» »

Izdelava rastlinjaka

Izdelava rastlinjaka

Alfonzo ::

Zadal sem si cilj, da postavim rastlinjak podoben temu


Mislim, da bo nastal problem pri lesu, ki bo konstrukcijo zakopan v zemljo. Sedaj me pa zanima kakšna bi bila alternativa za to? Mogoče obleči les (ki je v zemlji) v nekaj kar nebi zgnilo ali kaj drugega? Razmišljal sem tudi, da bi dal nosilne palice aluminjaste, na katere bi potem pritrdil ostale lesene deske.

Vaše mnenje?
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

UNIVERZUM ::

Tisti del lesa, ki bo v zemlji lahko obdelaš z katranom.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

vostok_1 ::

Za lesene konstrukcije je značilno...pocinkano/barvano jekleno sidro na katerem stoji les. Če maš varilni aparat, fleksarco, nekaj deblejšega pleha (ali en U profil) in palico rebraste armature bo to mala malica.


Zgleda pa tako:

........XXXX......
........XXXX......
........XXXX......
......||XXXX||....
......||XXXX||....
......======....
.........N........
.........N........
.........N........
.........N........
..................

"X" je leseni steber
"|| in =" je zvit pleh v "U" profil
"N" = rebrasta palica

Vse skupaj zapičiš v zemljo in je rešeno. Sam jeklo mora biti zaščiteno itak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

francek1 ::

Ma kupi tega in boš imel mir.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Map ::

Izgleda takole:


Kupiš oz. pogledaš katalog in nato narediš pa lahko tukaj:
http://www.zeleznina-hudovernik.si/inde...

dreta ::

Hej,

klasicno rastlinjaki so po moje fail. Sem v fazi izdelave Wallpini.
Podaljsas sezono na nasi geog. sirini za ~3 mesece v vsako stran.

http://www.inspirationgreen.com/pit-gre...
http://www.fao.org/docrep/t4470e/t4470e...


Predlagam branje knjige Mike Oehler’s pit greenhouse design.

Les najbolj enostavno izoliras tako, da del, ki je v zemlji zavijes v vsaj 3 vrecke
za smeti. In to dobro, tako da iztisnes zrak in se pvc lepo prilega lesu.
Lahko pa uporabis akacijev les, ki je zelo odporen na gnitje in tudi poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dreta ()

gruntfürmich ::

dreta je izjavil:

Les najbolj enostavno izoliras tako, da del, ki je v zemlji zavijes v vsaj 3 vrecke
za smeti. In to dobro, tako da iztisnes zrak in se pvc lepo prilega lesu.

da ne bi kdo te idiotije prakticiral. prvič vrečke že 20 let niso pvc, drugič niso za zunanjo uporabo in samo vlaga se bo noter nabirala...
akacijev les pa je pametna ideja.
lahko pa tudi poiščeš po trgovinah raznorazne PVC profile za stavbno pohištvo; od oken do pravokotnih oblog. in to nekako vkomponiraš v leseno konstrukcijo; morda samo privijačiš spodaj na les da celoten pvc profil leži na zemlji.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

alexa-lol ::

Kaj točno je narobe s temi rastlinjaki ( http://www.profilplast.si/rastlinjaki ), da bi ga ti šel sam izdelovati...

 Profilplast rastlinjak

Profilplast rastlinjak

radmannsdorf ::

Ni vse v tem da kupiš, marsikdo si želi sam nekaj ustvarit in prav je tako!

Zgodovina sprememb…

Doman ::

Če nisi prezahteven lahko narediš nekaj podobnega kot sem sam naredil, za zelo malo denarja (okoli 150€).
Okvir iz L-profili z našvasanimi cevmi cca: 15cm kamor sem vtaknil alkaten cevi. Leseni koli pa so nataknjeni v cevi, ki so zabite v zemljo, tako da je rastlinjak tudi mobilen, pa še preprečuje gnitje lesa.



Pa še ena slika ko je pokrit, a žal nimam boljše slike.

Alfonzo ::

Nekateri očitno vsako stvari kupite. Ostali imamo pa pač radi izzive in nekaj tudi sami naredimo.

A nebi bila potem boljša ta rešitev? http://www.merkur.si/gradnja/les-za-gra...

Aja glede lesa. Malo sem bral, in se najbolj priporoča akacijev les. Vaše mnenje?

Avenger ::

alexa-lol je izjavil:


 Profilplast rastlinjak

Profilplast rastlinjak



Takega sem kupil in potem naredil podobnega, večjega iz železnih cevi in profilov, narejen je tako, da se ga da po stranicah razstavit in ne pretežek, da je še vedno prestavljiv. Treba je vedet, da je kar nekaj dela tudi s tem rastlinjakom, ki ga kupiš, vse polno vijakov, sestavljanja stranic, branja navodil, itd. itd. z železnim je bilo treba naredit načrt, razrezat cevi na prave dolžine, zvarit, sestavit, pobarvat in napet polivinil. Če se ne motim, je bilo za en dan dela...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

SkIDiver ::

Alfonzov predlog za nosilec stebra je odličen.
Pa ne pozabit, da rastlinjak ne mara vetra. Ga je potrebno ustrezno zavarovati, da ga ne dvigne in odnese.

steklo ::

Doman je izjavil:





Vrhnika, poznano, me veseli, da vrtnarte, tud jaz :)





Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

steklo ::

To mi je delal brat k je mizarski tehnik, jest kej tazga nebi znal....smo mel lansko zimo 110 cm snega, močni vetrovi, dolge zime, vse še stoji.

BorutK-73 ::

V vednost, ta folija ne bo preživela toče, še jesenski sneg je lahko problem.

Smo imeli prvo neki poceni rastlinjak in ga je nenapovedan sneg podrl.
Prejšne leto smo pa našli v baumaxu za 100€ znižan (iz 400 na 300) rastlinjak ki ima alu okvir in plastične plošče (ne vem točnega naziva, veliko se uporablja za nadstreške)
Čez zimo smo imeli solato, zdaj je pa paradižnik. Se pa poleti tako segreje notri da moram odstranit zadnjo stranico da je prepih, drugače bi bilo notri 60°C ali več. Z zračenjem gre do 40°C pri največji vročini.
Moja strokovna montaža:D

Tako je zgledal na paketu

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Cervantes ::

Plošče so iz polikarbonata.
Je malo dražje. Ampak sosedu je včerajšnja toča (pa ni bilo ne vem kaj) na njegovem PVC rastlinjaku napravila kar nekaj lukenj. No, daleč od katastrofe.
Na mojem, nič.
Pa še nekaj je, PVC folija v par letih propade (UV pa to). Polikarbonat je pa praktično neuničljiv.

Zgodovina sprememb…

steklo ::

BorutK-73 je izjavil:

V vednost, ta folija ne bo preživela toče, še jesenski sneg je lahko problem.




Drži že 4 leta, če se je kje strgal se je zarad mene, tud toča, sodra, močan veter, žledu je blo po 10cm, snega 110cm, se že kam več ni mogl speljevat, vse preživel.

BorutK-73 ::

steklo je izjavil:



Teško verjamem da bi tole preživelo meter snega, edino če imaš armaturno mrežo pod folijo.

Map ::

BorutK-73 je izjavil:

Prejšne leto smo pa našli v baumaxu za 100EUR znižan (iz 400 na 300) rastlinjak ki ima alu okvir in plastične plošče (ne vem točnega naziva, veliko se uporablja za nadstreške)

Močno odsvetujem. Smo imeli istega, samo malo manjšega, ampak je za tak denar občutno preslao narejen. Bolje dat lokalnemu "šlosarju" ta denar pa ti sešvasa kvaliteten rastlinjak. So pa polikarbonatne plošče fajn, ker res ogromno zdržijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Map ()

steklo ::

BorutK-73 je izjavil:

steklo je izjavil:



Teško verjamem da bi tole preživelo meter snega, edino če imaš armaturno mrežo pod folijo.


1m + snega
rastlinjak zasut

Doman ::

Naš prejšni rastlinjak je tudi preživel 5let in je bil pokrit z folijo, pa je tudi preživel žled,sneg,sodro, točo :) Če je dosti napet polivinil čez rastlinjak zdrži marsikaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plastične cevi za postavitev tunela za zaščito pridelkov

Oddelek: Loža
239654 (7963) motoVILkA
»

Statični preračun rastlinjaka z ukrivljeno streho

Oddelek: Loža
142874 (2239) NekiNeznalec
»

rastlinjak - kaj in kje kupit?

Oddelek: Loža
1513723 (13051) kumer
»

Obremenitev

Oddelek: Loža
102009 (1592) fikus_
»

energetski viri za človeštvo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10820158 (18182) sidd

Več podobnih tem