» »

Ford Mondeo vs VW Passat

Ford Mondeo vs VW Passat

Temo vidijo: vsi

xda develope ::

Zdravo prišel je čas za zamenjavo starega mondea ki je v eni izmed mojih tem in sicer se odločamo med:
Tem pasatom in tem mondeom in sedaj bi prosil da mi poveste svoje mnenje kateri je boljši/se manj kvari itd.
Lp

branc ::

Težko primerjati, če dejansko nisi vozil obeh.
Glede mondea - imam takega (l. 2010), samo s 164 KM. Kombinirana poraba 5.5 L/100 km, je pa res, da imam 80% avtoceste. Nobenih težav. Edino, kar pogrešam je tempomat, kar je glede na moje relacije (cca 80 km avtoceste/dan) nuja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()

njyngs ::

Ta Mondeov motor je zelo zanesljiv. Vozim ga z enakim motorjem (sicer čipiranim). Tudi jaz imam porabo 5,5. 50% avtoceste in 50% regionalk.

Bi pa obvezno kupil tak avto z opremo Titanium. Če se odločiš za Passata pa Highline. Dodatna oprema so bombončki, ki ti prišparajo marsikatero sitnost.

R1710 ::

Oba sta rabljena, pojdi oba pogledat in se odloči. Sam ne bi izbral nobenega, to so za manjšo vsoto uvoženi avtomobili, s vprašljivim številom lastnikov, servisi in kilometri.

Preko prometne preveri prevožene kilometre na tehničnem.

Isotropic ::

branc je izjavil:

Težko primerjati, če dejansko nisi vozil obeh.
Glede mondea - imam takega (l. 2010), samo s 164 KM. Kombinirana poraba 5.5 L/100 km, je pa res, da imam 80% avtoceste. Nobenih težav. Edino, kar pogrešam je tempomat, kar je glede na moje relacije (cca 80 km avtoceste/dan) nuja.

koliko ti pa kuri pri 130?
tempomat se da naknadno vgradit.

Zgodovina sprememb…

iKst ::

Dodatna oprema so bombončki, ki ti prišparajo marsikatero sitnost.


Naprimer?

xda develope ::

Sem pogledal oba toda kateri je zanesivejši in komfortnejši?

LeQuack ::

Z obema se boš najbrž nategnil, ker delujeta previta in odslužena avta. Ali pa imej v rezervi še nekaj tisočakov za zrihtat vse.
Quack !

dj_uro ::

passat ima DSG, ki je reciva temu top avtomatski menjalnik za navadno rajo =)

jaz ne bi vzel nobenega od teh dveh, ker sta za ponujeno predraga..
vw-klub.si

AapocalypseE ::

Kaj mu lahko fali?

Naredi še cca. 30k km in lahko začneš dize menjavat, turbo, itd...

Za tak denar oz. daš nekaj zraven in kupiš nov avto ali vsaj enega rabljenega z manj kilometri.

Mislite, da, če se je avto vozil samo po AC, da je kot nov in da mu nič ne fali.. malo morgen ja...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

chrush ::

Sem imel oba, tako mondeota kot passata in bi se odločil za forda. S passatom skos ene težave. Nebi pa kupil tega mondeota, ker je to avtodiler, ki je velik nategun, kar se da preveriti tudi na raznih forumih, kjer ga nihče ne hvali. Tudi sam sem šel k njemu gledat eno alfo 159, ki je bila katastrofalna. Sploh ne vem, kje lahko tak avto dobi.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

hojnikb ::

odpadi verjetno :)
#brezpodpisa

Mavrik ::

Avtor teme ima zelo konkretno vprašanje. Če niste sposobni odgovora se prosim zadržite.
The truth is rarely pure and never simple.

branc ::

Isotropic je izjavil:

branc je izjavil:

Težko primerjati, če dejansko nisi vozil obeh.
Glede mondea - imam takega (l. 2010), samo s 164 KM. Kombinirana poraba 5.5 L/100 km, je pa res, da imam 80% avtoceste. Nobenih težav. Edino, kar pogrešam je tempomat, kar je glede na moje relacije (cca 80 km avtoceste/dan) nuja.

koliko ti pa kuri pri 130?
tempomat se da naknadno vgradit.


Pri 130 cca. 5,0L/100...

Sem na priznanem Ford servisu vprašal za možnost vgradnje tempomata, pa so me šokirali, da bi bil samo volan 900eur (tipke pa to)...

iKst je izjavil:

Dodatna oprema so bombončki, ki ti prišparajo marsikatero sitnost.


Naprimer?

Tempomat, vgrajena navigacija,..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()

retrz ::

sam bi izbral passata. bi ti pa svetoval da se odpravis v nemcijo, dodas kaksnega tisocaka in dobis 3 leta starega pasata z vec opreme. poglej si mobile.de

Utk ::

Pri 130 cca. 5,0L/100...

Medtem ti pa svizci v prtljažniku zavijajo čokolado.

Amdforce ::

Jaz tega passata nebi vzel....sem imel isti motor in menjalnik v oktaviji in mi je sicer delal bp 430.000km pa vendar so te menjalniki potencialna bomba, ce dela je najboljse kar lahko imas v avtu, ce pa crkne si pa ob 1500-2500 eur.
Motorjem so pa crkovale sobe, pokale glave, odpovedovale oljne pumpe...
Mondeo pa nevem, meni osebno je pac grd znotraj...osebno mnenje...
Ce se bos odlocil za vw 2.0tdi se prej pozanimaj kateri tip motorja (jaz sem imel bkd) nima problemov in potem preveri v prometni oz na sasiji...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36354900 (5577) hojnikb
»

Nakup avtomobila za na AC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28440119 (29558) Sparkxl
»

Dizl motorji 1.3-1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7512654 (9766) nekoman
»

Vw, škoda, seat 1.4, 1.6 dizl in poraba (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6214378 (10518) jalovec09
»

Poraba na AC in izven nje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7820620 (18776) WarpedGone

Več podobnih tem