» »

Poletni festival v Ljubljani

Poletni festival v Ljubljani

DoloresJane ::

Tukaj si lahko ogledate spored Festivala Ljubljana, enega največjih in najbolj bogatih kulturnih dogajanj v glavnem mestu poleti.

Izberite si svojo najljubšo predstavo do 31. junija, ko so vstopnice še naprodaj po znižani ceni. Glede na ceno vstopnic se to kar splača. :) Kasneje boste morali namreč plačati 20% več.

Komentarji?

Gandalfar ::

Predlagas kaksno tocno doloceno predstavo kot zelo dobro izbiro? :)

Sergio ::

Evo, Josipa Lisac. Hudo dobra pevka. Bom šel s punco, če bo imela čas :)

Heh, zadeva ni del poletnega festivala. No ja :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sergio ()

Gandalfar ::

17.07.2003
Križanke
Ljubljanski poletni festival
S. Prokofjev: Romeo in Julija, balet


tole zgleda zanimivo - bi kar sel :)

Mercier ::

11. 07. 2003
križanke
festival ljubljana
hiram bullock

8-)




Gandalfar je copata. :P

;)

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: OwcA ()

Gandalfar ::

/me slaps Sasa

.. balet je ql :)

DoloresJane ::

Gandalfar - odvisno je od okusa, seveda.

Bom jutri pripravila povzetek predstav, ki bi se jih splačalo pogledati. Romeo in Julija je definitivno zraven. to je ena najboljših takih predstav HNK Zagreb v zadnjih letih. :)

Saša, greš z nami? :D

Mercier ::

Hiramovo brenkanje bom šel poslušat, kravate pa ne bom po omarah iskal. (pingvina pa itak nimam :)

Ja balet je, če že ne kaj več, ql. S tem se pa strinjam.

DoloresJane ::

Od kje predsodek, da se v opero in na balet hodi v fraku in večernih oblekah?

Jaz bom na R&J šla oblečena tako, kot bi šla v trgovino po štruco kruha.

Razloga zaradi katerih menimo, da je na take prereditve treba hodit polikan in povsem urejen sta
a) naše mame (stara šola - tudi k zdravniku je treba iti na sveže počesan in preoblečen)
b) elita, ki obišče koncert enkrat letno, da pokaže svoj novi smoking, ker o glasbi ali plesu tako ali tako večina od njih nima kaj veliko pojma.
(Najboljši prikaz nevednosti elite je bil po predstavi Giselle v ljubljanski Operi, ko sta se dve igralki pogovarjali, da plesalke še nikoli "niso skakale tako visoko". Kot da ima višina skoka kaj pri tem! Navadni ljudje, ki hodijo na kakšno kulturno zadevo, se vsaj ne delajo pametnih in raje vprašajo, če česa ne vedo. Obleka in pamet ne gresta vedno skupaj in pamet veliko bolj pritiče h kulturi, zato na kulturne prireditve kar mirno v kavbojkah!) :D

Mercier ::

c) Mali človek gre v veliko mesto. :D (čeprav Križanke dokaj "domače" delujejo, Cnakarja se bolj bojim)

DoloresJane ::

Kot obljubljeno - moj seznam, kaj bi se na letošnjem (51.) poletnem festivalu splačalo ogledati oz. poslušati. Letošnji festival je precej posvečen klasični glasbi, zato tudi tisti, ki ji niste tako naklonjeni lahko najdete koncert po svoji izbiri.

15. 6. nastopa Goran Bregović. Sama še nisem bila na nobenem njegovem koncertu, ampak baje je dobro. Klik.

24. 6. - 30. 7. fotografska razstava o Ljubljani Klik.

10. 7. Bernsteinova Maša - delo velikih razsežnosti, ki kljub svojemu resnemu naslovu dobro odslikava Bernsteinov nekoliko razposajeni duh. Klik.

17. 7. balet Romeo in Julija (HNK Zagreb) zame zagotovo biser letošnje festivalske ponudbe. Na vodi čutim, da je predstava vredna ogleda. Kliik!

22. & 23. 7. muzikal Hair tokrat v izvedbi gledališča Komedija iz Zagreba; gre za posnetek originalne produkcije. Zna biti zanimivo. Kkklik.

24. 7. Kreslin - koncert. To ne potrebuje razlage. :) K(lik)reslin.

30. 7. klavirski duo Horus - fantastičen program me vodi do sklepa, da zna biti to eden boljših koncertov na Festivalu. Klikéty.



5. 8. Orkester Marijinskega gledališča iz St. Petersburga; fantastičen koncert! Spored veliko obljublja in glede na ugled tega orkestra, koncert ne bo razočaral. Karte si obvezno zagotovite v predprodaji - kasneje jih na bo mogoče dobiti; cena pa prav tako ni nizka.
Kĺikâj.

8. 8. koncert ansambla samih violončel. Zna biti zabavno. K-mol.

11. 8. koncert Festivala Emila Romagna. Uvrstitev na ta seznam si je zaslužil zaradi bandoneona - glasbila z najbolj seksi zvokom. Bandoneon.

18. 8. Verdi: Dva Foscarija. Opera. Zaradi Verdija je vredno. :) Klik.

21. 8. Puccini: Tosca. Dobra predstava z veliko kilometrino in stabilno zasedbo. Klik.


Čez poletje ne bo dolgčasa. :D

Sergio ::

Pozabila si omeniti Josipo Lisac :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

DoloresJane ::

Josipa Lisac ni del poletnega festivala.

Matty ::

8.7. Gilberto Gil In Maria Bethania (Brazilija) v Krizankah... Zelo priporocam (sem ze videl oba posamicno v Braziliji)

Ni del poletnega festivala, je pa del Festivala Ljubljana :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matty ()

iration ::

Če bi za vsako predstavo, ki bi si jo ogledal v okviru poletnega festivala, dobil jurja, bi si ogledal le fotografsko razstavo.

Toliko o izboru. :\
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

DoloresJane ::

Se strinjam - letos izbor ni preveč posrečen. Prejšnja leta je bil boljši. :\

To še ne pomeni, da so vse napovedane predstave zanič, vendar na splošno je program preveč skop in tendenčen.

Sergio ::

No ja, res da Josipa ni del poletnega festivala, je bilo pa škoda, ker je danes koncert odpadel. Človek bi mislil, da bi imel ljubljanski grad to kaj bolje urejeno. No ja, sledile so kremšnite na Bledu. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

iration ::

J***š poletni festival če mamo Trnfest. Se vidmo v soboto (y). :)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

DoloresJane ::

infectiphibian - boš nastopal na Trnfestu? Če je temu tako, nam moraš vsekakor povedati, kdaj. :D

iration ::

"All the world is a stage" :)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skupaj proti dolgčasu :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10628865 (21151) Damjan Jagar
»

Poletje v Ljubljani

Oddelek: Sedem umetnosti
61776 (1534) borutz
»

Vstopnice za The Pixies

Oddelek: Sedem umetnosti
51144 (1118) kuglvinkl
»

Abonmaji za vse :)

Oddelek: Sedem umetnosti
111964 (1683) DoloresJane
»

Kakšna kultura? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
705749 (4870) Marjan

Več podobnih tem