» »

Kaj prodajati preko spleta (spletna trgovina)

Kaj prodajati preko spleta (spletna trgovina)

assez ::

Kaj mislite, da se dandanes dobro prodaja? Torej iščem produkte oziroma ideje, kaj prodajati. Za primer bom naštel nekaj stvari, torej oprema/pripomočki za telefon (ovitki, zaščitna stekla, kabli...), oblačila, zapestnice... Iščem nekaj česar še nima noben, vendar bi to vsi želeli hehe

N0t0ri0us ::

električen avto, ki je primeren za družinsko vozilo in je njegova cena pod 15k€ in vsaj 300km dosega.

bambam20 ::

assez je izjavil:

Kaj mislite, da se dandanes dobro prodaja? Torej iščem produkte oziroma ideje, kaj prodajati. Za primer bom naštel nekaj stvari, torej oprema/pripomočki za telefon (ovitki, zaščitna stekla, kabli...), oblačila, zapestnice... Iščem nekaj česar še nima noben, vendar bi to vsi želeli hehe



Nič od tega.

nagobčnik ::

Nisem nek strokovnjak, ampak se mi zdi, da ljudje ponavadi vedo za nek tak izdelek, preden vedo, da bi ga prodajali.

iKst ::

Zapestnice so OK, če veš kaj prodajaš in veš komu prodajaš. Predlani sem imel eno trgovino z infinity zapestnicami, ki je v pol leta naredila cca. 50 jurjev prometa, preden sem jo prodal. Ovitki za telefon so baje tudi OK biznis, prav tako oblačila. Ampak vse to so ZELO široke kategorije, ki imajo nešteto podkategorij in niš.

Nekaj pointerjev:
- Ne išči niše na slo-techu. Market researcha se je treba lotiti sistematično. Vloži nekaj časa in denarja v to, da se naučiš tega.

- Prodajaj stvari z visoko maržo. Majhni trgovci si težko privoščimo 20% maržo, ker enostavno nimaš volumna, da bi pokril vse stroške. Jaz izbiram izdelke, kjer je razlika med nabavno in prodajno ceno vsaj 8x.

- Ne išči stvari, ki jih še noben ne prodaja. Konkurenca pomeni, da za tvojo nišo obstaja trg. Sicer pa se tukaj vrneš na 1. točko. Market research, analiza konkurence.

Superboyy ::

Heh, še eden "podjetnik", ki bo fural biznis tako, da bo iz alibabe naročeval kartone robe, pomnožil ceno s 3, in dilal na template trgovini.

Srečno!

starboi ::

Superboyy je izjavil:

Heh, še eden "podjetnik", ki bo fural biznis tako, da bo iz alibabe naročeval kartone robe, pomnožil ceno s 3, in dilal na template trgovini.

Srečno!


Kateri trgovec in korporacije pa ne delajo tega v današnjem kapitalizmu ? Premisli prvo, preden se nekomu posmehuješ. Vklopi male sive celice Joško! Lep vikend !

K3kec ::

starboi je izjavil:


Kateri trgovec in korporacije pa ne delajo tega v današnjem kapitalizmu ? Premisli prvo, preden se nekomu posmehuješ. Vklopi male sive celice Joško! Lep vikend !

Seveda se ti človek lahko posmehuje, če iščeš ideje na slo-techu. Preberi post Iksta in se loti dela... namreč tega ne bo nobeden naredil namesto tebe.

assez ::

"Superboy" kaj produktivnega v življenju pa počneš ti?

Rias Gremory ::

Poceni rakete (za na Mars) so dobra smernica. Ali pa baterija, ki lahko shrani več kot današnje rešitve in proizvodnja le-te ni predraga.

Drugače je pa pa @iKst podal dober odgovor. Na kakšne boljše odgovore ne čakat, ker je tudi OP bolj slab.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Superboyy ::

starboi je izjavil:

Superboyy je izjavil:

Heh, še eden "podjetnik", ki bo fural biznis tako, da bo iz alibabe naročeval kartone robe, pomnožil ceno s 3, in dilal na template trgovini.

Srečno!


Kateri trgovec in korporacije pa ne delajo tega v današnjem kapitalizmu ? Premisli prvo, preden se nekomu posmehuješ. Vklopi male sive celice Joško! Lep vikend !


Ne posmehujem se mu zaradi tega, ker bi rad začel uvažat stvari in praktično nategovat folk, ki si lahko isto stvar, za skoraj njegovo nabavno ceno kupi direktno iz kitajske. Ampak zato, ker niti ideje nima kaj bi prodajal. Če bi imel nekdo res dobro idejo, bi jo verjetno že uresničil.

Podobni iznajdljiveži so na http://robbo.si/izdelek/robbo/

Ko sem jih vprašal, če je to rebrandan generik iz kitajske, ki ga lahko naročim za slabih 300 dolarjev, so mi rekli, da seveda da ne (čeprav se vidi, da so identični odlitki in vse ostalo kar spada zraven). Probali so nategovati z idejo, da imajo kitajci slabše in manj varne baterije itd. Še po parih vprašanjih so pa nehal odgovarjat in brisat komentarje. Isti skuterček sem zadnjič videl v Mercatorju za 300 eur, kar se mi zdi čisto realna cena (v primerjavi s tistimi iz kitajske), njihova pred meseci je bila pa 600 eur. Zdej pa vidim, da so že znižal na 340 :D

Ne rečem, da se ne da zaslužiti. Samo pravo nišo moraš najti, kar je dejansko težji del biznisa. Kupiti za evro in prodati za dva, zna vsak.

vostok_1 ::

assez je izjavil:

Kaj mislite, da se dandanes dobro prodaja? Torej iščem produkte oziroma ideje, kaj prodajati. Za primer bom naštel nekaj stvari, torej oprema/pripomočki za telefon (ovitki, zaščitna stekla, kabli...), oblačila, zapestnice... Iščem nekaj česar še nima noben, vendar bi to vsi želeli hehe





I'm telling ya' man.

No seriously...če bi postal SLO uvoznik bi zagotovo kake dobre dnarce zaslužu.




(PS...modi...onokraj imate slike pohabljenih muslimanskih žena, mislim, da plastični joški ne bodo povzročili kolaps družbe in poulično klanje...my 2 cents)

Ps#2...porkamadona...tam pa majo neke dobre dizajnerje...poglejte tole

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

shadeX ::

Superboyy je izjavil:

starboi je izjavil:

Superboyy je izjavil:

Heh, še eden "podjetnik", ki bo fural biznis tako, da bo iz alibabe naročeval kartone robe, pomnožil ceno s 3, in dilal na template trgovini.

Srečno!


Kateri trgovec in korporacije pa ne delajo tega v današnjem kapitalizmu ? Premisli prvo, preden se nekomu posmehuješ. Vklopi male sive celice Joško! Lep vikend !


Ne posmehujem se mu zaradi tega, ker bi rad začel uvažat stvari in praktično nategovat folk, ki si lahko isto stvar, za skoraj njegovo nabavno ceno kupi direktno iz kitajske. Ampak zato, ker niti ideje nima kaj bi prodajal. Če bi imel nekdo res dobro idejo, bi jo verjetno že uresničil.

Podobni iznajdljiveži so na http://robbo.si/izdelek/robbo/

Ko sem jih vprašal, če je to rebrandan generik iz kitajske, ki ga lahko naročim za slabih 300 dolarjev, so mi rekli, da seveda da ne (čeprav se vidi, da so identični odlitki in vse ostalo kar spada zraven). Probali so nategovati z idejo, da imajo kitajci slabše in manj varne baterije itd. Še po parih vprašanjih so pa nehal odgovarjat in brisat komentarje. Isti skuterček sem zadnjič videl v Mercatorju za 300 eur, kar se mi zdi čisto realna cena (v primerjavi s tistimi iz kitajske), njihova pred meseci je bila pa 600 eur. Zdej pa vidim, da so že znižal na 340 :D

Ne rečem, da se ne da zaslužiti. Samo pravo nišo moraš najti, kar je dejansko težji del biznisa. Kupiti za evro in prodati za dva, zna vsak.


Mja. Vsak sicer lohk izrazi svoje mnenje ampak bolj slabo bi se strinjal s tabo v tem postu. Nekaj razlogov.


Ne posmehujem se mu zaradi tega, ker bi rad začel uvažat stvari in praktično nategovat folk, ki si lahko isto stvar, za skoraj njegovo nabavno ceno kupi direktno iz kitajske.


Dejstvo je da vsi tega: 1) Ne znajo, 2) Ne zmorejo 3) Nočejo (dolga čakalna doba..). Trgovine delujejo tako, da nekaj kupijo poceni že od pamti veka, naprej prodajo po višji ceni (no shit sherlock).

Ko sem jih vprašal, če je to rebrandan generik iz kitajske, ki ga lahko naročim za slabih 300 dolarjev,


Če imaš možnost/znanje naročiti iz kitajske za pol manj, zakaj si se sploh ukvarjal z njimi ko si videl da 1) je izdelek isti kitajskemu, 2) Si videl da lažejo

A ko greš v bigbang in vidiš ovitek za telefon za 20EUR, tudi barantaš s prodajalci, da kako lahko naročiš ti ISTI ovitek za do 5x znižano ceno iz Kitajske? Će hočeš izdelek imet takoj, boš pač plačal.

Ne rečem, da se ne da zaslužiti. Samo pravo nišo moraš najti, kar je dejansko težji del biznisa.


In kaj tisti na strani ki si jo linkal delajo? Pač poskušajo prodati kak skuter al whatever to že je. Če ti nisi potencialen kupec, bo pa s primernim marketingom zagotovo kdo drug.

Kupiti za evro in prodati za dva, zna vsak.


Ne. Ravno v tem je problem. Če bi to znal vsak, bi ti tisti na spletni strani prodal tisti skuter. Če bi to znal vsak, bi moja stara mama prodajala rabljen kruh iz pekarne, sredi ljubljane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Superboyy ::

Dejstvo je da vsi tega: 1) Ne znajo, 2) Ne zmorejo 3) Nočejo (dolga čakalna doba..). Trgovine delujejo tako, da nekaj kupijo poceni že od pamti veka, naprej prodajo po višji ceni (no shit sherlock).


Res je, ampak odpreti e-trgovino, da potem preprodajaš stvari iz druge e-trgovine? Ni lih optimalno, pa se mi zdi da se ta segment pri nas krči, ker vedno več ljudi kupuje direktno.

Če imaš možnost/znanje naročiti iz kitajske za pol manj, zakaj si se sploh ukvarjal z njimi ko si videl da 1) je izdelek isti kitajskemu, 2) Si videl da lažejo


Zanimalo me je, kako bojo upravičili 3x višjo ceno in kakšne izgovore bodo uporabili :D

A ko greš v bigbang in vidiš ovitek za telefon za 20EUR, tudi barantaš s prodajalci, da kako lahko naročiš ti ISTI ovitek za do 5x znižano ceno iz Kitajske? Će hočeš izdelek imet takoj, boš pač plačal.


Ne kupujem takih stvari v fizičnih trgovinah. Tle je res največja prednost - plačaš in dobiš, s kitajske pa čakaš 3+ tednov. Ampak OP ne bo imel fizične trgovine.

In kaj tisti na strani ki si jo linkal delajo? Pač poskušajo prodati kak skuter al whatever to že je. Če ti nisi potencialen kupec, bo pa s primernim marketingom zagotovo kdo drug.


Princip "a sucker is born every minute" - sej gre neki cajta, ampak se mi zdi, da nismo več tako neumni :)

Ne. Ravno v tem je problem. Če bi to znal vsak, bi ti tisti na spletni strani prodal tisti skuter. Če bi to znal vsak, bi moja stara mama prodajala rabljen kruh iz pekarne, sredi ljubljane.


Tehnični vidik je tle zelo enostaven, tako da ja - zna vsak, ki se je pripravljen iti podjetništvo. Kot tudi OP matra, je tle največji problem produkt (tega nebi več uvrščal v znanje ampak idejo). Predvsem zato ker gre verjetno za manjše količine, ki so dostopne vsakemu, ki zna odpreti aliexpress. In ne pravim, da se ne da postaviti stvari in nekaj ponujat - pravim, da je težko dejansko kaj imet od tega.

Da ne bom samo downer: Eden uspehov recimo je bil en tip, ki je uvažal leteče modelčke (helikopterji itd). Sem pozabil ime in ne vem, če še kej delajo, ampak svoj čas jim je kar laufal.

Zgodovina sprememb…

loveJDM ::

Superboyy je izjavil:

Dejstvo je da vsi tega: 1) Ne znajo, 2) Ne zmorejo 3) Nočejo (dolga čakalna doba..). Trgovine delujejo tako, da nekaj kupijo poceni že od pamti veka, naprej prodajo po višji ceni (no shit sherlock).


Res je, ampak odpreti e-trgovino, da potem preprodajaš stvari iz druge e-trgovine? Ni lih optimalno, pa se mi zdi da se ta segment pri nas krči, ker vedno več ljudi kupuje direktno.




Vedno več jih kupuje direktno ker so preprodajalci postali požrešni in bi radi 400%zaslužek na enem izdelku,ne moreš ti ovitka/torbice za telefon prodajat za 15e če jo kupiš za 2EUR oz lahko ampak se ne bo prodala,najboljša je srednja varjanta,vzet za 6-7EUR z ebay.de in čakaš 2-3dni več kot pri nas

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

buttplugs ::

Povprašaš svoje stranke, kaj bi želeli pri tebi kupiti pa ne morejo. Za njihovo sodelovanje jim vržeš popust.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropskemu davku na multinacionalke slabo kaže (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
9925092 (22270) perci
»

prvič naročil iz Kitajske

Oddelek: Loža
275622 (4490) Assass1n
»

Spletna trgovina

Oddelek: Pomoč in nasveti
8954 (688) mitja73
»

Ebay nedobljeno blago !

Oddelek: Kaj kupiti
324149 (2935) Apofis
»

Velika akcija v boju zoper internetno prodajo ponaredkov

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
3510327 (8169) Mr.B

Več podobnih tem