» »

uTorrent bloatware

uTorrent bloatware

1 2
3
»

gddr85 ::

izključno ne, ampak tud nekaj % je dovolj, da si uradno pirat ;)

AapocalypseE ::

Arrr, mislim, da bi se lahko tukaj na prste prišteli ljudje, ki še niso nikoli nič piratizirali, Arrr.

matobeli ::

Na prste starega mizarja, Arrr.

Glede na to da veliko ljudi uporablja qtorrent, kje bi lahko zamenjal privzet search engine?

Er333 ::

Uporabljam utorrent 2.2. To je stara verzija, ki še ni imela bloatwara. Vse deluje odlično.

Poldi112 ::

Izklopiti posodabljanje torrent clienta. What could possibly go wrong? :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Er333 ::

Poldi112 je izjavil:

Izklopiti posodabljanje torrent clienta. What could possibly go wrong? :)

Do sedaj še nič. Uporabljam pa original Kaspersky internet security

mihec87 ::

Meni je hecno da se ljudje sploh ukvarjajo z sw ki je gladko vključil malware v inštalacijo..

Nisem tako navezan na enega izmed mnogih sw da bi se ukvarjal z izklapljanjem posodobitev, pa čakal a bo ok ali bo spet kaj zamučkano....No pa naj se vsak sam odloči..

AC_DC ::

Za torrente se uporablja arm based low power škatlo/seedbox http://seedboxgui.de/seedbox/ , ne desktop pcja.Razen če si n00b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

D3m ::

Fantje.....Tixati! Pa boste pozabili na utorrent in ostalo nesnago.
|HP EliteBook|R5 6650U|

prenasalec ::

Uporabna stvar za vse uporabnike uTorrenta in Bittorrenta: http://schizoduckie.github.io/PimpMyuTo...

Pinturicchio ::

hojnikb je izjavil:

Oberyn je izjavil:

Starodavni je izjavil:

Saj če bi bile reklame v programu še razumem, ampak ko pa vsilijo bloatware, ki izrablja tvoje komponente in viša račun elektrike je pa to nedopusten kriminal, ker na tuj račun bogatijo.

Aaaaaahhhhhh, kradejo te, nedopusten kriminal, izrabljajo tvoje komponente brez tvoje privolitve ... medtem ko ti s tem programom piratiziraš vsebine, ki bi jih sicer moral avtorjem plačati in s tem kradeš njihov zaslužek in na tuj račun bogatiš. A ne vidiš elegance v tem?

Mislim, to je za umret od smeha. Na skrivaj nam piratizirajo naš procesor z rudarjenjem za svoj račun, medtem ko mi piratiziramo nekaj drugega za svoj račun. Ko sem prvič slišal za to, je moje spoštovanje do avtorjev uTorrenta naraslo za dva reda velikosti. To je stil! Kudos! Takrat me je skoraj zagrabilo, da bi minerja pustil delovati. Mislim, skoraj.


Kje piše, da je torrent protokol uporabljen _izkjučno_ za piratiziranje ?

A če si jst stegnem latest linux iso z torrenta, sn tut pirat ?


Vsak free program si lahko potegneš z uradne strani in zato ne rabiš torrent klienta. To si isto povedal kot da bi si utorrent potegnil z utorrentom :). Torej vsak uporabnik, ki ima nameščen torrent klient ga ima dejansko za piratiziranje, saj vse kar je free lahko po mili volji vlečeš z neta brez klienta.

Jerry000 ::

Pinturicchio je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Oberyn je izjavil:

Starodavni je izjavil:

Saj če bi bile reklame v programu še razumem, ampak ko pa vsilijo bloatware, ki izrablja tvoje komponente in viša račun elektrike je pa to nedopusten kriminal, ker na tuj račun bogatijo.

Aaaaaahhhhhh, kradejo te, nedopusten kriminal, izrabljajo tvoje komponente brez tvoje privolitve ... medtem ko ti s tem programom piratiziraš vsebine, ki bi jih sicer moral avtorjem plačati in s tem kradeš njihov zaslužek in na tuj račun bogatiš. A ne vidiš elegance v tem?

Mislim, to je za umret od smeha. Na skrivaj nam piratizirajo naš procesor z rudarjenjem za svoj račun, medtem ko mi piratiziramo nekaj drugega za svoj račun. Ko sem prvič slišal za to, je moje spoštovanje do avtorjev uTorrenta naraslo za dva reda velikosti. To je stil! Kudos! Takrat me je skoraj zagrabilo, da bi minerja pustil delovati. Mislim, skoraj.


Kje piše, da je torrent protokol uporabljen _izkjučno_ za piratiziranje ?

A če si jst stegnem latest linux iso z torrenta, sn tut pirat ?


Vsak free program si lahko potegneš z uradne strani in zato ne rabiš torrent klienta. To si isto povedal kot da bi si utorrent potegnil z utorrentom :). Torej vsak uporabnik, ki ima nameščen torrent klient ga ima dejansko za piratiziranje, saj vse kar je free lahko po mili volji vlečeš z neta brez klienta.

Uradne strani imajo tudi torrent od ISO slike na primer. Ali opcijo klasični download ali preko torrenta

hojnikb ::

Torej vsak uporabnik, ki ima nameščen torrent klient ga ima dejansko za piratiziranje, saj vse kar je free lahko po mili volji vlečeš z neta brez klienta.


to ne drži.
#brezpodpisa

sodnicaN ::

qbittorrent dela in izgleda na vseh osjih enako (ok skoraj enako) in nima tega dreka not, zakaj se ukvarjati z utorrentom (zarat starer slave?), v teoriji lako vsak sam zase to tudi preveri, ker je koda prosto dostopna (v praksi tega itak ne dela nihče), tisti trenutek, ko ga začnejo srat se preprosto naredi fork

sredstev ne porabi veliko, ....

>Za torrente se uporablja arm based low power škatlo/seedbox http://seedboxgui.de/seedbox/ , ne desktop pcja.Razen če si n00b.
izvoli mi ga kupit :)

na vps mi je pa debilmo loadat torente, ker potem samo zgubljaš čas, ker ga mora najprej downloadat tam potem pa še od tam k tebi domov.... pri položnici za elektriko je pa polovica itak raznih omrežnin in podobnega, ki so od porabe neodvisne

največji porabniki so pa itak razni gospodinjski aparati ne pa tist en bogi pc, ki loada par torrentov

zdaj ponudniki interneta bi lahko v modeme začeli vgrajevat to funkcionalnost in poganjat kake svoje cache, če bi to počeli na ravi enega bloka se itak lahko zgovarjajo na to da za hitrejše delovanje omrežja imajo cache najpogostejših 2mb blokov in da ne preverajo kaj je not, pravno bi verjetno šlo skozi, ampak zakaj nase prevzemat tveganje, ki ti ga ni treba

sandmodnigga ::

hojnikb je izjavil:

Torej vsak uporabnik, ki ima nameščen torrent klient ga ima dejansko za piratiziranje, saj vse kar je free lahko po mili volji vlečeš z neta brez klienta.


to ne drži.

omenimo še to, da za piratizirane datoteke tako ali drugače plačaš dajatve. Piratiziranje je torej pri nas za osebno uporabo dovoljeno.

jaka89 ::

+1 za qbittorrent

r3dkv1c4 ::

hojnikb je izjavil:

težava, ker lahko z kakim updejtom spet fašeš malware.

Dejstvo je, da takih stvari ne fašeš ob normalni uporabi.
Če downloadaš šrot, si zato odgovoren sam.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

hojnikb ::

r3dkv1c4 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

težava, ker lahko z kakim updejtom spet fašeš malware.

Dejstvo je, da takih stvari ne fašeš ob normalni uporabi.
Če downloadaš šrot, si zato odgovoren sam.

https://forum.utorrent.com/topic/95041-...

razloži potem, kaj je v tem primeru nenormalnega
#brezpodpisa

shadeX ::

Ljudje še vedno ne morejo razumet, da je malware prišel skupaj z inštalacijo samega softwera. Ali si ti kaj downloadal ali ne nima sploh nobene veze. Škoda je bila narejena, utorrent pa je pridno "minal" v ozadju.

Pa sem mislil da je to IT forum, lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Thuban ::

r3dkv1c4 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

težava, ker lahko z kakim updejtom spet fašeš malware.

Dejstvo je, da takih stvari ne fašeš ob normalni uporabi.
Če downloadaš šrot, si zato odgovoren sam.


kako zaboga ne razumeš da se je šrot namestil bo namestitvi utorrenta? _šrot je bil vključen v inštalacijsko datoteko downloadano iz uradne strani utorrenta_. Kaj smo na tehnolokškem forumu ali forumu FDVja?
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

shadeX ::

Tud na slo-tech je bila novica o tem.

https://slo-tech.com/novice/t638158#crta

Jerry000 ::

Thuban je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

težava, ker lahko z kakim updejtom spet fašeš malware.

Dejstvo je, da takih stvari ne fašeš ob normalni uporabi.
Če downloadaš šrot, si zato odgovoren sam.


kako zaboga ne razumeš da se je šrot namestil bo namestitvi utorrenta? _šrot je bil vključen v inštalacijsko datoteko downloadano iz uradne strani utorrenta_. Kaj smo na tehnolokškem forumu ali forumu FDVja?

Namestil frišen uTorrent na frišen komp, pregledal registre, procese itd...nikjer nič...

shadeX ::

Verjetno so zalego po pritožbah umaknili. Nikjer pa ne piše, da lahko dajo notri še kaj (če že ni). :)

Jerry000 ::

shadeX je izjavil:

Verjetno so zalego po pritožbah umaknili. Nikjer pa ne piše, da lahko dajo notri še kaj (če že ni). :)

Lahko, tko ne updejtam ko enkrat naložim :)

shadeX ::

Tisti, ki je utorrent updejtal na novejšo verzijo od 2.2.1 je tako ali tako že failal :)

Jerry000 ::

Ka sm pa vedu :)

r3dkv1c4 ::

Jerry000 je izjavil:

Thuban je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

težava, ker lahko z kakim updejtom spet fašeš malware.

Dejstvo je, da takih stvari ne fašeš ob normalni uporabi.
Če downloadaš šrot, si zato odgovoren sam.


kako zaboga ne razumeš da se je šrot namestil bo namestitvi utorrenta? _šrot je bil vključen v inštalacijsko datoteko downloadano iz uradne strani utorrenta_. Kaj smo na tehnolokškem forumu ali forumu FDVja?

Namestil frišen uTorrent na frišen komp, pregledal registre, procese itd...nikjer nič...

a ni zanimivo,da eni in isti stalno jočejo,lol

kako zaboga ne razumeš da se je šrot namestil bo namestitvi utorrenta?


res kar in kar ne morem razumet, da ni nikjer bloatware-a
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

r3dkv1c4 ::

shadeX je izjavil:

Ljudje še vedno ne morejo razumet, da je malware prišel skupaj z inštalacijo samega softwera. Ali si ti kaj downloadal ali ne nima sploh nobene veze. Škoda je bila narejena, utorrent pa je pridno "minal" v ozadju.

Pa sem mislil da je to IT forum, lol.

tudi jaz sem mislil, da tu sodelujejo pismeno funkcionalni ljudje, pa žal iz dneva v dan dokazujejo ravno nasprotno.
Branje je prva težava:

Gre za program Epic Scale, katerega namestitev uTorrent ponudi ob instalaciji. Kdor klika le Naprej in ne bere besedila, si ga bo namestil, ker je privzeta možnost namestitev tega programa.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

gddr85 ::

problem je, da bi folk na vsak način rad ostalim, ki uporablajjo utorrent, dopovedal, da ziher nekaj laufa v ozadju, tudi če noben nič ne opazi oz. če še ni, pa še bo ;)

r3dkv1c4 ::

Kdor klika le Naprej in ne bere besedila, si ga bo namestil, ker je privzeta možnost namestitev tega programa.


to je problem folka, vse inštalacije free imajo podobne fore, pač za nevedne.
Tu ni tople vode za iskat.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Jerry000 ::

Sicer pa ja, če pri free programih klikaš na hitro si preneseš veliko več programov dol...danes je pri free programih treba mal brat kaj prenašaš

sandmodnigga ::

You stupid? Nah nah! What's 9 plus 10 ? 21. You stupid!
Debata tece o tem, da tudi ce ne obkljukas nic, ti ob instalaciji nalozi malware. Kapis? Ali pa si res funkcionalno nepismen.

Jerry000 ::

sandmodnigga je izjavil:

You stupid? Nah nah! What's 9 plus 10 ? 21. You stupid!
Debata tece o tem, da tudi ce ne obkljukas nic, ti ob instalaciji nalozi malware. Kapis? Ali pa si res funkcionalno nepismen.

Zakaj pol jaz nimam malware? Hm? Si ti mentalno zaostal, da se sam z seboj pogovarjaš pa rešuješ 9+10 probleme?

sandmodnigga ::

Zato ker misliš, da ga nimaš še ne pomeni, da ga nimaš. Prepusti take zadeve bolje ozaveščenim in seznanjenim. Obične nepomembne izjave pa izlivaj v loži, preferiram v IQ temi. Tudi tam je dosti tebi podobnih.

PS "Jaz mislim, da je tako zatorej tudi je tako" ali pa "Jaz nimam problemov, zatorej noben nima" ni relevantna niti pametna izjava.

gddr85 je izjavil:

problem je, da bi folk na vsak način rad ostalim, ki uporablajjo utorrent, dopovedal, da ziher nekaj laufa v ozadju, tudi če noben nič ne opazi oz. če še ni, pa še bo ;)

Problem je v tem, da se neumna raja ne zaveda, da podpira "zlobno" korporacijo, ki te neuke ljudi izkorišča. Zraven tega obstaja dosti boljša alternativa.
Čustvena navezanost na prastare artikle je pa iracionalna, če lahko za manj dobiš več. Ampak tega ne moreš dopovedati raji.

Jerry000 je izjavil:

sandmodnigga je izjavil:

You stupid? Nah nah! What's 9 plus 10 ? 21. You stupid!
Debata tece o tem, da tudi ce ne obkljukas nic, ti ob instalaciji nalozi malware. Kapis? Ali pa si res funkcionalno nepismen.

Zakaj pol jaz nimam malware? Hm? Si ti mentalno zaostal, da se sam
z
seboj pogovarjaš pa rešuješ 9+10 probleme?

PRIJATELJ, pravilna izbira je S in ne Z. Ampak naj ti bo, ko boš znal predloge, te bom poslušal.

Zgodovina sprememb…

Thuban ::

so yeah, Scan uTorrents latest Update file from %installdir%/Updates/%latestupdatenum%.exe It has a PUA.OpenCandy and HEUR (Ads Everywhere even Audio Ads now ffs)





Takoj prenehajte z uporabo programa utorrent.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

amacar ::

odpade potem ogromno programov. iz wiki:
Applications known to use or have used OpenCandy Edit

aMSN
Any Video Converter
AOL Instant Messenger
ApexDC++
Auslogics Disk Defrag[8]
AxCrypt (Except Portable Edition)
BitTorrent
CDBurnerXP (depending on version)(Confirmed on Web Site,alternate download available without OpenCandy. Confirmed 10-24-2015) [9]
CDex
Cheat Engine (depending on version)
Citrio
ClipGrab (depending on version)
Connectify
CrystalDiskInfo (Except Portable Edition or Shizuku edition. Confirmed 10-24-2015. Dropped 10 Feb 2016.) [10]
CutePDF
Daemon Tools
Darkwave Studio
Dexpot
DoNotSpy10
doubleTwist
DVDStyler (1.8.4.2 & dropped since 2.9.2)
DVDVideoSoft
EaseUS Partition Master Free 10.1[11]
FileMenu Tools free version[12]
Format Factory
Frostwire (doesn't affect on Linux version)
Foxit Reader (6.1.4 - 6.2.1)[13]
FL Studio (dropped since 12.2)
Free Burning Studio
FreeFileSync[14]
Freemake Audio Converter (1.1.0.63, 1.1.7, confirmed via in-program update popup)
Freemake Video Converter
Freemake Video Downloader(confirmed 10/24/15 direct download from Freemake website)
Free Video Dub
Free Video To Flash Converter (5.0.6.221, according to terms of use)
GameHouse
GOM Player
IE7Pro
ImgBurn (from version 2.5.8.0,)[15]
JDownloader
KasterSoft All Video Downloader (Doesn't affect Linux version)
KMPlayer
Launchy (when not downloaded from SourceForge)
MediaCoder
Magical Jelly Bean (confirmed 11/12/2015 direct download from https://www.magicaljellybean.com/keyfin... )
MediaInfo(confirmed 1/12/15 direct download from mediainfo and sourforge websites)
MP3 Rocket[16]
mIRC[17]
Miro
MyPhoneExplorer (dropped March 2015[18])
Nero Burning ROM
Novaroma
Orbit Downloader(Confirmed 10-24-2015) [19]
PDFCreator[20]
PeaZip (5.2.2 & older Except "PeaZip Plain" & dropped with version 5.3 & newer)
PhotoScape(Except 3.7 version)
PrimoPDF[17]
RealArcade
RIOT (Except portable version)[21]
Soldat
StepMania
SMPlayer(When download from sourceforge.net)
Veoh Web Player
Sigil (dropped with version 0.5.0 and later)[22]
SUPER
Trillian[17] (dropped 5 May 2011)
uTorrent (version 3.x.x and above)
Winamp (not version 2.x. version 5.2 and newer & dropped with version 5.66)
WinSCP (through August 2012)[23]
Xfire

gddr85 ::

ok, bomo takoj prenehali :))

D3m ::

Nekateri smo že dolgo pri alternativi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

MasterKiD ::

Jao, da ste eni... OpenCandy ni nič škodljivega, pač med inštalacijo ti ponudbi program AVG TuneUp ali kaj podobnega in potem lahko sprejmeš ali zavrneš. Če zavrneš, pač jebiga - so oni na slabšem (pa ti na boljšem, če se ti tako zdi). Pač nekako je potrebno zaslužiti tudi na free programih :)

MaCoFaCo ::

+1 za qbittorrent

Jerry000 ::

Js sem začel z uporabljanjem 2.2.0 verzije, tisto ko ste predlagali

Thuban ::

Jerry000 je izjavil:

Js sem začel z uporabljanjem 2.2.0 verzije, tisto ko ste predlagali


pametno.

MasterKiD je izjavil:

Jao, da ste eni... OpenCandy ni nič škodljivega, pač med inštalacijo ti ponudbi program AVG TuneUp ali kaj podobnega in potem lahko sprejmeš ali zavrneš. Če zavrneš, pač jebiga - so oni na slabšem (pa ti na boljšem, če se ti tako zdi). Pač nekako je potrebno zaslužiti tudi na free programih :)


če je program dovolj dober, ga kupim. Reklam ali bloatwara na svojem stroju nočem imeti. Ajde, na spletnih straneh naj bodo ampak nameščenih pa jih ne bom imel.

amacar je izjavil:

odpade potem ogromno programov. iz wiki:


nič iz seznama ki si ga podal ni tako dobro da bi moral nujno vztrajati točno na bilokakem od teh programov. Obstajajo boljše alternative.

Uporabnikov PC pač ni Times Square.

I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

mzakelj ::

Najboljš varjanta za download torrentov je do sedaj, vsaj kar sem testiral tole :

http://www.galagomarket.com/index.php/i...

+

http://simplenas.com/

+

napajanje iz starega laptop adapterja + http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor...

+ hdd disk 2.5 po želji.

Poraba izredno majhna, lahko se uredi da čez dan vleče 0 dol 0 odaja, zvečer pa na polno zažene isto sekundo kot je v timerju.
Izdelava enostavna, sam sem zmontiral še rpi2 kateri mam za filme, samo bom zamenjal z orange pi pc ker je prišel openelec za njega in zadeva res dela boljše od rpi2 kateri gre za emulation station za igranje starih špilev. Vse skupaj pa sem zapakiral v eno staro ohišje od industrijskega switcha in postavil pod tv. Zadeva se obnese 100000 pik.

Jerry000 ::

Sam tole ni za lajke kot sem jaz :). Kaj je fora tega? Preko tega downloadaš na disk potem? Kaj je prednost tega sploh?

boogie_xlr ::

Jerry000, ti si tud en lajk... tak fejsbukovski lajk. :D

Še ena alternativa je transmission daemon + transmission remote gui

Jerry000 ::

boogie_xlr je izjavil:

Jerry000, ti si tud en lajk... tak fejsbukovski lajk. :D

Še ena alternativa je transmission daemon + transmission remote gui

Jah sorry ker se ne ukvarjam s tem no :D

boogie_xlr ::

hint: laik, ne lajk... lajki so na fbju

technolog ::

Jerry000,

ne komplicirat. Pejd na tole stran in stisni download:

http://deluge-torrent.org/

r3dkv1c4 ::

technolog je izjavil:

Jerry000,

ne komplicirat. Pejd na tole stran in stisni download:

http://deluge-torrent.org/

Unfortunately due to a hack on the web server the forum has been taken down.


Halo, take stvari nam ponujaš....še sami sebe ne morejo zaščitit, kako misliš, da bodo uporabnike.

Ti kar uživaj v tem sranju.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

shadeX ::

1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

utorrent težava

Oddelek: Programska oprema
296640 (5607) Saul Goodman
»

prenos utorrent podatkov na drug PC

Oddelek: Omrežja in internet
162344 (2132) BorutK-73
»

uTorrent namešča program za rudarjenje kriptovalut (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
11646201 (33159) polpo
»

uTorrent in obremenjenost diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
325432 (4841) MrStein
»

Odjemalec uTorrent vendarle ne bo dobil oglasov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6716483 (13605) BaToCarx

Več podobnih tem