» »

Avtomobilski adapter

Avtomobilski adapter

kitajc ::

Pametni telefon sem in tja uporabljam za navigacijo v avtomobilu. Vse to hitro pokuri baterijo, itak pa so današnji mobiteli potrebni nenehnega polnjenja.

Kupil bom adapter za avtomobil, a ne vem kaj se mi splača. Kabel, ki sem ga dobil ob nakupu telefona imam doma priklopljenega na računalnik in telefon polnim kadar sem doma. Tega ne bom premikal v avto, ker ga bom vedno nekje pozabil.

Kupiti moram:
- adapter in kabel z mini usb izhodom
- adapter in kabel z usb izhodom + kabel mini usb - klasični usb

Trenutni telefon že ima mini usb izhod, a ne vem, kakšen bo trend v prihodnjih letih.

Kaj se mi najbolje izplača? Sicer gre za mali denar, a vseeno? Trgovine, tujina, Kitajska itd.?

kitajc ::

Sem si malo pogledal aliexpress in vidim, da Kitajci tole prodajajo res res poceni. Adapter + usb/mini usb kabel = 2€.

koyotee ::

Seveda, to bodo nedelujoca jajca ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

S!lentHunter ::

ne bodo nedelujoča jajca, sam adapter ki sem ga kupil na Ebayu uporabljam že cca 3 leta cena pa je bila malo čez en 1 evro...s tem da preko njega istočasno polniš lahko dve napravi :) kabli so pa itak par centov na ebayu..

imam nekja takega: http://www.ebay.com/itm/Car-Charger-Ada...
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

Zgodovina sprememb…

d4vid ::

Na kablu ne šparat, če ga boš kupil posebej... Mora biti za polnjenje, ne za podatkovno komunikacijo, saj le-ta polni zelo zelo počasi (v celi noči ne napolni telefona).
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Lonsarg ::

d4vid je izjavil:

Na kablu ne šparat, če ga boš kupil posebej... Mora biti za polnjenje, ne za podatkovno komunikacijo, saj le-ta polni zelo zelo počasi (v celi noči ne napolni telefona).

V bistvu je ravno obratno. "fast charging" deluje tako da preko pinov za podatke sporoči telefonu da podpira fast changring, torej za hitro polnjenje rabiš USB kabel, ki je hkrati tudi podatkovni, drugače polni počasi.

Isto velja tudi za novo USB 3 charging specifikacijo(do 60W micro USB), ki počasi prihaja na trg.

Vglavnem jaz sem kupil 5 kompletov identičnega adapterja, ki ga je linkal SilentHunter in vgradil v vse avtomobile v ožji družini, zadeva špila hitro, kvalitetno, tak da priporočam zelo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

S!lentHunter ::

Torej zadeva deluje tudi pri drugih, sam sem zelo zadovoljen pa še adapter je zelo majhen in se čisto skrije v vtičnico ;)
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

kitajc ::

Naročil sem tole dvoje:
adapter
kabel

Če ne bo delalo sem ob 92 centov! ;)

Lonsarg ::

Hm, bi se spodobilo da kupiš 2A zadevo.

0.5A je slow charging mode, okoli 2A je večina novejših tabletov/telefonov. Glede na to da navigacija zelo kuri baterijo se ti zna ob 1A hitreje praznit kot polnit odvisno od telefona.

Potem je tukaj še haklc da ima Apple drugačni fast charging kot ostali, se pravi če kupuje za ne Apple zadeve mora pisati, da podpira hitro polnjenje za recimo Samsunga, jih pa veliko(tudi tisti link od SilentHunterja) podpira tako Apple kot ne-Apple fast charging hkrati.

S!lentHunter ::

kitajc je izjavil:

Naročil sem tole dvoje:
adapter
kabel

Če ne bo delalo sem ob 92 centov! ;)


Tudi sam sem prej imel točno takšen adapter kot si ga naročil, naj ti pove, da nekatere modele telefonov Samsung je polnil nekatere pa ne, oz. jih sploh ni zaznal, naročil sem celo enega za kolega, ki me je nato oštel, da adpter ne deluje, ko sme priklopil moj telefon je delal, njegov pa ne, pa sta bila oba znamke Samsung (samo različna modela) ??? tako da je romal v smeti in sem kupil drugega, oz. takšnega kot sem zgoraj prilepil link...
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

Zgodovina sprememb…

kitajc ::

Potem se mi splača preklicati ponudbo in raje kupiti 2A, kot pa 1A? Je tako? Močnejših kot 2A pa ni?

Trenutno pa uporabljam Prestigio 5450 Duo.

Se pravi, bo vse skupaj kar loterija, če bo delalo ali ne?

Moram paziti na še kakšno zadevo?

Kako je sedaj s tem? V naslovu nekaterih piše, da je "universal", zraven pa da je za Iphone in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitajc ()

S!lentHunter ::

To ti pa ne vem povedati ali bo delal ali ne, bi moral probat, ampak to je riziko poceni nakupov na netu...

P.s. kao vsi ti adapterji so univerzalni, itak pa če ne bo deloval boš izgubil samo nekaj centov, da te malo potolazim navedel si da imaš telefon Prestrige tudi sam imam kitajski telefon Doogee deluje na vseh adapterji ki sem jih testiral, Samsung ki so pa kao neke hude firme pa niso delovali na vseh adapterjih
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

"fast charging specifikacija" je samo ena, bodisi jo adapter podpira ali ne, 99.9% telefonov z izjemo Appla jo. Polnilci, ki to podpirajo so pa nekje na dveh tretinah, ostali so bodisi Apple only, bodisi škrt roba, ki podpira samo počasno polnjenje.

d4vid ::

http://www.ebay.com/itm/361330152565?_t...

Jaz sem nabavil tole. Upam, da prikazuje kolikor toliko točno napetost.
Bom pa kupil še nekaj tistih polnilcev, ki jih je nekdo linkal za 50 centov.

Kar se tiče kabla, rekel sem da mora biti za polnjenje, ne pa za podatke. Očitno ste me razumeli rahlo narobe. Hotel sem reči, da mora biti kabel za primeren tudi za polnjenje, ne samo za prenos podatkov. Namreč kupil sem iz dx-a kabel in polnilec za avto, vendar je kabel konkretno pretanek in težava je, da se telefon hitreje prazni, kot ga lahko polniš.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

St235 ::

Lonsarg je izjavil:

"fast charging specifikacija" je samo ena, bodisi jo adapter podpira ali ne, 99.9% telefonov z izjemo Appla jo. Polnilci, ki to podpirajo so pa nekje na dveh tretinah, ostali so bodisi Apple only, bodisi škrt roba, ki podpira samo počasno polnjenje.


Fast charging niti pod razno ni samo en. V grobem imaš USB charging (torej do max 0,5A), ki ga telefon prepozna po praznih data pinih (oziroma po njih potujejo podatki), potem imaš klasičen charging z okrog 1A, ki jih telefon prepozna po neposredno povezanih data kablih. In potem imaš pravi fast charging oziroma turbo/quick... z dobrih 2A. Standard za slednje se lahko razlikuje od telefona do telefona in se aktivira glede na napetost, ki jo telefon dobi po data kablih.

Težava je v tem ker telefon ne more vedet kakšna je prazaprav zmogljivost polnilca. Za usb pač ve, da ne sme it na več kot 500mA, za zidnega predvideva da zdrži 1A. Ne more si pa privoščit potegnit 2,5A, če ne ve ali bo polnilec to preživel. Zato pridejo tukaj v igro data kabli, ki morajo to skomunicirat s telefonom in tukaj 100% standardov ni. Načeloma je najbolj razširjen Qualcomm. Niti pod razno pa pravega fast charga ne boš dosegel z povezovanjem data pinov.

Lonsarg ::

Neposredno povezana data pina pomenita po standardu 2A in vsi razen Appla to podpirajo, temu 2A standardu se po domače reče "2A fast charging spec".

Počasi se bo zgodil premik na nov "USB charging spec", ki je načeloma del USB 3 v bistvu pa ločena specifikacija, ki podpira do 60W preko microUSB ali USB-C. Zelo verjetno bodo novejši telefoni podpirali oba, tako novo USB3 specifikacijo, kot "2A fast charging spec" specifikacijo, zaenkrat takih naprav in polnilcev še praktično ni.

St235 ::

Če bi bilo tore res potem bi vsak nov telefon skuril vse 1a polnilce izpred 2-3 let.

Samsung note 3, note 4 in s6 se vsi na polnilcu z povezanimi data pini polnijo z 1a, na ustreznem zidnem polnilcu pa z 2a. Konkretno v samsungu Qualcommov chip ki nadzira fast charge pač dobi podatke o tem kako lahko obremeni charger na podlagi data kablov. In to ne samo ali so v kratkem stiku ali ne.

Predlagam v branje: http://www.onsemi.com/pub_link/Collater...

Še slikca https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Lonsarg ::

No potem sem očitno živel v zmoti in verjel da se mi naprave polnijo z 2A, čeprav se mi z 1A, na oko se mi je zdelo precej hitreje kot stari 500-1000 polnilci, zato sem sklepal da dela na 2A. :)

Torej za 1A nekako imamo skoraj standard, za 2A pa je zmešnjava, ki bo rešena šele ko se novi USB 3 specs prime.

St235 ::

Tudi za 2a ni spet tako grozno, ker ni ravno tone fast charge chipov in main stream večina mislim, da uporablja Qualcommove čipe (razen alpple, ki je povsem svoja zgodba), ponavadi je večja težava v nekvalitetnih kablih, kjer na data pinih pride do padca napetosti in telefon ne priklopi fast charge. To me je zajebavalo v avtu in sem že preklinjal kitajske polnilce, potem sem pa ugotovil, da je bil problem v kablu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mzakelj ::

Najboljš rešitev je en poceni adapter da dobiš ohišje, en SBEC z Hobykinga malo žice volj in en microusb conector. Vse skupaj sciniš, maš 5A na 5V in dela ko raketa za vse :D

seminal ::

Tile polnilci ki jih linkate so navadni drek :) ne dajo od sebe nič. Za polnilec bo treba odštet malo več naprimer nekaj takega
http://www.banggood.com/Qualcomm-Certif...
Bomba proti vašim ki ste jih linkali ker sem tudi sam te kupoval pa škoda časa in denarja. Al pa tale če rabite Usb C
http://www.banggood.com/BlitzWolf-5V-5_...
Zgornjega imam sam, tale spodnji pa je na poti. Tudi od tronsmart firme so kul zadeve, ne stanejo pa 1€, ampak se splača dat malo več.

Mare2 ::

seminal je izjavil:

Tile polnilci ki jih linkate so navadni drek :) ne dajo od sebe nič. Za polnilec bo treba odštet malo več naprimer nekaj takega
http://www.banggood.com/Qualcomm-Certif...
Bomba proti vašim ki ste jih linkali ker sem tudi sam te kupoval pa škoda časa in denarja. Al pa tale če rabite Usb C
http://www.banggood.com/BlitzWolf-5V-5_...
Zgornjega imam sam, tale spodnji pa je na poti. Tudi od tronsmart firme so kul zadeve, ne stanejo pa 1€, ampak se splača dat malo več.


Ti bo pregorel mobitel. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB-C kabli in polnilci (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9817801 (8586) rdecaluc
»

Avtopolnilec za telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
284107 (2206) Stari maček
»

(Ne)originalen polnilec

Oddelek: Mobilne tehnologije
223425 (2830) Lonsarg
»

Problem napajalnih kablov micro USB

Oddelek: Strojna oprema
9963 (734) Lonsarg
»

Supercharge your phone.

Oddelek: Mobilne tehnologije
121162 (851) Pesimist

Več podobnih tem