» »

HDD na SSD problem

HDD na SSD problem

Maystr ::

Mam sledeči problem. Trdi disk mi je začel crkovat (ima polno slabih sektorjev). Zato sem nabavil SSD. Da nebi vsega na novo nalagaj sem rekel bom kloniral zadevo. Sedaj pa tu nastane problem.
Kloniranje ne gre čez ker ima disk polno slabih sektorjev. Uspelo mi je naredit backup C: diska. Ta backup sem potem naložil na SSD samo se Windows ne boota.

Zdaj na trdem disku imam 4 particije:
Z: Rezerviran sistem
C: Sistem
D: Datoteke
E: Datoteke

Na SSS sem spravil samo C:. Ko sem hotel pognat mi je vrglo "bootmbr is missing". Poskusil sem pognat fixmbr in ostale ukaze ampak neuspešno. Sumim da je problem ker nisem prekopiral tudi Z: "rezerviranega sistema".

A je imel kdo kakšno podobno težavo in kako jo je rešil?
Nalaganje na novo ne pride v poštev (če res nič drugega ne bo pomagalo).

Compufreek ::

nevem zakaj se ljudje tak fejst oklepate starih podatkov in sistemov .... od tu namreč pridejo težave ... lepo na novo instaliraj sistem pa potem kopiraj pomembne podatke iz starega diska kar v windovsih ... če klon ni delal zaradi bad sektorjev potem je ogromna šanca da pri kloniranju nebo skopiralo ključnih datotek za delovanje pa boš spet na začetku.
druga stvar ... ne delat particij, ok na SSD ju nevem kako točno je s tem ampak na navadnih diskih je pa to razlog za večino problemov in tudi bad sektorje ... najbolje je da maš 2 fizična diska naprimer en ssd pa end navadni HDD na SSD ju maš sistem pa programe na drugem disku pa maš lepo fajle.

Res ... tukaj ne vidim boljše rešitve tako za sistem kot nadaljne živce da nardiš clean install sistema pa potem snemaš podatke.


Lep pozdrav

Maystr ::

Vrjetno bom naložil na novo. Zdaj mam 8.1 pa bi naložil kar 10. A bo delal aktivacijski ključ od 8.1.

BivšiUser2 ::

Ja
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

MIHAc27 ::

Sklonirati se da, sem tudi takega, ki je imel slabe sektorje že večkrat uspešno.

Kar tebi manjka je boot particija. Iz inštalacijskega CD-ja rabiš prit v recovery mode (command prompt) in izvesti 4 ukaze bootrec (/fixboot /fixmbr /scanos /rebuildbcd ).

Če nimaš nič posebnega gor, vseeno raje reinštaliraj. Bo delalo zagotovo hitreje/bolje

Maystr ::

Sem rešil problem. Kopiral sem še Z: (sistemsko rezerviran) particijo. Potem se moral pa naroke popravit da so se črke pogonov ujemale in spremenit kam kaže boot.

Sedaj sem izklopil Windows search in sem opazil da ko iscem v Windowsu da ne pokaže fontov (texta). Iskanje se odpre, išče, rezulateti se pkažejo samo so samo ikone. Ves text fali.

AC_DC ::

Kako si rešil črke pogonov ?

Fix and Repair broken Windows Search in Windows 10/8/7 easily
http://www.thewindowsclub.com/fix-repai...

Alternativa WS je https://www.voidtools.com .

Maystr ::

Bom tole probal. Naredil sem back up C diska. Potem se kloniral sistemsko particio Z na ssd. Naredil na ssd ju novo particijo in restoral backup C ja. Pol sem zagnal Windows in spremenil črke pogona v registru. Tako da je bila sedaj C na ssd prejsnjo pa sem dal pa neko drugo črko. Potem sem odklopil trdi disk. Pognal sem konsolo iz instalacijskega diska. Tam sem pognal bootrec repairbcd. Probal zagnat in ni šlo. Še enkrat v konzolo in tam z bcdedit popravil da pravilno kaže na C disk na SSD ju. Pa mislim da sem moral še enkrat spremenit črke preko konzole, ker so se neki pomešale.

solatko ::

Na HDD s sistemom naložiš tole

http://www.disk-partition.com/free-part...

in enostavno preneseš sistem na SSD. Ne rabiš nič popravljat, samo gasa.
Delo krepa človeka

Maystr ::

Hvala. Samo sem že rešil problem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
475484 (4490) gruntfürmich
»

Prestaviti windowse

Oddelek: Pomoč in nasveti
151901 (1559) fosil
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621996 (14705) MrStein
»

Crkuje disk ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
476329 (4662) Leprechaun
»

Pomoč pri Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
205152 (4728) BorutK-73

Več podobnih tem