» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
98 / 374
»»

evian ::

Zdravo, prosil bi za pomoč pri nastavitvah za MMS sporočila na T2 omrežju na Xiaomi Note 4x MIUI 8.2.2. telefonu.

Nikakor ne moremo usposobiti MMSov, bili celo na T2 in niso znali pomagati :(

Ima kdo omenjeni telefon na T2 omrežju in mu MMsi delujejo?

V naprej hvala.

Jodocus ::

Zdravo,

samo posredujem informacijo za kogarkoli, ki ga zanima nakup redmi note 4x na mimovrste. Sem jim pisal glede naloženega roma in so mi odgovorili, da je naložen 8.1 Global/Stable 8.1.10.0.0. (MCFMIDI) / ANDROID 6.0.1 MMB29M.

scipascapa ::

jodocus in roberto1: je to ok rom gor?

Tinaamalaa ::

To je vendor (trgovinski) ROM.
Uradni ali neuradni xiaomi.eu imajo 4 stevilke, ta pa ima 5.
Sicer pa odklepanje vec ne bi smel biti problem. Komur se da, ga bo ze odklenil :)

matobeli ::

Ne, to je trgovinski.

Global:
Stable: V8.2.2.0.MCFMIDL (MIUI8)
Dev: 7.3.23 (MIUI8)

China:
Stable: V8.1.12.0.MCFCNDI (MIUI8)
Dev: 7.3.30 (MIUI8)

Spock83 ::

evian je izjavil:

Zdravo, prosil bi za pomoč pri nastavitvah za MMS sporočila na T2 omrežju na Xiaomi Note 4x MIUI 8.2.2. telefonu.

Nikakor ne moremo usposobiti MMSov, bili celo na T2 in niso znali pomagati :(

Ima kdo omenjeni telefon na T2 omrežju in mu MMsi delujejo?

V naprej hvala.


A si v roamingu v telekom omrežju?

Jodocus ::

jaz ne bi vedel nič o teh romih kaj je v redu in kaj ne, tako da tudi mene zanima

roberto1 ::

5 cifer je sumljivih, ampak MCFMIDI izgleda da je uradni Global rom. Tukaj je to omenjeno.
Če je temu tako, je naložen Global Stable (kar je smiselno) in prvi update bo bumpnil števiko na 8.2.2.0, kjer je slo jezik vključen in si "good 2 go".
V teoriji seveda. Jaz imam Developer na 4x, tako da ne morem preverit na mestu detajlov Global roma!
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

evian ::

@Spock83

Kolikor smo preizkusili ne dela v nobenem primeru: ali smo na omrežju T2 ali v roamingu na Telekomu...

Meni na Moto G2 MMS dela v obeh omrežjih.

Scaramouche ::

Jodocus je izjavil:

jaz ne bi vedel nič o teh romih kaj je v redu in kaj ne, tako da tudi mene zanima


baje migrirajo iz enega telefona na drugega, problem je ker se nikjer ne ustalijo..

roberto1 ::

evian je izjavil:

Zdravo, prosil bi za pomoč pri nastavitvah za MMS sporočila na T2 omrežju na Xiaomi Note 4x MIUI 8.2.2. telefonu.

Nikakor ne moremo usposobiti MMSov, bili celo na T2 in niso znali pomagati :(

Ima kdo omenjeni telefon na T2 omrežju in mu MMsi delujejo?

V naprej hvala.



Tole je res čudno, če so apn nastavitve pravilne, bi moralo delovat. Da zeliminiraš T2, bi bilo potrebno vstavit kakšno drugo kartico drugega operaterja in vnest pravilne apn (vkoliko se ne prenesejo same).
Na Telemachu in na Mobitelu ni z nobenim Xiaomijem doslej bilo težav!
Someday never comes!

PacificBlue ::

Dpd mi ga je dostavil slabo uro nazaj. Kateri ROM najbolj priporocate? Trenutno je gor po updajtu Global ROM 2.2

roberto1 ::

PacificBlue je izjavil:

Dpd mi ga je dostavil slabo uro nazaj. Kateri ROM najbolj priporocate? Trenutno je gor po updajtu Global ROM 2.2


Ravno prenesel fastboot Global Stable iz miui strani, ki nosi oznako "mido_global_images_V8.2.2.0.MCFMIDL_20170303.0000.00_6.0_global_3369dda765.tgz"
Za najboljše delovanje in baterijo, je vsekakor to najboljši rom. Če bi rad imel pogostejše updejte, je Developer rom že na Nougat, ampak baterija še ni na takšnem nivoju.
ta teden pa je update suspended, ker flikajo neke stvari (kaka aplikacija se sama zapre, omenjene avtonomija baterije itd.)

Če ne nameravaš inštalirat custo romov in ostat na Miui, potem je to to.
Someday never comes!

PacificBlue ::

Potem pa bom zaenkrat ostal na Miui, ce je najbolj optimalen. Hvala za pojasnilo:).

damirez ::

Včeraj sem dobil telefon s kitajske Xiaomi mi5s. Na dnu sem opazil 2 mali praskici, kateri me niti ne motita. Ampak pri teleofonu se med klicom mikrofon čudno obanaša. Pač ne dela dobro, prepotiho, neki alien efekti itd...

Ko sem testiral napravo je zanimivo, da mikrofon dobro dela, samo med klicom ne dela. In tudi, ko vtipkam kodo in testiram *#*#64663#*#* mic dela super na testih recordinga, ko pa gre za simulacijo klica so pa problemi tu. Šumi.

Kaj mi je narediti?

matobeli ::

Aliexpress? Lahko se pritožiš da ni vse OK in ga vrneš oziroma se že nekaj zmeniš.
Kater rom je naložen? Če je trgovinski je mogoče stvar SW narave.

Pa tud popraskan ne bi smel bit

damirez ::

matobeli je izjavil:

Aliexpress? Lahko se pritožiš da ni vse OK in ga vrneš oziroma se že nekaj zmeniš.
Kater rom je naložen? Če je trgovinski je mogoče stvar SW narave.

Pa tud popraskan ne bi smel bit

Kupljen je bil na hong kong goldway aliexpressu.

SW ni, ker mi je xiaomi mi 5s tako hud da sem še enega nabavil za ženo. Prvega sem pri nas in dela BP, a da prišparam 30€ sem na goldway bumbar.

Software ne more bit napačen saj imata telefona identičen software in vse...

Poleg tega, kot sem rekel ko testiram napravo pri sumulaciji klica šumi.

nejcmr ::

Vidim da se na Grossoshop še da naročit brez davka? Sploh nisem vedel da tega več ne bo, pa sem zdaj prebral par strani te teme. A garancija na Grossoshop je sam teoretična ali je res prava?

facepalm ::

Ima kdo izkusnje z downgradeom iz 7.0 eu na 6.0 global stable? Je treba bit na kj pozoren?

Blazz ::

JanPa je izjavil:

Sumim da je kaka Nizozemska z nizko stopnjo DDV...dajatve pa so itak enake v EU..
Ja vem da ni poceni ta hec


vsi moji paketi iz efoxa in goldwaya so prileteli v Francijo (Pariz)

Blazz ::

roberto1 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Držimo pesti.
Sej drugač ti bo pa Aliexpress vrnil denar.

Mene so kitajčki, takoj ko so vidli da sem prejel telefon, zaspemali naj ga pogledam in označim da je bil prejet. Naj trgovec ne bi dobil denarja preden ni prispelo blago.



60 dni jim ne dajo denarja. Preko alija podobno kot preko ebaya imaš kar nekaj vzvodov, ker jim je pomemben reputation. Najhuje je preko strani kot so efox ipd. Tam pa se lahko načeloma slikaš!


ni res, preko efoxa in podobno kupiš z paypalom ki te varuje 100+ dni... in tudi efox mi je že vračal denar ko sem odprl dispute na paypalu. Brez problema.

Dimnik ::

Pa ti bereš, da se gre za aliexpres? Tam ne dobijo denarja dokler ne potrdiš, da si prejel paket....

Vidim, da si pisal za efox, sem na telefonu pa mi ni odprlo celega posta, samo zgorjni del...drugače pa štima ja za efox in paypal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

roberto1 ::

Blazz je izjavil:

roberto1 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Držimo pesti.
Sej drugač ti bo pa Aliexpress vrnil denar.

Mene so kitajčki, takoj ko so vidli da sem prejel telefon, zaspemali naj ga pogledam in označim da je bil prejet. Naj trgovec ne bi dobil denarja preden ni prispelo blago.



60 dni jim ne dajo denarja. Preko alija podobno kot preko ebaya imaš kar nekaj vzvodov, ker jim je pomemben reputation. Najhuje je preko strani kot so efox ipd. Tam pa se lahko načeloma slikaš!


ni res, preko efoxa in podobno kupiš z paypalom ki te varuje 100+ dni... in tudi efox mi je že vračal denar ko sem odprl dispute na paypalu. Brez problema.


Glede na to, da imam iz prve roke osebno izkušnjo z efox, ti lahko povem da se lahko slikaš s paypalom, ker jim je vseeno. Tudi meni so vrnili po 3 mesecih cca 50% v dobropisu, paypal pa ni naredil nič oz. so zaključili dispute z velikim bnk. Toliko.
Someday never comes!

Dimnik ::

Roberto.....ti se nisi vedel it???

Sem dal na koncu smeškote, pa mi naredi vprašaje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

roberto1 ::

Ko mi nekdo efox omeni, dobim ošpice v trenutku. Če se potrudiš ne moreš imet takšnega odnosa in nesposobnosti istočasno. Pač niso zavezani k spoštovanju eu zakonodaje in jim ne moreš nič. Tudi pri nas se včasih vedejo podobno, vsi vemo da kitajska garancije obstaja samo na papirju. Ampak..vseeno, tole je bilo res interesantno. Sicer pa so dobili porcijo na trust-pilot. Toliko, za dušo:))))
Someday never comes!

kanarin ::

Relanium je izjavil:

Sem naročil včeraj iz grossota s SF express, bomo vidli ;)


Kaj pa si naročil in koliko si plačal? Pa prosim poročaj ko dobiš če si moral plačati dajatve.

Gtonek1 ::

roberto1 je izjavil:

5 cifer je sumljivih, ampak MCFMIDI izgleda da je uradni Global rom. Tukaj je to omenjeno.
Če je temu tako, je naložen Global Stable (kar je smiselno) in prvi update bo bumpnil števiko na 8.2.2.0, kjer je slo jezik vključen in si "good 2 go".
V teoriji seveda. Jaz imam Developer na 4x, tako da ne morem preverit na mestu detajlov Global roma!

Moj je prav z takšnim romom (mimovrste), ne najde nobenih posodobitev, slovenščine ni.
Lp

roberto1 ::

Gtonek1 je izjavil:

roberto1 je izjavil:

5 cifer je sumljivih, ampak MCFMIDI izgleda da je uradni Global rom. Tukaj je to omenjeno.
Če je temu tako, je naložen Global Stable (kar je smiselno) in prvi update bo bumpnil števiko na 8.2.2.0, kjer je slo jezik vključen in si "good 2 go".
V teoriji seveda. Jaz imam Developer na 4x, tako da ne morem preverit na mestu detajlov Global roma!

Moj je prav z takšnim romom (mimovrste), ne najde nobenih posodobitev, slovenščine ni.
Lp


Sem bil mnenja, da se je mogoče kdo zmotil pri zadnji črki. Ampak očitno gre tako kot je bilo zgoraj omenjeno za mod rom, ki se pojavlja ne samo pri mimovrste.
Someday never comes!

Dimnik ::

Gtonek1 je izjavil:

roberto1 je izjavil:

5 cifer je sumljivih, ampak MCFMIDI izgleda da je uradni Global rom. Tukaj je to omenjeno.
Če je temu tako, je naložen Global Stable (kar je smiselno) in prvi update bo bumpnil števiko na 8.2.2.0, kjer je slo jezik vključen in si "good 2 go".
V teoriji seveda. Jaz imam Developer na 4x, tako da ne morem preverit na mestu detajlov Global roma!

Moj je prav z takšnim romom (mimovrste), ne najde nobenih posodobitev, slovenščine ni.
Lp



Kaj pa če probaš dol potegnit uradni global stable, pa ga potem posodobiš prek aplikacije na telefonu? Tako sem jaz naredil na redmi note3, ampak se ne spomnim kaj je bilo prej nameščeno gor...v glavnem sedaj dobivam tedenske posodobitve..

Scaramouche ::

Upam da ko dobite svoje šijaomije, da boste povedali kok vas celotna transakcija skupaj z carino pride...
Ne pa da samo beremo o romih in kako lepo deluje...

Samson ::

Ma delujejo ze delujejo, ampak meni ze tretji telefon v zgornjem delu dobiva rumeno liso od najverjetneje pregrevanja. Prvo Mi4c, pa redmi 3s in sedaj se redmi 3s international. Igre s ene igrajo, edin opazu sem da nazadnje ko sem se malce dlje casa pogovarjal da je na temu international se zacela pojavljat. Mislim da se vec ne bom odlocil za Xiaomi telefone, ceprav so zlo dobri. Rumena lisa me pa moti. Nikoli padli, nikoli opraskani....a rumeni, haha. Strange...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Dimnik ::

Čudno....pri meni že dva redmi note3 laufata od oktobra non stop na igricah, v enem dnevu in pol na polnjenje, se pravi delata v enem dnevu in pol po 10-12ur sota......zaenkrat tok tok. Na tretjem pa sem zamenjal ekran, ker smo ga zlamali z kopijo in tudi ta že dva meseca laufa bp...

Če se ti da pogledat kaj imaš za firme ekran?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

Tinaamalaa ::

Pri meni na RN3 tudi ok...
Baje se to rumeno vidi, ker se je lepilo odleplo...lahko probas pod UV lucko dat al pa na sonce, ce bo kaj pomagalo

111111111111 ::

Scaramouche je izjavil:

Upam da ko dobite svoje šijaomije, da boste povedali kok vas celotna transakcija skupaj z carino pride...
Ne pa da samo beremo o romih in kako lepo deluje...


Jaz sem še s sellers method naročil in sem dobil brez carine in davka. Tolk kot sem plačal tolk sem dal.

buttcrack ::

Kolk je šanse da pri GS dobiš še brez ocarinjenja glede na to da majo še to opcijo?

Dimnik ::

buttcrack je izjavil:

Kolk je šanse da pri GS dobiš še brez ocarinjenja glede na to da majo še to opcijo?


Par postov nazaj je Relanium napisal, da je naročil v četrtek pri grososhopu, on bo najbolj vedel kako bo... po moje bodo poslali mail, da ne pošiljajo oz z dpd, dhl, kjer pa bodo dodatni stroški....

No če pa bo šlo skozi pa super, v par dneh bi moral aRelanium že vedet kaj se bo dogajalo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

Gtonek1 ::

Dimnik je izjavil:

Gtonek1 je izjavil:

roberto1 je izjavil:

5 cifer je sumljivih, ampak MCFMIDI izgleda da je uradni Global rom. Tukaj je to omenjeno.
Če je temu tako, je naložen Global Stable (kar je smiselno) in prvi update bo bumpnil števiko na 8.2.2.0, kjer je slo jezik vključen in si "good 2 go".
V teoriji seveda. Jaz imam Developer na 4x, tako da ne morem preverit na mestu detajlov Global roma!

Moj je prav z takšnim romom (mimovrste), ne najde nobenih posodobitev, slovenščine ni.
Lp



Kaj pa če probaš dol potegnit uradni global stable, pa ga potem posodobiš prek aplikacije na telefonu? Tako sem jaz naredil na redmi note3, ampak se ne spomnim kaj je bilo prej nameščeno gor...v glavnem sedaj dobivam tedenske posodobitve..

Moram probat, v nastavitvah mi unlock piše unlocked- potem je odklenjen?

Dimnik ::

Ja poten maš odklenjen bootloader...dol si potegni global stable in imaš slo jezik

Karlos ::

20.3 naročil mi5 3/64GB za 237€ s poštnino vred preko goldwaya. Prišlel 11 dan. Za enkrat zelo zadovoljen.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

roberto1 ::

Gtonek1 je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Gtonek1 je izjavil:

roberto1 je izjavil:

5 cifer je sumljivih, ampak MCFMIDI izgleda da je uradni Global rom. Tukaj je to omenjeno.
Če je temu tako, je naložen Global Stable (kar je smiselno) in prvi update bo bumpnil števiko na 8.2.2.0, kjer je slo jezik vključen in si "good 2 go".
V teoriji seveda. Jaz imam Developer na 4x, tako da ne morem preverit na mestu detajlov Global roma!

Moj je prav z takšnim romom (mimovrste), ne najde nobenih posodobitev, slovenščine ni.
Lp



Kaj pa če probaš dol potegnit uradni global stable, pa ga potem posodobiš prek aplikacije na telefonu? Tako sem jaz naredil na redmi note3, ampak se ne spomnim kaj je bilo prej nameščeno gor...v glavnem sedaj dobivam tedenske posodobitve..

Moram probat, v nastavitvah mi unlock piše unlocked- potem je odklenjen?



Potem imaš identičen slučaj kot jaz. V Miflash sem enostavno flašal fastboot rom.
Meni tudi ob flašanju developer roma in potem nazaj na stable ni zaklenilo bootloaderja, kar je precej zanimivo.
Someday never comes!

Relanium ::

Dimnik je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Kolk je šanse da pri GS dobiš še brez ocarinjenja glede na to da majo še to opcijo?


Par postov nazaj je Relanium napisal, da je naročil v četrtek pri grososhopu, on bo najbolj vedel kako bo... po moje bodo poslali mail, da ne pošiljajo oz z dpd, dhl, kjer pa bodo dodatni stroški....

No če pa bo šlo skozi pa super, v par dneh bi moral aRelanium že vedet kaj se bo dogajalo...

Redmi Note 4X
Doplačilo za SF express 15EUR
Danes je prišlo obvestilo, da je paket poslan z DHL

Product Price Total
Xiaomi Redmi Note 4X Qualcomm Edition 3/32Gb - Gray
Model: Xiaomi Redmi Note 4X 3/32Gb Gray
EUR159.99 EUR159.99
Sub-Total EUR159.99
SF Express (8-10 work days - NO customs) EUR15.00
Total EUR174.99


Saturday, April 01, 2017 at 14:03 Origin Service Area: HONG KONG - HONG KONG - HONG KONG


Predvidevam da bodo stroški ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

evian ::

Update glede nedelovanja MMS na T2 in Note 4x:

MMSji delujejo v MIUI aplikaciji za sporočila in v Hangouts, "kriv" je bil Google Messenger/Android Messages - tu pa zadeva ne špila:-)

Blazz ::

roberto1 je izjavil:

Blazz je izjavil:

roberto1 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Držimo pesti.
Sej drugač ti bo pa Aliexpress vrnil denar.

Mene so kitajčki, takoj ko so vidli da sem prejel telefon, zaspemali naj ga pogledam in označim da je bil prejet. Naj trgovec ne bi dobil denarja preden ni prispelo blago.



60 dni jim ne dajo denarja. Preko alija podobno kot preko ebaya imaš kar nekaj vzvodov, ker jim je pomemben reputation. Najhuje je preko strani kot so efox ipd. Tam pa se lahko načeloma slikaš!


ni res, preko efoxa in podobno kupiš z paypalom ki te varuje 100+ dni... in tudi efox mi je že vračal denar ko sem odprl dispute na paypalu. Brez problema.


Glede na to, da imam iz prve roke osebno izkušnjo z efox, ti lahko povem da se lahko slikaš s paypalom, ker jim je vseeno. Tudi meni so vrnili po 3 mesecih cca 50% v dobropisu, paypal pa ni naredil nič oz. so zaključili dispute z velikim bnk. Toliko.



ne biksi. Dobiš robo, neki ni ok, pošlješ preko trackinga nazaj. Pred tem odpreš paypal dispute in ti paypal pove kaj narediti. Izdelek ko po trackingu piše da je tam, jim to dopišeš v dispute in escalateas. Še vsak paypal request se je tako uredil v korist kupca - nema veze a je to efox al pa buziguzi. In ne , ne slikaš se s paypalom, je pa treba iti po njihovih stepih.

Gtonek1 ::

Na hitro:
telefon xiaomi redmi note 4x (mimovrste z odklenjenim bootloaderjem)
http://en.miui.com/download-321.html
eva ga, enostavno, slovenščina na telefonu, podatki so izgubljeni
lp

Dimnik ::

Gtonek1 je izjavil:

Na hitro:
telefon xiaomi redmi note 4x (mimovrste z odklenjenim bootloaderjem)
http://en.miui.com/download-321.html
eva ga, enostavno, slovenščina na telefonu, podatki so izgubljeni
lp


Če bi si shranil v mi acount, bi imel cel telefon skupaj s postavitvami ikon in nastavitvami nazaj....

hobbit ::

Baterija na r4pro je brutal:

 klik

klik



Vsak dan uporabljam tako wifi in 3g ter nekaj klicev in smsev. Sleep mode imam vklopljen med 23h in 6h zjutraj.

System ::

hobbit je izjavil:

Baterija na r4pro je brutal:

 klik

klik



Vsak dan uporabljam tako wifi in 3g ter nekaj klicev in smsev. Sleep mode imam vklopljen med 23h in 6h zjutraj.


Koliko SoT? :)

hobbit ::

v tem trenutku 9h36min

roberto1 ::

Blazz je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Blazz je izjavil:

roberto1 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Držimo pesti.
Sej drugač ti bo pa Aliexpress vrnil denar.

Mene so kitajčki, takoj ko so vidli da sem prejel telefon, zaspemali naj ga pogledam in označim da je bil prejet. Naj trgovec ne bi dobil denarja preden ni prispelo blago.



60 dni jim ne dajo denarja. Preko alija podobno kot preko ebaya imaš kar nekaj vzvodov, ker jim je pomemben reputation. Najhuje je preko strani kot so efox ipd. Tam pa se lahko načeloma slikaš!


ni res, preko efoxa in podobno kupiš z paypalom ki te varuje 100+ dni... in tudi efox mi je že vračal denar ko sem odprl dispute na paypalu. Brez problema.


Glede na to, da imam iz prve roke osebno izkušnjo z efox, ti lahko povem da se lahko slikaš s paypalom, ker jim je vseeno. Tudi meni so vrnili po 3 mesecih cca 50% v dobropisu, paypal pa ni naredil nič oz. so zaključili dispute z velikim bnk. Toliko.



ne biksi. Dobiš robo, neki ni ok, pošlješ preko trackinga nazaj. Pred tem odpreš paypal dispute in ti paypal pove kaj narediti. Izdelek ko po trackingu piše da je tam, jim to dopišeš v dispute in escalateas. Še vsak paypal request se je tako uredil v korist kupca - nema veze a je to efox al pa buziguzi. In ne , ne slikaš se s paypalom, je pa treba iti po njihovih stepih.



Glej, mogoče si ti imel srečo, na tisoče uporabnikov je imelo podobno izkušnjo. Paypal boli k ze tebe, če nisi kupil na ebayu. In ne prosim pametovat, če ti je enkrat ratalo. Vsi koraki so bili pravilno izvedeni, paypal je zaključil dispute z razlago da mi ne morejo pomagat. Tako, da ga ne biksat nekaj na pamet lepo prosim.
Someday never comes!

next3steps ::

URL or it didn't happen'

Zgodovina sprememb…

««
98 / 374
»»