» »

Dron za začetnika?

Dron za začetnika?

Zdutor ::

Pozdravljeni!

Ima kdo kakšne izkušnje z droni? Začenja se pomlad, pa bi si nekaj omislil za krajšanje vikendaškega dolgčasa. Kaj priporočate za začetnika?

Se zahvaljujem za nasvete!

lp

r3dkv1c4 ::

Več odgovorov na to temo boš lahko našel na http://forum.modelarji.com/
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

r3dkv1c4 ::

Moje mnenje je, da so zadeve izpod 300€ neuporabne.

En primer spodobnega drona.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

arist0krat ::

Od jeseni dalje si lastim Parrotovega AR.2.0 Power Edition in je za učenje prfekten. Zdaj pa šparam za kaj zmogljivejšega :)

Assass1n ::

Kaj bi pa rad, en vikend na mesec malo letel in malo snemal, ali bi rad dirkal, ali bi rad letel fpv ali los ( z očali in kamero na quadu ali da ga gledaš)?
Za prvega bi ti priporočal kakšen komplet iz kitajske do 50€, z kakšno dodatno baterijo ter propelerji, naroči in pojdi na travnik trenirat in boš hitro videl če te potegne.
Če te, si boš moral odgovoriti na prej zastavljeno vprašanje, sam imam 280mm custom fpv "dirkalni" quadcopter, letos sem začel letet in je kar zabavno. Moraš pa vedeti da pri njih je letenje na koncu nagrada, prej je treba raziskat kaj rabiš, kam kaj gre, na tleh je vsako minuto :D baterije polnilci komande imaš?
Komplet hitro nanese 400€, če ti odgovarja je to to. Vendar rabiš tudi kar nekaj elektronskega znanja, sestavljanje, naročanje iz kitajske, čakat :D ... če nimaš se seveda naučiš vendar rabiš veliko časa za to.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

sodnicaN ::

unga najcenejsga za 35 eur da vidis ce ti je stvar dejansko zanimiva

SonyMHC ::

Syma x5c

Zdutor ::

Po skrbnem premisleku sem se odločil za Bepopa preko Amazona, ker je za 200€ ceneje kot pri mimovrste. :P

mihec87 ::

Za prvič je syma super da vidiš če je toto... In če ti ni nisi pretirano zapravil..

Zdutor ::

Bom pazil nanj bolj kot na svoja jajčka ;)

koyotee ::

Boš rabil še nekaj za fpv, ekran ali kaka virtualna očala.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

sodnicaN ::

ne rabiš tega za začetek, vzami enega poceni pejt mal letet okrog in če ti je všeč kupi nekaj dražjega s funkcijami, ki jih je naštel koyotee

btw, a se že da kupit take, kjer mu prek računalnika nastaviš potem potem pa sam leti, se vrne in zloadaš posenke

Zdutor ::

Saj je Bepop za začetnike. Sam vzleti in pristaja, na appu določiš smer letenja, gps itd... Pa kamera je solidna. Za youtube videe bo ok.

Ko pa bo poln pujsek, si bom omislil pa kaj bolj dirkaškega s fpv očali :)

Assass1n ::

Pujsa pa ne dam :D fpv je fajn sam dirkalnik kot dirkalnik, mal vožnje velik pobiranja, pucanja, popravlanja.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

-=Tomaz=- ::

Sam sem začel z droni pol leta nazaj, start projekta je bil predvsem aerofoto.

Začel sem z Eachine X8, z Banggood-a. Odlična igrača za učenje komand. Popoln avtomatizem (tapkanje po ekranu) odsvetujem, dobro je da imaš vsaj malo občutka za kontrole. Omenjen dron je idealen.

Za kasneje je najbolje, da se v živo spoznaš s kom, ki zadeve že obvlada. Ti bo svetoval tudi kaj kupiti - sestavljeni droni so močno precenjeni. Veliko lahko narediš sam - tukaj je še največ veselja.

Sedaj imam "custom" 450, gimbal in Gopro. Se sproti učim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -=Tomaz=- ()

Marko1978 ::

MI se igramo s Ominusom in moram reči, da boljšega drona za začetnike ne morete najti. Trpežen in enostaven za letenje.

pOwn€d ::

Za začetnike predlagam, da se izogibaš majhnih drončkov, ker jih je zelo težko obrdžati na miru. Predlagam, da se razmisli o kakšnem kvadrokopterju, ki ima Headless mode, kar olajša vodenje, ker ni potrebno razmišljati kako je dron obrnjen. Sam sem začel z mini kvadrokopterjem CX-10, ki je še kar trpežen in se da vse zamenjati. Sedaj pa sem kupil malo dražjega in naprednejši kvadrokopter WLtoys V686K, ki ima prenos na telefon in avtomatsko vrnitev. Ko se bom tega naveličal pa razmišljam o DJI Phantom 4 Pro.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

mitja30 ::

pOwn€d je izjavil:

Za začetnike predlagam, da se izogibaš majhnih drončkov, ker jih je zelo težko obrdžati na miru. Predlagam, da se razmisli o kakšnem kvadrokopterju, ki ima Headless mode, kar olajša vodenje, ker ni potrebno razmišljati kako je dron obrnjen. Sam sem začel z mini kvadrokopterjem CX-10, ki je še kar trpežen in se da vse zamenjati. Sedaj pa sem kupil malo dražjega in naprednejši kvadrokopter WLtoys V686K, ki ima prenos na telefon in avtomatsko vrnitev. Ko se bom tega naveličal pa razmišljam o DJI Phantom 4 Pro.

Jst imam kvadrokopter cx-20 pa neznam hendlat z njim,glede na to da imaš nekaj izkušenj,a bi se dalo zmenit da se dobiva nekje in sprobava zadevo?lp

IQ Veverica ::

Izi je. Samo vedet moraš katera stran gleda naprej in katera nazaj (da lahko delaš po komandah). Če veš to, veš vse. Drugo je samo praksa.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Zgodovina sprememb…

mitja30 ::

IQ Veverica je izjavil:

Izi je. Samo vedet moraš katera stran gleda naprej in katera nazaj (da lahko delaš po komandah). Če veš to, veš vse. Drugo je samo praksa.

Ko zalaufam drona mi zavrti samo dva propelerja ko dodajam gas pa postopoma še druge dva,tko da mi ga vrže na stran...pa tut krvave roke sm že mel...ni tko u izi.Bi bil pa ful vesel če bi dobil mojstra da mi pokaže kako to deluje.

MacGyver141 ::

mitja30 je izjavil:

IQ Veverica je izjavil:

Izi je. Samo vedet moraš katera stran gleda naprej in katera nazaj (da lahko delaš po komandah). Če veš to, veš vse. Drugo je samo praksa.

Ko zalaufam drona mi zavrti samo dva propelerja ko dodajam gas pa postopoma še druge dva,tko da mi ga vrže na stran...pa tut krvave roke sm že mel...ni tko u izi.Bi bil pa ful vesel če bi dobil mojstra da mi pokaže kako to deluje.


Tole si poglej:

Assass1n ::

še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Gnome64 ::

Nasvet za prvi dron.

Jaz imam v lasti kar nekaj dronov. Nasploh se precej navdušujem nad RC modeli. Imam vse od žepnega mini drona, kar nekaj vmesnih kvadrokopterjev od Syme, WlToys, MJX in vse do DJI Inspire 1. Trenutno s prijateljem sestavljava tudi racerja, vendar je to debata za drugo temo. Za čistega začetnika ti priporočam nekaj cenejšega. Mini droni so precej zabavni za letenje po stanovanju. Plus je tudi to, da se polni le 15-20 minut in se zabava z dronom lahko relativno hitro nadaljuje. Pri medium modelih, lahko sicer dokupiš dodatne baterije, kar pri večini mini žepnih dronov ne moreš, vendar se še vedno polnijo več kot eno uro(lahko tudi uro in pol). Tam se precej splača nakup razdelilca za polnjenje baterij in 3 rezervne baterije. Potem lahko res rotiraš. Ker sem sam obdelal večino "buget" znamk, ti lahko priporočam morda kakšno Symo ali MJX model drona. Pri Syma dronih mi je precej všeč X5C, X5HC, ali X5SW. HC kvadrokopter ima dodatno vgrajen barometer, vendar nekatere to moti, saj s tem izgubiš tisti "clean" nadzor nad gasom. SW dron pa ima FPV, kar je za uporabnika, ki ni mahnjen na poligone(kot jaz), ampak si želi z dronom, ki ga kupi bolj slikati ali snemati, ključnega pomena. Pri vseh treh modelih že dobiš kamero, je pa še vedno relativno poceni dron. Za začetnika se mi zdi dobra odločitev, saj sem bil že mnogokrat priča nesrečam, ki so za seboj povlekle korenit servis in velenabavo rezervnih delov.

Potem pa pridemo že do FPV modelov. Kot sem omenil, je ta funkcija ključnega pomena za slikanje in snemanje z droni. V veliko pomoč je, če lahko posnetek vidiš že prej in veš kaj snemaš. Pri dronih, ki shranjujejo posnetke na SD, dejansko vidiš kaj si posnel šele, ko dron pristaneš. Od FPV modelov me je osebno najbolj navdušil MJX X401H (tudi V686, ali Q222 od WlToys ni slab, samo MJX zmaga). Dosega je 300m (FPV okoli 100), ima pa vse funkcije, ki bi si jih na takem dronu želel. Ima tudi dodatno funkcijo, da dron lahko letiš preko app-a s tem, da mu po ekranu zarišeš pot, poleg standardnih kontrol z nagibom telefona, ali interface-om na telefonu. Funkcije sicer niso praktično uporabne, ker je letenje s kontrolerjem še vedno najučinkovitejše, so pa precej zabavne, da se včasih lahko malo "poigraš" in razbiješ rutino.

Lahko se tudi odločiš za še malce večji dron. Všeč mi je zopet Syma dron, katerega sem si tudi kupil in sicer X8SW. Dron ima "sprejemljivo" kamero za cenovni razred in pa seveda velikost, kar spremeni dinamiko leta in je ponovno nova izkušnja. Drug Syma dron in sicer X8C, pa bi priporočal lastnikom akcijskih kamer kot je GoPro. Dron je dovolj velik, da bo nosil kamero, zato bo kvaliteta veliko boljša kot karkoli v tem cenovnem razredu. Dron je super, cena pa še vedno nizka (tudi nosilci za kamero se dajo dobit, ki pašejo na te Syme). Seveda se morate zavedati, da še vedno za "pravi" posnetek potrebujete gimbal, drugače bo slika tresajoča. Tu pridejo pa že precej dražje cene dronov, katerih začetnikom ne bi priporočal za prvi nakup. Sistem sicer pri dražjih kvadrokopterjih veliko pomaga, vendar se lahko znajdete v situaciji, kjer boste morali sami, ročno rešiti svoj dron. Takrat pride praksa prav. Zato priporočam, da se najprej naučite upravljanja. Predvsem, ko je dron obrnjen narobe in ni v "headless mode-u", saj so kontrole obrnjene. Ko obvladate dron, ne glede na to, kako je obrnjen, je po mojem mnenju šele čas, za boljše in cenovno višje modele dronov.

Jaz sem kar nekaj dronov, ki jih imam v moji "floti" kupil na slovenski spletni strani in sem precej zadovoljen. V svoji ponudbi imajo večino stvari, ki jih začetnik, ki si želi kupiti svoj prvi RTF dron potrebuje. Ko sem imel težave enkrat s kontrolerjem, drugič pa z motorjem, sem jim pisal na e-mail in so pod garancijo dobavili vse potrebne kose. Lahko ti tudi oni dron servisirajo, ampak jaz to raje storim sam. Imajo pa še nekaj "paketov", ki so mi zanimivi. Pri FPV modelu dobiš zraven kot darilo še VR očala, kar je fajn, ker lahko vsaj kanček izkusiš kako je leteti preko VR(ravno toliko, da te potem "namami", da si kupiš cel sistem:)). Imajo pa tud fajn foro, ko kupiš DJI Phantom 4, dobiš zraven mini dron za trening, v kolikor si začetnik, ampak si reeees toooolk želiš že takoj DJI-ja je to kar optimalno. Skratka zadovoljna stranka.
Vem, malo sem se razpisal ampak vseeno upam, da bo to komu pomagalo pri izbriri,

Pa še zgoraj omenjena spletna stran, če koga zanima: https://hud.si/kategorija/rc-modeli/kva...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

fikus_ ::

Gnome, potrudil si se, ampak to je še vedno reklamiranje.

feryz ::

Kako pa si lahko začetnik pri dronu?
Užgeš ga in leti, lebdi, čaka... Bolj tumpasto ne gre.
In dražji so, bolj so foolproof.

Tisti, ki imate zgolj željo po dronu (mogoče denarnico ne dovolj polno, čeprav so že praktično zastonj), naj vas potolažim. Po dveh letih ima moj Mavic cca. 10 letalnih ur, zadnje leto se ni več dvignil.
Še ena stvar, ki jo kupiš zato, da ti je jasno, kaj v življenju ne potrebuješ. Čeprav te prepričujejo v to.

gdjv ::

Lepo da si se potrudil, ampak mislim da je za vsakega začetnika bistveno vprašanje: "Kaj boš delal z dronom?"

Iz izkušenj povem, da majhni "žepni" droni za po stanovanju niso nič kaj uporabni niti za strogega začetnika ne (razen če imaš sobe s stropovi 4m+ ). Če se boš šel "drone race" pa tako nič od navedenega niti ne pride v poštev.

Glede FPV pa je vse v nižjem cenovnem razredu skorajda neuporabno (spet vprašanje, kaj želiš s slikami in filmi).

Sam predlagam začetek s kakšnim DJI Tello in če vidiš da te "potegne", prodaš in kupiš kaj boljšega (in dražjega).

Seveda pa ni nepomembno, ali je dron zložljiv ali ne, saj na dopust ipd... ne gre tovorit celega dodatnega kovčka in tukaj serija DJI (npr. Mavic air) pride še kako prav.

mumbo ::

Gnome64 in ostali ki se spoznate,

kam menite o JJPRO X5 dronu? Razmišljam da bi ga nabavil. Kaj je najboljše v cenovnem rangu od 150 do 200 eur? Iz Kitajske to, s vključenimi dajatvami. Recimo GearBest ma zdej flash sale za ta dron, kolikor sem gledal na youtube naj bi bla solidna zadeva za ta dnar. Link:

https://www.gearbest.com/rc-quadcopters...

Imel sem Eachine E58 a sem ga zgubil. Dobil sem ga za 30 eur in mi je kar zanimiva zadeva to igračkanje. Nekih profi kot DJI ne bi glih kupoval, ker ne mislim dat tisoč eur ali več. Moj namen je malo furat, nardit kako sliko/video in to je to. :)

ziga1990 ::

Gnome64 je izjavil:

Nasvet za prvi dron.

Jaz imam v lasti kar nekaj dronov. Nasploh se precej navdušujem nad RC modeli. Imam vse od žepnega mini drona, kar nekaj vmesnih kvadrokopterjev od Syme, WlToys, MJX in vse do DJI Inspire 1. Trenutno s prijateljem sestavljava tudi racerja, vendar je to debata za drugo temo. Za čistega začetnika ti priporočam nekaj cenejšega. Mini droni so precej zabavni za letenje po stanovanju. Plus je tudi to, da se polni le 15-20 minut in se zabava z dronom lahko relativno hitro nadaljuje. Pri medium modelih, lahko sicer dokupiš dodatne baterije, kar pri večini mini žepnih dronov ne moreš, vendar se še vedno polnijo več kot eno uro(lahko tudi uro in pol). Tam se precej splača nakup razdelilca za polnjenje baterij in 3 rezervne baterije. Potem lahko res rotiraš. Ker sem sam obdelal večino "buget" znamk, ti lahko priporočam morda kakšno Symo ali MJX model drona. Pri Syma dronih mi je precej všeč X5C, X5HC, ali X5SW. HC kvadrokopter ima dodatno vgrajen barometer, vendar nekatere to moti, saj s tem izgubiš tisti "clean" nadzor nad gasom. SW dron pa ima FPV, kar je za uporabnika, ki ni mahnjen na poligone(kot jaz), ampak si želi z dronom, ki ga kupi bolj slikati ali snemati, ključnega pomena. Pri vseh treh modelih že dobiš kamero, je pa še vedno relativno poceni dron. Za začetnika se mi zdi dobra odločitev, saj sem bil že mnogokrat priča nesrečam, ki so za seboj povlekle korenit servis in velenabavo rezervnih delov.

Potem pa pridemo že do FPV modelov. Kot sem omenil, je ta funkcija ključnega pomena za slikanje in snemanje z droni. V veliko pomoč je, če lahko posnetek vidiš že prej in veš kaj snemaš. Pri dronih, ki shranjujejo posnetke na SD, dejansko vidiš kaj si posnel šele, ko dron pristaneš. Od FPV modelov me je osebno najbolj navdušil MJX X401H (tudi V686, ali Q222 od WlToys ni slab, samo MJX zmaga). Dosega je 300m (FPV okoli 100), ima pa vse funkcije, ki bi si jih na takem dronu želel. Ima tudi dodatno funkcijo, da dron lahko letiš preko app-a s tem, da mu po ekranu zarišeš pot, poleg standardnih kontrol z nagibom telefona, ali interface-om na telefonu. Funkcije sicer niso praktično uporabne, ker je letenje s kontrolerjem še vedno najučinkovitejše, so pa precej zabavne, da se včasih lahko malo "poigraš" in razbiješ rutino.

Lahko se tudi odločiš za še malce večji dron. Všeč mi je zopet Syma dron, katerega sem si tudi kupil in sicer X8SW. Dron ima "sprejemljivo" kamero za cenovni razred in pa seveda velikost, kar spremeni dinamiko leta in je ponovno nova izkušnja. Drug Syma dron in sicer X8C, pa bi priporočal lastnikom akcijskih kamer kot je GoPro. Dron je dovolj velik, da bo nosil kamero, zato bo kvaliteta veliko boljša kot karkoli v tem cenovnem razredu. Dron je super, cena pa še vedno nizka (tudi nosilci za kamero se dajo dobit, ki pašejo na te Syme). Seveda se morate zavedati, da še vedno za "pravi" posnetek potrebujete gimbal, drugače bo slika tresajoča. Tu pridejo pa že precej dražje cene dronov, katerih začetnikom ne bi priporočal za prvi nakup. Sistem sicer pri dražjih kvadrokopterjih veliko pomaga, vendar se lahko znajdete v situaciji, kjer boste morali sami, ročno rešiti svoj dron. Takrat pride praksa prav. Zato priporočam, da se najprej naučite upravljanja. Predvsem, ko je dron obrnjen narobe in ni v "headless mode-u", saj so kontrole obrnjene. Ko obvladate dron, ne glede na to, kako je obrnjen, je po mojem mnenju šele čas, za boljše in cenovno višje modele dronov.

Jaz sem kar nekaj dronov, ki jih imam v moji "floti" kupil na slovenski spletni strani in sem precej zadovoljen. V svoji ponudbi imajo večino stvari, ki jih začetnik, ki si želi kupiti svoj prvi RTF dron potrebuje. Ko sem imel težave enkrat s kontrolerjem, drugič pa z motorjem, sem jim pisal na e-mail in so pod garancijo dobavili vse potrebne kose. Lahko ti tudi oni dron servisirajo, ampak jaz to raje storim sam. Imajo pa še nekaj "paketov", ki so mi zanimivi. Pri FPV modelu dobiš zraven kot darilo še VR očala, kar je fajn, ker lahko vsaj kanček izkusiš kako je leteti preko VR(ravno toliko, da te potem "namami", da si kupiš cel sistem:)). Imajo pa tud fajn foro, ko kupiš DJI Phantom 4, dobiš zraven mini dron za trening, v kolikor si začetnik, ampak si reeees toooolk želiš že takoj DJI-ja je to kar optimalno. Skratka zadovoljna stranka.
Vem, malo sem se razpisal ampak vseeno upam, da bo to komu pomagalo pri izbriri,

Pa še zgoraj omenjena spletna stran, če koga zanima: https://hud.si/kategorija/rc-modeli/kva...


samo ena opazka kolikor sem jaz drone gledal so od DJI boljši kot ti poceni droni(Syma,...) za začetnika, ker so stabilni vsi ti cheap droni niso toliko stabilni res pa da trk drago stane pa še to poceni droni nimajo nobenih vrednih zmogljivostih.

Moj prvi dron je Mavic PRO in sem se na njemu naučil kako leteti z njim
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri dron (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13224581 (2216) Nikonja
»

Dron in zakonodaja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10821987 (3293) MacGyver141
»

Quadcopter (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
523113386 (23954) helonational
»

Dronom ugasnili kamere? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11427390 (21325) vostok_1

Več podobnih tem