» »

Moj prvi Android app le zaživel : Millionaire Calculator

Moj prvi Android app le zaživel : Millionaire Calculator

franci0 ::

S kolegom sva realizirala mini projekt Millionaire Calculator. App je že na google play-u.

App od tebe zahteva vnos tvojega mesečnega dohodka, nato pa ti pove čez koliko let boš postal milijonar (ob predpostavki, da ničesar ne zapraviš).
Nato lahko svoj dohodek primerjaš s svetovnimi zvezdami (Bill Gates, Justin Bieber, Kim Kardashian, Mel Gibson etc.) kjer lahko tudi vidiš koliko
zaslužijo na leto/mesec/teden/dan/uro/minuto ter primerjaš s svojo statistiko zaslužka.


Ker je bil to weekend project, se ne sekirava ali bo zadeva uspela (seveda se pa bo delalo v tej smeri) ali ne, je pa zato vsak predlog (kot tudi kritika in seveda download :P) dobrodošel.
Predvsem je ključno vprašanje : Kako engageat uporabnika, da ne bo zbrisal appa oz. kaj dodati, da bo app uporabljen več kot samo 1x ?

Vabljeni, k poizkusu Millionaire Calculator, vsak komentar/kritika/predlog je dobrošel.

nekdonekje ::

Vzpodbudno, vsekakor izstopa od večine brezveznih aplikacij na play-u. Če vama uspe bosta lahko dodala tudi sebe na primerjalno listo. No zdaj pa še k ta glavnemu vprašanju, zakaj ne izbrisat. Mogoče bi se uporabnik odločil za neizbris, če bi se mu pred usodno akcijo prikazala kaka mila živalca. Najbolše kaka muca, opcijsko v 3D.

shadeX ::

Definitivno zanimiva ideja, ampak iz nje ne bo nikoli nastalo kaj resnega. Domača naloga je ugotoviti zakaj :)

Pesimist ::

kako uporabnika prepričati da svoj novi 1000€ telefon z aplikacijo vred ne zaluča v steno si lahko postaviš za cilj tudi. :D

Nevem zakaj bi to kdo uporabljal vec kot 1x ce sploh. Zacni kar z next app idejo in razvi nekaj praktičnega za vsakodnevno uporabo pa če tudi samo flash svetilka ki bo ena od 100tih na storu ima vseeno vecje šanse.

d4vid ::

Sej ideja ni slaba. Hitreje kot s kalkulatorjem racunat sigurno je. Ampak to je pa tud vse. Za vec kot 1x zal ni. App za enkratno uporabo, zal. Sicer pa pohvalno, sedaj pa razmisli od ideji za veckratno uporabo. Kaj res uporabnega kar se ne obstaja. Nic mi ne pade na pamet, pa tud ce bi mi, bi zadrzal zase :))
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

shadeX ::

To je to. Pesimist pa d4vid sta naredila nalogo :).

Aplikacija pač nima neke vrednosti za uporabnika. Ne da mu nekih novih informacij., zato se ne bo vracal.

OP, tako iskreno, a ti bi uporabil app več kot enkrat? :)

Invictus ::

Če mene vprašate, je edina koristna zadeva te aplikacije uspešno izpeljan proces objave aplikacije na Google Play.

Drugače pa sem mnenja, da danes mobilna (ali kaka druga) aplikacija težko preživi brez nekega živega ekosistema zadaj. Preprosto mora nekaj nuditi neko storitev, ki ljudje rabijo in so pripravljeni zanjo plačati.

@OP

Lahko kaj napišeš kako si to naredil?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

noraguta ::

Odlično za one k ne znajo uporabljat kalkulator. Ni pa vrjetno, da bo tak ratal miljonar.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

franci0 ::

Dečki, nisem rekel da je to aplikacija za 30min vsak dan, ampak sem zastavil vprašanje, če ima kdo kakšno idejo kako doseči (torej kaj dodati, spremeniti.....), da bi mogoče kdo app uporabil več kot pa samo 1x :)

Hvala za vzpodbudne besede.

@Invictus: Zelo veliko časa, če ne celo več kot za kodiranje, je bilo potrebno posvetit pridobivanju zneskov, računanju in kar je vzelo največ časa : najti slike s pravicami za nadaljno uporabo. Dosti časa je vzelo tudi ''prepričevanje'' Google-a, da je app legal. Po 4ih zavrnitvah appa, sva le uspeva zbrati dovolj ''dovoljenj'', da nama je Google požegnal app. Tako da se je iz weekend projecta raztegnilo na cca. week project :)

shadeX ::

Offtopic:

Dejte raje za iOS delat, ker dost manj komplicirajo kot Google, ki je postal pravi pain in the ass za publishat eno app.

1 teden nazaj so mi suspendali igro, ki sem jo sam z nule naredil, češ da je zelo podobna eni drugi igri, ki že obstaja, pa jih vprašam katera igra je to, pa dobim po 1. tednu link, do iste (moje) igre na AppStoru.

Kekci.

Na Googlu itak ni denarja (razn če maš res ogromno bazo uporabnikov), iOS is the future :)

sandmodnigga ::

Dodaš še zraven drage zadevce, kjer ti pokaže, koliko ur moraš še za te zadevce delat, pa tudi jaz dljam tole. (tole verjetno že obstaja, ampak ne allin1).
Kje je pa iOS app?

franci0 ::

sandmodnigga je izjavil:

Dodaš še zraven drage zadevce, kjer ti pokaže, koliko ur moraš še za te zadevce delat, pa tudi jaz dljam tole.


Nič ne bo potrebno dodat, app že vse to vsebuje. Check it out, 1 sekunda downloada, 1 sekunda namestitve, no permissions/access needed.
Za klik na oglas pa te ne smem fehtat, ker bo google hudi :)

P.S. Hvala vsem do sedaj za download in kakšen rating.

shadeX ::

Če ma reklame, kako ne potrebuje permissionov? :) (Internet?) :D

franci0 ::

Downloadaj, pa boš videl če te google play opozori, če rabi app kakšen permission :) o teh permissionih govorim.

blackbfm ::

shadeX ::

Evo maš rejt :)

franci0 ::

Hvala ;)

če kdo dobi kakšno idejo, kaj naj bo tisti 'wow' effect, ki bo poskrbel za to, da bo user uporabil app več kot 1x, bi prosil, da o tem na glas razmišlja :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fitness tracker zapetnica (in app) - kateri je najmanjše zlo?

Oddelek: Mobilne tehnologije
252512 (1574) Kvinta
»

Android 10 je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5416606 (11409) pirlo
»

[android]market prodaja aplikacij (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6624408 (10226) Nefreteta
»

Mobilna igra: "Tapster - Hitrostna preizkušnja prstov in možganov"

Oddelek: Igre
271960 (1665) shadeX
»

Virus za Android, ki spremeni kodo PIN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
6437379 (29876) klinker

Več podobnih tem