» »

nikon d90 + nikkor 16-85 ?

nikon d90 + nikkor 16-85 ?

1
2
»

zcetrt ::

4.

kumer ::

je kdo morda gledal nove sony dlsr modele?
je še vedno bolje vzet d90 ali katerega izmed novih sony dslr-ov?
kaj pa pentax?

hvala
lp

zcetrt ::

O firmah razglabljat je svinjarija. Redko kdo je imel daljšo izkušnjo z več blagovnimi znamkami. Preprosto zato, ker se odločiš za eno in gradiš na njej sistem. In se ti res redko zgodi, da je pametno prestopit v drug tabor.

In potem si navajen svojega in ker si (vejetno) zadovoljen, hvališ svoje in si malo zaslepljen.

Jaz sem se pri nakupu odločal med Pentaxom, Nikonom in Canonom. Ampak to pred letom in pol. Če ti povem lastno mnenje o znamkah:

Canon: zelo dober sistem z obilico možnosti. Najboljša izbira, če kupuješ najnižji rang (1000D), zelo dobra če srednji (40D, 50D). Pri nižjem srednjem je bolj tako tako (450D, 500D).
Nikon: Najnižji rang smrdi (D40, D60, D5000 malo manj, ampak je nekaj vmes), trenutni best buy je D90. Prednosti pred Canonom 450D oz 500D so občutne (večje iskalo, dodatni LCD, ergonomija, dodatni kolešček).
Pentax: Zelo veliko dobiš za svoj denar. K20D in tudi K200D sta vremensko zaščiteni ohišji, dobra ergonomija, dober aparat. A je žal bolj občutljiv na šum. Žal je nabor objektivov malo manj pester, tudi rabljene robe se dobi manj. Večinoma ostri s pomočjo motorčka v telesu aparata in zato ni ravno najhitrejši in tudi kar ropota. Ampak to gre na bolje, ker novejšim objektivom že vgrajujejo motorčke.
Sony: Nimam pojma. Lahko le rečem, da ni veliko rabljene robe, čeprav se je nekaj dobi še iz analognih časov Minolte, ampak je to precej staro. Sicer pa dela Sony tipala tudi za Nikon.
4.

gregor ::

lepo napisano..

je morda kdo študiral nov pentaxov model k-7
v kateri razred spada in kakšna bo cena
ima kar nekaj bombončkov:magnezij, zatesnjeno ohišje, 5.2 slik na sekundo...
lp

globoko grlo ::

cca 1.5Ke

malo več pa tu /a href="http://www.pentax-forum.net"

Zgodovina sprememb…

globoko grlo ::

mal bl točno
K-7 body: 1249,00 €
K-7 body + 18-55 WR: 1299,00 €
K-7 body + 18-55 WR + 50-200 WR: 1599,00 €
SMC DA 50-200mm F3.5-5.6 AL WR: 299,00 €
SMC DA 18-55mm F3.5-5.6 AL WR: 199,00 €
Battery grip D-BG4: 249,00 €
Aparat in oprema bo na voljo predvidoma v začetku julija.

gregor ::

to pa je kar drago
to so verjetno priporočene cene, torej bodo v trgovini precej cenejše?

bo kar d90 18-105 win win kombinacija za 930 eur, morda nikon pripravlja kakšnega naslednika d90

lp

zcetrt ::

D90 je dokaj frišen. D80 je zdržal dolgo in ne vem, zakaj D90 ne bi. Pripravljajo pa verjetno da kaj, če niso šli na pir ;)

Ne boš ga tako hitro prerasel. Ali pa ga vsaj naj nebi. Res ne štekam ljudi, ki prodajajo opremo in v oglasu razložijo "prodam Nikon D300 zaradi prehoda na full frame. Narejenih 3500 ponetkov".

Sem pa malo bolj pogledal ob tej temi Pentaxe in sem dobil občutek, da so naredili kar velik korak naprej. Cene pa tudi niso švoh.

Sicer pa: Ni sicer "bog i batina", ampak je pa zelo uporabno.
4.

gregor ::

ja, dpreview mi je znana, ena izmed boljših strani na temo fotografija
prebiram pa tudi imaging resurce, steve digicams in dcresource...

me pa res zanima kakšne bodo mpc za novi pentax

lp

gregor ::

na spodnji strani imaste res veliko koristnih linkov do podatkov o d90

http://www.digitalcameraobscura.com/Nik...

BigWhale ::

Ken Rockwell je clovek, ki ga je treba jemati s precej rezerve. :>

gregor ::

sem naročil d90 + 18-105 pri aple tec-u, dobim prihodnji teden

sicer sem najprej nameraval kupit z 16-85 a sem po prebiranju tega in drugih forumov ugotovil da dat 300 eur več za 16-85 ni pametna poteza

danes sem naročil še
http://cgi.ebay.co.uk/Genuine-Original-...

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-Nikon-ML-L3-R...

http://cgi.ebay.de/8GB-SanDisk-Extreme-...

ne vem pa katero torbo bi izbral, imaste kakšno idejo
ne sem biti prevelika

lp

BigWhale ::

Torba MORA biti velika. Ce ne bos kupoval tri. ;)

zcetrt ::

Tole, po mojem. Res se super obnese. Notri imam ponavadi denarnico, mobitel, ključe, čistilne robčke, dodatno baterijo, daljinsko prožilo, D80 z objektivom (karkoli kar ni večje od 18-135) in dodatni objektiv (karkoli kar spet ni večje od 18-135). Pa še je prostor za kakšno drobnarijo.
4.

gregor ::

hvala

imam še eno off topic vprašanje, kakšne bi bila realna prodajna cena za
konica minolta dynax 5d -18-70 kit objektvi, rezervna baterija in original torba

lp

gregor ::

moram zelo pohvalit aple tec

kot obljubljeno je danes k njim prispel d90 +18-105:)
ker nisem želel plačat po povzetju so mi javili bančne podatke in sem jim denar nakazal
plačal sem preko bankaneta, ker mi najprej ni šlo plačat preko plačilnega naloga sem poklical bankanet kjer so mi rekli da moram uporabit plačilo v tujino ker ima ta firma nerezidenčni račun pri banki celje, to je potem šlo brez problemov plačat

dopisoval in pogovarjal sem se z zelo prijazno in ustrežljivo gospo... skratka super trgovina

aparat gre danes na pošto, dostava torej jutri :))

lp

gregor ::

pa še to, pri mixi-ju sem vzel to torbo

http://products.lowepro.com/product/Ape...
cena, 38 eur+ poštnina

lp

zcetrt ::

Škoda. Kmalu ti bo premajhna :)

50mm F/1.8 se res splača imet...
4.

gregor ::

ja, to sem izbral predvsem za v planine ker v hribe pač ne morem še 3 kg objektivov zraven nosit, morda še kasneje kaj dokupim..

morda veš kje se 50 mm 1.8 najceneje dobi, prosim za link

hvala
lp

BigWhale ::

Foto Besenicar verjetno. Oziroma kar vsi, ki jih prodajajo. Jaz se nisem videl nekih razlik v ceni.

zcetrt ::

Ko sem kupoval, so imeli pri 5pik ga edini 8 eur ceneje. Ampak to je bilo pred enim letom.
4.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825343 (13608) BigWhale
»

Kateri DSLR fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
689385 (3062) errhec
»

Fotoaparat :)

Oddelek: Kaj kupiti
355688 (4667) leil
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023889 (18740) schurda
»

Kateri DSLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6511864 (5532) JayKay

Več podobnih tem