» »

Umik bankovca za 500€

Umik bankovca za 500€

Gregor P ::

tomazic89 je izjavil:

Ce se spomnite kaksnih filmov, gre vedno za neke sumljive kovcke.. pri 500 eur bankovcu ali celo 1000CHF bi moralo iti za hudo veliko transakcijo, da bi potreboval kovcek.

... he he se spomnim nekih drugih časov, ko si tudi potreboval kovčke in še potovalke bankovcev (z največjimi številkami) poleg, ko si kupoval kaj večjega, kako ironično 8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

poweroff je izjavil:


Pravica do anonimnega plačevanja pa je po mojem mnenju človekova pravica. Mogoče se komu zdi to stališče skrajno, ampak za njim trdno stojim.

... se strinjam in delim to mnenje.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Furbo ::

Okapi je izjavil:

:)) Aja, ker ljudje fušarjem običajno plačujejo s petstotaki, ne?

Eni očitno sploh ne razumete, kje in kako se petstotaki sploh uporabljajo. Ko imaš za par torb gotovine v "običajnih" bankovcih in te gotovine nimaš namena položiti na bančni račun, ampak bi jo rad shranil pri sebi doma, ali pa bi jo rad skrivaj nekam odnesel. In potem greš s temi parimi torbami bankovcev v banko in rečeš, da bi jih rad zamenjal za petstotake - da lahko iz banke odkorakaš z eno samo debelo kuverto gotovine.

Ja in kaj je s tem narobe?
Mene moti, da bom imel zdaj zaradi teh sforsiranih stotakov čisto nabasano denarnico.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Bogi revež, moram reči, da se mi prav smiliš.

mtosev ::

use a credit card. matka npr večino stvari plačuje s kartico
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: razerznak ()

Furbo ::

Okapi je izjavil:

Bogi revež, moram reči, da se mi prav smiliš.

Tipično razmišljanje, kjer te skrbi samo za lastno rit. Kaj se potem sploh rineš v temo, če nimaš problema s tem?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

iKst ::

mtosev je izjavil:

use a credit card. matka npr večino stvari plačuje s kartico


Don't tell me what to do. Moja matka večino stvari plačuje s 500€.

mtosev ::

bo pač zdaj s tremi bankovci plačevala. 2x 200 in 1x 100. ni neke velike razlike
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

iKst ::

Seveda je razlika, ogromna.

mtosev ::

jaz je ne vidim. me zanima kak je pol lahko sploh kaj plačevala z 10.000sit ko še nismo imeli eura.kar je enako 41.78eur
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

razerznak ::

mtosev je izjavil:

use a credit card. matka npr večino stvari plačuje s kartico


ja najbolš da še nam nardijo ono uro kot majo pri time al kak je on film, al pa direkt čip denarnice v roko al kej?
vesoljec nacist fojb
#trump2016
ups https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

Okapi ::

Furbo je izjavil:

Okapi je izjavil:

Bogi revež, moram reči, da se mi prav smiliš.

Tipično razmišljanje, kjer te skrbi samo za lastno rit. Kaj se potem sploh rineš v temo, če nimaš problema s tem?

:)) A se sploh zavedaš, kaj govoriš? Ker očitno se ne.
Za lastno rit skrbi kvečjemu tebe, in se požvižgaš na negativne posledice rabe petstotakov, ki prizadenejo vse druge.

AndrejO ::

Okapi je izjavil:

Furbo je izjavil:

Okapi je izjavil:

Bogi revež, moram reči, da se mi prav smiliš.

Tipično razmišljanje, kjer te skrbi samo za lastno rit. Kaj se potem sploh rineš v temo, če nimaš problema s tem?

:)) A se sploh zavedaš, kaj govoriš? Ker očitno se ne.
Za lastno rit skrbi kvečjemu tebe, in se požvižgaš na negativne posledice rabe petstotakov, ki prizadenejo vse druge.

Očitane negativne posledice rabe petstotakov ne bodo izginile, ker jih bodo zgolj nadomestile nižje denominacije. Zagotovo nihče pri zdravi pameti ne pričakuje, da se bodo kriminalne združbe odpovedale gotovini zgolj zato, ker bo transport 1,000.000 EUR namesto 2,24kg po novem tehtal celih 5,6kg v obliki 200 EUR bankovcev.

Ali bo potem naslednji korak ukinitev 200 EUR bankovcev?

Kaj pa Bitcoin in druge kriptovalute, ki gredo preko meje brez sledu?

Kaj pa razmišljanje nemško govorečih dežel, ki v ukinitvi vidijo napad ECB na gotovino in gotovinsko varčevanje, ki je vsekakor privlačno v luči ničelnih obresti na potrošniških računih?

Težava ni v temu, da ima obstoj petstotakov negativne posledica. Težava je v temu, da ima negativne posledice tudi njihova ukinitev in slednje tudi niso ravno trivialne. Še zlasti ne, če se na čelu skeptikov najdejo Nemci, ki so si s svojo povojno valuti zgradili ugled finančno zelo preudarnega naroda.

Okapi ::

AndrejO je izjavil:

Očitane negativne posledice rabe petstotakov ne bodo izginile, ker jih bodo zgolj nadomestile nižje denominacije.
;(( A je res treba vsakokrat sproti na dan privleči že 10x razkrinkane slamnate može?

Nihče ne pravi, da bo ukinitev petstotakov čudežno rešila vse probleme. Ampak mogoče bodo odkrili kakšnega zlikovca več, ker bo moral s seboj tovorit 3x več papirnate gotovine.

Bankovcev za 100 evrov pa ne bodo ukinili, ker bi imelo to več slabosti kot koristi. Pri vsaki odločitvi se tehtajo plusi in minusi. Ukinitev petstotakov - več plusov : ukinitev stotakov - več minusov (za poštene uporabnike). Tako preprosto je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Blazz ::

sej veste da obstajajo lokalne valute znotraj priznane valute v državi... in tega pač se ne da ukint... zaupanje grupe ljudi v nekaj---> pride do valute, ali naravno ali pa kako drugače... tako da je brezveze da se pregovarjate a bo gotovina kdaj ukinjena...

npr:

http://www.spiegel.de/international/spi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

Furbo ::

Okapi je izjavil:

:)) A se sploh zavedaš, kaj govoriš? Ker očitno se ne.
Za lastno rit skrbi kvečjemu tebe, in se požvižgaš na negativne posledice rabe petstotakov, ki prizadenejo vse druge.

Dejmo verjeti nakladaškim politikom. Če bi bil kakršenkoli resen interes skenslati mamila in kriminalne združbe, bi to zlahka storili.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

AndrejO ::

Okapi je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Očitane negativne posledice rabe petstotakov ne bodo izginile, ker jih bodo zgolj nadomestile nižje denominacije.
;(( A je res treba vsakokrat sproti na dan privleči že 10x razkrinkane slamnate može?

Nihče ne pravi, da bo ukinitev petstotakov čudežno rešila vse probleme. Ampak mogoče bodo odkrili kakšnega zlikovca več, ker bo moral s seboj tovorit 3x več papirnate gotovine.

Mogoče bodi ob naslednjem striženju tudi poštenim državljanom onemogočili, da se zavarujejo pred samovoljo ECB.

Marsikaj je mogoče.

Okapi je izjavil:

Bankovcev za 100 evrov pa ne bodo ukinili, ker bi imelo to več slabosti kot koristi. Pri vsaki odločitvi se tehtajo plusi in minusi. Ukinitev petstotakov - več plusov : ukinitev stotakov - več minusov (za poštene uporabnike). Tako preprosto je to.

Jaz pa mislim, da je minusov in plusov pri ukinitvi petstotakov za poštene državljane skoraj enako, če ni minusov celo nekaj več. Glede na mojo osebno in tudi izmerjeno zaupanje potrošnikov v ECB in njihove poteze, se mi zdi možnost enostavnega hranjenja prihrankov v obliki gotovine še kako zelo privlačna in to se bo sedaj zakompliciralo.

Kajti skriti bo potrebno večji sef.

Morda mi ravnanje Nemčije v času krize evroobmočja kot ne-nemcu ni bilo všeč, toda to še ne pomeni, da niso ravnali racionalno in sedaj morda bolj zaupam njihovim instinktom, kot pa izjavam ECB. Ja, zaupanje v ECB je bilo v Nemčiji lani novembra izmerjeno na okoli 34%.

V takšnem vzdušju bi rekel, da je slamnati mož predvsem to, da se dvome, da bo odprava smiselno vplivala na kriminalne dejavnosti razglasuje za slamnatega moža. Konec koncev je tudi težko spregledati legalne davčne optimizacije, ki z gotovino nimajo ničesar in po obsegu verjetno konkurirajo vsoti vseh kriminalnih dejavnosti, sive in črne ekonomije skupaj. Ali je to potem tudi slamnati mož, če se na tak ukrep pogleda tudi kot na del večje strategije odprave gotovine kot učinkovitega plačilnega sredstva in njene zamenjave s sledljivimi plačilnimi sredstvi, ki omogočajo učinkovito sledenje finančnega položaja tistih, ki si davčne optimizacije pač ne morejo privoščiti?

poweroff ::

Okapi je izjavil:

Za lastno rit skrbi kvečjemu tebe, in se požvižgaš na negativne posledice rabe petstotakov, ki prizadenejo vse druge.

Ti pa se požvižgaš na negativne posledice rabe denarja, ki prizadenejo vse druge. Denar, denar, denar, namesto da bi rožice cvetele in bi bil mir na svetu.

Okapi je izjavil:

Ampak mogoče bodo odkrili kakšnega zlikovca več, ker bo moral s seboj tovorit 3x več papirnate gotovine

Mogoče, ja.

To si pa dobr povedal. Ziher obstaja kakšna študija kako učinkovit bo ta ukrep. Mogoče bodo pa roparji sedaj oropali kakšnega prodajalca avtomobila več... Mogoče je vse.

V resnici ukinitev petstotaka ni relevantna sama po sebi. Mene osebno niti ne prizadeva. Problematičen je trend ukinitve brezgotovinskega plačevanja. Ukinitev petstotaka je samo simptom tega stanja.
sudo poweroff

iKst ::

Okapi je izjavil:

Furbo je izjavil:

Okapi je izjavil:

Bogi revež, moram reči, da se mi prav smiliš.

Tipično razmišljanje, kjer te skrbi samo za lastno rit. Kaj se potem sploh rineš v temo, če nimaš problema s tem?

:)) A se sploh zavedaš, kaj govoriš? Ker očitno se ne.
Za lastno rit skrbi kvečjemu tebe, in se požvižgaš na negativne posledice rabe petstotakov, ki prizadenejo vse druge.


Dejmo še 10 in 20€ ukinit. Večina droge se kupuje z bankovci za 10 in 20€. Ukinitev bi imela sigurno ful pozitiven vpliv na družbo (al pa ne, ampak who cares, dejmo neki brezveze nakladat o kriminalu).

Okapi ::

poweroff je izjavil:


V resnici ukinitev petstotaka ni relevantna sama po sebi. Mene osebno niti ne prizadeva. Problematičen je trend ukinitve brezgotovinskega plačevanja. Ukinitev petstotaka je samo simptom tega stanja.
Kdo kaj ukinja? Katere stvari ne moreš plačati z gotovino?

AndrejO ::

Okapi je izjavil:

poweroff je izjavil:


V resnici ukinitev petstotaka ni relevantna sama po sebi. Mene osebno niti ne prizadeva. Problematičen je trend ukinitve brezgotovinskega plačevanja. Ukinitev petstotaka je samo simptom tega stanja.
Kdo kaj ukinja? Katere stvari ne moreš plačati z gotovino?

Trend je že tak. V Sloveniji komercialna gotovinska transakcija nad 5.000 EUR več ni dovoljena (ZPPDFT-C od l. 2014 naprej*). Enako se bo v kratkem uzakonilo tudi v Nemčiji.

Vse to seveda s ciljem preprečevanja pranja denarja.

Upam seveda, da opaziš ironijo tega, kako učinkovito se je s tem ukrepom v Sloveniji zajezilo pranje denarja.

(*) Osebe, ki opravljajo dejavnost prodaje blaga ali opravljajo storitve v Republiki Sloveniji, od stranke ali nekoga tretjega pri prodaji posameznega blaga ali opravljanju posamezne storitve, ne smejo sprejeti plačila v gotovini, če to plačilo presega vrednost 5.000 eurov. Med osebe, ki opravljajo dejavnost prodaje blaga, se štejejo tudi pravne in fizične osebe, ki organizirajo ali izvajajo dražbe, trgujejo z umetninami, se ukvarjajo s prometom plemenitih kovin in dragih kamnov ter izdelkov iz le-teh, ter druge pravne in fizične osebe, ki pri prodaji blaga sprejemajo plačila v gotovini.

ohnowhy ::

poweroff je izjavil:

Problematičen je trend ukinitve1 brezgotovinskega2 plačevanja.

Ali je napačno 1 ali pa 2. Ok, je jasno, kaj si želel napisati, ampak potrebno je biti koncizen precizen :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

Ampak mogoče bodo odkrili kakšnega zlikovca več, ker bo moral s seboj tovorit 3x več papirnate gotovine.

toliko idiotskega bulšita da že sam sebi vrjameš...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Eni pač ne morete pogledati resnici v oči, če se ne sklada z vašim pristranskim pogledom na svet.

ohnowhy ::

No worries, Okapi, tole je samo slo-tech Loža... Eni pač gledajo malo dlje, ne samo do prvega hriba. Nič hudega, saj še prideš do kdaj tja, če pa ne, pa tudi prav :)

nekikr ::

Okapi je včeraj ob 22:18:06 izjavil:
Ampak mogoče bodo odkrili kakšnega zlikovca več, ker bo moral s seboj tovorit 3x več papirnate gotovine.

Se povsem strinjam. Predlagal bi tudi, da se vsakomur na čelo namontira kamera, taka majhna, da ga ne moti. Mogoče bodo zaradi tega odkrili kakšnega pedofila več, think of the children! Normalnih ljudi pa itak ne bo motilo.

Okapi ::

Ja, pa fotografija ti dušo ukrade, ne?

iKst ::

In potem Okapi drugim očita slamnate može :) Priceless.

Okapi ::

Klin se s klinom zbija.>:D Vse vaše nabijanje o omejevanju gotovinskega poslovanja, omejevanju svobode, zasebnosti in vse ostalo je navaden BS, enakovreden strahu domačinov s Torresovih otokov, da se jim bo kaj hudega zgodilo, če bodo videli sliko umrle osebe.

AndrejO ::

Povej to Grkom in Ciprčanom. Imajo namreč izkušnje iz prve roke, kako je vsake toliko čisto lepo prikladno imeti tudi gotovino v roki, ne samo denar na računu.

Okapi ::

A ti kdo brani imeti gotovino v roki?

Vaši argumenti so približno taki, kot če bi ob omejitvi hitrosti na avtocesti začel jokati, da je to prvi korak do ukinitve vožnje z avti. Kje so tisti dobri stari časi, ko na avtocestah ni bilo omejitve in si lahko pritisnil na gas, ne? Zdaj je pa samo še vprašanje časa, kdaj bodo prepovedali avtomobile>:D

ohnowhy ::

Okapi je izjavil:

A ti kdo brani imeti gotovino v roki?

Vaši argumenti so približno taki, kot če bi ob omejitvi hitrosti na avtocesti začel jokati, da je to prvi korak do ukinitve vožnje z avti. Kje so tisti dobri stari časi, ko na avtocestah ni bilo omejitve in si lahko pritisnil na gas, ne? Zdaj je pa samo še vprašanje časa, kdaj bodo prepovedali avtomobile>:D

Okapi, ne obremenjuj se s tem, svoje stališče si navedel jasno in glasno, celo nekako si ga skušal podkrepiti na osnovi tvojega razumevanja sveta.
Zate je problem zaključen v celoti, nekateri drugi ga bodo pač reševali po svoje.

poweroff ::

Okapi je izjavil:

enakovreden strahu domačinov s Torresovih otokov, da se jim bo kaj hudega zgodilo, če bodo videli sliko umrle osebe.

Ter enakovreden strahu law enforcementa, če se bo izvedelo kaj točno je nacionalna varnost ter poslovnežem, če se bo izvedelo koliko davka so plačali.

Hecno - vse skupaj me spominja na stran pred Supervizorjem.
sudo poweroff

McMallar ::

Eh, Svicarji imajo se vedno bankovec za 1000CHF in ga zaenkrat nimajo namena ukinjati. Problem solved.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

mtosev ::

franki niso druga najbolj uporabljana valuta kot je evro. prvi je seveda us dollar
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

_dice7 ::

AndrejO je izjavil:

Povej to Grkom in Ciprčanom. Imajo namreč izkušnje iz prve roke, kako je vsake toliko čisto lepo prikladno imeti tudi gotovino v roki, ne samo denar na računu.


A ne razumeš? Umreti od lakote, ti in cela tvoja familija, je privilegij! Sploh če boš šel proti partiji, ti ukinejo ID kreditne in problem rešen. Vsaj če imaš belo barvo kože. Če imaš višjo koncentracijo melanina, potem je stradanje nehumano, ker so itak tisti brez melanina krivi da se ne ciedit med in mleko!

McMallar ::

mtosev: in kaj ima to veze? Glavno da je stabilna in splosno sprejeta valuta, pa se tecaj v primerjavi z EUR in USD se giblje priblizno tam okoli 1:1.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

AndrejO ::

Tečajna nihanja so za konzervativne varčevalce vedno problematična.

Gregor P ::

Tako, danes sem spet dobil 10 % popust na gotovino.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

iKst ::

Kriminalc.

thramos ::

S koliko petstotaki si plačal?

Gregor P ::

Bilo bi 4 petstotakov, sedaj jih bo pa samo 3, pa še malo zraven8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

thramos ::

Torej si plačal s petimi bankovci, po ukinitvi petstotaka pa boš moral z devetimi.

Katastrofa.

nekikr ::

Ja. Ker bi morda moral doma kupiti še pet parov nogavic, da bi dal vso solato notri, zdaj ma pa vse v eni. A ker tega ne rabiš, je potem sigurno brezveze?

thramos ::

Od kje takšne ideje in podtikanja?

Samo ocenjujem vso gromozansko škodo, ki se nam bo zgodila.

nekikr ::

Saj bo res. Najmanj 7,42% padec BDPja nam grozi. Bosta pa po drugi strani droga in terorizem končno stvar preteklosti.

poweroff ::

nekikr je izjavil:

Saj bo res. Najmanj 7,42% padec BDPja nam grozi. Bosta pa po drugi strani droga in terorizem končno stvar preteklosti.

V kakšnem časovnem obdobju to ocenjuješ, da se bo zgodilo?
sudo poweroff

Gregor P ::

thramos je izjavil:

Torej si plačal s petimi bankovci, po ukinitvi petstotaka pa boš moral z devetimi.

Katastrofa.

Ali pa če se pojavim s kovanci po 1 cent ... hej zakaj pa ne ukinemo še tega drobiža (iz čisto drugih razlogov)?8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Smurf ::

Gregor P je izjavil:

thramos je izjavil:

Torej si plačal s petimi bankovci, po ukinitvi petstotaka pa boš moral z devetimi.

Katastrofa.

Ali pa če se pojavim s kovanci po 1 cent ... hej zakaj pa ne ukinemo še tega drobiža (iz čisto drugih razlogov)?8-)

Kar se mene tice komot (1, 2 centa).

nekikr ::

poweroff je izjavil:

nekikr je izjavil:

Saj bo res. Najmanj 7,42% padec BDPja nam grozi. Bosta pa po drugi strani droga in terorizem končno stvar preteklosti.

V kakšnem časovnem obdobju to ocenjuješ, da se bo zgodilo?

Nekje v pešnajst dneh in treh urah. Morda celo nemudoma. Predpostavljam, da bodo teroristarji in mumilarji takoj ob spremembi prinesli na policijsko upravo vse terorje in mamile, ker brez 500€ bankovcev pač ne bo posla. Upam samo, da jim bo omogočena zastonj prekvalifikacija v vodovodarje, frizerje itd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

100 EUR dvig na bankomatu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810989 (782) mihi666
»

Sodobne makroekonomske težave in vojna proti gotovinskemu denarju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15430570 (22257) A. Smith
»

Ukinitev gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10523113 (20198) thramos
»

Ponarejen denar

Oddelek: Loža
469678 (7298) Stari maček

Več podobnih tem