» »

Poskeniraj in pretvori v txt

Poskeniraj in pretvori v txt

tiltech ::

Imam Epson scaner. Programska oprema, ne podpira pretvorbe v txt format. Imam na razpolago samo RTF, JPEG in PDF. V pdf format ni noče shraniti, ker je Potrebno imeti nekakšen urejevalnik, ki pa ga nimam. Obstaja kakšen program, da bi lahko poskeniral in pretvoril v txt, tako da bi laho odpiral besedilno datotekov v wordu? Ocr programa tudi ni bilo zraven, tako da še iščem, če bi lahko preko njega zajemal samo besedilo in ga pretvoril v txt. Program potrebuje zato, da si lahko poskeniram in povečam, ter nato preberem.

BivšiUser2 ::

Kako epson nima programa zraven? Ponavadi je zraven Abby finereader 5.0, ki je že op. Drugače maš dosti teh zadev tudi v obliki online aplikacij npr. http://www.free-ocr.com/
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

SeMiNeSanja ::

Kaj poskenirana slika v povečavi pa ni dovolj dobra za branje? Saj vsak prikazovalnik slik omogoča povečavo. Zakaj bi si delal še nepotrebno delo z OCR (ki nikoli ne dela 100% zanesljivo) - če se gre zgolj za BRANJE.

OCR ima smisel, če želiš besedilo preurejat, uporabiti podatke s skeniranega dokumenta, ipd. Zgolj za branje pa ne vidim nobenega smisla.

harvey ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Kaj poskenirana slika v povečavi pa ni dovolj dobra za branje? Saj vsak prikazovalnik slik omogoča povečavo. Zakaj bi si delal še nepotrebno delo z OCR (ki nikoli ne dela 100% zanesljivo) - če se gre zgolj za BRANJE.

OCR ima smisel, če želiš besedilo preurejat, uporabiti podatke s skeniranega dokumenta, ipd. Zgolj za branje pa ne vidim nobenega smisla.

Poskenirano v pdf, jpg, etc ne dela text flow, zato bi rad imel v besedilu, da ko povečaš, se text lepo reflowa.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

jacal ::

Lahko da sem kaj spregledal, ampak zakaj ne RTF? (Ampak za to bi potreboval delujoči OCR.)

[D]emon ::

Word ze od nekdaj podpira RTF.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

tiltech ::

Zakaj pretvorba v txt? Ker imam visoko kontrastno ozadje in mi word pretvori beli list v črni in so bele črke na črnem listu, kar mi olajša branje. Seveda se slika enostavno poveča in se bere. Pri meni je pa težava v tem, da besedilo na beli podlagi zelo težko berem. Kljub temu da je povečano.
Poizkušam pa tudi to izvedbo, da bi mi textovni bralec bral besedilo. Če je slika in ni besedilna datoteka, potem ne more brati. V prvi fazi je pretvorba za word ali pa wordpad. Če pa kdo ve za program, ki bi imel funkcijo za visoko kontrastne teme. Bi pa bilo še lažje. Acrobat reader ima to možnost, ampak ne za vse. Imel sem en program, ki si kliknil opcijo in je spremenil vse v belo na črni podlagi, kakor beseilo z slikami ali samo sliko.

Skener sem kupil rabljen in je bil zraven osnvni program +gonilniki. Program vsebuje nastavitve skenerja in priprava za zajem slike, besedila. Bom pozkusu ta program, če bo deloval.

Hvala za nasvete in pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri scanner kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
222474 (559) no comment
»

Sistem za shranjevanje dokumentov (računi, pogodbe,...)

Oddelek: Programska oprema
71260 (868) levaky
»

[Adobe Acrobat] Kako pripraviti skenirane strani za tiskanje?

Oddelek: Programska oprema
91965 (1865) opeter
»

Scanner za OCR

Oddelek: Kaj kupiti
121819 (1537) marvin42
»

OCR + skeniranje

Oddelek: Programska oprema
103477 (3201) ToTo

Več podobnih tem