» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
292 / 373
»»

facepalm ::

kanarin je izjavil:

facepalm je izjavil:


Bom kar direktno vprasal: zakaj vklapljate podatke le po potrebi?


Bom vrnil z vprašanjem - a ti imaš tudi TV stalno (24h/dan) vklopljeno - ali samo ko jo gledaš ? Če ne drugega mi je škoda da ko jo ne gledam da mi kuri elektriko.

Nisem napisal, da mi je smešno ker je nekomu samoumevno da ima podatke vedno ON , ampak da to trdi da je na splošno samoumevno za vse uporabnike. Pač vsaj naj govori zase, ne pa za ostale, kaj šele za vse.


V bistvu me res zanima razlog zakaj bi si kompliciral uporabnisko izkusnjo in zapravljal cas z vklopom/izklopom podatkov ter cakanjem na sync, ce lahko to pocne telefon sam od sebe, jaz pa ga priloznostno samo bezno pogledam, da vidim ce sveti lucka za notificatione.
Je zaradi porabe baterije? Omejen narocniski paket? Strah pred sevanjem?

Glede gonje po 24/7 dosegljivosti pa moramo ljudje sami pri sebi razcistiti. Moji znanci so ze od nekdaj navajeni, da v kolikor ni nic pomembnega, odpisem kadar odpisem, ce vmes ne pozabim.
Ce kdo potrebuje instant feedback poklice. Lahko tudi ob 3h ponoci. To, da imas podatke always ON in telefon vedno v zepu ne pomeni, da si vedno dosegljiv, saj imamo ljudje opravke.
Nekateri uporabljamo smartphone se iz casov, ko ti se niso bili mainstream in jih uporabljamo zaradi njihovih funkcionalnosti, ne (le) za krajsanje casa. Dejansko nismo vsi "odvisnezi" kljub temu, da uporabljamo smartphone za vec stvari, kakor povprecen "addict".

Kar se tice vprasanja glede TV: vklopljena ni 24/7, ker bi me motila. je pa ne izklopim vsakic, ko zapustim dnevni prostor in vklopim, kadar pridem nazaj.
Imam pa zvonec pri vhodnih vratih vedno na stand by.

kanarin ::

facepalm je izjavil:


V bistvu me res zanima razlog zakaj bi si kompliciral uporabnisko izkusnjo in zapravljal cas z vklopom/izklopom podatkov ter cakanjem na sync, ce lahko to pocne telefon sam od sebe, jaz pa ga priloznostno samo bezno pogledam, da vidim ce sveti lucka za notificatione.
Je zaradi porabe baterije? Omejen narocniski paket? Strah pred sevanjem?


Jaz nimam občutka da si s tem "kompliciram uporabniško izkušnjo" - sicer tega ne bi počel. Pa ne rabimo vsi instant notificationov in stalnih syncov - a je to težko razumeti ? Oz če sem cel dan doma zakaj bi imel poleg wifi vklopljene še podatke ? Če ne drugo mi brezveze žre baterijo. Vklop/izklop je narejen v sekundi - to je zanemarljivo proti temu kolikokrat dnevno recimo prilagajam osvetlitev zaslona. Iskreno povedano pa je tudi malo stvar (dolgoletne) navade.

Drugače pa sploh ne razumem zakaj se eni toliko obremenujete s tem kaj oz zakaj to drugi počnejo oz ne počenjajo (in razmišljajo) isto kot vi sami. Zaradi mene lahko imaš (ti ali kdo drug) vedno vse vklopljeno, ne bom nič slabše spal zaradi tega.

radmannsdorf ::

Včeraj sem hotel uradno posodobiti Mi Box S na Android 9.0. Zdaj se pa ne zažene. Boot loop znova in znova vsake par sekund. Lahko sam kaj naredim? Če ne, ga pošljem nazaj v trgovino/servis.

facepalm ::

kanarin je izjavil:

facepalm je izjavil:


V bistvu me res zanima razlog zakaj bi si kompliciral uporabnisko izkusnjo in zapravljal cas z vklopom/izklopom podatkov ter cakanjem na sync, ce lahko to pocne telefon sam od sebe, jaz pa ga priloznostno samo bezno pogledam, da vidim ce sveti lucka za notificatione.
Je zaradi porabe baterije? Omejen narocniski paket? Strah pred sevanjem?


Jaz nimam občutka da si s tem "kompliciram uporabniško izkušnjo" - sicer tega ne bi počel. Pa ne rabimo vsi instant notificationov in stalnih syncov - a je to težko razumeti ? Oz če sem cel dan doma zakaj bi imel poleg wifi vklopljene še podatke ? Če ne drugo mi brezveze žre baterijo. Vklop/izklop je narejen v sekundi - to je zanemarljivo proti temu kolikokrat dnevno recimo prilagajam osvetlitev zaslona. Iskreno povedano pa je tudi malo stvar (dolgoletne) navade.

Drugače pa sploh ne razumem zakaj se eni toliko obremenujete s tem kaj oz zakaj to drugi počnejo oz ne počenjajo (in razmišljajo) isto kot vi sami. Zaradi mene lahko imaš (ti ali kdo drug) vedno vse vklopljeno, ne bom nič slabše spal zaradi tega.


V bistvu je tebe nekaj triggalo v to smer, ko sem tretjemu uporabniku razlozil zakaj imam podatke na ON.

No sedaj razumem zakaj jih izklapljas - navada. Tako sem tudi sam vcasih vse nastavljal rocno in tudi pobrisal cca 30% sistemskih datotek, da sem pohitril sistem. Z leti se je Android toliko razvil, da dovolj zaupam avtomatiki. Npr, ce imas lokacijo ON, to ne pomeni, da 24/7 telefon isce kje si. Enako velja za podatke (se izklopijo, ko se povezes na wifi). Z android 9 je tudi autobrightness postal bolj uporaben, saj se telefon "uci" v katerih pogojih zelis koliksno osvetlitev.

No saj nima veze, koncajmo to debato, ker smo ze konkretno offtopic.

-valvoline- ::

Al obstaja kaksen stabilen miui 11 portiran rom (da je vsaj na android 7 zarad gcama) za rn3 kenzo ?

Zgodovina sprememb…

Vm1999 ::

facepalm je izjavil:


Z android 9 je tudi autobrightness postal bolj uporaben, saj se telefon "uci" v katerih pogojih zelis koliksno osvetlitev.


Je to res? Kakšna povezava do članka ali kaj podobnega?
MIUI je zame z 10-ko uničil auto brightness (vsaj pri RN5).
Pri MIUI 9 je delovalo ok, pri MIUI 10 in MIUI 11, ki bazirata na Android 9, pa je auto brightness povsem neuporaben, ker preveč zatemni zaslon.

MrStein ::

kanarin je izjavil:


Jaz nimam občutka da si s tem "kompliciram uporabniško izkušnjo" - sicer tega ne bi počel. Pa ne rabimo vsi instant notificationov in stalnih syncov - a je to težko razumeti ? Oz če sem cel dan doma zakaj bi imel poleg wifi vklopljene še podatke ? Če ne drugo mi brezveze žre baterijo.

Če se vklopi WiFi, se mobilni podatki avtomatsko izklopijo.
Če jih ti še ročno izklopiš, nisi naredil nič, razen:
- zapravil čas
- dosegel, da boš nedosegljiv takrat, ko se WiFi signal izgubi (sicer bi se telefon avtomatsko na mobilne podatke povezal)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

facepalm ::

Vm1999 je izjavil:

facepalm je izjavil:


Z android 9 je tudi autobrightness postal bolj uporaben, saj se telefon "uci" v katerih pogojih zelis koliksno osvetlitev.


Je to res? Kakšna povezava do članka ali kaj podobnega?
MIUI je zame z 10-ko uničil auto brightness (vsaj pri RN5).
Pri MIUI 9 je delovalo ok, pri MIUI 10 in MIUI 11, ki bazirata na Android 9, pa je auto brightness povsem neuporaben, ker preveč zatemni zaslon.


Prvi rezultat v googlu:
https://www.thurrott.com/mobile/android...

Po naslovu sodec, to obrazlozi. Nisem bral doticnega clanka.

Klamzi ::

Glede mobilnih podatkov... Pa saj je na Xiaomiu funkcija, ki ti omogoča izbiro samodejnega izklopa mobilnih podatkov po preteku nekega časa neaktivnosti, naprimer 5 min.

veteran ::

-valvoline- je izjavil:

Najboljsa varijanta je avtomatizacija interneta, na vsako uro ali dve da se vklopi za minuto dve pa se izklopi. To se lahko naredi z funkcijo automated tasks k ga majo kitajski romi miui in xiaomi eu.


Zanimiv post. No, tole reč (samodejna opravila) imam na global romu na rn4. :) Ponoči tako izklopim wifi in sinhronizacijo.

Sicer pa imam rad mir:
- ne dežuram na družabnih omrežjih, FB le v browserju (zelo redko, tudi več mesecev pavze:)), enkrat ali dvakrat na teden uporabim Flickr app (seveda sem onemogočil notifikacije da ne teži). Ostalih pa ne uporabljam.
- trije maili se sinhronizirajo dovolj hitro, ko vklopim wifi, berem in odgovarjam ko imam čas in voljo.

In seveda - zakaj bi zunaj na sprehodu, teku... ali v hribih trpel kakršnekoli notifikacije o mailih, posodobitvah? Ni treba. Saj sem dosegljiv na telefonu. Klici delajo. :))

-valvoline- ::

veteran je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Najboljsa varijanta je avtomatizacija interneta, na vsako uro ali dve da se vklopi za minuto dve pa se izklopi. To se lahko naredi z funkcijo automated tasks k ga majo kitajski romi miui in xiaomi eu.


Zanimiv post. No, tole reč (samodejna opravila) imam na global romu na rn4. :) Ponoči tako izklopim wifi in sinhronizacijo.

Sicer pa imam rad mir:
- ne dežuram na družabnih omrežjih, FB le v browserju (zelo redko, tudi več mesecev pavze:)), enkrat ali dvakrat na teden uporabim Flickr app (seveda sem onemogočil notifikacije da ne teži). Ostalih pa ne uporabljam.
- trije maili se sinhronizirajo dovolj hitro, ko vklopim wifi, berem in odgovarjam ko imam čas in voljo.

In seveda - zakaj bi zunaj na sprehodu, teku... ali v hribih trpel kakršnekoli notifikacije o mailih, posodobitvah? Ni treba. Saj sem dosegljiv na telefonu. Klici delajo. :))

Potem pa mas starejsi miui 8 global, ki je btw najboljsi miui nasploh, miui 9 in naprej global nimajo vec vgrajenega automated tasks. Kitaski miui ter xiaomieu 9+ majo. :)

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Klamzi je izjavil:

Glede mobilnih podatkov... Pa saj je na Xiaomiu funkcija, ki ti omogoča izbiro samodejnega izklopa mobilnih podatkov po preteku nekega časa neaktivnosti, naprimer 5 min.

To velja za wifi hotspot ce se ne motim.

kanarin ::

MrStein je izjavil:


Če se vklopi WiFi, se mobilni podatki avtomatsko izklopijo.
Če jih ti še ročno izklopiš, nisi naredil nič, razen:
- zapravil čas
- dosegel, da boš nedosegljiv takrat, ko se WiFi signal izgubi (sicer bi se telefon avtomatsko na mobilne podatke povezal)


V redu, samo jaz imam dostikrat izklopljeno kar vse (in vklopljen battery saver) - tako wifi kot mobilne podatke - pač ko telefona nimam v roki tega enostavno ne rabim - da se povezuje sam telefonu v ozadju na Net. Dosegljiv sem še vedno na klice in SMS, to mi je edino važno. Kot drugo pa - kako zapravljam moj čas je povsem moja izbira in na tebe verjetno ne vpliva, a ne ?

Master_Yoda ::

Na novejsih Androidih se po defaultu vsaj po mojih izkusnjah ne izklopijo mobilni podati 100% ko imas WIfi vklopljen. Je v Developers options setting: "Mobile data always active" - Always keep mobile data active, even when Wi-Fi is active (for fast network switching). In to je po defaultu vkljuceno.
Dovie'andi se tovya sagain.

facepalm ::

So na "standby", preko njih pa ni prometa. Je uporabno, ce wifi omrezje izgubi povezavo s spletom (ti takoj preklopi na 4g, ceprav si povezan na wifi). S starimi androidi si se moral disconnectat iz wifija, ce si zelel biti povezan v splet.

kanarin ::

DXOMARK je testiral kamero na Redmi Note 8 Pro, končni rezultat je kar malo razočaranje...

https://www.gizmochina.com/2020/01/28/r...

facepalm ::

Me ne preseneca. Za budget telefon, se vedno ok imho.

MrStein ::

Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition ima 121 DXO točk.

Cena verjetno ustrezna...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

A110 ::

kateri kitajski telefon do 300e ima najboljso kamero, primerljivo z pixlom 3a? po moznosti nekje te velikosti.

Hydros ::

A110 je izjavil:

kateri kitajski telefon do 300e ima najboljso kamero, primerljivo z pixlom 3a? po moznosti nekje te velikosti.


Noben, še najbližje je vrjetno Mi 9T (pro) z gcam

kanarin ::

Hydros je izjavil:

A110 je izjavil:

kateri kitajski telefon do 300e ima najboljso kamero, primerljivo z pixlom 3a? po moznosti nekje te velikosti.


Noben, še najbližje je vrjetno Mi 9T (pro) z gcam


Ja, res, glede na DXOMARK sta tam tam - Pixel 3a 101 in MI9TPro (no tam je sicer naveden Redmi K20 Pro) 102.

louser ::

Hydros je izjavil:

A110 je izjavil:

kateri kitajski telefon do 300e ima najboljso kamero, primerljivo z pixlom 3a? po moznosti nekje te velikosti.


Noben, še najbližje je vrjetno Mi 9T (pro) z gcam

Honor 20 menda.

kanarin ::

Imam eno vprašanje. Moja draga je včeraj (končno) prešaltala iz Redmi 4 Prime na Redmi Note 5. Vse OK...dokler nisem vstavil microSD kartice (ki je bila v Redmi4). RN5 zahteva obvezno formatiranje kartice pred začetkom uporabe (z dvema opcijama) ! Tega nisem pričakoval. Je to normalno oz. pričakovano ? Ne menjujem pogosto telefone, zato nimam s tem nekih izkušenj. Seveda bi rad dostopal do trenutnih podatkov iz SD kartice (predvsem fotografije in videi), sem mislil da bo nov telefon normalno dostopal...in da ne bo rabilo vse iz nule uredit. Redmi 4 je sicer obtičal na MIUI 10 in Android 6, RN5 pa je na MIUI 11 in Android 9.

buttcrack ::

Dej nazaj u 4ko, prklop na komp in prenesi, potem pa v 5ko, format in nalo6 s kompa.

kanarin ::

Jao, pa to je menda jasno še vsakemu laiku, da je to vedno opcija, ni bilo to moje vprašanje. Vprašanje je bilo, ali je pri Androidu to normalano oz pričakovano kar se je meni zgodilo. Za primerjavo, če na enem windows PC-ju (z SD režo) formatiraš kartico, jo nafilaš, potem daš v drugi windows PC je seveda normalno, da jo bo prebral. Očitno pri Androidu ni tako ?

errhec ::

Varno odstrani shrambo v androidu, ali pa jo daj v pc in isto varno odstrani usb shrambo.

Verjetno bo uspešno.
dd

kanarin ::

Žal ni pomagalo - zanimivo pa da obratno (SD kartica iz RN5 v Redmi4) pa normalno prebere. Na RN5 pa mi javi "Issue with SD Card" in potem sta dve opciji "Use for extra phone storage" ali pa "Use for portable storage". Pri obeh opcijah pa zahteva formatiranje. Tudi možnost SD Card "Mount USB storage" ne deluje (javi "SD card is safely ejected").

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

-valvoline- ::

kanarin je izjavil:

Žal ni pomagalo - zanimivo pa da obratno (SD kartica iz RN5 v Redmi4) pa normalno prebere. Na RN5 pa mi javi "Issue with SD Card" in potem sta dve opciji "Use for extra phone storage" ali pa "Use for portable storage". Pri obeh opcijah pa zahteva formatiranje. Tudi možnost SD Card "Mount USB storage" ne deluje (javi "SD card is safely ejected").

Vstavi kartico v r4p, vklopi mi mover na obeh telefonih, lahko kopiras vse, fotke, kontakti, sms, zgodovina klicev, nekatere nastavitve itn. r4p bo sender, rn5 recipent. mi mover je ponavadi v aditional settings.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Jaz odstvetujem upprabo spominskih kartic, po mojih izkusnjah baterija se vedno hitreje sprazni ko das kako sp kartico noter.

kanarin ::

Mi mover ? Kaj mi to koristi. Želim samo priklopiti 64 GB SD kartico iz Redmi 4, ki je polna podatkov na nov telefon RN5 (ta ima le 32GB internega storage-a, kar mi ne zadošča). Slednji pa SD kartice žal ne prebere in zahteva formatiranje. Bom pač to na koncu tudi naredil če ni druge opcije, sem samo mislil da obstaja mogoče kakšna druga bolj elegantna možnost.

-valvoline- ::

kanarin je izjavil:

Mi mover ? Kaj mi to koristi. Želim samo priklopiti 64 GB SD kartico iz Redmi 4, ki je polna podatkov na nov telefon RN5 (ta ima le 32GB internega storage-a, kar mi ne zadošča). Slednji pa SD kartice žal ne prebere in zahteva formatiranje. Bom pač to na koncu tudi naredil če ni druge opcije, sem samo mislil da obstaja mogoče kakšna druga bolj elegantna možnost.

Ce je tovarniski rom po defaultu je vklopljena neka enkripcija spomina in mislim da je tu tezava. Lahko se vstavi kartica v nekem odklenjenem telefonu in z custom twrp se bo dalo enkripcijo izklopit (seveda paziti je treba da se pri tem ne formatira)

Zgodovina sprememb…

PH03N1X ::

Kje bi si lahko kupil originalno baterijo za Mi A1 z orodji vred? Na ebayu ravno ljudje nimajo obojega ali pa zanesljivih ocen. Also https://slo-tech.com/forum/t684558/p659...

mikhaair ::

Še vedno tezave, kako nastaviti na lock screen ozadje z dnevno menjavo. App je Googlov Ozadja in izbrano menjava na ozadju in zaklenjenem zaslonu. S tem da na zakl. zaslonu ne dela, ne spremeni fotke. Kakšna ideja, kaj bi moral narediti?

louser ::

PH03N1X je izjavil:

Kje bi si lahko kupil originalno baterijo za Mi A1 z orodji vred? Na ebayu ravno ljudje nimajo obojega ali pa zanesljivih ocen. Also https://slo-tech.com/forum/t684558/p659...

A to rabiš oni paket, ki jih Kitajci povsod prilagajo? Če ja, ti lahko pošljem po pošti, imam tega kot smetja.

PH03N1X ::

Ja, te poceni plastike. pa saj si lahko kupim zraven z ne genuine baterijo, samo bi rad nekaj izbral, da bom fon še en čas lahko uporabljal dokler ne pride kaj pametnega ven, da bom lahko prešaltal drugam.

flameir ::

facepalm ::

Nic posebnega za 300€.

Vanadium ::

No ja je pa direktna konkurenca realme x2 (brez pro) edino kar mi ni všeč da ni amoled...

matobeli ::

facepalm je izjavil:

Nic posebnega za 300€.

The Poco X2 costs Rs. 15,999 ($225) for a model with 6GB of RAM and 64GB of storage, compared to Realme’s Rs. 16,999 ($239) 4GB/64GB entry-level model. Both companies sell a 6GB/128GB mid-range variant, but Poco’s is 2,000 rupees cheaper at Rs. 16,999. And both high-end models with 8GB of RAM cost Rs. 19,999 ($281), but Poco’s has double the storage with 256GB.


Pa poco ima 120Hz display vs 90Hz

facepalm ::

Priporocena MPC 225usd se pri preprodajalcih (gearbest itd) po navadi prevede v cca 300€. Kasneje pa sledijo "popusti".

kanarin ::

A me lahko prosim kdo razsvetli v čem se pravzaprav razlikujeta Poco X2 in Redmi K30 ? Gledam specifikacije (na Gsmarena) in v bistvu ne najdem razlik. Zakaj potem sploh obstajata ločena modela ??

Killermode ::

kanarin je izjavil:

A me lahko prosim kdo razsvetli v čem se pravzaprav razlikujeta Poco X2 in Redmi K30 ? Gledam specifikacije (na Gsmarena) in v bistvu ne najdem razlik. Zakaj potem sploh obstajata ločena modela ??

Ker poco ni več od xiaomi in so ločena firma.

tinx ::

Očitno zato, da si povečajo prodajo. Poco je mogoče malo bolj zanimivo ime od Redmi in folk misli kaj bo dobil, če kupi Pocophone. Pri P1 si dobil kar precej glede na ceno. Tokrat me pa zanima kakšna bo cena v primerjavi s praktično identničnem K30. Sploh pa ne vem kdaj bo tole aktualno za evropo, B20...

kanarin ::

Kakorkoli - za končne uporabnike to pomeni samo eno veliko.... zmedo in kup podobnih vprašanj kot je bilo moje.

Imam eno vprašanje za lastnike Mi9T/Pro - glede kvalitete zvoka pri tel. pogovorih (pri običajni uporabi). Najprej sem mislil, da imajo problem klicatelji, potem pa sem ugotovil, da mora biti nekaj z mojim Mi9T Pro. Zvok je tak nejasen, zamolkel, dostikrat enostavno ne slišim dobro kaj mi govori oseba na drugi strani. Tako slab zvok nisem doživel še pri nobenem dosedanjem telefonu, tako da sem glede tega skrajno razočaran. Kakšne so vaše izkušnje ?

RutS ::

zdravo,
stari telefon Xiaomi RedMi 3S mi je šel v maloro, rad bi kupil enega 5 inčnega, recimo Redmi 4S! Vem da sedaj ne prodajajo 5 inčnih, zanima me kje bi se dalo dobit te starejše telefone, ki so bili 5 inčni (probal sem ebay, aliexpress, slovenske trgovine) in tega ni.
Hvala za pomoč!
Lp

Skyfall ::

flameir je izjavil:

https://www.theverge.com/2020/2/4/21122...

Mnenja?


To ni več telefon, ampak tablični računalnik..

-valvoline- ::

RutS je izjavil:

zdravo,
stari telefon Xiaomi RedMi 3S mi je šel v maloro, rad bi kupil enega 5 inčnega, recimo Redmi 4S! Vem da sedaj ne prodajajo 5 inčnih, zanima me kje bi se dalo dobit te starejše telefone, ki so bili 5 inčni (probal sem ebay, aliexpress, slovenske trgovine) in tega ni.
Hvala za pomoč!
Lp

Res se ne dobi nic pametnega v klasi manjsih telefonov. Priporocam mi a3, podobna sirina k r3,r4 le visina/dolzina je kakih 10mm+ vseeno lahko uporabljas z eno roko. Mam ga in se ne dobi nic podobnega, vse ostalo je preveliko. Je pa k*c k ma gor frdaman android one namest miui.

Zgodovina sprememb…

MxxW5 ::

Po nasvetu valvolinea sem na Pocophone F1 naložil stock recovery in Global rom (MIUI 11). Prej sem imel TWRP in xiaomi.eu rom in sem imel težave s touchscreenom.

Sistem se je pred kratkim nadgradil na Android 10 (MIUI Global 11.0.4.), težav z dotikom pa ni konec; pravzaprav so vse hujše, zadeva pa se je pojavila v prehodu na MIUI 11.

Ampak sem napako našel in jo zrihtal, vsaj zaenkrat kaže tako.

Na MIUI uporabljam t.i. "Full screen display", ki ni nič drugega kot Xiaomijev gesture navigation (GN). Poteg z levega/desnega roba -> back; poteg od spodnjega roba navzgor -> home; poteg od spodnjega roba navzgor + pavza -> recents.

Zadeva je na začetku (MIUI 10) delovala fenomenalno dobro. Navigacija je postala hitra in preprosta. S prehodom na MIUI 11 in še bolj na MIUI 11 z Androidom 10 pa so se začele pojavljati težave - slabo zaznavanje potegov z roba zaslona. Sistem potega bodisi ni zaznal, bodisi je (namesto da bi šel nazaj) odprl stranski meni aplikacije. Zdi se malenkost, ampak ni, saj povsem uniči fluidnost navigacije. Dober navigacijski sistem je tisti, ki ga ne opaziš in tak je bil Xiaomijev GN na začetku. Če pa sistem vsakega petega ali desetega potega ne zazna (in celo odpre stranski meni, namesto da bi šla nazaj) pa zadeva rata čista frustracija, uporaba telefona pa muka. Zakaj je šel Xiaomi uničevat odličen GN, ne vem in tudi ne bom ugibal.

Že sem hotel začeti brskati za alternativnimi romi, ampak sem včeraj našel preprostejšo rešitev: Fluid Navigation Gestures app - https://play.google.com/store/apps/deta...

Zadeva deluje tako kot mora in telefon je spet užitek uporabljati. Poteg s strani -> back. Prvič, desetič ali stotič. Precejšnje olajšanje, saj me je bilo strah, da je problem bodisi hardverski (digitizer?), bodisi zakopan kje v globočinah sistema. Ampak glede na to, da je pomagala zgolj menjava Xiaomijevega GN z alternativnim, je hvalabogu stvar preprostejša. In dokaz, da uspe Xiaomiju v par verzijah sistema zajebati prav vsako zadevo, ne glede na to, kako dobra je (bila).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

Osprey ::

Dober deal? Je to za vzet?

https://edigital.si/pametni-telefon/xia...

buttcrack ::

sicer prek kitajca, ampak za 305€ sem nabavil Pro...
««
292 / 373
»»