» »

Katere proteine??

Katere proteine??

««
9 / 17
»»

Tilen ::

Treninge z lastno težo in dovolj ponovitvami.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

krefi ::

vem da nebo dovolj malo gibanja pc mislim resno zacet pc pa nevem kako naj zacnem

je kaksna spletna stran z vajami?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krefi ()

Tilen ::

Moraš tudi vedeti, da takšna transformacija traja leto dni in več. Od sprememe miselnosti, novih urnikov, manj slabe hrane.

Išči termin bodyweight training.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

IL_DIAVOLO ::

krefi je izjavil:

prehrano ima kar urejeno in jo se urejam . zanima me kaksne treninge priporocate ?


Imas prostor za fitnes doma?

Qcube ::

krefi je izjavil:

vem da nebo dovolj malo gibanja pc mislim resno zacet pc pa nevem kako naj zacnem

je kaksna spletna stran z vajami?


Za vaje s telesno težo jaz delam kar te z linka na random

https://www.google.com/search?q=neilare...

krefi ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

krefi je izjavil:

prehrano ima kar urejeno in jo se urejam . zanima me kaksne treninge priporocate ?


Imas prostor za fitnes doma?


za kasne vecje naprave drugace pa imam na razpolago veliko zunaj placa saj sem
doma iz podezelja.

prehrano ureja in se odrekam zelo velikim stvarem in vedno ce zvem kaj novega spremnim.
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

louser ::

Mato989 je izjavil:

Googlaj jeffa cavalierja, pa me zanima ce se bos mnenja da je atletska postava smesna in suhcena.


Verjemi da od laufanja take postave ni dobil...prvo dajmo razščistit kaj je atletska postava kaj je pa postava nekoga ki dela na moči in mišični masi...

Ko meni nekdo reče da je nekaj atletska postava to, ZA MENE, pomeni da je to postava ki je pridobljena PREDVSEM s KARDIO treningi, torej kolo, laufanja, hoja... in ne oseba ki jo omenjaš te postave ni pridobila na podlagi teh treh dominantnih načinov vadbe ampak kar lepo na podlagi planka, sklecov, fitnesa itd...

Veš kdo ima atletsko postavo... Usein Bolt... on je ATLET.. ampak on je SUHEC, že res da ima nizek BF in veliko mišične mase, ampak zelo malo mase... proti The ROcku recimo zgleda kot zobotrebček.



Recimo Ronaldo je en tak primer atleta kot ga ti opisuješ... torej višina - 100... on ima recimo cca 187cm in 85-86kg... on ima recimo dobro ali kar vrhunsko postavo ampak taki so redki.

Ampak to so vse ekstremni primeri atletov... dejansko pa so povprečni atleti taki



In to je SUHEC, predvsem suhec... ne rečem da ni zdrav in vse, ampak je pa suh... rok običajno nimajo nič, rame ozke... skratka nasprotje nekoga ki dela na moči... vse kar res imajo so kite v nogah...Če je lepo ali ne pa presodi vsak sam, ampak meni je lepši The Rock kot pa tale maratonec zgoraj... nič ni slabšega kot super suhe roke na moškem za moje pojme

Nabita bedra, napeti bicepsi da kar majice para. Dost močan tip.

Force = Mass * Acceleration

IL_DIAVOLO ::

krefi je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

krefi je izjavil:

prehrano ima kar urejeno in jo se urejam . zanima me kaksne treninge priporocate ?


Imas prostor za fitnes doma?


za kasne vecje naprave drugace pa imam na razpolago veliko zunaj placa saj sem
doma iz podezelja.

prehrano ureja in se odrekam zelo velikim stvarem in vedno ce zvem kaj novega spremnim.


Super.

Za zacetek si kupi pull up/dip napravo in zacni delat z lastno tezo. Chin up/pull up za hrbet in bicepse, dipsi pa za tricepse in prsi.

Fajn je tudi, da se dela na nogah, tam pa bi rabil vsaj en par 10 kg utezi za izvajanje "bulgarian squat" in izpadnega koraka.

Cruz ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za zacetek si kupi pull up/dip napravo in zacni delat z lastno tezo.


To je super workout za delanje z lastno težo doma. Oprema je minimalna, pull up naprava, drugo se da prilagoditi.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

jype ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Atletska postava v svetu fitnesa pomeni
Who cares? Svet fitnesa je shizofren: Počnete vse, kar je nezdravo (vaje na šinah in prehranjevanje s prehranskimi dodatki z namenom impresioniranja na podlagi oblike telesa na prostorih, kjer se tradicionalno mularija do mrtvega zadrogira), da bi ustvarili vtis, da ste polni zdravja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

IL_DIAVOLO ::

jype je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Atletska postava v svetu fitnesa pomeni
Who cares? Svet fitnesa je shizofren: Počnete vse, kar je nezdravo (vaje na šinah in prehranjevanje s prehranskimi dodatki z namenom impresioniranja na podlagi oblike telesa na prostorih, kjer se tradicionalno mularija do mrtvega zadrogira), da bi ustvarili vtis, da ste polni zdravja.


Veliko je taksnih ja, ampak jaz nisem med njimi. Ce rabis kak nasvet, kar vprasaj :)

Rad pomagam folku do polnejsega, zdravega in predvsem dolgega zivljenja.

jype ::

Skratka, poveš jim, naj doma kuhajo predvsem škrobasto hrano s čimveč zelenjave in se vsaj uro dnevno gibljejo na svežem zraku?

IL_DIAVOLO ::

Dalec od tega.

Tilen ::

@IL_DIAVOLO

Kakšno je tvoje stališče do sugarfree energijskih pijač?

 RB

RB

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

IL_DIAVOLO ::

Pijem samo vodo, ce pa se ze pregresim pa je to spricer al pa lasko :)

Energijske pijace so imo najvecji strup za telo.

gendale2018 ::

thramos je izjavil:

Jep, višina - 100 + 5 je neka zgornja meja za rekreativca (brez drog seveda), če se želi bližat enomestnim odstotkom telesne maščobe.

Pa itak je ponavadi bolj smiselno gledat razmerje moči: počep kilogrami = telesna teža x 2, military press = teža x 1 ipd. In se ti splača biti lažji. ;)


Zakaj bi pa brez hormonov hotel bit blizu enomestnim cifram maščobe? V obleki zgledas DYEL (in večino časa si oblečen) nekje okol 15% v oblekah zgledas mal nadpovprečno mišičast, slecen ne zgledas debel (pri realnih 15% se ti vidijo trebušne mišice ce so dovolj velike) , bolje se pocutis, vec dvignes, nisi na nezdrvi kolicini maščobe

Ce hočeš bit na 10 ali manj maščobe in mišičast v oblekah rabiš pa bit na hormonih. Lohk pa kdo pokaze koga k je na dest ali manj in zgleda masiven oblečen. Pa vsaj 185 cm, s 160 cm ne mores zgledat masiven
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Mato989 ::

gendale2018 je izjavil:

thramos je izjavil:

Jep, višina - 100 + 5 je neka zgornja meja za rekreativca (brez drog seveda), če se želi bližat enomestnim odstotkom telesne maščobe.

Pa itak je ponavadi bolj smiselno gledat razmerje moči: počep kilogrami = telesna teža x 2, military press = teža x 1 ipd. In se ti splača biti lažji. ;)


Zakaj bi pa brez hormonov hotel bit blizu enomestnim cifram maščobe? V obleki zgledas DYEL (in večino časa si oblečen) nekje okol 15% v oblekah zgledas mal nadpovprečno mišičast, slecen ne zgledas debel (pri realnih 15% se ti vidijo trebušne mišice ce so dovolj velike) , bolje se pocutis, vec dvignes, nisi na nezdrvi kolicini maščobe

Ce hočeš bit na 10 ali manj maščobe in mišičast v oblekah rabiš pa bit na hormonih. Lohk pa kdo pokaze koga k je na dest ali manj in zgleda masiven oblečen. Pa vsaj 185 cm, s 160 cm ne mores zgledat masiven


Pusti jih... to so oni ko zgledajo posušeno... Ronaldo in Bolt sta njihovi primeri, samo oni ne morjo bit kot Ronaldo in Bolt... Jaz bom prej The Rock s steroidi kot pa oni Ronaldo v naravnem treniranju... sploh po 25tih...

Pod 10% BF si itak nezdrav že v osnovi... to ni naravno met pod 10% BF.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gendale2018 ::

Ronaldo naraven8-)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

jype ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dalec od tega.
Torej jim svetuješ narobe: Za dolgo in zdravo življenje je nasvet pravilen.

kingsix ::

ne ni. Imaš narobe.

m0LN4r ::

middleweight, super middleweight boksarji zgledajo najboljse, the rock je ze pretiravanje v drugo skrajnost po lastnem okusu oz. neprakticno v vsakdanjosti in tudi za kolena ni vec kul.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

jype ::

kingsix je izjavil:

ne ni. Imaš narobe.
Ne, nimam.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

kingsix ::

jype je izjavil:

kingsix je izjavil:

ne ni. Imaš narobe.
Ne, nimam.

Ja imaš. Če pa misliš, da nimaš pa ti primanjkuje znanja ma to temo. Read up, boy.

jype ::

kingsix je izjavil:

Ja imaš. Če pa misliš, da nimaš pa ti primanjkuje znanja ma to temo. Read up, boy.
Sem že. Tvoje znanje je pomanjkljivo in temelji na "raziskavah" prodajalcev, ki so po nekem neverjetnem naključju ugotovili, da je najbolj zdravo ravno tisto, kar prodajajo.

kingsix ::

Preberi ponovno moj prejšnji post. Imam prav.

jype ::

kingsix je izjavil:

Preberi ponovno moj prejšnji post. Imam prav.
Ne, nimaš. Motiš se tako zelo temeljito, da je kar težko gledat.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

kingsix ::

Preberi ponovno moj pred-prejšnji post. Imam prav

jype ::

kingsix je izjavil:

Preberi ponovno moj pred-prejšnji post. Imam prav
Ne, nimaš, poleg tega pa tudi precej prepočasi tipkaš, da bi lahko kogarkoli prepričal s svojimi argumenti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

kingsix ::

Sem dokaj prepričan, da je tvoj edini vir prehranskih nasvetov durianrider.

jype ::

Vem, da si prepričan v neumnosti, saj to dokažeš vedno, ko svetuješ o prehrani.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

kingsix ::

Aja daj najdi mi post kjer nekomu izrecno svetujem s čem se naj prehranjuje.

jype ::

kingsix je izjavil:

Aja daj najdi mi post kjer nekomu izrecno svetujem s čem se naj prehranjuje.
Tule:

kingsix je izjavil:

ne ni. Imaš narobe.

vahid ::

Iscem nekoga iz te teme, ki aktivno sodeluje v temi Tesla 3 in temi o kriptovalutah.

Da vidin kako izgleda pokvarjen narcisoiden idiot z nizko samozavestjo...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

IL_DIAVOLO ::

jype je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dalec od tega.
Torej jim svetuješ narobe: Za dolgo in zdravo življenje je nasvet pravilen.


Ocitno noces.

Nobenega ne bom silil. Lp

jype ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ocitno noces.
Drži, nočem biti ves čas dehidriran, se nonstop basati s preveč beljakovinami in imeti prekomerno otečenih mišičnih tkiv, da bi tako izražal "naravno lepoto", ker je to zelo nezdravo.

m0LN4r ::

Zakaj je nezdravo?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

m0LN4r je izjavil:

Zakaj je nezdravo?
Ker obstajajo epidemiološke študije ljudstev, ki živijo od beljakovin, ker dostopa do drugih hranilnih snovi nimajo, kažejo visoko verjetnost zgodnje smrti zaradi kardiovaskularnih bolezni.

Poleg vseh ostalih študij, ki kažejo podobne rezultate povsod po svetu, je rezultat jasen: "Fitness" dieta in življenski slog sta združena z visokimi tveganji za nastanek srčno-žilnih obolenj.

Mato989 ::

jype je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Zakaj je nezdravo?
Ker obstajajo epidemiološke študije ljudstev, ki živijo od beljakovin, ker dostopa do drugih hranilnih snovi nimajo, kažejo visoko verjetnost zgodnje smrti zaradi kardiovaskularnih bolezni.

Poleg vseh ostalih študij, ki kažejo podobne rezultate povsod po svetu, je rezultat jasen: "Fitness" dieta in življenski slog sta združena z visokimi tveganji za nastanek srčno-žilnih obolenj.


Krivda in razlog za vsako smrt je življenje!!!!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

martincek1 ::

Jure hvala za tvoj prispevek v tej temi. Nisem nikoli do zdaj (par mescov od kar pridobivam mišično maso) razmišljal ali bral o dolgoročnem efektu predoziranja proteinov na kardiovaskularni sistem. Že kakšen mesec sicer razmišljam o tej temi in proteinov zadnje dva tedna ne jemljem, ker hočem iz prehrane izločit procesirano hrano (kar za moje pojme proteini so, sojin lecitin, E150C ..), ne kupovat plastike etc..

Bo mal bolj zajebano, sploh ker imam še vedno cilj dobit ene 3-5kg mišic na zgornjem delu telesa in prekolesarit okrog 200km+ na teden. Tko da lih na 50g proteinov vseeno ne bom, bo pa precej drugače kot prej, ko sem za zajtrk pojedel ene 30g, pa potem do poldneva še ene tolk v prahu.

m0LN4r ::

jype je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Zakaj je nezdravo?
Ker obstajajo epidemiološke študije ljudstev, ki živijo od beljakovin, ker dostopa do drugih hranilnih snovi nimajo, kažejo visoko verjetnost zgodnje smrti zaradi kardiovaskularnih bolezni.

Poleg vseh ostalih študij, ki kažejo podobne rezultate povsod po svetu, je rezultat jasen: "Fitness" dieta in življenski slog sta združena z visokimi tveganji za nastanek srčno-žilnih obolenj.

Hmm ampak tisti v studiji imajo ponavadi visok % mascob in malo gibanja, ravno nasprotno od cilja "fitnesa" kako je potem to lahko primerljivo?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IL_DIAVOLO ::

Ne prevec brat juretovih nebuloz. Ne, nisi dehidriran zaradi beljakovin. Dehidriran si zaradi premalo uzivanja vode in prevec alkohola.

Beljakovine so najbolj sitosten in hranljiv vir hrane na svetu. Po uzitju le teh si se dolgo po obroku sit. In zaradi tega morajo biti beljakovine prisotne pri vsakem obroku.

m0LN4r ::

martincek1 je izjavil:

Jure hvala za tvoj prispevek v tej temi. Nisem nikoli do zdaj (par mescov od kar pridobivam mišično maso) razmišljal ali bral o dolgoročnem efektu predoziranja proteinov na kardiovaskularni sistem. Že kakšen mesec sicer razmišljam o tej temi in proteinov zadnje dva tedna ne jemljem, ker hočem iz prehrane izločit procesirano hrano (kar za moje pojme proteini so, sojin lecitin, E150C ..), ne kupovat plastike etc..

Bo mal bolj zajebano, sploh ker imam še vedno cilj dobit ene 3-5kg mišic na zgornjem delu telesa in prekolesarit okrog 200km+ na teden. Tko da lih na 50g proteinov vseeno ne bom, bo pa precej drugače kot prej, ko sem za zajtrk pojedel ene 30g, pa potem do poldneva še ene tolk v prahu.

250km na teden sem jaz prekolesaril pri 16-18ih letih, ko sem se s kolesom vozil v solo. Ni bas nek dosezek, je pa definitivno prispeval pozitivno na znjizanje mascob na telesu, podoben je bil tudi efekt pri treniranju atletike+fitnes, no tu je bil opticni rezultat seveda "lepsi"
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

martincek1 ::

m0LN4r je izjavil:

250km na teden sem jaz prekolesaril pri 16-18ih letih, ko sem se s kolesom vozil v solo. Ni bas nek dosezek, je pa definitivno prispeval pozitivno na znjizanje mascob na telesu, podoben je bil tudi efekt pri treniranju atletike+fitnes, no tu je bil opticni rezultat seveda "lepsi"


200km/teden je okrog 1h/dan, kar je globoko v top 1% populacije, sploh za 60-70% vo2 max.

Cruz ::

Jype ima prav. Keto oz. high protein dieta je slaba na dolgi rok. Recimo. So pa pri tej študiji izpostavili bolj probleme pri uživanju beljakovin živalskega izvora. Pri starejših je priporočeno povišano uživanje beljakovin.

Če pogledaš modre cone, lahko opaziš, da ne jejo veliko beljakovin(živalskega izvora). Recimo v Okinowi uživajo veliko ogljikovih hidratov in malo beljakovin(večinoma rastlinskega izvora) ter maščob. Veliko k dolgemu življenju na tistem območju pripišejo tudi anthocyanin-u, ki se pojavi v njihovem krompirju.

Če že govorimo o prehranjevanju za nadpovprečno dolgo življenje. Tam po 80. letu pa je itak loterija oz. genetika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

IL_DIAVOLO ::

Da pa enacis keto in high protein dieto, pa moras tudi biti strokovnjak. Keto izloca oh, high protein ne izloca nicesar razen predelane hrane.

Ne smesi se.

Qcube ::

@m0LN4r
250km/teden, 50km/dan v šolo in nazaj vsak dan? Hmmm... pomojem še težki kolesar jype ne naredi toliko.
Vsa čast če je res.

martincek1 ::

@Jype:

50g tega praška na dan https://www.super-hrana.si/proteini-bel... po tvojem mnenju poveča možnost srčno-žilnih bolezni?

Tilen ::

Jype prisega na Nutello.

https://slo-tech.com/forum/t671183/p601...

Vsak lahko najde svojo pot do sreče.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Groot ::

jype je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Zakaj je nezdravo?
Ker obstajajo epidemiološke študije ljudstev, ki živijo od beljakovin, ker dostopa do drugih hranilnih snovi nimajo, kažejo visoko verjetnost zgodnje smrti zaradi kardiovaskularnih bolezni.

Poleg vseh ostalih študij, ki kažejo podobne rezultate povsod po svetu, je rezultat jasen: "Fitness" dieta in življenski slog sta združena z visokimi tveganji za nastanek srčno-žilnih obolenj.


No gospod proof sedaj pa prosim še ti podpri svoje trditve z uradnimi viri. Pa ne pravim, da ni nujno res, ampak če že druge loviš na uradna potrdila, lahko pa še sam kaj dodaš.

m0LN4r ::

Cruz je izjavil:

Jype ima prav. Keto oz. high protein dieta je slaba na dolgi rok. Recimo. So pa pri tej študiji izpostavili bolj probleme pri uživanju beljakovin živalskega izvora. Pri starejših je priporočeno povišano uživanje beljakovin.

Če pogledaš modre cone, lahko opaziš, da ne jejo veliko beljakovin(živalskega izvora). Recimo v Okinowi uživajo veliko ogljikovih hidratov in malo beljakovin(večinoma rastlinskega izvora) ter maščob. Veliko k dolgemu življenju na tistem območju pripišejo tudi anthocyanin-u, ki se pojavi v njihovem krompirju.

Če že govorimo o prehranjevanju za nadpovprečno dolgo življenje. Tam po 80. letu pa je itak loterija oz. genetika.

Kaj pa je dolgi rok in prevec? Prevec v smislu, da jih ne porabis ali porabis? Sej ce sedis cel dan v pisarni in nic ne migas, te tut mala kolicina proteinov pokoplje oz. bilocesa.
Tisto kaj pa prodajajo v obliki praska pa ni "zivalskega" izvora, kot je to misljeno iz zrezka pa to.

Qcube je izjavil:

@m0LN4r
250km/teden, 50km/dan v šolo in nazaj vsak dan? Hmmm... pomojem še težki kolesar jype ne naredi toliko.
Vsa čast če je res.

Motvarjevci - Lendava, kolega se je vozil Turnisce - Lendava se mi zdi, podobno. Zanj verjetno vecji napor, ker se je z gorskim kolesom na sirokih gumah.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
««
9 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša trgovina za športne(prehranske) dodatke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8712247 (657) Kekokekič
»

katere proteine kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15036751 (13921) link_up
»

KATERE PROTEINE (WHEY)

Oddelek: Loža
4818803 (7380) ramiz?!
»

Weight Gainer katerega ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5318617 (16274) D3m

Več podobnih tem