» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
290 / 373
»»

Vm1999 ::

Zanimivo, jaz sem pa ravno pri MIUI (RN5) razočaran nad battery saver opcijo. Tudi, če jo vklopim čez noč, še vedno noro porablja baterijo - od 5 do 8 procentov. Pri Huawei-ju je ta opcija izklopila vse razen sms in klicev (in če si kaj ročno dodal), tu na MIUI se mi zdi pa brezveze...

kanarin ::

No, sem zdaj naredil en test - vklopil sem GPS in sprožil aplikacijo (sam uporabljam My Track) - mi je takoj javilo da zadeva ne bo delovala v backgroundu če bo vklopljen "Battery Saver". In dejankso res ni. Ampak ok, nič takega. V 90% časa tega itak ne potrebujem. oz na splošno niti ne vem za kaj konkretno (razen v tem primeru za GPS) bi potreboval da aplikacije delujejo v ozadju. Recimo radio (preko interneta) po drugi strani lahko povsem normalno poslušam brez nobenih omejitev - tudi s to vklopljeno opcijo.

Vm1999 je izjavil:

Zanimivo, jaz sem pa ravno pri MIUI (RN5) razočaran nad battery saver opcijo. Tudi, če jo vklopim čez noč, še vedno noro porablja baterijo - od 5 do 8 procentov. Pri Huawei-ju je ta opcija izklopila vse razen sms in klicev (in če si kaj ročno dodal), tu na MIUI se mi zdi pa brezveze...


Torej 5-8% na noč ? Koliko je to ur ?

Sam imam tudi RN5 samo tam po pravici povedano nisem nikoli tega uporabljal...no zdaj bom tudi jaz sprobal. Sicer te naprave trenutno ne uporabljam kot telefon (nima vstavljene SIM kartice). Bom pa vseeno stestiral ker me res zanima kakšna je razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

Vm1999 ::

kanarin je izjavil:


Torej 5-8% na noč ? Koliko je to ur ?

Sam imam tudi RN5 samo tam po pravici povedano nisem nikoli tega uporabljal...no zdaj bom tudi jaz sprobal. Sicer te naprave trenutno ne uporabljam kot telefon (nima vstavljene SIM kartice). Bom pa vseeno stestiral ker me res zanima kakšna je razlika.


Recimo 8 ur. Sem poskušal različne kombinacije: battery saver ON/OFF, airplane mode, mobile data, wifi, sync... Najmanj, kar sem dosegel je 3%, ampak nezanesljivo - ista metoda, različni rezultati.
Mogoče pa dejansko mobilno omrežje porabi toliko na tem konkretnem modelu - sem poskušal tudi 2g/3g/4g. Na MIUI 9 je bilo še najbolje glede standby drain-a.

Huawei P9 Lite je na ultra battery saver zdržal dosti dlje, prav tako Samsung Galaxy J5. Slednji ne porabi čez noč nič, je pa zanimivo, da ob reset-u pokaže tudi do 3 procente različno stanje, kar nisem videl še na nobenem telefonu doslej.

facepalm ::

Meni se v standby najbolj pozna, ce sem povezan na wifi. V kolikor imam wifi izklopljen in mobilne podatke vklopljene, se baterija opazno hitreje izprazni.

kanarin ::

Sem stestiral battery drain pri vklopljenem "Battery Saver". Izhodišče je bil polno napolnjen telefon,zaprte vse aplikacije. Po 8 urah je bilo stanje tako:

- Redmi Note 5: 98%
- MI9T Pro: 99%

Meni to ne zdijo slabi rezultati ;)

Sem pa izklopil vse razen mobilnega omrežja (Wifi, mobilni podatki, BT, GPS, Sync). Zdaj bi moral naredit še isti test brez vklopljene opcije Battery Saver.

j4nm4n ::

Kateri telefoni se čakajo v 2020 od Xiaomi in okvirne cene...

Pocophone 2 se še ne ve? Mi 10 pride v prihodnjih mesecih? Koliko bo cena? Okrog 500 eur? Note 10 je za 400 možno dobiti...

Dimnik ::

Kakšna koda za redmi8 global verzijo?

robertko ::

Dimnik je izjavil:

Kakšna koda za redmi8 global verzijo?

Banggood - Xiaomi Redmi 8 Global V. 6.22 4/64GB 5000mAh
S kodo BGD12R84
in EU priority line poštnino te pride cca €116

Vm1999 ::

kanarin je izjavil:

Sem stestiral battery drain pri vklopljenem "Battery Saver". Izhodišče je bil polno napolnjen telefon,zaprte vse aplikacije. Po 8 urah je bilo stanje tako:

- Redmi Note 5: 98%
- MI9T Pro: 99%

Meni to ne zdijo slabi rezultati ;)

Sem pa izklopil vse razen mobilnega omrežja (Wifi, mobilni podatki, BT, GPS, Sync). Zdaj bi moral naredit še isti test brez vklopljene opcije Battery Saver.


S SIM ali brez? Pri RN5? To je velik faktor...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

Dimnik ::

robertko je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Kakšna koda za redmi8 global verzijo?

Banggood - Xiaomi Redmi 8 Global V. 6.22 4/64GB 5000mAh
S kodo BGD12R84
in EU priority line poštnino te pride cca €116


Hvala, bo še manj, ker koristim topcasback

kanarin ::

Vm1999 je izjavil:



S SIM ali brez? Pri RN5? To je velik faktor...


Uff, res je, RN5 je bil brez SIM, bom ponovil test in javim...

kanarin ::

Evo, sem preveril tudi s SIM kartico - po 9 urah in pol je iz 100% padlo na 98%, torej dobil sem identičen rezultat.

kanarin ::

Ta privzeta Googlova message app na Mi9T Pro me živcira - ko pišeš SMS se ovalno okno ne prilagaja (veča) s skladu z besedilom - vneseš lahko samo 4 vrstice in ko pišeš kakšen daljši message moraš skrolat v tem majhnem oknu gor in dol da vidiš kaj si pravzaprav napisal...ne vem za ostale meni je to zelo annoying (kaj mi potem sploh koristi tako velik ekran ?!?). Nisem pa našel načina da bi to lahko spremenil.

Tako omejitev MIUI verzija nima. Kaj priporočate ?

Samael ::

Jaz sem ga zamenjal s Textra SMS. Se okno veča v skladu s količino texta.
Pa tudi nekoliko bolj prilagodljivo je vse skupaj (izgled, notifikejšni, itd...).
Dual sim je podprt.
Te pa po dveh tednih vpraša, če želiš donirati (3,39 EUR) ali pač imeti reklame (ki niso vsiljive).
Glede na to, da je to ena najboljših sms aplikacij na trgu in da se na aplikacijo navadiš ter "nosiš" s seboj iz telefona na telefon (kar podobno kot stalni launcher običajno olajša prehod na nov telefon), mi je vredna teh par eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

SG_101 ::

Tudi sam sem pred dnevi postal lastnik m9t pro. Zankerat zelo zadovoljen. Za smse imam tudi textra (sem kupil). Kako nastimas, da ti lucka za obvestila sveti npr modro? V sami aplikaciji imam označeno barvo kot modro, sveti pa rdeco?

p0ki ::

Zdravo, iščem en telefon. Pomembna mi je predvsem baterija in kamera. Cena ni toliko pomembna.
Hvala
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

Vm1999 ::

kanarin je izjavil:

Evo, sem preveril tudi s SIM kartico - po 9 urah in pol je iz 100% padlo na 98%, torej dobil sem identičen rezultat.


Aja, veš kaj sam nisem upošteval... jaz držim baterijo večinoma med 50-80% (sem si rekel, da poskusim, če je kaj na tem - v povezavi z daljšo življenjsko dobo baterije), seveda potem hitreje padejo procenti. Popolnoma spregledal ta faktor. :)
Bi moral še sam poskusit pri 100%.
Sem se pa držal teh 80% pa mi vseeno pridejo različni rezultati.

kanarin ::

Samael je izjavil:

Jaz sem ga zamenjal s Textra SMS. Se okno veča v skladu s količino texta.
Pa tudi nekoliko bolj prilagodljivo je vse skupaj (izgled, notifikejšni, itd...).
Dual sim je podprt.
Te pa po dveh tednih vpraša, če želiš donirati (3,39 EUR) ali pač imeti reklame (ki niso vsiljive).
Glede na to, da je to ena najboljših sms aplikacij na trgu in da se na aplikacijo navadiš ter "nosiš" s seboj iz telefona na telefon (kar podobno kot stalni launcher običajno olajša prehod na nov telefon), mi je vredna teh par eur.


Hvala za nasvet, sem namestil, zaenkrat zgleda obetavno :) Mogoče bi si želel edino malo večje izbire pri fontih...

Vm1999 ::

kanarin je izjavil:

Ta privzeta Googlova message app na Mi9T Pro me živcira - ko pišeš SMS se ovalno okno ne prilagaja


To je čar Googla - enostavnost, ali bolje rečeno enoumje. Pozabi na dodatne nastavitve.
Npr. pri Google Photos ne moreš dodati nove zbirke slik in obdržati svoje strukture map - sortira slike izključno po datumu.
Google Calendar - notification on poljubnem času (izven izbire +/- toliko in toliko ur) lahko nastaviš le, če ustvariš t.i. "whole day" event.
Chromecast - predvajanje slik, kot ohranjevalnik zaslona, zatemni spodnjo polovico slik, da postanejo neuporabne. Ljudje se pritožujejo že od leta 2015 in še vedno niso popravili.

Verjetno je še mnogo takih primerov, zato res ne razumem, zakaj bi izbral Android One, če imaš potem vse od Googla...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

kanarin ::

Vm1999 je izjavil:

kanarin je izjavil:

Evo, sem preveril tudi s SIM kartico - po 9 urah in pol je iz 100% padlo na 98%, torej dobil sem identičen rezultat.


Aja, veš kaj sam nisem upošteval... jaz držim baterijo večinoma med 50-80% (sem si rekel, da poskusim, če je kaj na tem - v povezavi z daljšo življenjsko dobo baterije), seveda potem hitreje padejo procenti. Popolnoma spregledal ta faktor. :)
Bi moral še sam poskusit pri 100%.
Sem se pa držal teh 80% pa mi vseeno pridejo različni rezultati.


Ah, ti procenti so itak malo varljivi, mislim da s ne prikazuje ravno linearne porabe baterije. Po mojih izkušnjah manj kot prikazuje procentov, hitreje se "kurijo". To kar sem sam testiral je po mojem optimalni primer z vidika majhne porabe oz vsaj prikaza najmanjše porabe baterije. Se mi je že nekajkrat zgodilo (ne sicer na Xiaomijih) da sem recimo imel 10 do 15 % in se je telefon ugasnil v par minutah - brez da bi kaj posebnega počenjal z njim.

kanarin ::

Vm1999 je izjavil:



To je čar Googla - enostavnost, ali bolje rečeno enoumje. .

Verjetno je še mnogo takih primerov, zato res ne razumem, zakaj bi izbral Android One, če imaš potem vse od Googla...


Jaz sem pa vedno mislil, da je to "čar" predvsem Apple-a :|

Ja, tudi jaz ne razumem navdušenja (da ne rečen skoraj fanatizma) nekaterih nad Android One oz. čistim Androidom. OK, razumem , nadgradnje so hitrejše kot drugje, mogoče je tudi delovanja za odtenek bolj tekoče ampak a je res to tako bistveno oz najbolj pomembno ? Meni je ključna gola uporabniška izkušnj - kar vključuje tako videz ko možnosti. Meni je čisti Android od zmeraj bil enostavno...GRD. Recimo na MiBox S ko spreminjam glasnost zvoka mi je kar slabo ko vidim tisti grd in zastarel prikaz.

Razumem zadržke in kritike pred par leti, ko so kakšni cenejši telefoni z Android preoblekami štekali, samo danes pa že težko najdeš podhranjen telefon (če odštejemo rang 100€ in nižje).

facepalm ::

kanarin je izjavil:

Vm1999 je izjavil:



To je čar Googla - enostavnost, ali bolje rečeno enoumje. .

Verjetno je še mnogo takih primerov, zato res ne razumem, zakaj bi izbral Android One, če imaš potem vse od Googla...


Jaz sem pa vedno mislil, da je to "čar" predvsem Apple-a :|

Ja, tudi jaz ne razumem navdušenja (da ne rečen skoraj fanatizma) nekaterih nad Android One oz. čistim Androidom. OK, razumem , nadgradnje so hitrejše kot drugje, mogoče je tudi delovanja za odtenek bolj tekoče ampak a je res to tako bistveno oz najbolj pomembno ? Meni je ključna gola uporabniška izkušnj - kar vključuje tako videz ko možnosti. Meni je čisti Android od zmeraj bil enostavno...GRD. Recimo na MiBox S ko spreminjam glasnost zvoka mi je kar slabo ko vidim tisti grd in zastarel prikaz.

Razumem zadržke in kritike pred par leti, ko so kakšni cenejši telefoni z Android preoblekami štekali, samo danes pa že težko najdeš podhranjen telefon (če odštejemo rang 100€ in nižje).


Kaj pa ce bi te jaz vprasal, zakaj MIUI ali npr OneUI, ce nato menjas launcher ali sms app? Vsak UI oz proizvajalec namece gor svoje programje in zadnje case je vedno vec telefonov z dvojnimi appi out of the box (npr chrome in default browser, album in gphotos, itd). Ce si navajen na tretjo app, jih imas nato (permanentno) namescene 3.
To, da imas androidOne, ne pomeni, da MORAS uporabljati ves google bundle, ampak da je zgolj samo google bundle prednamescen. Torej nimas dveh appov za isto stvar, nimas prednamescenih znanstvenih appov a'la FB, Instawhat, "samsung/xiaomi/huawei" community app, in ostalega "bloatwarea".
Se vedno si lahko namestis vse svoje priljubljene aplikacije.
Glede UIja pa je stvar navade. AndroidOne res ni najlepsi, je pa napram MIUIju (11 nisem testiral), bolj prirocen in uporaben (notificationi!).
Nima tako agresivnega battery saverja, da moras nastavljat vsako app posebej, da dela nemoteno. Battery life pa pretezno enak.
Nekateri obozujejo lepe animacije, drugi pa imamo raje minimalisticen izgled in (za nase potrebe) optimalno funkcionalnost.
A ima MIUI launcher, se vedno zgolj 5x4 grid?

-valvoline- ::

Obstaja sploh se kasen UI k ima power widgete podobno miuiu, oz shortcute za funkcije data, wifi, torch, gps itn direkt na homescreenu?

-valvoline- ::

Skrinsot mojga ex mimax2, shortcuti so z desne strani, to je zame najbolj uporabni feature pri miuiju.
https://ibb.co/tq1Z67g

Zgodovina sprememb…

Vm1999 ::

facepalm je izjavil:

kanarin je izjavil:

Vm1999 je izjavil:



To je čar Googla - enostavnost, ali bolje rečeno enoumje. .

Verjetno je še mnogo takih primerov, zato res ne razumem, zakaj bi izbral Android One, če imaš potem vse od Googla...


Jaz sem pa vedno mislil, da je to "čar" predvsem Apple-a :|

Ja, tudi jaz ne razumem navdušenja (da ne rečen skoraj fanatizma) nekaterih nad Android One oz. čistim Androidom. OK, razumem , nadgradnje so hitrejše kot drugje, mogoče je tudi delovanja za odtenek bolj tekoče ampak a je res to tako bistveno oz najbolj pomembno ? Meni je ključna gola uporabniška izkušnj - kar vključuje tako videz ko možnosti. Meni je čisti Android od zmeraj bil enostavno...GRD. Recimo na MiBox S ko spreminjam glasnost zvoka mi je kar slabo ko vidim tisti grd in zastarel prikaz.

Razumem zadržke in kritike pred par leti, ko so kakšni cenejši telefoni z Android preoblekami štekali, samo danes pa že težko najdeš podhranjen telefon (če odštejemo rang 100€ in nižje).


Kaj pa ce bi te jaz vprasal, zakaj MIUI ali npr OneUI, ce nato menjas launcher ali sms app? Vsak UI oz proizvajalec namece gor svoje programje in zadnje case je vedno vec telefonov z dvojnimi appi out of the box (npr chrome in default browser, album in gphotos, itd). Ce si navajen na tretjo app, jih imas nato (permanentno) namescene 3.
To, da imas androidOne, ne pomeni, da MORAS uporabljati ves google bundle, ampak da je zgolj samo google bundle prednamescen. Torej nimas dveh appov za isto stvar, nimas prednamescenih znanstvenih appov a'la FB, Instawhat, "samsung/xiaomi/huawei" community app, in ostalega "bloatwarea".
Se vedno si lahko namestis vse svoje priljubljene aplikacije.
Glede UIja pa je stvar navade. AndroidOne res ni najlepsi, je pa napram MIUIju (11 nisem testiral), bolj prirocen in uporaben (notificationi!).
Nima tako agresivnega battery saverja, da moras nastavljat vsako app posebej, da dela nemoteno. Battery life pa pretezno enak.
Nekateri obozujejo lepe animacije, drugi pa imamo raje minimalisticen izgled in (za nase potrebe) optimalno funkcionalnost.
A ima MIUI launcher, se vedno zgolj 5x4 grid?


Te razumem, tudi jaz bi najraje imel samo po eno aplikacijo za določeno storitev, ampak odgovori mi na to vprašanje - recimo, da imaš android one in želiš drug SMS app... lahko potem zbrišeš default app? Predvidevam, da ne... in si spet na istem.
Kaj če ti ravno določene Google-ove aplikacije predstavljajo bloat?
Se strinjam s teboj, da bi imel čim manj zasičen UI, ampak ne na račun mnogih možnosti prilagoditve po svojih željah.

Sem preveril, MIUI ima sedaj tudi 5x6 grid, sicer pa res uporabljam drugega, ker sem se tako navadil.

Kaj je pri AndroidOne drugače pri notification-ih?

-valvoline- je izjavil:

Skrinsot mojga ex mimax2, shortcuti so z desne strani, to je zame najbolj uporabni feature pri miuiju.
https://ibb.co/tq1Z67g


Za LED-ico si lahko vklopiš tudi bližnjico ob zaklenjenem telefonu - recimo "double press power button" in direktno vklopiš lučko

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

krho ::

j4nm4n je izjavil:

Kateri telefoni se čakajo v 2020 od Xiaomi in okvirne cene...

Pocophone 2 se še ne ve? Mi 10 pride v prihodnjih mesecih? Koliko bo cena? Okrog 500 eur? Note 10 je za 400 možno dobiti...

A4 .. malenkost dražji kot A3.. 6,23", 4 kamere.. čeprav 3 z bedno 2Mpx resolucijo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

-valvoline- ::

Kitajski romi, tudi xiaomieu imajo tudi se eno zelo uporabno funkcijo k jo nikjer drugje se nisem zasledil, automated tasks. (globalni so jo mel do miui 8) Mal znanja rabis pa postane ta funkcija zelo zelo uporabna. Npr lahko nastavis da se data avtomatsko vklopi ter izklopi na dolocenih intervalih, recimo vsako uro se vklopi za 1 minuto pol se izklopi. Tolk da precekira,fb,mail,viber itn. D best za battery life.

-valvoline- ::

Vm1999 je izjavil:

facepalm je izjavil:

kanarin je izjavil:

Vm1999 je izjavil:



To je čar Googla - enostavnost, ali bolje rečeno enoumje. .

Verjetno je še mnogo takih primerov, zato res ne razumem, zakaj bi izbral Android One, če imaš potem vse od Googla...


Jaz sem pa vedno mislil, da je to "čar" predvsem Apple-a :|

Ja, tudi jaz ne razumem navdušenja (da ne rečen skoraj fanatizma) nekaterih nad Android One oz. čistim Androidom. OK, razumem , nadgradnje so hitrejše kot drugje, mogoče je tudi delovanja za odtenek bolj tekoče ampak a je res to tako bistveno oz najbolj pomembno ? Meni je ključna gola uporabniška izkušnj - kar vključuje tako videz ko možnosti. Meni je čisti Android od zmeraj bil enostavno...GRD. Recimo na MiBox S ko spreminjam glasnost zvoka mi je kar slabo ko vidim tisti grd in zastarel prikaz.

Razumem zadržke in kritike pred par leti, ko so kakšni cenejši telefoni z Android preoblekami štekali, samo danes pa že težko najdeš podhranjen telefon (če odštejemo rang 100EUR in nižje).


Kaj pa ce bi te jaz vprasal, zakaj MIUI ali npr OneUI, ce nato menjas launcher ali sms app? Vsak UI oz proizvajalec namece gor svoje programje in zadnje case je vedno vec telefonov z dvojnimi appi out of the box (npr chrome in default browser, album in gphotos, itd). Ce si navajen na tretjo app, jih imas nato (permanentno) namescene 3.
To, da imas androidOne, ne pomeni, da MORAS uporabljati ves google bundle, ampak da je zgolj samo google bundle prednamescen. Torej nimas dveh appov za isto stvar, nimas prednamescenih znanstvenih appov a'la FB, Instawhat, "samsung/xiaomi/huawei" community app, in ostalega "bloatwarea".
Se vedno si lahko namestis vse svoje priljubljene aplikacije.
Glede UIja pa je stvar navade. AndroidOne res ni najlepsi, je pa napram MIUIju (11 nisem testiral), bolj prirocen in uporaben (notificationi!).
Nima tako agresivnega battery saverja, da moras nastavljat vsako app posebej, da dela nemoteno. Battery life pa pretezno enak.
Nekateri obozujejo lepe animacije, drugi pa imamo raje minimalisticen izgled in (za nase potrebe) optimalno funkcionalnost.
A ima MIUI launcher, se vedno zgolj 5x4 grid?


Te razumem, tudi jaz bi najraje imel samo po eno aplikacijo za določeno storitev, ampak odgovori mi na to vprašanje - recimo, da imaš android one in želiš drug SMS app... lahko potem zbrišeš default app? Predvidevam, da ne... in si spet na istem.
Kaj če ti ravno določene Google-ove aplikacije predstavljajo bloat?
Se strinjam s teboj, da bi imel čim manj zasičen UI, ampak ne na račun mnogih možnosti prilagoditve po svojih željah.

Sem preveril, MIUI ima sedaj tudi 5x6 grid, sicer pa res uporabljam drugega, ker sem se tako navadil.

Kaj je pri AndroidOne drugače pri notification-ih?

-valvoline- je izjavil:

Skrinsot mojga ex mimax2, shortcuti so z desne strani, to je zame najbolj uporabni feature pri miuiju.
https://ibb.co/tq1Z67g


Za LED-ico si lahko vklopiš tudi bližnjico ob zaklenjenem telefonu - recimo "double press power button" in direktno vklopiš lučko

Ah tisto ja,flash niti ni tako pomemben. lahko si nastavis blizjnice tudi za gps, bluetooth, hotspot, screen mirroring in se marsikaj. Brez shortcutov si mors lomit prste swajpat 2-3x da prides tam, pa nikol ne ves 100% ce je kaj vklopljeno ali ne. Shortcuti v primeru on majo pobarvano belo ozadje al majo spremenjeno barvo, tak da ob pogledu homescreena takoj ves kaj je on kaj je off.
Ne vem zakaj ostali UI nimajo takih shortcutov, tudi android one nima kar me najbolj moti. Appi za power widgete slabo delujejo in niso zanesljivi.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Se en skrisot mimax2 z vec shortcutov.
https://ibb.co/QXnrg6X

Zgodovina sprememb…

Vm1999 ::

Super, da imaš te možnosti, če jih potrebuješ. Jaz imam po svoje urejen drop down meni, ker imam raje manj zaseden home screen. Swipe-neš lahko kjerkoli, ne le z vrha, tako da to olajša stvar. Pač, vsakemu svoje. :)
Samsungov OneUI nima teh switch-ev, če se prav spomnim je Huawei imel podobno, ampak ga nimam več, da bi preveril...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

facepalm ::

To so spet razlicne potrebe posameznikov. Jaz npr sem redno uporabljal le 2 toggla (torch in rotation). Slednjega ne rabim vec, ker ima AndroidOne to dobro urejeno v spodnjih tipkah. Wifi, data, bt, gps pa imam vedno na on. Obcasno potrebujem "night light" in "hotspot". Preredko, da bi jih imel na home screenu.
Se pa strinjam, da je MIUI najboljsi vmesnik, katere sem stestiral na telefonu. Je pa potrebno ogromno nastavljanja, da vse dela kot mora.
Kar trenutno pogresam (ker nisem na MIUI): full screen gestures in prikaz stevila zvonenj pri zgresenih klicih.
Kar me je najbolj motilo pa je to, da sem moral installirat googlovo app za uro (clock), ce sem zelel imeti clock widget na 3rd party launcherju. Pri note seriji sem si zelel 6x8 grid.

-valvoline- ::

facepalm je izjavil:

To so spet razlicne potrebe posameznikov. Jaz npr sem redno uporabljal le 2 toggla (torch in rotation). Slednjega ne rabim vec, ker ima AndroidOne to dobro urejeno v spodnjih tipkah. Wifi, data, bt, gps pa imam vedno na on. Obcasno potrebujem "night light" in "hotspot". Preredko, da bi jih imel na home screenu.
Se pa strinjam, da je MIUI najboljsi vmesnik, katere sem stestiral na telefonu. Je pa potrebno ogromno nastavljanja, da vse dela kot mora.
Kar trenutno pogresam (ker nisem na MIUI): full screen gestures in prikaz stevila zvonenj pri zgresenih klicih.
Kar me je najbolj motilo pa je to, da sem moral installirat googlovo app za uro (clock), ce sem zelel imeti clock widget na 3rd party launcherju. Pri note seriji sem si zelel 6x8 grid.

In v cem je poanta da imas vse skoz przgano? Baterijo bo skoz pobiralo pa grel se bo po nepotrebnem. Edino data je smiselno da je skoz on (ce lahko avtomatiziras data on/off tko kot jaz z automated tasks se to ni potrebno). GPS,BT,WIFI prizges zgolj k rabis, pol pa takoj izklopis.

Zgodovina sprememb…

Vm1999 ::

facepalm je izjavil:

To so spet razlicne potrebe posameznikov.


Seveda, še dobro, da imamo na voljo toliko različnih stvari. Jaz sem mel vedno raje to, da se moram malo bolj potrudit pri nastavitvah, kot pa da mi vsilijo točno določen način uporabe, čeprav je ta kdaj slabši.
Recimo Apple (iPhone 7 konkretno) - ni gumba za nazaj. Se pravi, ko brskaš po netu je enkrat gumb za nazaj levo zgoraj, drugič levo spodaj, odvisno od strani ali aplikacije.
MIUI gestures sem tudi preizkusil, na RN5 deluje večinoma dobro, ampak ko se zamaže ekran ne prime vedno ob straneh. Je bolje za enoročno uporabo telefona, ampak mi je v večini primerov prepočasno, kadar želiš hitro preklapljati med app-i.

facepalm ::

-valvoline- je izjavil:

facepalm je izjavil:

To so spet razlicne potrebe posameznikov. Jaz npr sem redno uporabljal le 2 toggla (torch in rotation). Slednjega ne rabim vec, ker ima AndroidOne to dobro urejeno v spodnjih tipkah. Wifi, data, bt, gps pa imam vedno na on. Obcasno potrebujem "night light" in "hotspot". Preredko, da bi jih imel na home screenu.
Se pa strinjam, da je MIUI najboljsi vmesnik, katere sem stestiral na telefonu. Je pa potrebno ogromno nastavljanja, da vse dela kot mora.
Kar trenutno pogresam (ker nisem na MIUI): full screen gestures in prikaz stevila zvonenj pri zgresenih klicih.
Kar me je najbolj motilo pa je to, da sem moral installirat googlovo app za uro (clock), ce sem zelel imeti clock widget na 3rd party launcherju. Pri note seriji sem si zelel 6x8 grid.

In v cem je poanta da imas vse skoz przgano? Baterijo bo skoz pobiralo pa grel se bo po nepotrebnem. Edino data je smiselno da je skoz on (ce lahko avtomatiziras data on/off tko kot jaz z automated tasks se to ni potrebno). GPS,BT,WIFI prizges zgolj k rabis, pol pa takoj izklopis.


Data je samoumevno zakaj je ON. Wifi zaradi sparanja z data in baterijo, BT zaradi stalne povezave z uro, lokacija zaradi raznih funkcij (maps, location v slikah itd..).
Ne kuri (prevec) baterije, greje se pa sploh ne. Nismo vec v 2010.

K0l1br1 ::

Imam vedno vse vklopljeno in ne vidim razloga, da ne bi imel. Zato da bom štel %, se mi zdi brez veze. Telefon mi bo dirigiral način uporabe, pa kam smo prišli. Raje ga ugasnem potem in dam v predal in ga vžgem, če moram koga poklicati. Note 8 že itak zdrži par dni, če je vse vklopljeno.

Lightning ::

Ali je vzdržljivost baterije pri Xiaomi ob normalni uporabi telefona primerljiv arecimo z Huawei ter da ne odstopa poraba baterije, ali je katera znamka mobitelov boljša in drži nekaj ur več? Hvala expertom :D

matobeli ::

Niso primerljivi, xiaomi ima fetiš na ogromne baterije.

Če primerjaš enako mAh z enakim chipsetom je pa podobno povsod.

antireal ::

Kje trenutno nabaviti najcenejši Xiaomi Mi9T pro?

Hvala.

buttcrack ::

banggood - s kodo BG19TP = 356$

je pa bil že 330, tako, da malce še počakaj, če se ti ne mudi, bo verjetno kmalu spet kakšnih 10$ ceneje

Zgodovina sprememb…

p0ki ::

Mi note 10 pro ali kateri drug? Baterija je prioriteta, dobra kamera takoj za baterijo. Telefon bi bil za ženo, ki pa ni zahteven uporabnik kar se tiče appov in iger
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

profii ::

p0ki je izjavil:

Mi note 10 pro ali kateri drug? Baterija je prioriteta, dobra kamera takoj za baterijo. Telefon bi bil za ženo, ki pa ni zahteven uporabnik kar se tiče appov in iger


Tole se bere: Ferari ali kak drug porše? Avto je za ženo, ki ni petrolehead in končna ni pomembna.

Ontopic:
Mogoče Redmi note?
Koliko želi da ji zdrži baterija? Koliko screen on time? 8 ur je dovolj?

edit:typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()

mikhaair ::

Redmi note 8 pro bi bil verjetno čisto ok.

-valvoline- ::

antireal je izjavil:

Kje trenutno nabaviti najcenejši Xiaomi Mi9T pro?

Hvala.

Novoletni popusti so mimo, bo treba mal pocakat. Zdele se najbolj splaca mi9t za 220-230e. Hitrost procesorja sd855 vs sd730 je edina razlika, ostalo je prakticno enako. Za vsakdajno uporabo ne bos opazil, tudi pri igrcah sd730/adreno 618 je top.
https://m.banggood.com/Xiaomi-Mi9T-Mi-9...
koda BG129TCL za 128gb model 236e

Zgodovina sprememb…

p0ki ::

profii je izjavil:

p0ki je izjavil:

Mi note 10 pro ali kateri drug? Baterija je prioriteta, dobra kamera takoj za baterijo. Telefon bi bil za ženo, ki pa ni zahteven uporabnik kar se tiče appov in iger


Tole se bere: Ferari ali kak drug porše? Avto je za ženo, ki ni petrolehead in končna ni pomembna.

Ontopic:
Mogoče Redmi note?
Koliko želi da ji zdrži baterija? Koliko screen on time? 8 ur je dovolj?

edit:typo


8h bi moralo biti dovolj, sicer igra kakšno igro ampak to so po večini ala candy crush Oz. V tem stilu, YouTube, branje knjig in pa seveda kamera.
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

profii ::

p0ki je izjavil:

profii je izjavil:

p0ki je izjavil:

Mi note 10 pro ali kateri drug? Baterija je prioriteta, dobra kamera takoj za baterijo. Telefon bi bil za ženo, ki pa ni zahteven uporabnik kar se tiče appov in iger


Tole se bere: Ferari ali kak drug porše? Avto je za ženo, ki ni petrolehead in končna ni pomembna.

Ontopic:
Mogoče Redmi note?
Koliko želi da ji zdrži baterija? Koliko screen on time? 8 ur je dovolj?

edit:typo


8h bi moralo biti dovolj, sicer igra kakšno igro ampak to so po večini ala candy crush Oz. V tem stilu, YouTube, branje knjig in pa seveda kamera.


Redmi note 8 pro torej :)
Za razliko do Note 10 jo pa pelji na večerjo ;)

-valvoline- ::

Ce kdo rabi majhen poceni telefon z veliko baterijo, asus zenfone max m1 32gb za 63e, koda BGZFMM169

https://m.banggood.com/ASUS-ZenFone-Max...

Zgodovina sprememb…

Samael ::

Luštna cena.
Mogoče edino za opozoriti, da manjka podpora za B20 (800 MHz) LTE frekvenco (vkolikor je komu to pomembno).

DrDre95 ::

-valvoline- je izjavil:

Zdele se najbolj splaca mi9t


Kje bi ga nabavil da je znotraj EU?

letmein ::

Je kje kak dobr deal za Note 8T 64GB pri kitajcih? Na Amazon se dobi za 170€.. sam najdem za max 15€ razlike.

-valvoline- ::

DrDre95 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Zdele se najbolj splaca mi9t


Kje bi ga nabavil da je znotraj EU?

honorbuy vedno ima najboljse cene za eu.
««
290 / 373
»»