» »

Okrušen Duron

Okrušen Duron

ZanzeK_001 ::

Zdravo!

Dubu sm Durona 750 in ko sem vse lepo priklopil sem opazil da nič ne dela.Ko sem bolje pogledal procesor sem opazil da je ˝stvar(čip?, kjer piše AMD Duron in še neki podatki) na sredini procesorja na robovih okrušena.Plata je Abit KT7.A je procesor sfukan al me kej druga zajebava, mogoče prešvoh napajalnik(230W) ?
Stvar pa zgleda takole: prižgem računalnik, ventilator, disk, cdrom..bla bla, se zalaufa, nikjer pa nobene slike, niti nobenega piska ni.Kaj bi bilo lahko narobe?

P.S.:sem čist obupan!!!!!


OZZY ::

Čist lahko je procesor kriv. Lahko pa si grafino preslabo pritrdil v slot, ko si sestavljal računalnik.

bzagozen ::

Mislim, da je lahko samo plata ali procesor. Če bi bila grafična, bi ti "vsaj piskal".
www.alkoma.si

ChiefThunder ::

Pomoje je proc, lahko pa da je tud kaj drugega...

A.L.T. ::

js sm svojga Tb-ja tut tak na eni strani (robu) skrhu za kakih 0,5mm, pa mi vseen dela! Zdj pa skor nkol ne odstranjujem vec hladilnika!:D:D:D:D
Don't worry about life; you're not going to survive it anyway.

frudi ::

če je kaj narobe z grafično večina plat začne spuščat obupne piske. če piskov ni, je verjetno nekaj narobe bodisi z ramom bodisi s procesorjem.
probaj oboje (ram in procesor) odmontirat in nato ponovno namontirat, po potrebi ponovi to večkrat.
če ne dela, odklopi vse komponente in priklopi samo grafični, procesor in ram. če se tudi v tem primeru ne zažene, je dobra verjetnost, da je procesor uničen.

p.s. če maš možnost, sprobaj kak drug procesor na svoji plati in tvoj procesor v kaki drugi mašini. tak najlažje vidiš, ali je res procesor hin.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

borchi ::

katero verzijo biosa maš na kt7?
mogoče se ti zdi butasto vprašanje sam vseen mi povej!

borchi
l'jga

R@C@ ::

Če ti lahko ponudim ramo...
...da bova skupaj jokala...
...Tudi jaz sem D800 odkrušil (malenkost) pri vogalu, ter stvar ni delovala več...Se pa to zgodi če Chrom orb na silo gor daješ!!!

Eni ta brihtni so enkrat govoril da flashas bios in da pol dela, samo da jest temu ne verjamem, oz. mi ni logično!

L.P.

...No pa bomo spet mal Prešernov stalal!!!

borchi ::

ja, js sm mel tako situacijo, da sm meu odkrušenga Durona in vse dela ok pod ul ( to govorim zdele na pamet, mogoče je kaka druga verzija ), pol pa flasham z novejšim biosom in ni več delau. dam v drugo plato pa spet dela. probam ene 15x obe kombinaciji: na abitki ne dela, na epoxovi dela. flasham abitko na star bios in spet dela.
ni logično, če sam ne bi tega doživel ne bi verjel.

borchi
l'jga

ZanzeK_001 ::

Biose imam WW, če vam to kaj pomaga.

borchi ::

jep, men se zdi da sm z ww flashau ( pa še modificirau sm ga, da sm lahko ACPI izklopu ).
nočem ti vlivat lažno upanje, ampak probej flashat na ul ( sposod si nek en procesor ) in poglej če dela.

borchi

p.s. za tiste, ki ste spregledali tisto mojo zgodbo naj povem še to, da ko sem dal na abitko en drug procesor je vse delovalo ok!! zdej pa ruzum če lahko!
l'jga

danielka84 ::

jas sem ga tud malo odkrušol na robu cca. 0,5mm pa še deluje vse normalno (ps: ko sem videl ,da sem ga odkrušil me je zelo močno stisnilo pri srcu :) , vendar deluje!!!!

LP

R@C@ ::

Borči! sam še to....ker BIOS nej flasham, mam pa Soltekovo plato SL-75KV+!

Bios je Award Bios 6.0

appz ::

star jst sem tud en tistih k je okrusu svojga durona ampak ti povem da stvar se vedno dela in v bistvu se bolj ko prej>:D>:D

ZanzeK_001 ::

Imate pa vsi vi z odkrušenimi procesorji srečo, da vam dela.

PS: Sej jst bi flashu biose, če bi lahko. Namreč rač. se mi ne boota, poznam pa tut nobenga ne, da bi imel takšno plato

borchi ::

DJ za Solteka ne vem :-(

borchi
l'jga

borchi ::

Zanzek: sposod si nekje en procesor, ne vidim druge lažje rešitve!

borchi
l'jga


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pripravit plato k delovanju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
381239 (944) zile
»

duron

Oddelek: Navijanje
251510 (1076) tec
»

Priporočam: barvanje L7 mostičkov

Oddelek: Navijanje
211625 (1259) Zucko
»

kaksno mamaplato naj kupim

Oddelek: Pomoč in nasveti
101269 (1143) ChiefThunder
»

"odkrušeni" Duron - preberte to!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91249 (1048) borchi

Več podobnih tem