» »

Obremenitev

Obremenitev

WarLord11 ::

Zanima me kakšno debelino materiala izbrati, da bo objekt zdržal napetosti (sneg). Objekt bo oblike polovičnega valja.

Polovični valj



Zanima me pa sledeče. Kako bi izračunal silo(npr zapade sneg) ki jo ta konstrukcija lahko zdrži. Material bo jeklo.
  • zavaroval slike: Mavrik ()

...:TOMI:... ::

Bo tole topla greda?
Tomi

WarLord11 ::

Jp.

Seveda tudi debelino jekla, ki bo zdržal napetost snega.

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Tole bo fail, ker ti bo vse potlačilo, rešitev je redno odstranjevanje snega. Pri nas je letos vse zmrznilo (žled), pa je nekdo od znotraj malo porukal in so nastale majhne luknje v polivinilu.

Mi imamo leseno home made izvedbo, tako, da lahko noter stojiš, vendar ni polkrožna, ampak ima obliko "hiše"

Je pa sosedu vse pomečkalo, imel je polkrožno izvedbo, tako veliko kot naša, vendar je bila narejena iz alkaten cevi. To je pa primerno bolj za majhne tople grede, take, da ne moreš noter stopit.
Tomi

GTX970 ::

Širina, višina, dolžina ?

francek1 ::

Konstrukcijo si kar tule skopiraj; vzameš cevi 25x25 mm in ti bo zagotovo dovolj.

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

WarLord11 ::

Jaz sem mislil bolj z matematičnega vidika, ampak cool.

Isotropic ::

tle je problem predvsem faktor varnosti, ne pa striktno matematično, to je čisto lahko.
tak polovični valj sploh nima veze s samim preračunom, ker je šibka točka tle tudi polivinil.

Zgodovina sprememb…

SkIDiver ::

Jeklo bo tole zdržalo brez problema. Bo pa boljša konstrukcija v obliki hiše kot v obliki tunela. Lažje bo, ker se ne rabiš ukvarjat s krivljenjem cevi in konstrukcija v obliki hiše bo zdržala večjo obremenitev. Še posebej če boš uporabil pravokotne cevi za streho, srednjo gred in spodnja robova strehe. Za pokončne kose pa uporabiš kvadratne cevi. Če imaš večjo dolžino rastlinjaka pa nekje na sredini povežeš obe stranici, da ti ju ne bo razrinilo pa si zmagal.

No polivinil bo ostal šibki člen:)

borisk ::

če želiš da bo rastlinjak kolikor toliko obstojen mora biti folija podprta na 3/4 metra. najboljše je če je ogrodje leseno, položiš folijo, potem pa še tam kjer so nosilci dodaš letvico in spneš skupaj z spenjačem. to moraš narediti da porazdeliš napetosti v folijo v točkah montaže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

fikus_ ::

Sem naredil rastlinjak velikosti 3 x 4 m. Okvir iz kvadratnih cevi 30 x 30 mm, loki na razdalji 1 m iz okrogle cevi 3/8", na vrhu loka vzdolžna povezava iz 3/8" cevi. Paziti moraš, da ni kakšnih ostrih robov! Vse skupaj na 6-ih lesenih stebrih 3x7 cm (na okvir privarjena pravokotna cev 4x8 cm, stebri vstavljeni v to). Ti stebri se zabijejo v zemljo, kjer pač želiš imeti rastlinjak. Folija se napne čez in pritrdi na lesene stebre(lesene letvice in vijaki za les). Navadna UV folija preživi zimo, vendar jo raztegne, tako da ni več napeta. Uporabna je 2 do 3 leta ali več.

Lep dan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Statični preračun rastlinjaka z ukrivljeno streho

Oddelek: Loža
142880 (2245) NekiNeznalec
»

rastlinjak - kaj in kje kupit?

Oddelek: Loža
1513744 (13072) kumer
»

Izdelava rastlinjaka

Oddelek: Loža
2116462 (15529) Doman
»

rastlinjak

Oddelek: Loža
107431 (7190) tsh2

Več podobnih tem