddelal svojih 40 let in pri tem niti nisem bil
neuspešen -upam. Za vse take, o katerih pišem, se pa še ne ve kaj in kako bo.

Vsekakor, glede na to kar preberem od nekaterih osebkov tu gori, nekaj je res.
Plače so slabe, služb je malo, penzije bodo še manjše, ampak s takšnim odnosom drugače sploh ne more biti in seveda "krivi so pa vsi ostali"!

SimplyMiha ::

Ne, ne splača se odgovarjat na provokacije.

borut_p ::

Tolk casa se tle gor prepucavate da bi tabele ze na roke lahko prepisal

Drugace pa - mihagr - tocno tako. Vecina je takih ki bi samo jamral pa cakal da se jim k tazadnji plati prinese.

bobby ::

Sicer ne vem, kam ste zaplaval z temo ampak,..
A si probal z Rediris Pro?
Verzija 12 je zastonj, zadnja je 15 ampak ne vem, ce se jo dobi legalno seveda.

Najprej preskeniras v jpeg na visjo resolucijo, vsaj 300dpi potem pa z progijem izvedes OCR, pa se slovenscino podpira.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

[D]emon ::

bobby> Sicer ne vem, kam ste zaplaval z temo ampak,..

Sej se zavedas, da si na slo-tech ane ? :D
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poskeniraj in pretvori v txt

Oddelek: Programska oprema
71279 (979) tiltech
»

MS Word & co versus diplomska naloga (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6112375 (9498) marflor
»

Lepljenje teksta iz PDF v DOC

Oddelek: Pomoč in nasveti
61598 (1488) ST-777
»

Program za ocenjevanje (za učitelja)

Oddelek: Programiranje
112236 (1776) black ice
»

Kako pretvorit datoteko *.prn v *.doc?

Oddelek: Pomoč in nasveti
132711 (2507) Zzzzzzz

Več podobnih tem