» »

MSDNAA in studenti

MSDNAA in studenti

Madmax_ ::

Presenecen sem izvedel, da si studenti lahko brezplacno in legalno prenesemo MS programsko opremo iz MS streznika preko programa MSDNAA. In med drugim celo OS Windows 7.

Zanima me, ce kaj uporabljate to moznost pridobitve zastonj programske opreme?
In v cem je fora, da lahko dobis zastonj MS software - celo OS Windows 7?
A so kaksne omejitve, razen, da lahko to uporabljas samo v nekomercialne namene?

lp

Mavrik ::

Zanima me, ce kaj uporabljate to moznost pridobitve zastonj programske opreme?


Da.
In v cem je fora, da lahko dobis zastonj MS software - celo OS Windows 7?
A so kaksne omejitve, razen, da lahko to uporabljas samo v nekomercialne namene?


MSDNAA opremo lahko uporabljaš samo dejansko akademske namene in jo moraš deinštalirat ko prenehaš s šolanjem na tisti ustanovi.

Fora je v tem da ti maš priložnost pogruntat kako kul so Microsoft stvari da jih boš kupil ko boš na firmi ;)
The truth is rarely pure and never simple.

technolog ::

Fora je v tem da ti maš priložnost pogruntat kako kul so Microsoft stvari da jih boš kupil ko boš na firmi ;)


Ja in boš večno priklenjen na njihov software.

darkolord ::

Z verigami al z lisicami?

technolog ::

Ni važno, to je bil moj odgovor na vprašanje: "In v cem je fora, da lahko dobis zastonj MS software - celo OS Windows 7?"

Microsoft te pohabi, te naredi nepokretnega, da se boš navadil na točno njihovo postavitev gumbkov in boš ostal infromacijsko nepismen.

Madmax_ ::

Za MS razvojna orodja ali pa MS programe mi je stvar priblizno jasna.

Kako pa je z operacijskimi sistemi- npr windows 7?
Lahko tako pridobljen OS uporabljas tudi za npr. poslusanje glasbe, gledanje filmov, igranje iger... poleg seveda izobrazevalnih namenov??

Kaj to vohunijo za tabo kaj pocnes na windowsih??

pa hvala za vse odgovore.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Madmax_ ()

technolog ::

Seveda lahko vse to delaš... Da pa ne vohunijo za tabo pa nikoli ne moreš bit ziher, ker se nobenemu ne da decompilat in analizirat celotnega njihovega sranja.

Mavrik ::

Lahko tako pridobljen OS uporabljas tudi za npr. poslusanje glasbe, gledanje filmov, igranje iger... poleg seveda izobrazevalnih namenov??


Po licenci ne. Seveda oni nimajo načina kako ugotoviti za kaj ti uporabljaš Windows.

Kaj to vohunijo za tabo kaj pocnes na windowsih??


Ne.
The truth is rarely pure and never simple.

technolog ::

In kako si tako prekleto ziher, da ne?

jinzo ::

Zato ker bi opazil neke cudne povezave navzven iz omrezja?
Ker je to nelegalno?

McHusch ::

Mavrik je izjavil:


In v cem je fora, da lahko dobis zastonj MS software - celo OS Windows 7?
A so kaksne omejitve, razen, da lahko to uporabljas samo v nekomercialne namene?


MSDNAA opremo lahko uporabljaš samo dejansko akademske namene in jo moraš deinštalirat ko prenehaš s šolanjem na tisti ustanovi.


AFAIK lahko programe iz MSDNAA uporabljaš tudi po zaključku šolanja v nekomercialne namene, samo reinstala ne smeš naredit.

mihec87 ::

Zakaj ne smeš narediti reinstala?

sss ::

Ker je namenjen samo študentom

mihec87 ::

Ja normalno to mi je jasno da pač je namenjen samo študentom,sem mislim da se ne da več aktivirati ipd..

System ::

Seveda koristim. Na voljo je pa, zato ker nekateri študenti nimajo denarja za vse programe, ki se potrebujejo pri pouku (Windows, Visio, Office,..).

Koristiš lahko ti to opremo do kdaj želiš tudi, če več nisi študent, ker dobiš unikatno licenco za vsako stvar in je potem ta licenca za vedno tvoja.

pharaon ::

Se pravi ne smem več reinstalirati windowse, če nimam več statusa, diplomiral pa še nisem? Zakaj imam še potem delujoč acc na msdnaa?

McHusch ::

Aha, sem našel.

Ko študentu poteče status rednega študenta na Fakulteti za računalništvo in informatiko, ne more več prejemati nove programske opreme in posodobitev za njegovo osebno uporabo. Vendar pa lahko še naprej uporablja programsko opremo, ki jo je že predhodno, pred potekom statusa, namestil v svoj osebni računalnik pod pogojem, da tudi nadalje upošteva vse smernice za uporabo te programske opreme. [Povezava]

System ::

Zato, ker ti ga še niso onemogočili (morda ti ga nebodo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: System ()

pharaon ::

Misliš onemogočili?

Kolega mi je povedal, da ima še vedno delujoč acc, pa je diplomiral lani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pharaon ()

System ::

Da.

Sicer je pa to pravilo glupo, da nesmeš reinštalirati, saj te licence nebodo nikomur prodali, če je že uporabljena.

Samo za EUR se gre. :))

pharaon ::

Ok. Dobro, da vem. Nisem vedel, da ne smem reinstalirati...pa win7 se tak držijo zelo dobro po dobrem letu, nobene potrebe po "frišni" instalaciji...

System ::

Tudi to je res, če lepo skrbiš za njih. :)

LuGi ::

Nardis si image in ni problemov z aktivacijo ;)

unit3d ::

System je izjavil:

Seveda koristim. Na voljo je pa, zato ker nekateri študenti nimajo denarja za vse programe, ki se potrebujejo pri pouku (Windows, Visio, Office,..).

Koristiš lahko ti to opremo do kdaj želiš tudi, če več nisi študent, ker dobiš unikatno licenco za vsako stvar in je potem ta licenca za vedno tvoja.


kolikor sem jaz seznanjen, office-ov ni mogoče dobiti preko msdnaa

System ::

Meni gre... je pa res, da še ni 2010 na serverju.

jinzo ::

Saj je odvisno od MSDNAA sistema, ampak načeloma Officov res ne ponujajo.

The Player ::

Madmax_ je izjavil:


Kaj to vohunijo za tabo kaj pocnes na windowsih??


logično, da vohunjo za tabo, res je da ni dokazov, sam vsi vemo, na kako struno igra micro$oft in podobne ultra kapitalistična podjetja >:D
čim pride računalnik v povezavo z internetom, pošlje microsoftu podatke o tvoji vsebini na disku, sam se v slo še ni zgodil kaj takega kot v ameriki (na srečo), da bi te tožili, za ogromne denarce, če si domači uporabnik. Največ kar ti oblasti pri nas lahko naredijo je, da si polastijo celoten disk in to je to, brez kakih tožb.

kaj je to drgač MSDNAA?
prvič slišim, prav bi mi prišel kak office, namreč rabm za seminarske, sedaj imam openoffice, na žalost vsi delajo v wordu, tko, da se morm ostalim prilagajat.
edin bonus, ki ga naš fax ponuja je 5% popust na mac izdelke, to je pa to.

technolog ::

ThePlayer, fri, ane? Jst sm tud fri, sam ne čist, ker sm program IŠRM.

No, jst sm linuxaš, pa mi openoffice tud ni nek višek. Dost bl mi je všeč Office, zato je to edini MS software, ki ga mam na računalniku, pa še to ga ne nucam, ker zdej večino res delam vse v latexu.

Drugače za mac računalnike 5% popusta ni neki da bi se jokal. To samo pove kako veliko maržo imajo, da jim ni problem to ponudit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljši brezplačni programi za komercialno rabo

Oddelek: Programska oprema
162807 (696) opeter
»

Delovanje softwara iz MSDN AA

Oddelek: Operacijski sistemi
132035 (1705) SteffanM
»

Windows 7 nadgradnje tudi v Evropi

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
457153 (4114) jest10
»

The Pirate Bay se je prodal (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
819871 (6503) Tr0n
»

Windows spet izgubljal (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9010589 (6982) Jst

Več podobnih tem