» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
291 / 373
»»

-valvoline- ::

letmein je izjavil:

Je kje kak dobr deal za Note 8T 64GB pri kitajcih? Na Amazon se dobi za 170€.. sam najdem za max 15€ razlike.

https://www.dhgate.com/product/in-stock...
133e. Nisem pa 100% ziher ce majo taxfree shipping.

kanarin ::

Je mogoče kdo že sprobal App Drawer na MIUI 11 ?

https://www.gizmochina.com/2020/01/23/a...

Sam se ga včeraj namestil na RN5 pa mi zgleda identično kot tisti v Poco launcher. Je to v resnici identična stvar ?

Btw. kaj večinoma uporabljate 3rd party launcherje ali kar privzetega MIUI ?

Killermode ::

Privzeti MIUI že cca 6 let...

Dimnik ::

Pocolauncher...

kanarin ::

Sam sem tudi dosedaj uporabljal samo privzeti MIUI launcher, v bistvu nisem niti iskal oz testiral kaj drugega.. Vendar ko malo sprobaš vidiš da je mogoče zadeva pa uporabna - meni recimo ta privzeti search po aplikacijah v MIUI ni neki ravno pregleden... v tem App Drawer mi je bolj povšeči. Pa tudi to, da ti zadeva samodejno sortira aplikacije po različnih področjih. Seveda si lahko delaš folderje na home screenih, ampak ko imaš nameščenih res veliko aplikacij postanejo home screeni vedno bolj nepregledni. Če imaš oz uporabljaš samo nekaj aplikacij App drawer v bistvu sploh ne potrebuješ.

MxxW5 ::

Pocophone F1. Naložil sem pred kratkim MIUI 11, včeraj pa še MIUI 11 z Androidom 10 (vse xiaomi.eu variante).

MIUI 11 je boljši kot MIUI 10, saj ne skriva več obvestil (Pocophone je imel prej tako, da se je notifokacija pokazala in čez par sekund izginila) in ti jasno pokaže, če imaš telefon v Mute ali DND (prej ni bilo tako).

Hkrati je scrolanje (še posebej v Settings) slabše (moje sovraštvo do smooth scrolla na katerikoli napravi je neskončno), problemi z zaznavanjem dotikov pa še hujši. Na Pocophonu je bilo dosti govora o "ghost touch" problemih, ampak na mojem je ravno obratno. Zaznavanje dotikov je nekonsistentno, še posebej v kotih. Hkrati sistem dotik dostikrat narobe zazna; klikneš na ikono, pa te vrže na drugo stran launcherja. Zdi se mi, da ni problem hardware ampak sofware, oziroma preveč agresivni algoritmi za zaznavanje nehotenih dotikov, kar je še potencirano s tem, da sem levičar. Treba bo poskusiti s kakšnim drugim romom. Ampak se mi res ne da.

Dozdeva se mi tudi, da je sistem z vsako nadgradnjo počasnejši. Morebiti bi moral narediti clean install, ampak se mi res ne da. Vse na novo nastaviti, na novo naložiti aplikacije...ugh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

-valvoline- ::

Za hitrejse scrolanje in nasploh obcutek hitrejsega delovanja si omogoci developer options, in noter animation settings nastavi na 0.5, vse 3. Lahko sprobas tudi na 0, nekaterim celo to pase. Najboljsi sw za poco je zadnji miui 9, kolegu sem downgradal lani ker mu 10ka ni bila ok tudi po par uradnih updejtov. Mel je tezavo z obcasno neodzivnostjo toucha, baterija se je hitro praznila itn. Poj smo ga odklenil ter flashali zadnji miui 9 global na android 8. 2 krat za vsak primer plus factory reset po flashanju. Po enem letu je se vedno telefon u nulo, kolega noce slisat vec o updejtih. :)

Zgodovina sprememb…

MxxW5 ::

Ja, verjamem. Že nekajkrat sem opazil, da je telefon najmanj problematičen s tistim romom, s katerim je prišel na trg. Ampak downgradal po mojem ne bom, že zaradi varnostnih popravkov ne. Morebiti bom probal kateri drugi rom, čeprav so alternativno romi žal vedno pot v neznano (RN4 sem skoraj brickal na tak način, rešil sem ga šele z uradnim MI orodjem, ki je dal telefon na default, tj. nadomestil TWRP z uradnim recoveryjem in dal gor uradni rom).

Clean install (zadnjega xiaomi.eu roma) bo telefon morebiti pohitril, težav z dotikom pa ne bo rešil. Bom videl, koliko me to moti.

-valvoline- ::

Za custom sw je men vedno najboljsi resurection remix. Havoc os je tudi spica, v bistvu pixel experience z vec moznosti za kustomizacijo.

MxxW5 ::

Hvala, bom preizkusil, ko najdem kaj časa.

Vm1999 ::

Poizkusi najprej v developer options nastavit animation scale na 0.5x (vse tri), tako kot je napisal uporabnik zgoraj.
Imam isto na RN5 in je telefon bolj odziven, ker po default-u (1.0x) so animacije počasne. To se je začelo z MIUI 10.

MxxW5 ::

Se probal. Na scrollanje (le v samem sistemu, ne v aplikacijah) in na slabo zaznavanje dotika nima vpliva.

-valvoline- ::

MxxW5 je izjavil:

Se probal. Na scrollanje (le v samem sistemu, ne v aplikacijah) in na slabo zaznavanje dotika nima vpliva.

Zi ziher da si prav nastavil? Ker se res pozna 0.5 animacije, v menujih in vseh programckih. Ce ti touch zmrzuje je lahko zarad bootloaderja/custom twrpja ce si ga flashal pri nalozenem miui 10 global. Sprobaj z miflash si nalozi tovarniski fastboot miui 11 global(pazit mors seveda da ga ponovno ne zaklenes). Bootloader je pri miui 11 drugacen in baje popravljen da touch ne steka. Poj ce bo treba spet flashaj najnovejsi twrp/orange fox/red wolf ter xiaomi eu. Bootloader bo ostal iz miui 11 global.

Zgodovina sprememb…

MxxW5 ::

Mislim, da se prav nastavil. Pri vseh treh v Developer Options.

Sicer pa hvala lepa. Tega o bootloaderju nisem vedel. TWRP sem res flashal pri naloženem MIUI Global. Bom probal.

-valvoline- ::

Tezavni so miui 10 bootloaderji, plus kombinacije z dolocenimi verzijami twrp/orange fox. Pri bootloaderjih miui 11 teh tezav naj ne bi bilo vec. Tudi v kombotu z nanjovesimi recoveryji. Trenutno mas gor se vedno miui 10 bootloader kljub temu da mas mui 11 xiaomieu.
Ce mas gor nek tezaven bootloader tudi custom rom/sw ne bo pravilno deloval.

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Pozdravljeni si lasti kdo mogoče tole Xiaomi Air 2 TWS Earbuds, je tole vredno teh par desetakov?
Zdaj nek freek na slušalke nisem in apple in huawei slušalke so mi predrage, potrebujem jih občasno, za na kolo, na morju itd, tudi nisem eden izmed tistih, ki imajo slušalke skoz v ušesih, še ko spijo.:D
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

MxxW5 ::

valvoline hvala. Naslednji vikend se tega lotim.

1. Xiaomi Flash Tool -> naložim original bootloader in najnovejši global rom. Ne zaklenem telefona.

2. Flasham najnovejši TWRP. Z drugimi recoveryji nimam izkušenj, bi pa z veseljem probal kaj zanesljivejšega, saj mi je TWRP do sedaj povzročil veliko zoprnij. Tudi tole je zaskrbljujoče: https://twrp.me/site/update/2019/10/23/...

3. Naložim najnovejši xiaomi.eu rom + Magisk.

Zakaj xiaomi.eu rom? Zato, ker ima Global ene par takih neumnosti, da znoriš. Najhujša pa je tale: ni mogoče izklopiti zvoka pri priklopu/odklopu telefona na štrom! Why? Zakaj je treba zvok pri polnjenju? Zakaj je treba zbuditi ženo vsak večer? Kaj je šlo po glavi človeku, ki je sprejel tako odločitev?

Dimnik ::

Zvoka ni, če imaš telefon na tiho ali način ne moti, pri meni se ob 22.00 vklopi ne moti in tako ne zbudi žene v postelji, če ga dam polnit....

MxxW5 ::

Vem. Ampak to je zasilna in zoprna rešitev. Seveda bi lahko dal telefon vsakič pred polnjenjem v DND/Tiho. Saj za vsak problem MIUI načeloma obstaja rešitev, če si pripravljen vsakič delati pet korakov za opravilo, ki bi sicer terjalo enega. Ampak zame to ni rešitev.

EDIT: Še nekaj, kar sem prejle pozabil. Kolikor vem, je treba v vsakem primeru uporabiti TWRP/custom recovery, če hočeš root (Magisk). Jaz root rabim zaradi AdAwaya, pa tudi zato, ker mi gre na načelni ravni na k., da mi naprava zapoveduje, kaj smem ali ne smem inštalirati ali odstraniti. Če pa že nalagam custom recovery, potem je pa vseeno, če namesto Global naložim xiaomi.eu. Itak je, kot kaže, vzrok vseh težav TWRP, ne rom. xiaomi.eu rom je le uraden rom z nekaterimi dodatki in odstranjenim bloatom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

kanarin ::

Ej fantje, dejte se prosim o teh ROM-ih in flashanju pogovarjat v za to dedicirani temi

Flashanje Xiaomi naprav

hvala

facepalm ::

MxxW5 je izjavil:

Vem. Ampak to je zasilna in zoprna rešitev. Seveda bi lahko dal telefon vsakič pred polnjenjem v DND/Tiho. Saj za vsak problem MIUI načeloma obstaja rešitev, če si pripravljen vsakič delati pet korakov za opravilo, ki bi sicer terjalo enega. Ampak zame to ni rešitev.

EDIT: Še nekaj, kar sem prejle pozabil. Kolikor vem, je treba v vsakem primeru uporabiti TWRP/custom recovery, če hočeš root (Magisk). Jaz root rabim zaradi AdAwaya, pa tudi zato, ker mi gre na načelni ravni na k., da mi naprava zapoveduje, kaj smem ali ne smem inštalirati ali odstraniti. Če pa že nalagam custom recovery, potem je pa vseeno, če namesto Global naložim xiaomi.eu. Itak je, kot kaže, vzrok vseh težav TWRP, ne rom. xiaomi.eu rom je le uraden rom z nekaterimi dodatki in odstranjenim bloatom.


Za magisk ni nujen twrp. Imas razlicne postopke, kateri pa niso tako preprosti, kot ce imas namescen twrp.
Npr. po vsakem updateu, poisces patchan boot.img in flashas preko pcja.

Na zadnjem MIUI telefonu sem tudi sam imel tezave s twrpjem in sem zato uporabljal redfox recovery. Pri trenutnem (Mi A3) pa imam vse stock razen magiska, ker zaradi A/B particij nimam potrebe po custom recoveryju.

mikhaair ::

V settings kondam search, je prva vrstica rezultata skrita pod search vrstico. Še pri komu?

Mati bi rada imela vsak dan novo sliko na lock screen. Možno? Ma lumii se je navadila, da so dali vsak dan kakšno lepo sliko.

Screen capture na mi9se mi ne dela. Kriv miui11?

Samael ::

En million teh "wallpaper changer" aplikacij je - ti samo poglej katera izrecno ustreza tvojemu namenu, pa boš imel.

mikhaair ::

Kaj je na voljo na trgu z manjsim zaslonom. V rangu mi9se. Moji je mi 8 note prevelik, pa ne vem kaj ji v tem cenovnem razredu ponudit.

kanarin ::

In kaj je pravzaprav narobe z Mi9SE ? Ker ravno dosti neke izbire v tem segmentu niti ni se mi zdi...

mikhaair ::

Kar.sem gledal se ga ne dobi več.

Zico44 ::

Dobi se še, a je relativno drag. Mislim, da ni vreden tega denarja.
https://www.kimovil.com/en/where-to-buy...

robertko ::

mikhaair je izjavil:

Kar.sem gledal se ga ne dobi več.


Tukaj imaš 6/128GB, pa še vijolčen je:

https://www.electronic4you.si/xiaomi-mi...

Cena je 299€, je pa poštnina tudi v SLO gratis..

mikhaair ::

Krepko predrago. Jaz ga imam že pol leta, pa sem ga nabavil za 260 EUR.
Gledam okoli 150eur.

robertko ::

mikhaair je izjavil:

Krepko predrago. Jaz ga imam že pol leta, pa sem ga nabavil za 260 EUR.
Gledam okoli 150eur.


Malo večji kot MI9 SE: Xiaomi Mi A3
Še malo večji: Xiaomi Redmi 8

Ahim ::

robertko je izjavil:

mikhaair je izjavil:

Krepko predrago. Jaz ga imam že pol leta, pa sem ga nabavil za 260 EUR.
Gledam okoli 150eur.


Malo večji kot MI9 SE: Xiaomi Mi A3

Na zalost ni isti razred (slabsi zaslon, ...).Ponudba desk za klobase rezat je ogromna, telefonov velikosti Galaxy S10e, Mi9SE, iPhone XS itd. je pa res malo (ali pa so oskubljeni modeli).

kanarin ::

Samo to je res nenavadno, da skorajda ni več izbire manjših telefonov (nekje v rangu 5-5,5 inčev), ki bi hkrati tudi imeli top karakteristike. Recimo starejši iPhone-i (6s, 7s, 8) se še vedno (dobro?) prodajajo, zdaj napovedujejo SE2 oz iPhone9...zakaj česa podobnega ni tudi pri Androidih ?

Ko opažam so manjši telefoni še posebej zaželjeni pri (določeni) ženski in (večinski) starejši populaciji (seveda tisti, ki so preklopili na pametne telefone). Recimo moja se še vedno oklepa Redmi 4 Prime, čeprav imam doma že skoraj leto in pol doma zanjo na voljo RN5.... Resda ima slednji za cel inč večji ekran in občutno boljši fotoaparat (slednje bi bil še največji razlog za menjavo), po drugi strani pa stara zadeva še vedno posvem spodobno funkcionira in kar je še posebej pomembno- telefon (ne samo z manjšo velikostjo in težo, ampak tudi s pozor - oglatimi robovi !) enostavno lepše sede (manjši) roki in tudi vsakodnevno rokovanje je dosti enostavnejše in lažje (enoročna uporaba).

Kakšen so vaše izkušnje (pri taki populaciji) ?

Vm1999 ::

Ne samo ta populacija, kot pišeš. Brat ima "mali" iphone. Meni bi tudi bil idealen telefon, ki bi bil velikosti npr Galaxy J5, le da bi pri tem moral imeti zaslon od roba do roba. Zato da gre telefon normalno v žep.

Skyfall ::

Enako je pri mlajši generaciji tam nad 20 letom. Telefoni postajajo preveliki in kmalu boš sabo potreboval nosit nahrbtnik.

Xiaomi so super telefoni, redne posodobitve tudi za starejše modele, vzdržljive baterije itd. vendar kam grejo z velikostjo ekranov oni in drugi proizvajalci nevem. Sam sem na 5.8 Huaweiu in bi res rad imel Xiaomi-ja pod 6", ceno pod 200€, 4000mAh baterijo in Miui sistemom.

kanarin ::

Pa ne samo preveliki, tudi občutno pretežki so postali (200g težko ceglo med telefoniranjem ni ravno prijetno držati na ušesih - zato pa sam zmeraj bolj pogosto uporabljam BT slušalke tudi za tel. pogovore).

Glede enoročnega načina vem da obstajajo neke prilagoditve v samem OS ampak roko na srce -ali kdo to sploh uporablja v praksi ?

kanarin ::

mikhaair je izjavil:

Krepko predrago. Jaz ga imam že pol leta, pa sem ga nabavil za 260 EUR.
Gledam okoli 150eur.


Samsung Galaxy A40 - sicer malo na 200€, je pa še malenkost manjši in lažji kot MI9SE:

https://www.electronic4you.si/samsung-g...

Ne moreš pa seveda za tako ceno pričakovati presežkov. Za dokaj nezahtevnega uporabnika pa bi lahko celo zadoščalo.

Vm1999 ::

Tale A40 ima zelo slab under display fingerprint reader. Smo trije poskušali in je samo ena oseba uspela registrirat prst.

Ahim ::

Vm1999 je izjavil:

Tale A40 ima zelo slab under display fingerprint reader. Smo trije poskušali in je samo ena oseba uspela registrirat prst.

Pa CPU je silno povprecen (tako na obcutek je zadeva enako hitra/pocasna kot telefon istega cenovnega ranga izpred dveh let). Ce bi imel normalen ekran brez tistega glupega azobljenega roba in realno ceno (150-200 EUR, ne pa 200-250 EUR), bi bil fair nakup.

sinalko ::

Vm1999 je izjavil:

Tale A40 ima zelo slab under display fingerprint reader. Smo trije poskušali in je samo ena oseba uspela registrirat prst.


To pa res mora biti neki posebni A40, da ima "under display fingerprint reader". Ker zadeve, ki so v normalni prodaji ga nimajo. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sinalko ()

veteran ::

kanarin je izjavil:


Btw. kaj večinoma uporabljate 3rd party launcherje ali kar privzetega MIUI ?


Lean launcher... saj občasno preskusim kaj drugega, ampak so večinoma čudni ali celo nestabilni polizdelki.

Obvezne opcije: velikost fonta, velikost ikon.. v app drawerju nočem gledat vseh aplikacij.. zamenjava ikon (ne samo iconpack za vse, tudi možnost izbire posamezne ikone).

veteran ::

facepalm je izjavil:

V kolikor imam wifi izklopljen in mobilne podatke vklopljene, se baterija opazno hitreje izprazni.


Zakaj vklopljen podatkovni prenos ves čas? Jaz to vklopim le občasno nekje na terenu, če res nujno rabim internet - sicer pa ni potrebe za to.

Splača se vklopit "zamrzni aplikacije v ozadju" pod "načini varčevanja". Upam, da to v novejših miui še obstaja. :)

Pa v Netguardu je tudi uporabna opcija, da izklopi wifi in/ali podatke ko ugasneš zaslon (lahko po n minutah) za vsak app posebej.

Vm1999 ::

sinalko je izjavil:

Vm1999 je izjavil:

Tale A40 ima zelo slab under display fingerprint reader. Smo trije poskušali in je samo ena oseba uspela registrirat prst.


To pa res mora biti neki posebni A40, da ima "under display fingerprint reader". Ker zadeve, ki so v normalni prodaji ga nimajo. :))


Res je, sem se zmotil. Kolega je pred mesecem vzel A70, s katerim sem ga zamenjal.
Komentar na fingerprint reader ostaja enak, le da velja za A70. XD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

facepalm ::

veteran je izjavil:

facepalm je izjavil:

V kolikor imam wifi izklopljen in mobilne podatke vklopljene, se baterija opazno hitreje izprazni.


Zakaj vklopljen podatkovni prenos ves čas? Jaz to vklopim le občasno nekje na terenu, če res nujno rabim internet - sicer pa ni potrebe za to.

Splača se vklopit "zamrzni aplikacije v ozadju" pod "načini varčevanja". Upam, da to v novejših miui še obstaja. :)

Pa v Netguardu je tudi uporabna opcija, da izklopi wifi in/ali podatke ko ugasneš zaslon (lahko po n minutah) za vsak app posebej.


Kaj ti bo smartphone brez podatkov? Z data always ON pridobim na instant notificationih (mail, msg), location history (dejansko mi pride obcasno prav vedet kdaj sem bil kje, kuri me bolac, ce Google belezi vse moje obiske wcja), android auto in deezer audio stream.
Pac telefon se najmanj uporabljam za sms/klice in mi je zato "gsm only" mode nesmiselen.

flameir ::

facepalm je izjavil:

veteran je izjavil:

facepalm je izjavil:

V kolikor imam wifi izklopljen in mobilne podatke vklopljene, se baterija opazno hitreje izprazni.


Zakaj vklopljen podatkovni prenos ves čas? Jaz to vklopim le občasno nekje na terenu, če res nujno rabim internet - sicer pa ni potrebe za to.

Splača se vklopit "zamrzni aplikacije v ozadju" pod "načini varčevanja". Upam, da to v novejših miui še obstaja. :)

Pa v Netguardu je tudi uporabna opcija, da izklopi wifi in/ali podatke ko ugasneš zaslon (lahko po n minutah) za vsak app posebej.


Kaj ti bo smartphone brez podatkov? Z data always ON pridobim na instant notificationih (mail, msg), location history (dejansko mi pride obcasno prav vedet kdaj sem bil kje, kuri me bolac, ce Google belezi vse moje obiske wcja), android auto in deezer audio stream.
Pac telefon se najmanj uporabljam za sms/klice in mi je zato "gsm only" mode nesmiselen.


Zakaj bi se sploh pogovarjal o tem? Kdor hoče, ima vklopljeno, kdor noče, pač ne. Vsak ima svoje prioritete in prav je tako.

kanarin ::

Samo res, polemika v stilu "zakaj imaš pa to vklopljeno, zakaj ne, kaj ti to rabi,..ipd " je res brezplodna. Vsaj uporablja telefon malo drugače in ima drugačne potrebe. Nekdo želi na vsak način varčevati z baterijo, drugemu pa to ni prioriteta.

Recimo meni je bilo smešno ko je nekdo vehemento napisal da "je samoumevno, da so mobilni podatki vedno vklopljeni...". Meni recimo niti približno ni samoumevno in imam to vklopljeno samo takrat ko dejansko rabim. Notificatione uporabljam oz rabim le za klasične tel. klice/SMS, drugače jih imam povsod izklopljene (ko me kaj zanima pač pogledam). Ali sem zaradi tega mogoče čudak, oz sem edini ki tako počenja ?

facepalm ::

Saj ni nobene polemike. Tip je vprasal zakaj imam vedno vklopljene podatke in sem mu odgovoril.

Vsak ima svoj nacin uporabe. Ce jaz nimam koristi od konstantnega preklapljanja podatkov ON/OFF, se ne pomeni, da jih nima nekdo drug.

Zakaj ti je smesno to, da je nekomu samoumevno imeti podatke vedno na ON, pa ne razumem. Smo v letu 2020, podatki so relativno poceni.

Bom kar direktno vprasal: zakaj vklapljate podatke le po potrebi?

flameir ::

Sicer je to zdej offtopic tema... Jaz mam vkloljene podatke skos. Se pa vedno bolj sprašujem in vedno bolj razmišljam, čemu. Namreč na začetku, ko smo pred nekaj leti začeli uporabljati maile in raznorazne chat aplikacije po telefonu je bilo to nekaj novega, nekaj kul. Zdaj se mi pa zdi, da nas te stvari zelo omejujejo IRL. Ja, zdej bodo eni rekli, da moraš pač sam razčistiti stvari, kdaj vzameš telefon v roko in kdaj ne. Moje mnenje je, da smo postali čisto zasvojeni, vsi, od 10 letnega otroka, kateremu starš nabavi telefon, do 70-letnega dedka, ki sedaj vsak dan pol dneva preživi na telefonu.
In kar na enkrat je tisti, ki nima telefona stalno pri roki nekako "obtožen" v stilu "ej, zakaj nisi odpisal na mail" itd. Kar na enkrat je "stalna prisotnost" na telefonu stvar, ki se jo pričakuje od vsakega. Bodisi službeno, bodisi privat. In sam sem začel konkretno delati na tem, da se probam pri odgovarjanju zelo omejit. Sam sem si kako leto nazaj nabavil Garminovo športno uro in od takrat naprej imam telefon čisto na tiho, brez vibre. Ura pa mi zavibrira samo pri smsih in klicih. Od takrat se mi zdi, da občutno manj časa "zabijem" na telefonu, predvsem pa sem se nehal sekirati, če nisem "stalo prisoten".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

kanarin ::

facepalm je izjavil:


Bom kar direktno vprasal: zakaj vklapljate podatke le po potrebi?


Bom vrnil z vprašanjem - a ti imaš tudi TV stalno (24h/dan) vklopljeno - ali samo ko jo gledaš ? Če ne drugega mi je škoda da ko jo ne gledam da mi kuri elektriko.

Nisem napisal, da mi je smešno ker je nekomu samoumevno da ima podatke vedno ON , ampak da to trdi da je na splošno samoumevno za vse uporabnike. Pač vsaj naj govori zase, ne pa za ostale, kaj šele za vse.

kanarin ::

flameir je izjavil:

Sicer je to zdej offtopic tema... Jaz mam vkloljene podatke skos. Se pa vedno bolj sprašujem in vedno bolj razmišljam, čemu. Namreč na začetku, ko smo pred nekaj leti začeli uporabljati maile in raznorazne chat aplikacije po telefonu je bilo to nekaj novega, nekaj kul. Zdaj se mi pa zdi, da nas te stvari zelo omejujejo IRL. Ja, zdej bodo eni rekli, da moraš pač sam razčistiti stvari, kdaj vzameš telefon v roko in kdaj ne. Moje mnenje je, da smo postali čisto zasvojeni, vsi, od 10 letnega otroka, kateremu starš nabavi telefon, do 70-letnega dedka, ki sedaj vsak dan pol dneva preživi na telefonu.
In kar na enkrat je tisti, ki nima telefona stalno pri roki nekako "obtožen" v stilu "ej, zakaj nisi odpisal na mail" itd. Kar na enkrat je "stalna prisotnost" na telefonu stvar, ki se jo pričakuje od vsakega. Bodisi službeno, bodisi privat. In sam sem začel konkretno delati na tem, da se probam pri odgovarjanju zelo omejit. Sam sem si kako leto nazaj nabavil Garminovo športno uro in od takrat naprej imam telefon čisto na tiho, brez vibre. Ura pa mi zavibrira samo pri smsih in klicih. Od takrat se mi zdi, da občutno manj časa "zabijem" na telefonu, predvsem pa sem se nehal sekirati, če nisem "stalo prisoten".


Se povsem strinjam, zadel si v bistvu problema. Dejstvo je da s(m)o mnogi postali čisto preveč odvisni od teh malih (hudičevih?) napravic. Bom rekel kar SAMOUMEVNO odvisni...

-valvoline- ::

Najboljsa varijanta je avtomatizacija interneta, na vsako uro ali dve da se vklopi za minuto dve pa se izklopi. To se lahko naredi z funkcijo automated tasks k ga majo kitajski romi miui in xiaomi eu. Je mal zajeb k mors za vsak event naredit posebej ukaz/vrstico, za 24x na 1uro x 1minuta on 24 vrstic ali 12x na 2 uri x 1minuta 12 vrstic ali 8x na 3 ure x 1 minuto itn... Ko si enkrat nastavis je zakon, na uro/dve se internet vklopi za minuto/dve, telefon precekira vse fb,mejl,viber,whatsapp itn po poteku minute se spet samodejno izklopi. S tem se podaljsa trajanje baterije vsaj za 2x.
https://ibb.co/dfP6Pcd

Zgodovina sprememb…

««
291 / 373
»»