» »

Radijski sprejemnik - skladišče

Radijski sprejemnik - skladišče

mamilatus ::

Pozdravljeni,

potreboval bi kakšen nasvet pri nakupu hišnega radijskega sprejemnika. Rabili bi ga za v službo, delam namreč v skladišču kjer je malce slabši signal in zdajšnji radio lovi komaj kakšno postajo, pa še ta, če na začetku ne hrešči, začne kaj hitro.

Torej potrebujem radio ki mora imeti v prvi vrsti dober sprejem, ostalo niti ni pomembno. Cena do 50 €.

Lep pozdrav!
Blaž

cekr ::

Si mogoče razmislil, če bi uporabil internetni radio. Verjetno imate kakšen WIFI v firmi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

mamilatus ::

Ne, internetni radio ne pride v poštev...

cekr ::

Potem bo problem. Možno je, da ti noben radio ne bo dobro vlekel, ker ste v faradeyevi kletki.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

mamilatus ::

Boljše bo že kot obstoječi, ki ima med drugim tudi zlomljeno anteno. Vendar če že kupujem bi vzel enega ki ima res dober sprejem in ne kar nekaj na pamet. Ve kdo za katerega?

Lp

SaXsIm ::

Problem je v tem, da zelo malo signala pride do sprejemnika. Tudi, če bi imel sprejemnik z večjo občutljivostjo, bi ti pobiral več šuma, tako da bi bil na koncu na istem. Boljša izbira bi ti bil recimo DAB sprejemnik, seveda pa bi tudi tukaj bilo smiselno najprej preveriti, če je dovolj signala za za uspešen sprejem.

Morda pa poskusiš kakšno drugo varianto, recimo sprejemnik postaviš nekam blizu okna, morda celo zunaj, pa potegneš kabel do zvočnikov v skladišču.
SaXsIm

eko_2k4 ::

Vzemeš enega, ki ima vhod za zunanjo anteno (coax) in jo zunaj postaviš.
(recimo kakšen mini/micro stolp iz bolhe je poceni)

roCkY ::

DAB+ kot je nekdo omenil je preverjeno rešitev proti hreščanju. Vsaj pri nas se je izkazal za rešitev za tiste v familiji, ki jim uporaba interneta ne gre. Sicer smo kombinirli WiFI in 3G, ki ga brez ojačevalca sploh ni znotraj nekaterih objektov.

Krvavec je sicer viden in je le dobrih 10 KM oddaljen a tudi FM kanali nacionalke ne gredo brez zelo motečega šumenja skozi. Bazna pa je kakih 600m stran.

Bo treba sprobat, če je signal DAB+ zadosten. Glede na moje izkušnje je precej prodoren.

Matevz96 ::

Po mojih izkušnjah odlično lovi Makitin radio.
#hooldthedoor

roCkY ::

Hrešči. Vsaj v naših pogojih. Nedavno ga je en s sabo prinesel, ko je nekaj delal pa sem ga prosil naj ugasne. In smo mojo malo DAB+ škatlco poslušali.

Darko! ::

Za 50 EUR boš težko dobil nov radio tranzistor z dobrim FM sprejemom.

Probaj najdit kakšen starejši model prenosnega tranzistorja, recimo Grundig iz 70-tih ali 80-tih ali kaj podobobnega ...

Drugače pa škatla z FM antena-IN.

veso266 ::

@Darko! ja sam potem bo moral kupit še eno malo yagi anteno: http://www.antennenland.net/3H-FM-3
še manjša: http://www.antennenland.net/3H-FM-1R
ki jo postavi da iz okna ven gleda
mislim pa da ne rabi kupovat radia z Antena inputom ker če je radio poceni ga sam odpreš in teleskopsko anteno odspajkaš in potem kabel tam gor prispajkaš pa imaš imput
Why do you need an e signature if everyone can delete it

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: veso266 ()

Dzhimen ::

Pozdrav.

Rabil bi malo pomoči pri izbiri radia za v garažo. Potreboval bi zadevo, ki bi mi lovila radio postaje z možnostjo predvajanja glasbe preko AUX ali še bolje, bluetootha. Najbolje kar skupaj z zvočniki (ne rabjo bit ravno nevemkaj dobri).

Na voljo mam tud WiFi, a obstaja kakšna simpl in poceni možnost da bi radio kar prek neta poslušal?

Res nebi rad nekih denarjev za tole dajal, iščem karseda poceni in enostavno rešitev, lahko rabljeno, lahko s kitajske, da bo občasno predvajalo nekaj glasbe. :)

Za vsakršen predlog se že vnaprej lepo zahvaljujem.
Lp. :)

blackbfm ::

temu kar isces se rece, ne bos verjel, bluetooth zvocnik:)) torej imas bluetooth, nekateri imajo se aux, fm, sd kartice..

kaksnega s kitajske za 50eur

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Dzhimen ::

Haha :))

Jah rabim nekaj da priklopim v šteker. Nevem če bi uzel te prenosne BT zvočnike na baterijo, ker se po letu dveh baterija znuca in pol je use za proč, še posebi tej v nižjem cenovnem rangu. Jaz bi to mel na polici al pa na zidu montirano, uštekano v elektriko in takrat ko rabim, ima da predvaja.

Oziroma skoraj nujno mi je, da ne dela na baterijo. Rabim tako reč, ki se ugasne ko napajanja zmanjka...

Saul Goodman ::

sej načeloma, če ma baterijo in je prklopljen na štrom, bo delal tud, ko bo baterija fuč. a ne? ;((

Unknown_001 ::

Dzhimen je izjavil:

Pozdrav.

Rabil bi malo pomoči pri izbiri radia za v garažo. Potreboval bi zadevo, ki bi mi lovila radio postaje z možnostjo predvajanja glasbe preko AUX ali še bolje, bluetootha. Najbolje kar skupaj z zvočniki (ne rabjo bit ravno nevemkaj dobri).

Na voljo mam tud WiFi, a obstaja kakšna simpl in poceni možnost da bi radio kar prek neta poslušal?

Res nebi rad nekih denarjev za tole dajal, iščem karseda poceni in enostavno rešitev, lahko rabljeno, lahko s kitajske, da bo občasno predvajalo nekaj glasbe. :)

Za vsakršen predlog se že vnaprej lepo zahvaljujem.
Lp. :)


JBL flip. Super stvar. Robustne izdelave, zvok pa gate trga. Jst ga mam namest zunanjih zvočnikov na laptop povezanga. Zvok je res čisto druga liga. Daleč od palstičnih jajc. Skoraj primerljiv z večjim zvočnikon.

Prednost je da ga boš verjetno uporabil še kje. Kar pljuni peneze na mizo in kupi nekaj konkretnega.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Dzhimen ::

Saul Goodman je izjavil:

sej načeloma, če ma baterijo in je prklopljen na štrom, bo delal tud, ko bo baterija fuč. a ne? ;((


Ja, ampak rabim nekaj takega, da se ugasne ko napajanja zmanjka. Mam na stikalo urejeno da se sklopi eketrika in želim da se takrat sklopi tud ta radio. Dlakocepim, vem, ampak tako sem si zadevo zamislil... :D

Razen če se da baterijo nekako obidet. Da jo vn vržem in nekako zvežem da deluje brez baterije. Kako to v praksi deluje?


Recimo v mislih sem imel nekaj takega: KLIK.
Montiram tole v gips steno, dodam dva zvočnika in je to to. Edino nevem kako bi napajanje zrihtal. Edini podatek je "Input voltage: 7-12V". Ima kdo kakšno idejo kako tole zvezat?

Unknown_001 je izjavil:

JBL flip. Super stvar. Robustne izdelave, zvok pa gate trga. Jst ga mam namest zunanjih zvočnikov na laptop povezanga. Zvok je res čisto druga liga. Daleč od palstičnih jajc. Skoraj primerljiv z večjim zvočnikon.

Prednost je da ga boš verjetno uporabil še kje. Kar pljuni peneze na mizo in kupi nekaj konkretnega.


Overkill za mojo situacijo. Rabim statično simpl, poceni zadevo. Glih tolk da je...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dzhimen ()

Unknown_001 ::

Ko ne dobi več zvočnega signala se stvar po kakšnih petih minutah sama izklopi. Brez napajanja pa baterija drži tudi 9 ur sviranja na zmerni glasnosti. Je pa zvočnik res glasen. Presenetljivo gkede na velikost.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Dzhimen ::

Ja pa kot vidim to nima FM?

Unknown_001 ::

Drgač ma Chameleon neke mikro pici mici radio sprejemnike ki lahko berejo na USB, UKV, AUX, SD kvaliteta je res lih tok da neki je. Basa nima nobenega.

https://eshop.petrol.si/sl/petrol/multi...

Ne vem če boš kaj boljšega dobil za ta denar

Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri digitalni radio tuner - DAB komponenta ali druga rešitev ob ukinitvi analogneg (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5411058 (6705) Juneau
»

Dab + radijski sprejemnik za normalno ceno

Oddelek: Loža
377414 (5461) OvCa77
»

Avtoradio (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7814409 (8708) Trupl0
»

Telemach ukinja vse analogne radijske kanale

Oddelek: Pomoč in nasveti
409470 (7071) mat xxl
»

Kateri avtoradio

Oddelek: Kaj kupiti
193458 (2720) AgiZ

Več podobnih tem