» »

Program brisanje duplikatov slik

Program brisanje duplikatov slik

franci0 ::

Imam 10 USB ključkov in nekaj zunanjih HDD-jev.
Na vsakem imam več tisoč slik, vendar se iste slike pojavljajo več krat oz. na večih usb ključkih.

Sicer sem našel nekaj orodij, ki bi naj bile za to kar jaz potrebujem,
vendar vseeno me zanima katera orodja vi uporabljate, saj bi rad nekaj zanesljivega, da mi ne bi program npr pobrisal tako duplikata kot tudi originala.

Hvala za pomoč.

Invictus ::

CCleaner
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

737 ::

Whereisit.

k3k3tz ::

BorutK-73 ::

Trial verzija ACD see.

AC_DC ::

Visipics, Image Search Pony, Anti-Twin, Duplicate Sweeper, Awesome Duplicate Photo Finder, Similar Image Search, Similar Picture Find, Similar Image Finder.

BRBR ::

Nisi povedal ali so imena datotek kjer so enake slike tudi enaka.
Če so: http://www.duplicatedetective.com/

franci0 ::

Bom poizkusil vse omenjene, dokler ne naletim na priročnega in takšnega, ki bo mi skrajšal nekaj ur dela.
Namreč s CCleanerom ti samo primerja če se file imensko ujema, ne moreš pa nastavljat nekega % ustrezanja oz matcha.

Če naleti na duplikat slike, želim, da mi pokaže obe sliki, da se na lastne oči prepričan, da je res duplikat oz. katerega odstranit če je bila slika zgolj malenkostna spremenjena.

111111111111 ::

Če nimaš težav z nalaganjem slik v splet potem je Google Foto odlična izbira. Neomejeno prostora, tagira ti osebe na slikah, razvrča po datumih, cele gore slik ti uredi v neko solidno celoto.

franci0 ::

111111111111 je izjavil:

Če nimaš težav z nalaganjem slik v splet potem je Google Foto odlična izbira. Neomejeno prostora, tagira ti osebe na slikah, razvrča po datumih, cele gore slik ti uredi v neko solidno celoto.


I might try this. To, da mi taggira osebe na slike mi je priceless.... ker včasih želim npr poiskat slike od Janeza in moram it vseh 100 000 slik skozi. Če pa v google photos povem da me zanimajo slike kjer je na sliki Janez, pa bo to mega :) Hvala

grex ::

franci0 je izjavil:

Bom poizkusil vse omenjene, dokler ne naletim na priročnega in takšnega, ki bo mi skrajšal nekaj ur dela.
Namreč s CCleanerom ti samo primerja če se file imensko ujema, ne moreš pa nastavljat nekega % ustrezanja oz matcha.

Če naleti na duplikat slike, želim, da mi pokaže obe sliki, da se na lastne oči prepričan, da je res duplikat oz. katerega odstranit če je bila slika zgolj malenkostna spremenjena.


Točno to kar iščeš (vključno to, da se prepričaš če je slika ali video res isti in to naredi zelo hitro) dela program Gemini (žal amo za mac-a - če je to problem velik priključiš vse naprave na enga MacbookProja in urediš).

http://macpaw.com/gemini

franci0 ::

grex, hvala, sem pogledal predstavitveni video in to je to kar potrebujem.
Če mi noben SW za WIN ne bo všeč, si bom zrihtal meka za kakšen dan.

black ice ::

franci0 je izjavil:

vendar vseeno me zanima katera orodja vi uporabljate, saj bi rad nekaj zanesljivega, da mi ne bi program npr pobrisal tako duplikata kot tudi originala.

Si razmišljal, da bi za vsak primer naredil varnostno kopijo vseh datotek?

franci0 ::

black ice je izjavil:

franci0 je izjavil:

vendar vseeno me zanima katera orodja vi uporabljate, saj bi rad nekaj zanesljivega, da mi ne bi program npr pobrisal tako duplikata kot tudi originala.

Si razmišljal, da bi za vsak primer naredil varnostno kopijo vseh datotek?


Ravnokar počnem to, hvala vseeno za opozorilo črni led :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi 3 tudi uradno

Oddelek: Novice / Procesorji
349669 (6982) hook
»

SMS problem

Oddelek: Mobilne tehnologije
212740 (2206) Jerry000
»

optimalno organiziranje slik na PC-ju

Oddelek: Programska oprema
162868 (2116) slitkx
»

Dokaz, da sem trajno izbrisal datoteke

Oddelek: Pomoč in nasveti
284262 (3108) Malcolm_Y
»

Excel: izbris obeh podvojenih vrednosti

Oddelek: Programiranje
51068 (1012) dvojka

Več podobnih tem