» »

BSidesLjubljana - pokritost

BSidesLjubljana - pokritost

MgpVa ::

Včeraj sem na csoonline zasledil novico, potem sem še na twitter pogledal in izgleda, da se je kar dogajalo #BSidesLjubljana.
Jaz sploh nisem vedel za dogodek... Se mi samo meni zdi ali ni imelo nič medijske pokritosti v slo (niti slo-tech??)

Mogoče kdo ve če bo še kdaj takšen dogodek v slo?
  • spremenilo: MgpVa ()

Majkl ::

Saj je bila novica na STju. Tako da je bilo pokrito.

Je pa res, da se je dogajalo na polno ;)
In tudi veliko več udeležencev, tako da lahko rečemo, da je kar uspela.

Bi pa bilo dobro slišati še kak drug feedback s strani udeležencev.
FMPOV

MgpVa ::

Očitno sem spregledal novico.

Od kolega sem slišal, da se je bil tudi CTF, kjer naj bi bila glavna tarča FARS aka FURS je to res?

DSI ::

Glede CTF bo držalo ;)

MgpVa ::

Je bilo kakšno sodelovanje z FURS ali kar tako?
Se je hekalo davčne blagajne? :D
Je bila predstavljena katera, ki lahko dela mimo? >:D

res škoda, da nisem vedel za event :(

brodul ::

Zdravo,

BSides Ljubljana je dogodek, ki ga prostovoljna skupnost organizira poled CSA dogodka.
Stevilo obiskovalcev je bilo omejeno na ~150 ljudi, dogodek pa je pripravilo ~15 prostovoljcev. Brezplacne karte so hitro posle. Zahvaljujemo se sponzorjem, ki so dogodek pomagali pokriti. Imeli smo tudi medijske sponzorje (Monitor) novico pa se je objavilo na relevantne portale, ki so to zeleli.

BSides bo (najbrs) tudi naslednje leto. Tako da lahko folavate twitter. Vceraj je bil Webcamp Ljubljana. Spomladi bo mogoce DevOps days Ljubljana (https://twitter.com/devopsdayslj), spomladi bo http://hek.si/ ...
Bsides isce prostovoljce, ki bi bili pripravljeni pomagat (@lowk3y na twitterju oz. lowkey na IRCu).

Kar se tice FURSa ni se crackalo direkt FURS ampak API, ki je bil povezan na FURS (domnevam, da preko testnega okolja, ki ga ponujajo).
FURS ali njihov API ni bil tarca, ampak storitev, ki uporablja njihov API. To je bila samo ena iz med mnogih nalog na CTF.

Hvala udelezencem, sponzorjem, skupnostim in prostovoljcem za super izpeljan dogodek.

LP brodul
Pretending to be a mature adult is so exhausting.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na pol hekerski forum

Oddelek: Programiranje
152581 (1453) 111111111111
»

Ajpes končno priznal: Ne vemo, kaj delamo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
8430447 (20754) Furbo
»

BSides ponovno v Ljubljani

Oddelek: Novice / Ostalo
54223 (3148) MgpVa
»

Security BSides Ljubljana

Oddelek: Novice / Ostalo
56335 (4940) dope1337
»

Wikileaks saga: Anonymous vs. HBGary Federal

Oddelek: Novice / NWO
319979 (5860) hruske

Več podobnih tem