» »

zaščita pred IR itd.

zaščita pred IR itd.

zero_max ::

Gledam neke video posnetke nekih nočnih bojev aviacija vs. pešadija... in me zanima...

obstaja kakšna tehnologija/material/ itd., ki zaščiti osebo pred IR(=infrardečmi)/nightvision/... kamerami/filtri/daljnogledi/... ?

(Se opravičujem, če sem kako neumnost napisal. To ni moje področje.)
  • spremenilo: zero_max ()

Excavator ::

vostok_1 ::

Jup!

this

vir: Wikipedia


then

that

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

yero7 ::

Če se ne motim Mylar naj bi te delno skril pred infrared samo ne vem koliko. Kaj hočeš postat ninja:))

carota ::

Schwarzenegger se je v Predatorju namazal z blatom. :))

vostok_1 ::

Mylar te skrije dokler se ne segreje, ali dokler pilot ne opazi, da z tisto čudno temno ploskvico ni glih nekaj vredu.

Če ga ne prepričaš, ti pošlje en pozdrav s tem

https://www.flickr.com/photos/jamestung...

yero7 ::

vostok_1 je izjavil:

Mylar te skrije dokler se ne segreje, ali dokler pilot ne opazi, da z tisto čudno temno ploskvico ni glih nekaj vredu.

Če ga ne prepričaš, ti pošlje en pozdrav s tem

https://www.flickr.com/photos/jamestung...

Bolje kot nič. Ja zato pa gillie obleke s travo in vejicami naredijo vse skupaj bolj naravno ali ne? Če se ne motim rastline oddajajo nekaj toplote in če so pletene v gillie nebi smelo izgledat kot temna ploskvica. ali misliš da nebi imelo nobenega vpliva?
Drugače pa nebi želel bit blizu tej reči ko streljaxD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yero7 ()

Furbo ::

zero_max je izjavil:

Gledam neke video posnetke nekih nočnih bojev aviacija vs. pešadija... in me zanima...

obstaja kakšna tehnologija/material/ itd., ki zaščiti osebo pred IR(=infrardečmi)/nightvision/... kamerami/filtri/daljnogledi/... ?


Jap, stopiš za drevo. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

vostok_1 ::

yero7 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Mylar te skrije dokler se ne segreje, ali dokler pilot ne opazi, da z tisto čudno temno ploskvico ni glih nekaj vredu.

Če ga ne prepričaš, ti pošlje en pozdrav s tem

https://www.flickr.com/photos/jamestung...

Bolje kot nič. Ja zato pa gillie obleke s travo in vejicami naredijo vse skupaj bolj naravno ali ne? Če se ne motim rastline oddajajo nekaj toplote in če so pletene v gillie nebi smelo izgledat kot temna ploskvica. ali misliš da nebi imelo nobenega vpliva?
Drugače pa nebi želel bit blizu tej reči ko streljaxD


Premalo.


(@1:09...ouch)

Tej videji don't do justice, ker so low res. V resnici pilot kar dobro vidi. Izkušen pilot še tolko bolj.
To je pač igra hide and seek. Tisto z drevesom je pravzaprav dobra ideja, ampak goes only so far.

V puščavi...you're pretty much fucked.

V našem poletnem ali zgodnje jesenskem gozdu pa imaš pomojem kr dobre šanse, če te ni prej pilot opazil.
So pa tej metki a real bitch ko dežujejo nate.

Iskreno povedano ne vem že kolko so napredovali IR vojaški senzorji...ampak zagotovo se slabo piše vsem, ki se znajdejo na vizirju takega bojnega stroja.

Kup sreče in prebrisanosti...might save you.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

yero7 ::

vostok_1 je izjavil:

yero7 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Mylar te skrije dokler se ne segreje, ali dokler pilot ne opazi, da z tisto čudno temno ploskvico ni glih nekaj vredu.

Če ga ne prepričaš, ti pošlje en pozdrav s tem

https://www.flickr.com/photos/jamestung...

Bolje kot nič. Ja zato pa gillie obleke s travo in vejicami naredijo vse skupaj bolj naravno ali ne? Če se ne motim rastline oddajajo nekaj toplote in če so pletene v gillie nebi smelo izgledat kot temna ploskvica. ali misliš da nebi imelo nobenega vpliva?
Drugače pa nebi želel bit blizu tej reči ko streljaxD


Premalo.


(@1:09...ouch)

Tej videji don't do justice, ker so low res. V resnici pilot kar dobro vidi. Izkušen pilot še tolko bolj.
To je pač igra hide and seek. Tisto z drevesom je pravzaprav dobra ideja, ampak goes only so far.

V puščavi...you're pretty much fucked.

V našem poletnem ali zgodnje jesenskem gozdu pa imaš pomojem kr dobre šanse, če te ni prej pilot opazil.
So pa tej metki a real bitch ko dežujejo nate.

Iskreno povedano ne vem že kolko so napredovali IR vojaški senzorji...ampak zagotovo se slabo piše vsem, ki se znajdejo na vizirju takega bojnega stroja.

Kup sreče in prebrisanosti...might save you.

Zanime me kaj hoče zero max. Drugače pa se strinjam, da proti apacheju z 30mm topom nimaš šans, ker zgleda kot, da bi deževal svinec. Slovenija bi si lahko nabavla enega apachija lih tako, da ima kaj pokazat:D. Kdo ve kaj vse imajo Američani in Rusi pod palcem.

lonz ::

Tole na kameri je FLIR termovizija in kot taka viditoplotno sevanje. Ker je zrak zelo slab prevodnik toplote (oz. je izolator) je za zaščito pred termo vizijo že dobra stara vojaška šotorka - ki pa se te ne sme dotikati, saj pride do direktnega prenosa toplote na šotorko in te naredi vidnega.
Ne gre pa termovizije mešat z ojačevalci svetlobe, kateri imajo začetke v WWII z Gen0 in so se razvili do današnje Gen3+.

Night vision device @ Wikipedia
Thermography @ Wikipedia
Forward looking infrared @ Wikipedia

Pa še natančneje o tem kako se izogniti detekciji termovizij:

http://www.stevequayle.com/index.php?s=...
...arrrrrr, shiver me timbers...

vostok_1 ::

Glass will not allow your THERMAL image to transmit (pass) through; same as the dumpster scenario.


Grab a glowing incandescent lightbulb...i dare ya!


Vse te tehnologije delujejo bolj ali manj na bazi IR spektra in čimvečjega zajemanja svetlobe.

Dejstvo je, da moraš imeti prekleto dobro kamuflažo, da te obvaruje...za daljši čas.
Če je pilot obveščen o tvojem gibanju, bi pomojem 95% folka prej ali slej najebalo...na open ground ali low vegetation.
V močni goščavi...maybe. Zebžat pod bližnji grm in se globoko zakrit v odpadlo listje.

Najboljša opcija je, da jim zmanjka municije pa te pr mir pustijo.
Kmalu bodo droni imeli AI, ki bo spremljal še najmanjše premike po celi površini.

111111111111 ::

Ustreliš eno signalno raketo, oslepiš pilota in jo pobrišeš v listje.

vostok_1 ::

Moraš res v objektiv ciljat.

111111111111 ::

Misliš? Ne bi bilo dovolj svetlobe, da bi te skrilo za tiste 5-6 sekund?

vostok_1 ::

Odvisno. Saj pravim, ce siljaš direkt pred senzor, pa da ne zleti mimo.
Po tej logiki je mogoče kar boljše par flairov vržt potleh.

Ampak problem ostaja...ti boš razmesarjen preden boš sploh potegnil vn zadevo.

Tista z Arnijevem blatom tudi ni bila tako grozno napačna. Zakopaš se v hladno blato. Sam pravim, optika in senzorji na teh strojih postajajo vse bolj sposobni...morda bi ob dovoljšnem fokusu kar sevanje iz oči zaznali.
Helikopterja pa drgač bolj ne slišiš, oz ne veš iz kje prihaja.

It's an unfair fight.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

lonz ::

Arnijevo blato je no-go. Blato se bo segrelo na telesno temperaturo v par sekundah.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Spajky ::

ne tako hitro, če je telo že podhlajeno v vodi... drugače pa staniol bi moral pomagat ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

vostok_1 ::

lonz je izjavil:

Arnijevo blato je no-go. Blato se bo segrelo na telesno temperaturo v par sekundah.


Tako kot je v filmu, zagotovo. Ampak če ze vržeš v blatno kopel, imaš nekaj časa, da te pilot spregleda. Pomojem.

zero_max ::

yero7 je izjavil:


Zanime me kaj hoče zero max. Drugače pa se strinjam, da proti apacheju z 30mm topom nimaš šans, ker zgleda kot, da bi deževal svinec. Slovenija bi si lahko nabavla enega apachija lih tako, da ima kaj pokazat:D. Kdo ve kaj vse imajo Američani in Rusi pod palcem.



Kaj si želim?

Bom povedal celo zgodbo...

Na nekem novičarskem protalu sem gledal nek napad helikopterja na neke ljudi v nočnem času. Pa me je malo stisnilo. Kako jih je helikopter pokončal! Pol sam razmišljaš...kaj pa če bi bil ti tam dol...in pol se vprašaš ali obstaja kaka zaščita pred temi IR senzorji, kako bi se skril. To je to. Malo človeka nese domišljija.

Bral sem nekje na netu, da je ena od zaščit nek polivnil oz. nekaj podbno tisti penasti zadevi od filtra, ki se ga doda v napo v kuhinji. Sam je malo tanjše in mehkejše.

Si predstavljate imaš nek armor ala tisto potapljaško obleko, ki ima noter neko plazma ala tista od 3M (v vrečki, ki jo dajemo na npr. poškodovan gleženj, dobi se v lekarni) in da lahko reguliraš temperaturo armorja...nekako da vso sporščeno toploto tvojega telesa v nekih nadzoovanih intervalih ta gel sprošča v okolico, tako da IR senzorji ne zaznajo. Spet malo sanjam. :)

deadbeef ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deadbeef ()

zero_max ::

Odlično. Še blog zraven.

_dice7 ::

Če usmerim termalno kamero v okno vidim odsev sebe :D

vostok_1 ::

111111111111 ::

Verjetno kaj usnjenega.

fosil ::

In potem danes novica
Z aluminijasto folijo skušali pretentati varnostni sistem banke
Da nisi bil slučajno ti? :))
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj novi Boeingi 737 Max padajo z neba in kaj je MCAS? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7134340 (12465) DownPurr

USS Nimitz UFO Incident

Oddelek: Znanost in tehnologija
405667 (4901) zee
»

Jutri delni Sončev mrk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6720205 (13816) MrStein

Več podobnih tem