» »

Namesto PIN-a MasterCard želi selfi in prstni odtis

Namesto PIN-a MasterCard želi selfi in prstni odtis

Financial Times - Precej časa je trajalo, da smo plačilne kartice z magnetnim zapisom nadgradili v takšne s čipom, kjer istovetnost dokazujemo z vnosom številke (PIN), pa še pri tem so onstran Atlantika v ogromnem zaostanku. Na tej strani Luže pa se MasterCard spogleduje z identifikacijo s prepoznavanjem obraza in branjem prstnih odtisov. V Veliki Britaniji in še nekaterih državah (med njimi Italija, Nemčija, ZDA) bodo že poleti poizkusno uvedli tovrstno identifikacijo, saj so pilotni preizkusi na Nizozemskem in v ZDA dali pozitivne rezultate.

Sistem se bo imenoval Selfie Pay in bo uporabnikom omogočal, da namesto vnosa PIN-a pogledajo v pametni telefon za prepoznavo obraza in oddajo prstni odtis, če bodo seveda namestili ustrezno aplikacijo. Najprej bodo morali na MasterCardove strežnike prenesti svojo sliko, ki se bo uporabljala kot referenca za nadaljnje primerjave. Ajay Bhalla iz MasterCarda pojasnjuje, da želijo s tem sistemom zmanjšati število lažnih alarmov, ko ob potovanju v tujino legitimne transakcije niso sprovedene, kar naj bi letno zneslo 118 milijard dolarjev. To je 13-krat več, kot letno znašajo izgube zaradi prevar in zlorab.

Poleg tega MasterCard testira še številne druge tehnologije, kot na primer merjenj srčnega utripa s posebno zapestnico, prepoznavanje glasu in skeniranje šarenice. Vse te tehnologije so še daleč v prihodnosti in jih morebiti niti ne bodo udejanjili. Kar se tiče selfijev, pa je zgodba drugačna, saj so po besedah Bhalle uporabniki v ZDA in na Nizozemskem metodo vzljubili, zato je pričakovati hiter razmah.

Medtem je v splošna situacija v ZDA svetlobna leta za Evropo. Po lanski uvedbi standarda EMV (Europay, Mastercard, Visa) danes približno tretjina trgovcev podpira nove kartice s čipi. Oktobra lani so bili namreč trgovci postavljeni pred dejstvo, da bodo morali škodo zaradi morebitnih zlorab kriti sami, če ne bodo podpirali kartic s čipom. Ocenjujejo, da bo do poletja EMV podprla polovica trgovcev, prihodnje leto pa 90 odstotkov. A kljub temu še vedno vsi podpirajo tudi stari način s podpisovanjem izpiskov, ki se ga še lep čas ne bodo znebili.

41 komentarjev

čuhalev ::

Grem na poljubno družabno spletno stran in natisnem fotografijo. Za prstni odtis pa uporabim LD_PRELOAD oziroma predelam API. :))

redmax ::

Na Islandiji mamo že v osnovi na zadnji strani bančne kartice natisnjeno sliko lastnika.....torej če si prodajalec v štacuni in ti je oseba sumljiva obrneš bančno kartico in pogledaš če zgleda podobn temu na sliki...no selfie complications, PIN pa tak morš povsod vedit
Admin me je zbrisal, kljub opozorilu naj se logiram...
registriran drugače že od 2009 pa do izbrisa

||_^_|| ::

redmax je izjavil:

Na Islandiji mamo že v osnovi na zadnji strani bančne kartice natisnjeno sliko lastnika.....torej če si prodajalec v štacuni in ti je oseba sumljiva obrneš bančno kartico in pogledaš če zgleda podobn temu na sliki...no selfie complications, PIN pa tak morš povsod vedit


Nevmesna: Živiš na Islandiji?

zavajon ::

Če prav razumem, v bodoče ne bo mogel imeti Mastercard nihče, ki nima smartphona z Androidom.
OK, bomo pač šli na Viso ;)

popster ::

Mastercard je drag, bitcoin razviva podobno tehnologijo ki omogoča transakcije.

aja pa brezstične kartice ste pozabli so ble še vmes, precej komot zadeva.

Ribič ::

Mene je še na študentskem servisu ženska čudno gledala, ko sem takrat želel imeti kartico za plačilo študentske prehrane namesto tulifona.

SkipEU ::

Po nepotrebnem pretiravajo z nevarnostjo. V Avstriji so komaj pri podpisovanju listkov.

Markoff ::

Oprostite, ampak tole je pa že bolno. Na koncu bo treba dati še vzorec DNK, da izvedeš plačilo kavice? Uporabniki, ki pa sploh sprejmejo takšen sistem overovitve, pa tudi nimajo vse pošlihtano v glavi.

Ne vem več, v čem je nek ateističen Nizozemec ali Američan bolj intelektualno, duhovno, civilizacijsko ipd. napreden od nekega savdijskega vahabita, v zdravi pameti vsekakor ne.

Sicer pa - kako pa vsi ti silni kartični procesovalci obvladujejo tveganja, povezana z manipulacijami njihovih poslovodstev? Morajo tudi vsak milijonski posel potrditi s skeniranjem šarenice, odvzemom krvi, dajanjem prstnih odtisov in merjenjem dimenzij podplata? A, to pa ne, šefom je treba zaupat.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

WildChild ::

popster je izjavil:

Mastercard je drag, bitcoin razviva podobno tehnologijo ki omogoča transakcije.

aja pa brezstične kartice ste pozabli so ble še vmes, precej komot zadeva.


Mastercard ni drag: https://number26.eu/

Pa še brezstičen je ;)

Če potrebujete invajt mi javite na zs.
in da mood

poweroff ::

Markoff je izjavil:

Uporabniki, ki pa sploh sprejmejo takšen sistem overovitve, pa tudi nimajo vse pošlihtano v glavi.

Uporabniki tukaj na dolgi rok ne bodo imeli izbire.

Razen, če se bodo svobodno odločili, da nočejo kreditnih kartic. Saj odločitev bo svobodna, ne?
sudo poweroff

SunCell ::

WildChild je izjavil:

popster je izjavil:

Mastercard je drag, bitcoin razviva podobno tehnologijo ki omogoča transakcije.

aja pa brezstične kartice ste pozabli so ble še vmes, precej komot zadeva.


Mastercard ni drag: https://number26.eu/

Pa še brezstičen je ;)

Če potrebujete invajt mi javite na zs.


Na njihovih straneh je navedeno, da moraš biti rezident Nemčije ali Avstrije. Si ti uspel odpreti račun le s slovenskim bivališčem?

stb ::

A kljub temu še vedno vsi podpirajo tudi stari način s podpisovanjem izpiskov, ki se ga še lep čas ne bodo znebili.

S tem dodajajo DODATNO možnost avtentikacije. Zlikovci imajo s tem dejansko več možnosti, da izberejo tisto metodo, ki jim najbolj ustreza. Bodisi se naučijo žrtvinega podpisa, imajo njeno sliko... ali prst v škatlici.

WildChild ::

SunCell je izjavil:

WildChild je izjavil:

popster je izjavil:

Mastercard je drag, bitcoin razviva podobno tehnologijo ki omogoča transakcije.

aja pa brezstične kartice ste pozabli so ble še vmes, precej komot zadeva.


Mastercard ni drag: https://number26.eu/

Pa še brezstičen je ;)

Če potrebujete invajt mi javite na zs.


Na njihovih straneh je navedeno, da moraš biti rezident Nemčije ali Avstrije. Si ti uspel odpreti račun le s slovenskim bivališčem?


Kolega je v Avstriji in sem na tist naslov dal. Ni blo nič za podpisvat... samo dopisal sem Wohnung: "njegov priimek" in to je to.
in da mood

Markoff ::

poweroff je izjavil:

Markoff je izjavil:

Uporabniki, ki pa sploh sprejmejo takšen sistem overovitve, pa tudi nimajo vse pošlihtano v glavi.

Uporabniki tukaj na dolgi rok ne bodo imeli izbire.

Razen, če se bodo svobodno odločili, da nočejo kreditnih kartic. Saj odločitev bo svobodna, ne?

V pilotnih projektih imajo svobodno izbiro, da pošljejo kartičarje s takimi sistemi v določen del gastrointestinalnega trakta. Hkrati bodo imeli izbiro izbrati kartice procesorja, ki ne bo imel zahtev, ki bi tako posegale v zasebnost, s čimer bi takšne kartice izglasovali ven s trga. Sicer upam, da bo take norosti ustavila vsaj IP, na vlado ali parlament in tiste fahidiote v njem pač ne računam.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

982345349 ::

Katastrofa. Kot da niso nekateri že dovolj obsedeni s selfiji.
Naj pustijo kartice s čipom + PIN, ki jim čisto nič ne manjka. ;(

kixs ::

Ne tudi to ni dovolj... nekatere nase banke hocejo se potrditveni SMS ;((

Magic1 ::

Sej ne bo treba pozirat... Pogledaš v zaslon in je.
Magic

metalc ::

SunCell je izjavil:


Na njihovih straneh je navedeno, da moraš biti rezident Nemčije ali Avstrije. Si ti uspel odpreti račun le s slovenskim bivališčem?


Še kake pol leta nazaj je menda bilo easy, ker so kot "bivališče" sprejeli tudi "naslov" nemške firme za prepošiljanje pošte. Potem si jim moral prek Skypovega videoklica le še pokazati sebe in dokumente in to je bilo to. Potem so pa menda malo zaostrili pogoje in tudi tista firma naenkrat ni več hotela imeti opravka z bančno pošto...

Tudi če ti nekako rata dobiti kartico, je to še vedno predplačniška kartica, torej lahko porabiš le toliko, kolikor imaš kritja na računu in niti centa več. Nakazilo na nemški fiduciarni račun pa tudi potuje kakšen dan ali dva dlje kot med našimi bankami, da ne omenjamo, da se čezmejni plačilni promet med prazniki a la velika noč lahko tudi povsem ustavi...

PS omenjene kartice nimam, sem pa stvari iz prve točke slišal od kar nekaj virov.

Invictus ::

kixs je izjavil:

Ne tudi to ni dovolj... nekatere nase banke hocejo se potrditveni SMS ;((

Tako kot na Bližnjem vzhodu.

Ko mož dobi SMS, ko žena kupuje. In more v 15 minutah potrditi, da lahko žena nekaj plača :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

otago ::

To je neumnost, naj v ZDA uvedejo podpis ali pa vsaj PIn oz. oboje. Nekaj let nazaj so imeli celi sistem na swipe... Ni varnost niti v 10tem planu.

miko22 ::

Počasi boste ugotovili, da smo pri nas v slovenistanu, vsaj tukaj med prvimi. Glede na (članek) je EU svetlobna pred ZDA. Slovenistan, pa je precej pred EU, kar se tiče varnosti spletnega bančništva(pardon, tukaj govorimo o karticah). Redki imajo online zadeve, da dobiš denar na TRR v max 3 urah. V EU je lepo potrebno počakati vsaj 1 dan. Za ostali svet pa ne vem.

GupeM ::

Kar se tega tiče, se tudi meni zdi, da ima Slovenija zadeve res dobro pošlihtane. Če denar prenašaš z enega računa na drugega, ki je na isti banki, ga dobiš takoj. Vsaj pri NKBM vem da je tako, ker mi je brat že včasih kaj nakazal, ali pa jaz njemu. Sploh ni pomembno ali je vikend, noč ali pa praznik.

miko22 ::

V slo je prenos iz ene banke na drugo banko v 3 urah.Ponavadi pride prej. Kar so mokre sanje kakih avstrijcev ali nemcev.

GupeM ::

miko22 je izjavil:

V slo je prenos iz ene banke na drugo banko v 3 urah.Ponavadi pride prej. Kar so mokre sanje kakih avstrijcev ali nemcev.

Res je, vendar ne pozno popoldne/ponoči, ali med raznimi vikendi in prazniki. Če pa sta računa na isti banki pa je tako ali tako instant.

carota ::

Bitcoin je pokazal, da se lahko transakcije izvršujejo tudi v zelo kratkem času, 24/7, tudi brez provizij. Klasične banke so ostale v prejšnjem tisočletju kar se tega tiče.

...:TOMI:... ::

Jaz sploh ne razumem, zakaj traja od nekaj ur do par dni transakcija iz enega na drug racun? Zakaj ne more biti v isti sekundi? A ljudje za racunalniki v banki natisnejo nalog, prepisujejo vsa polja, posljejo po faksu, sknirajo in nato denar fizicno prenasajo? Mislim, leta 2016 smo, pa smo tako zaostali, da sploh ne vem, ce ne obstaja se eno vzporedno vesolje. Pricakoval bi vsaj tako hitrost, kot je hitrost emaila.

Selfiji... Bizarne ideje, res. Niti nocem vedeti, kaj bo naslednji korak.
Tomi

AC_DC ::

Jaz sploh ne razumem, zakaj traja od nekaj ur do par dni transakcija iz enega na drug racun?

Ker se transakcije delajo nekajkrat dnevno.

[D]emon ::

AC_DC je izjavil:

Jaz sploh ne razumem, zakaj traja od nekaj ur do par dni transakcija iz enega na drug racun?

Ker se transakcije delajo nekajkrat dnevno.


Odvisno od banke. NLB ima enkrat na uro procesiranje transakcij, iirc.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

AC_DC ::

Medbančni promet.

Invictus ::

Banke vmes posojajo tvoj denar, ko se izvaja transakcija ...

Obstajajo nočna posojila, in nočna varčevanja. Posodiš zvečer, zjutraj ti vrnejo. Enako za varčevanje. Če imaš dovolj denarja na lagerju, se splača.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

...:TOMI:... ::

Jaz si ne predstavljam, da bi elektronska posta prisla parkrat na dan. Ok, navadna posta je logicno, da je 1x na dan, elektronskih transakcij pa ne razumem, zakaj ni to 24/7.
Tomi

miko22 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Jaz si ne predstavljam, da bi elektronska posta prisla parkrat na dan. Ok, navadna posta je logicno, da je 1x na dan, elektronskih transakcij pa ne razumem, zakaj ni to 24/7.


Ni tak enostavno kot misliš. To ni elektronska pošta.

dice7 ::

sej transakcije grejo čez vikend, u bližnji okrepčevalnici mi tut ob nedelah zvečer normalno trga denar s kartice, sam bankam se ne lubi delat 8-)

McHusch ::

Tule si poglejte, zakaj transakcije ne grejo hipoma, temveč vsaki dve uri.

gruntfürmich ::

poweroff je izjavil:

Markoff je izjavil:

Uporabniki, ki pa sploh sprejmejo takšen sistem overovitve, pa tudi nimajo vse pošlihtano v glavi.

Uporabniki tukaj na dolgi rok ne bodo imeli izbire.

Razen, če se bodo svobodno odločili, da nočejo kreditnih kartic. Saj odločitev bo svobodna, ne?

z utd-jem po mojem ne :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Ahim ::

Sem imel MasterCard 10-15 let. Brez trohice slabe vesti sem ga lani poleti ukinil, ko so se odlocili za ukinitev stare kartice in obvezno NFC.

Veseli me, da so iznasli se eno odlicno potezo, s katero se bodo znebili se vec strank, za preostale pa se dodatno olajsali pot do zlorabe njihove kartice. WTG!!!

Predlagam bonus za uspeh in dodatek za stalno prirpavljenost za tistega, ki je prisel an to odlicno idejo.

OvCa77 ::

Ahim je izjavil:

Sem imel MasterCard 10-15 let. Brez trohice slabe vesti sem ga lani poleti ukinil, ko so se odlocili za ukinitev stare kartice in obvezno NFC.

Veseli me, da so iznasli se eno odlicno potezo, s katero se bodo znebili se vec strank, za preostale pa se dodatno olajsali pot do zlorabe njihove kartice. WTG!!!

Predlagam bonus za uspeh in dodatek za stalno prirpavljenost za tistega, ki je prisel an to odlicno idejo.

In kam si prešaltal?
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

zmaugy ::

Ta butasti pohlep za osebnimi podatki uporabnikov je naravnost ogaben. Ker na koncu bodo vsi nabrali goro tega (ker bi vsi radi posnemali Google), s podatki ne bodo naredili nič pametnega (ker to pač ni njihov core business), bodo pa vsi ti podatki slej ko prej prišli v roke kriminalcev za chickenshit money.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

opeter ::

Prihaja čas, ko bodo o tebi vedeli vse, prav vse (tudi sanje):


Pol pa vidiš take:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Glugy ::

Kdo si tega res želi? MasterCard al varnostne službe za njim? Če hočejo to varnostne službe naj to povedo ne pa da se boječe skrivajo za podjetji kot je MasterCard.

Jst ::

Glede zadnjega videa, ki prikazuje NEC NeoFace tehnologijo:

Kot da bi gledal Person of Interest. Pisci serije so na enem Q&A rekli, da imajo serijo bolj za Science Fact, kot Sci-Fi - Science Fiction.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mastercard se ne da, prihajajo kreditne kartice s senzorjem za prstni odtis

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3311680 (9292) xmetallic
»

Namesto PIN-a MasterCard želi selfi in prstni odtis

Oddelek: Novice / Ostale najave
4111399 (8494) Jst
»

Kreditna kartica s čitalnikom prstnih odtisov

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3411093 (8537) Jackass
»

Vdor v Neiman Marcus resnejši od prvotnih ocen, naslednja žrtev Michaels

Oddelek: Novice / Varnost
145806 (3249) M.B.

Več podobnih tem