» »

Keater analogni fotoaparat?

Keater analogni fotoaparat?

HotBurek ::

Kater analogni fotoaparat priporočate za splošno uporabo?

Od Nikon sta mi zanimiva ST in EL2:
SP:

EL2:


Sicer navijam za SP.... Cenovni razred nekje 500 E,USD. Ter, da je možno kupit filme ter dodatno opremo (flash, leča).
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

RedDrake ::

Erm, kaj točno misliš početi s takšno arhaično zadevo?
Od tega je odvisno marsikaj.
Za 500 EUR dobiš tudi že precej večji format, ki bo nudil marsikaj več kot en nikon iz 50-ih.
Film ni za noben model problem, še danes dobiš tudi plošče za 120 let stare fotoaparate.

Tako da vprašanje stoji - za kaj misliš to uporabljati?

no comment ::

Ker denar ni moj, navijam vsekakor za SP!!!

Ampak za podoben denar, ki ga boš plačal za SP, dobiš že tudi Leico M2, M3, M4, M6... Za Leico obstaja miljarda objektivov, za Nikona pa bistveno bistveno manj. Nikon rangefinder sistem nikoli ni bil razširjen v Evropi. Nikon je originalno skopiral Zeissov Contax rangefinder in ga skozi leta malo razvil. Contax te bo prišel bistveno manj (Kiev II, spet kopija Contaxa, pa še bistveno manj) in pri nas je veliko več izbire. Je pa res, da Contax ima samo fiksni 50mm viewfinder, SP pa že moderni (svetlejši, boljši rangefinder, več frejmov (50/85/105/135)). Vprašanje, če potrebuješ vse to in več frejmov se sliši fajn, ampak rangefinderji so najboljši s 50mm in širšimi objektivi.

Če pa se odločiš za Nikon SLR, bi jaz kupil FM2n. Lahek, ima vse kar mora imeti full manual aparat, praktično večen in v črni barvi lep za popizdit ;)

mailer ::

Doma imamo še 3 stare analogne fotoaparate na klasični film, mislim, da se na 2 film še navija na roke.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

HotBurek ::

Sem pogledal Leico, pa tudi zgleda vredu. Skoraj tako kot Nikon SP. :) Škoda, ker so vsi bolj v rangu +1000E, USD...

Kako je pa z servisom, rezervnimi deli? Je še možno dobiti kakega majstra, ki bi znal to drobovje popravit?

Sicer se pa bolj nagibam v ne SLR vode. :)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

no comment ::

HotBurek je izjavil:

Sem pogledal Leico, pa tudi zgleda vredu. Skoraj tako kot Nikon SP. :) Škoda, ker so vsi bolj v rangu +1000E, USD...

Kako je pa z servisom, rezervnimi deli? Je še možno dobiti kakega majstra, ki bi znal to drobovje popravit?

Sicer se pa bolj nagibam v ne SLR vode. :)

Leico M2 dobiš tudi pod 500 EUR, če si malo potrpežljiv. Za 600 EUR bi jih moralo biti kot listja in trave.

Servis za Leico (in rezervne dele) je v EU dobit zelo lahko. Nikon rangefinderje ti bo znal tudi marsikdo pošraufat, problem pa zna biti, če popravilo zahteva kakšnen rezervni del. Ampak velika verjetnost je, da če je aparat preživel 50 let, da jih bo še 50.

Če te mikajo "moderni" rangefinderji (M-mount) na katerih lahko direktno ali preko adapterja (z adapterjem ne zgubiš nobene funkcionalnosti) namestiš praktično katerikoli rangefinder objektiv (v desetletjih se jih je nabralo res ogromno):
- Voigtländer Bessa (R2A & R2M, R3A & R3M, R4A & R4M)
- Zeiss Ikon
- Konica Hexar RF
- Leica (M2, M3, M4, M5, M6, M7, MP, + gora bolj eksotičnih special edition variacij na prejšnje modele)

Če v poštev pride tudi Contax, Nikon, Leica LTM mount... je pa izbire med aparati še veliko več.

Ampak, če imaš kje napeljanega Nikona SP za 500 EUR - kupi.

pejt_u_kujac ::

Zdravo, zanima me koliko bi bila "realna" cena za tale komplet analogne Minolte z objektivi in flešom.

http://www.bolha.com/fotografija-in-opt...

Lep pozdrav in hvala za pomoč :)

no comment ::

Nimam pojma o "realni" ceni. Ce pa bo prodajalcu kdo ponudil vec kot 100EUR, naj le vzame...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira fotoaparata

Oddelek: Pomoč in nasveti
213333 (2900) sandmat
»

D-SLR pomoč pri nakupu

Oddelek: Kaj kupiti
192293 (1356) schurda
»

nikon d90 + nikkor 16-85 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7011522 (9774) zcetrt
»

Kateri DSLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6512231 (5899) JayKay
»

Kateri zrcalnorefleksni fotoaparat ?

Oddelek: Kaj kupiti
134093 (3807) M-XXXX

Več podobnih tem