» »

Eduroam prenos podatkov

Eduroam prenos podatkov

Quantum ::

Pozdravljeni! Zanima me, kolikša je največja količna prenešenih podatkov preko tega omrežja? Zavedam se, da je primarni faktor omenjenega namenjen raziskovalno-izobraževalnem procesu.


lp !

GupeM ::

Če se ne motim ni nobene omejitve. Vsaj ko sem bil še na faksu je ni bilo. Če pa misliš downloadat torrente, se pa zna zgodit da ti zadeva hitro neha delat.

Quantum ::

GupeM To me zanima predvsem za torrente.


lp!

Mavrik ::

Največje količine ni, imaš pa eksplicitno prepovedano zlorabo omrežja in prenašanje nelegalnih vsebin v pogojih uporabe, tako da če slučajno tvoj promet zmoti kakšnega admina lahko komot ostaneš brez dostopa.

(Ni pa to verjetno, razen če to počneš na obremenjenem wifiju.)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

d4vid ::

Heh, mi smo torrente vlekli ko zmesani v soli dol s telefonom (pocasna linija doma, kaj naj) in razen tega da je padel ruter dol, posledic ni bilo. Aja, pa qos izraz je bil nekaj kar admin ni nikoli slisal.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

Na eduroamu afaik ni omejitev, so pa omejitve na žici, če si v študentu. Pa še to samo za upload.
#brezpodpisa

MIHAc27 ::

Zelo odvisno, kje si. Večinoma omejitev ni, kot so ti že drugi rekli.
Imaš pa ponekod določene stvari (porte) tudi lepo blokirane. Torrenti in veliko online iger tam ne bo delalo.

d4vid ::

Eduroam je namenjen izobrazevanju, ce ti torrenti (kak ubuntu, free software), pri tem pomagajo, ni problem. Ce pa vleces filme pa igre in podobno sranje, pa hitro nalozi kak program za menjavo mac adrese ter mej kak backup racun, ce hoces vlect na polno.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

galu ::

Skrivanja (identitete) v Eduroamu naceloma ni, ker je dostop (in posledicno promet) vezan na tvojo digitalno identiteto.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Quantum ::

Kako bi inštaliral brezžični vmesnik na osebni računalnik pc,da lahko zaženem CAT? tukaj se gre za eduroam omrežje.

ps. mi lahko nekdo opiše postopke.

lp

Yacked2 ::

Hmm kako pa admin ve kaj počneš na mreži ? Kolikor sem na tekočem je zbiranje podatkov, razen telemetrije, groba kršitev zasebnosti uporabnika.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

razerznak ::

Yacked2 je izjavil:

Hmm kako pa admin ve kaj počneš na mreži ? Kolikor sem na tekočem je zbiranje podatkov, razen telemetrije, groba kršitev zasebnosti uporabnika.


Njihov sistem njihova pravila
vesoljec nacist fojb
#trump2016
ups https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

SaXsIm ::

Pač, ko si študent in uporabljaš subvencionirano akademsko raziskovalno omrežje, nimaš enakih pravic kot pri uporabi storitev poljubnega ISPja.
SaXsIm

fosil ::

Na akademskem omrežju imajo lahko določene omejitve, pravica do zasebnosti pa je enaka kot povsod drugod in tukaj omejitev ni, oziroma jih ne sme biti.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blokada interneta v Nemčiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
587587 (5886) jype
»

Kršitev avtorskih pravic (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5611224 (8114) Hakai
»

V letu 2016 bistveno več šifriranega prometa

Oddelek: Novice / Zasebnost
258460 (6330) Lonsarg
»

Tožba zaradi prenašanja filmov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7512805 (9516) St235
»

MSDNAA in studenti

Oddelek: Loža
272743 (2187) technolog

Več podobnih tem