» »

kaksno mamaplato naj kupim

kaksno mamaplato naj kupim

ANLASER ::

Nameravam kupiti 1.0g AMD TBirda pa nevem katero plato naj izberem da bom lahko kar najvec iztisnil iz njega.:\

ChiefThunder ::

Nabav si Abit KT7A ali Epox8KTA (RAID po potrebi), skor rajši KT7A, zaradi novega A čipovja. Sicer si pa lahko teste nekaterih socket A plošč prebereš na tej strani.

PIII850 ::

Tocno tako!! kupi si abit KT7A ali pa epox 8ka3+. zaddeva super laufa

kuntek ::

Razmisli pa tudi o MSI K7T TURBO-R RAID 100/SB .

Loki ::

Abit KT7 A bo cist cool, se posebej z RAIDom.
I left my wallet in El Segundo

VASkO ::

ChiefThunder, ne bluzi! Nima samo Abit na trgu plosce z KT133A naborom, ampak tudi Epox in MSI, gre pa za plate 8kta3 in 8kta3+ pri Epoxu, pri MSI pa imajo na voljo K7T Turbo pravtako v RAID izvedbi in brez RAID kontrolerja. Abit je za mnoge predrag, epoxovo ali msijevo plato z raidom dobis ze za 42 tisocakov, za abitko pa moras dat okoli 53ksit. Mislim, da se enim nakup cenejse plate celo bolj dopade pa pri tem prisparajo 10 jurjev, razlike pa itak med omenjenimi platami ni, razen v ceni!

borchi ::

Js mam Epox 8KTA3 in sem zadovoljen, zelo! Edina malenkost, ki jo pogrešam je nastavljanje FSBja po 1MHz korakih ( ma 133, 136, 140, 145, 150, 155, 160, 166, za tiste pod 133 mi je pa eno figo mar ), če hočeš res iztisnat zadnji megaherc iz tvojga računalnika je to mal omejujoče. Glede "Abit je alfa in omega" pa tole: na Abit KT7 gre moj proc. ( Duron600 ) do 950 na Epoxovi pa do 1000! Cimer ma Abitovo in če je KT7A kej podobna KT7, je js ne bi mel! Sploh pa ne za tak denar!!! Never-ever!

borchi
l'jga

ChiefThunder ::

No, sej dobr, ne se razburjat. Predlagal sem Abit KT7A, ker je najhitrejša med naštetimi zarad 4- way interleavinga. Seveda sta MSI in Epox plošči več kot odlični in z njimi se tud dobro navija, tko da so vsekakor pameten nakup.

VASkO ::

hohoho, spet napaka chief! zakaj pa bi samo abitka imela 4-way interleaving? to je opcija nabora kt in ne biosa, tako da ga imajo vse plosce s tem in starejsim kt133 naborom. Jaz tudi za abitko ne bi dal dodatnih 10 jurjev, sicer pa abitka ni najhitrejsa. Ce smo pikolovski, vidimo, da je najhitrejsa Asusova plata (vedno najhitrejsa platforma - p3v4x med apollo133a, a7v133 pa med kt133a), govorim seveda o 0.5-1fps pri Quake3 timedemotu... Samo jaz se vedno ne bi dal 10 jurjev vec za plato z istimi specifikacijami, raje jih dam na stran za RAM ali pa za racun elektrike po priredbi LANpartya!:D:D:D

ns-miha ::

ej tip ce hoce spocen pa uredu plato (sam ne za navijat ) pol kup QDi Kinetz7. ni med najhitrejsimi na trziscu je pa pomoje ena najbolj zaneslivih. lahko ti povem iz izkusenj, iz parih dni nazaj.

delam na firmi ki povprecno zlozi ene 10 razlicnih masin na teden.
pa so eni trije tipi narocil atlone 800. pa recejo da rabjo eno plato ka se uredu navija, sam de ne za prevec kesa. pa sefe zrihta FIC plate(po svetovanju uvoznika.)
zlozim jest tiste tri masine skup (na proc je bil silver orb), in kaj se zgodi? en procesor odkur po ene 2 urah, ostale dva pra zrmzujeta ko svina. pa so not same dobre komponente (hercules mx pa disk wd..).
no in gre sefe dans po qdi plate. dam jest notr pa siba ko svina.

tako da ti svetujem kup sve razen FIC plat ka so totalno vpizdi.
p.s. aja uvoznik rece nej damo mocnejs nap. not
in damo 300w pa se zmerom jebe. pa damo QDI not pa dela overclock na 1000 brez problema z 200W napajalnik.

L.p

ChiefThunder ::

Ja, VAsko , maš prov, tega nisem vedu, da vse plošče omogočajo to funkcijo. Vedel sem, da je bila plošča KT7A ena izmed prvih novejših A plošč v Slovenji, nisem pa vedu, da ima tudi Epoxova 8kta3 nabor kt133A čipovji. V tem primeru je boljši nakup prav Epoxova plošča. Včer sem šel pa še cenik od mlacoma gledat, pa sem vidu, da majo tud ta novo MSI ploščo, ki je tud dobra izbira.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socket A plosca

Oddelek: Kaj kupiti
131015 (891) G[e]c
»

Mama plate za AMD procesorje in Vas izkušnje ?!?

Oddelek: Strojna oprema
301434 (1002) gorazd
»

Kaj kupit AMD osn. plošča

Oddelek: Kaj kupiti
161590 (1325) morphling1
»

Kaj kupt (proc., plata, ram)?

Oddelek: Kaj kupiti
382116 (1460) Enzo77
»

MSI Pro 2 & Epox 8kta+

Oddelek: Kaj kupiti
141468 (1337) Edi

Več podobnih tem