» »

Kateri spletni radio - hardware?

Kateri spletni radio - hardware?

Ribič ::

Živjo!

Ali se kdo kaj spozna na predvajalnike spletnih radio postaj? Iščem nekaj, kar bi lahko uporabljal zvečer, da si nastavim glasbo preden grem spati. Navadne FM radijske postaje mi niso najbolj všeč zaradi konstantnega čvekanja (reklame, poročila, vremenska, promet, itd). Skratka na spletu sem našel kup online radio postaj, ki predvajajo prijetno in umirjeno glasbo za relaksacijo. Do sedaj sem imel prižgan kar računalnik in uporabljal VLC player, ki je predvajal omenjeno glasbo. Samo mi gre pa grozno na jetra, ko moram zraven poslušati še šumenje ventilatorjev.

Se pravi, iščem napravico, ki se poveže prek ethernet ali prek wifi in konekta na eno izmed teh online radio postaj ter predvaja njihovo glasbo (podobno, kot navadni radio). Pa prosim vas, ne mi v tej temi smetiti z linki, ki jih najdete med prvimi zadetki na Googlu. Tako znam tudi jaz poiskati stvari. Zanima me namreč, če se kdo kaj bolj spozna na te napravice in bi znal priporočiti kakega proizvajalca oz. morda celo model radia (kvalitetea in funkcije vs. cena).

Hvala.

SmeskoSnezak ::

Zakaj pa si raje ne najdes aplikacije za na smart phone ali to ne pride v postev?
@ Pusti soncu v srce... @

Furbo ::

Jaz za ta namen furam odslužen iphone 4 in stare računalniške zvočnike.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ribič ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Zakaj pa si raje ne najdes aplikacije za na smart phone ali to ne pride v postev?

Ne, ne pride v poštev.


Sicer pa malo gledam po spletu in vidim, da zelo hvalijo proizvajalca Grace Digital oz. njihov model Mondo.
https://gracedigital.com/shop/mondo/

Tale model se mi sicer zdi že kar overkill in večino funkciji verjetno sploh ne bom uporabljal... npr. Pandora, ki dela samo v Ameriki, Australiji in NZ.
Všeč mi je pa, da podpira veliko formatov ampak je tudi cenovno kar visoko uvrščen.

OvCa77 ::

Kupi orange pi ali kakšen tv box in ga prključi na ojačevalc
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

bauci ::

Jst ima dva Roberts radio Stream 93i in sem zelo zadovoljen z njima. Wifi ali kabel povezava z omrežjem, FM radio, Usb predvajanje. Zvok zelo dober, daljinski upravljalec. Lahko ga upravljaš s pametnim telefonom (malo problema z novo nadgradnjo, s staro dela OK). Kupil na Amazonu uk.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radio postaje v SLO-Gold fish memory efect? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11613381 (8192) PreviousUser
»

Radijski sprejemnik - skladišče

Oddelek: Zvok in slika
203047 (2402) Unknown_001
»

Iščem online radio

Oddelek: Sedem umetnosti
51009 (908) Boobiz
»

Bo Zune dobil milostni strel?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
314796 (3204) RejZoR
»

Winamp Online Radio Problem

Oddelek: Zvok in slika
131588 (1441) veteran

Več podobnih tem