» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
339 / 339
»
»»

facepalm ::

kanarin je izjavil:

Lahko konkretno navedeš, kaj naj bi spadalo v ta "paket" ? Xiaomiji so namreč vedno bili (in so še vedno) ZELO konkurenčni (res pa v enih segmentih malo bolj kot v drugih). Zelo pavšalno bi dejal, da si običajno moral odšteti cca tretjino več denarja za primerljiv Samsung model. Kot je napisal predhodnik dobiš za praktično isti denar POCO F3 - kateri pa ima flagship SOC. Resda nima 5G, ampak to danes še ni prav nobena prednost. Za famozno "tretjino manj denarja" pa dobiš recimo odličen Redmi Note 10 Pro. Da ne bo pomote - nimam osebno prav nič proti Samsungom (omenjen model je dejansko zelo dober), treba pa je bit objektiven. Xiaomiji sicer po mojem mnenju nimajo prave konkurence predvsem v rangu do nekje 250 €.

Semi-flagship SoC ne pomeni, da bo telefon vsestranski. Problem hi-midrange Xiaomijev je ta, da so enaki kot Low-midrange modeli, le z boljsim SoCom. Ce ti igre niso prioriteta, je A52 5g res konkurencen F3. Cena je cca 80€ visja, na racun hitrejsega SoCa pa dobis OIS, 5G in Samsungov super amoled.

Ne vidim smisla nakupovati Xiaomija nad 300€.

bLoL ::

6151 je izjavil:

bLoL je izjavil:

Po kar nekaj letih Xiaomi naprav, sem sedaj kupil Samsunga. Bolj natančno A52 5G.

Po mojem mnenju Xiaomi trenutno nima konkurenčnega produkta.
Ima naprave, ki imajo eno ali dve prednosti, ampak kot paket, žal ne.

Poco F3?

Sem že bil na gumbu za kupit F3. Prepričala me je kamera. A52 dela 99% flagship slike. F3 je daleč zadaj. Tudi za redmi note 10 pro.

Če si pogledaš specifikacije 5G modela ima večino flagship featurjev:
- OIS kamera
- Amoled 120Hz
- Procesor je več kot spodoben igrati tudi kakšno igro
- Baterija
- NFC ...
- V zadnjem času pa tudi software. Samsung obljublja 3 OS upgrade + 4 leta varnostnih popravkov.

Edini minus za nekatere je build. Je plastičen. Meni osebno je to plus (ne rabim ovitka).

Dodatni + samsunga (velja za Slovenski trg): prodaja ga vsaka trgovina in je velika količina telefonov v obtoku (veliki popusti).

Zanj sem dal 330€. Kupljen prek bolhe. Nov zapakiran, garancija v slo. Kupljen pri Telemachu.
Jaz v Sloveniji ne morem kupiti F3 ali Redmi note 10 pro za ta denar.

Sem dolgoletni fan Xiaomi, vendar v telefoni njihova prednost kopni. Kar je seveda dobro za nas kupce. Konkurenca je vedno dobrodošla.

Za 330€ je nobrainer. Dober nakup:)

xandros ::

F3 proti A52 5G, CPU oz chipset je hugeeee razlika
Kamera je IMX582 Exmor RS (48m, 1.79) IMX682 Exmor RS(64m, 1.8). Sw(gcam) tudi gre na f3.

Na amazon.de(a to šteje, da dobis v SLO??) dobis F3 za 350eur.
Sem siguren, da je to bojsi deal.

xandros je izjavil:

F3 proti A52 5G, CPU oz chipset je hugeeee razlika
Kamera je IMX582 Exmor RS (48m, 1.79) IMX682 Exmor RS(64m, 1.8). Sw(gcam) tudi gre na f3.

Na amazon.de(a to šteje, da dobis v SLO??) dobis F3 za 350eur.
Sem siguren, da je to bojsi deal.

Ampak, a je dejansko opazna v everyday taskih? Oz ce ne igras 3d iger?
Kamera brez OIS ni omembe vredna.

Verjemi, OIS naredi ogromno razliko pri kameri.
Review-i za F3 omenjajo slabšo kamero. Menda je slabša kot Redmi note 10 pro.

Meni deluje Snap.750 dovolj za vsakdanjo uporabo. Telefon deluje zelo tekoče tudi na 120Hz. Igram tudi nekaj zahtevnih 3D iger brez težav.

Kar me zelo skrbi pri POCO/Xiaomi telefonih je software. Včasih je bilo bolje.
Danes Xiaomi izda nov tefon vsake 2 dni. Nevem, kako mislijo vzdrževati software za toliko modelov.

Pred tem sem imel Mi Mix 2S. To je prvi Xiaomi telefon, ki bo morda imel 3 leta podpore, pa je bil njihov flagship (ob izidu). Žalostno.

Kebo ::

Ja software je res žalost ampak itak je večino updejtov preko play stora in ne sistemskih posodobitev. Ni to apple, kjer z sistemskimi posodobitvami ustavijo tudi posodobitve vseh apple aplikacij.

Vanadium ::

bLoL je izjavil:

Verjemi, OIS naredi ogromno razliko pri kameri.
Review-i za F3 omenjajo slabšo kamero. Menda je slabša kot Redmi note 10 pro.

Meni deluje Snap.750 dovolj za vsakdanjo uporabo. Telefon deluje zelo tekoče tudi na 120Hz. Igram tudi nekaj zahtevnih 3D iger brez težav.

Kar me zelo skrbi pri POCO/Xiaomi telefonih je software. Včasih je bilo bolje.
Danes Xiaomi izda nov tefon vsake 2 dni. Nevem, kako mislijo vzdrževati software za toliko modelov.

Pred tem sem imel Mi Mix 2S. To je prvi Xiaomi telefon, ki bo morda imel 3 leta podpore, pa je bil njihov flagship (ob izidu). Žalostno.

Ja glede updejtov so se zelo poslabšali, pa ponavadi še kaj z posodobitvijo pokvarijo kar je prej delalo. Najboljše je pogledat na xda kateri ima največ supporta in se na podlagi tega odločit če ti je software prioriteta
ASUS SABERTOOTH Z97 MARK S; Intel I7-4790K; MSI R9 390X GAMING 8G;
2x8GB Corsair Vengeance Pro; Intel DC S3520 120GB SSD; 2TB Seagate barracuda;
EK-Supremacy EVO; EK-FC R9-390X TF5; EKWB PE360; Laing D5;
««
339 / 339
»
»»