» »

[GIMP] transparentno ozadje slike, MS picture manager

[GIMP] transparentno ozadje slike, MS picture manager

japol ::

V gimpu sem obrezal sliko, da ima ozadje transparentno, sharnil preko Export v format .png, Ikona na namizju kaže da slika je transparentna, vendar ko jo odprem v Microsoft picture managerju, pa sliko prikaže z belim oz. rahlo sivim ozadjem. To se z fotoshopom ni dogajalo. A gimp ustvari drugačno vrsto png datoteke kot photoshop ali kaj da jo picture manager ne zazna?

opeter ::

Si vklopil/dal kjukico pri "save background color" in "save color values from transparent pixels'?



japol je izjavil:

V gimpu sem obrezal sliko, da ima ozadje transparentno, sharnil preko Export v format .png, Ikona na namizju kaže da slika je transparentna, vendar ko jo odprem v Microsoft picture managerju, pa sliko prikaže z belim oz. rahlo sivim ozadjem. To se z fotoshopom ni dogajalo. A gimp ustvari drugačno vrsto png datoteke kot photoshop ali kaj da jo picture manager ne zazna?


Aja še to: Microsoft Picture Manager (to misliš na Office varianto) čudno prikazuje določene format slik, sploh pa, če je zraven shranjen še barvni profil.

Raje uporabi kakšen drug program za ogled, recimo XnView, IrfanView, FastStone Image Viewer itn.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

japol ::

Hvala. Res je, to sem spregledal. Poleg vsega iščem še teme itd. in ko se ukvarjam s temi stvarmi, mi prejšnje nastavitve vrača v default oz. ne shranjuje ob zaprtju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi s fotografiranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
193119 (2610) ST-777
»

Fotomontaža slik

Oddelek: Pomoč in nasveti
82580 (2282) cegu
»

Kam lahko zastonj naložim gif?

Oddelek: Pomoč in nasveti
221242 (957) kmetek
»

[Linux] Program za osnovno obdelavo fotografij

Oddelek: Programska oprema
111291 (1127) BigWhale
»

Program za zmanjševanje slik

Oddelek: Programska oprema
94398 (4256) Hardstyle

Več podobnih tem