» »

Statični preračun rastlinjaka z ukrivljeno streho

Statični preračun rastlinjaka z ukrivljeno streho

NekiNeznalec ::

Pozdravljeni,

želim narediti rastlinjak z ukrivljeno streho, kot je prikazano na skici.

Rastlinjak



Glavni podatki so:
-višina 3m, širina 7m, dolžina 30m, razdalje med posameznimi stebri konstrukcije 1,2m
-vijolični deli so 4m betonski stebri vkopani v tla (med 2 in 2,5m globine).
-zeleni in plavi deli so iz jeklene cevi fi30/2
-zeleni lok je narejen iz 6m cevi z varjenimi ojačitvami
-plavi konci so krivljeni in se privarijo na zeleno konstrukcijo.
-čez konstrukcijo je napeta UV EVA folija (kakšen predlog?)

Vse skupaj bi rad statično preračunal, z obremenitvami lastne teže, snega in vetra.

Preračun sem želel narediti s programom SAP2000, konstrukcijo kot tako mi še nekako uspe narediti, vse skupaj pa se ustavi ko želim ˝napeti˝ folijo in nastaviti obremenitve.
Ima kdo kaj izkušenj s tem programom? Pozna kakšen dober tutorial? Oziroma priporoča kak drug program

Za kakršno koli pomoč se že vnaprej zahvaljujem.

Lepo pozdravljeni!
  • zavaroval slike: Primoz ()

Stari maček ::

Pojdi pogledat konstrukcijo na najbližji vrtnariji. Pa folija mora biti dvojna...

korenje3 ::

Uporabil inox cevi fi30/fi26
Kontinuirana obremenitev zgornje cevi s 1500N (150kg).
Poves je cca 2mm, napetosti pa pod 70N/mm2, kar je ok.
Število nosilcev moraš razporediti na razdalji, da lahko nosijo dovolj snega.


i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

AC_DC ::

korenje
Abaqus ?

NekiNeznalec ::

Hvala korenje, to si v Solidworksu preračunal?

Dober nasvet Stari Maček, v osnovi sem to itak naredil ;).
Glede konstrukcije same sem tako ali tako prepričan da bo zdržala, rad bi jo le posimuliral.

Nihče ne uporablja SAP2000 ali kakšen podoben program?

Hvala za vso pomoč.

korenje3 ::

Ja pa narobe sem zračunal, ker sem imel prekinjen nosilec... tako da je bilo 3x 150kg.

Spodaj sem dal obremenitev 100kg/1m, kar je približno teža 1m3 snega. Rezultati so še bolj ugodni. Samo povesa je cca 5mm.


i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

gidooo ::

Tudi sam sanjarim o lastnem rastljinaku, sicer malce drugačne oblike. Zgledal pa bi takole http://acidome.ru/lab/calc/#1/2_Cone_4V.... Uporabil bi suh smrekov les(že imam), ne vem pa katere dimenzije lesa naj uporabim, ker ne znam izračunati statike. Pokril bi z folijo za rastljinake. Pa še primer gradnje http://northernhomestead.com/how-to-bui...
Kje bi mi lahko pomagali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gidooo ()

maco-maco ::

NekiNeznalec, a si mogoče že naredil finančno plat projekta. Sem se zanimal za Schwarzmann-ove, samo bi kar velik prišlo. Zadnja ideja je tale PDF, samo nisem čisto siguren glede trajnosti. Pa stransko zračenje tudi ne deluje prepričljivo. Kako si si ti zamislil zračenje? Kaj pa pritrjevanje folije? S profili?
Kaj?

noraguta ::

Pa še snegolove gor montirej. Kak je point rastlinjaka kjer se ti gor nabira sneg. V glavnem sneg mora zdrsnit z rastlinjaka. Sam al pa s pomočjo nekoga tretjega. Pa ogrevanje pomaga.

Gidooo smreka je mogoče uporabna za poizkus. Sicer pa prehitro gnije. V rastlinjaku je konstantno relativno visoka vlaga in precej kondenza. Ampak tam za 4m razpona je 5x8 lata povsem dovolj(nekaj takega imam doma).
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

korenje3 ::

Kaj bi se vse moralo zgoditi pa se ne.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Tarzan ::

Gidoo, tole sem tudi jaz sanjaril en čas nazaj. Glede prostornine in predvsem višine je geodome idealen :)
Če se lotiš, povej kako bo šlo :)

gidooo ::

Noraguta hvala za odgovor, bom poizkusil z lesom ki ga imam, je suh in oblan, moram izbrati dobro zaščito, za nekaj časa bo že.
Tarzan javim:)
Korenje3 "A man without a dream is like a bird without wings: it can shit but cannot fly."

Avenger ::

Jaz sem skupaj sšvasal nekaj železnih cevi ki so ležale okoli bajte, heheh, pa nekaj sem jih moral dokupit, ni ukrivljena streha, je pa velikost cca. 4x6m če se ne motim, vseh stroškov sem imel okoli 120€, statiko sem računal od oka... zaenkrat je zdržal še vsak sneg, pa ravno dovolj lahek je, da ga štirje udobno prestavimo.

Kmalu se bom ukvarjal z oknom in mogoče vrati, ker je trenutno narejeno tako da se dve stranici enostavno zrola gor...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

noraguta ::

Tud pri men se vsa okna zrola na vodovodno cev. Pa je sistem čist ok.

korenje3 je izjavil:

Kaj bi se vse moralo zgoditi pa se ne.

Vrjem , da so vsi rastlinjaki konstruiran na vižo šotora ne pa alpske hiše. Sneg nima kaj delat na strehi. Sicer ga polom, pa temne sobe nihče ne nuca. Tist je za fotografe ne pa pridelavo vrtnin.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

NekiNeznalec ::

Korenje torej statično bo zdržalo.

Maco-maco uporabil bom cevi z manjšimi defekti a več kot dovolj dobre za ta namen, o prezračevanju pa še nisem kaj dosti študiral.
Hvala za zanimivo povezavo se bo dosti uporabnega našlo :), še enkrat hvala.

Torej nihče nima izkušenj s programi za statično analizo?

Hvala vsem!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

rastlinjak - kaj in kje kupit?

Oddelek: Loža
1513720 (13048) kumer
»

Obremenitev

Oddelek: Loža
102009 (1592) fikus_
»

Izdelava rastlinjaka

Oddelek: Loža
2116444 (15511) Doman
»

rastlinjak

Oddelek: Loža
107421 (7180) tsh2

Več podobnih tem