» »

Kam vložiti denar

Kam vložiti denar

1 2
3
4 5

nagobčnik ::

WarpedGone je izjavil:

19. feb 2016 sem predlagal nakup TSLA.
Kdor je upošteval namig, je od takrat naredu že +30%
Kdor je ujel pravi moment in nabavu še kak teden prej, je naredu že +50%
Vse kaže da se bo trenutna eksplozija nadaljevala še vsaj en mesec in precej verjetno še naprej. Stvari se znajo upehat, ko nabije tja okrog 500.

Imate proste roke, da se mi posmehujete. Smejal se bom z vami celo pot do banke in nazaj.


Dobro, se slišimo pri 500, Nostradamus.

Jerry000 ::

Ne da se mi celotne teme prebirati zato bom kar vprašal: kam vlagate denar? Imam določeno vsoto in bi rad nekam vložil denar da imam lahko zaslužek čez X mesecev, let,...

Mato989 ::

Jerry000 je izjavil:

Ne da se mi celotne teme prebirati zato bom kar vprašal: kam vlagate denar? Imam določeno vsoto in bi rad nekam vložil denar da imam lahko zaslužek čez X mesecev, let,...


Če vlagaš v zaslužek težko rečem, če pa v varnost, pa zlato :) in srebro.... jaz sem nakupil ene 3 kile srebra in zdaj sem pri kar nekaj zlata že in sem kar v +20% od takrat kar sem vložil, sicer nekaj sem dobil po super ceni

          ::

V +20% boš, ko boš prodal.

WarpedGone ::

Včeraj kupu za €5k SCTY, sami zgrutajte zakaj.
Zbogom in hvala za vse ribe

Spajky ::

Nič ne boste v plus z zlatom, srebrom (fizično) ! Samo ohranili boste vrednost! Ker potiskanemu papirju - Bančnim zapisom = BankNote = bankovec ali številki na kompjuterju banke pada "vrednost" oz.kupna moč ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

avani ::

sam razmisljam vloziti cca 5k € v Robo adviserje. riziko seveda je, so pa letni stroski zelo nizki.

Jerry000 ::

Za varnost sem velikokrat slišal da v zlato...ampak trenutno gledam bolj na zaslužek da povečam vložen denar. Potem pa dalje

Mato989 ::

Spajky je izjavil:

Nič ne boste v plus z zlatom, srebrom (fizično) ! Samo ohranili boste vrednost! Ker potiskanemu papirju - Bančnim zapisom = BankNote = bankovec ali številki na kompjuterju banke pada "vrednost" oz.kupna moč ...


Ni nujno, včasih lahko ta kupna moč pade manj kot se zvišajo cene, oz. ni nujno da se cene zvišajo toliko kot pade kupna moč € ali drugi valuti, tako da v teoriji to drži, čist površno gledano, ko pa greš preračunavat pa pač ni res :) no mogoče drži ampak samo nominalno... realno sem tisti dan ko sem kupil zlatnike, dobil pleteno štručko po enaki ceni kot danes recimo, torej se je moja moč zvišala :)

Spajky ::

V povprečju kešu pada vrednost na daljši rok ... "Dragi" pa tiska vsak mesec koliko miljard (QE) ?
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Go-ahead ::

WarpedGone je izjavil:

Včeraj kupu za EUR5k SCTY, sami zgrutajte zakaj.



Po zadnjem rocket fiasku Musku še zaupaš, ostali mu očitno ne!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

WarpedGone ::

To je predpogoj uspeha. Ko vsi kupujejo ti prodajaš, ko vsi prodajajo ti kupuješ.

The only way to make money.
Zbogom in hvala za vse ribe

nekikr ::

Koliko milijonov si že zaslužil na ta način, če ni skrivnost?

nagobčnik ::

WarpedGone je izjavil:

To je predpogoj uspeha. Ko vsi kupujejo ti prodajaš, ko vsi prodajajo ti kupuješ.

The only way to make money.


To je že vse res. Edini problemček je precenit, kako dolgo še bodo vsi prodajali oz. kdaj (če sploh) bodo spet začeli kupovat (in kako dolgo, da potem dobro prodaš). Če ti to uspe, si spoštovanje vsekakor zaslužiš, še toliko bolj, če svoje odločitve dejansko argumentiraš.

kow ::

Meni se zdi Ford Motor Company trenutno poceni.

Tilen ::

kow je izjavil:

Meni se zdi Ford Motor Company trenutno poceni.


Po katerem kazalniku? DEBT/EBITDA? >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

WarpedGone ::

nagobčnik je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

19. feb 2016 sem predlagal nakup TSLA.
Kdor je upošteval namig, je od takrat naredu že +30%
Kdor je ujel pravi moment in nabavu še kak teden prej, je naredu že +50%
Vse kaže da se bo trenutna eksplozija nadaljevala še vsaj en mesec in precej verjetno še naprej. Stvari se znajo upehat, ko nabije tja okrog 500.

Imate proste roke, da se mi posmehujete. Smejal se bom z vami celo pot do banke in nazaj.


Dobro, se slišimo pri 500, Nostradamus.


Ker je spakovanje nacionalni šport, le kratek update 10 mesecev kasneje, kdo se lahko smeji:
19.feb 2016: 150 EUR
18.mar 2016: 207 EUR
7.feb 2017: 240 EUR


Nismo še na 500, ni pa več daleč.
Vmes je bila 2.12.2016 že tudi samo 169 EUR, kar pomeni +42% v zadnjih dveh mesecih.
Rast se šele ornk začenja, nadaljevala se bo vsaj še 2 leti.
Toliko, da čez par let ne bom poslušal očitkov zakaj nism nikogar "opozoril". Če se mi mislite posmehovat ... please do.
Zbogom in hvala za vse ribe

bobby ::

:)

PS: Moj PS datum 18.3.2016
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

tikitoki ::

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Ne da se mi celotne teme prebirati zato bom kar vprašal: kam vlagate denar? Imam določeno vsoto in bi rad nekam vložil denar da imam lahko zaslužek čez X mesecev, let,...


Če vlagaš v zaslužek težko rečem, če pa v varnost, pa zlato :) in srebro.... jaz sem nakupil ene 3 kile srebra in zdaj sem pri kar nekaj zlata že in sem kar v +20% od takrat kar sem vložil, sicer nekaj sem dobil po super ceni


Povej to vsem, ki so srebro kupili pred padcem cen in izgubili denar.

mtosev ::

mogoče kdo ve, če je kje pametno vložiti 3000eur al je to premalo denarja?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Okapi ()

Mato989 ::

tikitoki je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Ne da se mi celotne teme prebirati zato bom kar vprašal: kam vlagate denar? Imam določeno vsoto in bi rad nekam vložil denar da imam lahko zaslužek čez X mesecev, let,...


Če vlagaš v zaslužek težko rečem, če pa v varnost, pa zlato :) in srebro.... jaz sem nakupil ene 3 kile srebra in zdaj sem pri kar nekaj zlata že in sem kar v +20% od takrat kar sem vložil, sicer nekaj sem dobil po super ceni


Povej to vsem, ki so srebro kupili pred padcem cen in izgubili denar.


Srebro in zlato ne kupuješ da bi ga prodal čez 2-5 let, ampak za 30-40 let pa še to le če boš v situaciji ko bo nujno... to je safety net... koliko bo zlato čez 40 let pa primerjaj z zlatom pred 40timi leti pa boš videl okvirno. :)

Lukson84 ::

Eno zanimivo zadevo z odličnim razmerjem med donosom/rizikom imate komercialne zapise pri podjetju, ki se ukvarja z faktoringom.
www.diversis-fi.si, donos je 5% (fiksni donos) izvaja se pa odkupe raznih občin, bolnic ipd. tako da je zadeva veliko bolj varna kot kašni altcoini ipd.
Prav tako je v ostalih primerih, ko vam nekdo ponuja donos nad 5% kar vprašljivo, tudi fiksna obrestna mera vprašanje če je, nad 10% pa so v večini primerov nategi.
Je pa tudi možnost predčasnega odstopa (s 3mesečnim odpovednim rokom) vendar je potem donos slabši. Na spletni strani je kontakt kamor lahko pokličete in se dogovorite za sestanek.

nekikr ::

Kar malo prelepo, da bi bilo res. Borza terjatev je obljubljala isto, pa se je izkazalo, da so donosi veliko bolj realni. Se pravi malce nad obrestmi na depozit pri poljubni banki.

Lukson84 ::

Pri BT z recimo 5000 euri težko narediš kakršenkoli donos, ker so zneski odkupov v povprečju bistveno višji. obljubljali pa so kot se spomnim tudi nad 10% donosa, kar pa po objavljenih odkupih na njihovi strani vidiš, da je skoraj nemogoče. Pri KZ od Diversis se v pogodbi podpiše fixni %, je pa zapadlost v 270 dneh, kar je nekoliko manj kot eno leto, vendar se lahko ponovno vpiše KZje. Prav tako je pri Diversis zgornja meja pri vpisih KZ, kar je za ljudi z višjimi sredstvi morda slabše, pri BT to nisem opazil, tako da je BT bolj zanimiv za večje investitorje.

sift ::

mene zanima, če bi se splačalo vezat 50.000€ , na kolko let in na kero banko. nimam tok sam sprašujem v primeru da bi se neki prodalo. verjetno je vse skupaj smešno nizko.
en znanec je pred leti vezal 100k in dobil precej ven, pa mi priporočal da naredim isto.

Lukson84 ::

nekikr je izjavil:

Kmene zanima, če bi se splačalo vezat 50.000EUR , na kolko let in na kero banko. nimam tok sam sprašujem v primeru da bi se neki prodalo. verjetno je vse skupaj smešno nizko.
en znanec je pred leti vezal 100k in dobil precej ven, pa mi priporočal da naredim isto.


Koliko časa nazaj pa je vezal ta znanec, ker so donosi v zadnjih letih precej padli. Tudi jaz se spomnim ko so bili donosi okoli 4% na leto, sedaj so okoli 0,50%, kar ti na omenjen znesek prinese par sto eur. Drugače pa malo po spletu prebrskaj ker imajo vse banke kalkulator, ki ti izračuna koliko donosa bo prinesel določen znesek na izbrano obdobje. Tak znesek bi bilo morda bolj pametno malo razpršiti, v različne zadeve z različnimi donosi/riziki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lukson84 ()

hamez66 ::

sift je izjavil:

mene zanima, če bi se splačalo vezat 50.000EUR , na kolko let in na kero banko. nimam tok sam sprašujem v primeru da bi se neki prodalo. verjetno je vse skupaj smešno nizko.
en znanec je pred leti vezal 100k in dobil precej ven, pa mi priporočal da naredim isto.


Če se spoznaš na posel ali na trgovanje, potem se bolj splača vložiti teh 50 jurjev v tisto, s čimer se ukvarjaš. Načeloma ljudje hočemo čim višjo donosnost in vezave na banko imajo zelo nizko. Ali sta tvoj čas in donos, ki ga lahko dosežeš samostojno, vredna več od tega, kolikor ti ponuja banka, ali manj, si moraš pa sam "izračunat". Meni se recimo ne izplača, kakšnemu podjetniškemu in finančnemu antitalentu, ki s svojim denarjem ne zna delat, se pa verjetno splača. Po mojem mnenju pa je v življenju boljše dobiti nek način, kako oplemenititi svoj dohodek in se držati tega.

A nisi v drugi temi razlagal, kako boš sadil jagode in podobno? No, vloži svoj denar v to in ga oplemeniti. Res je, da to zahteva veliko več tvojega časa in dela, vendar pa bi morala biti donosnost bistveno višja od procentov, ki ti jih da banka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

sift ::

hamez66 je izjavil:

sift je izjavil:

mene zanima, če bi se splačalo vezat 50.000EUR , na kolko let in na kero banko. nimam tok sam sprašujem v primeru da bi se neki prodalo. verjetno je vse skupaj smešno nizko.
en znanec je pred leti vezal 100k in dobil precej ven, pa mi priporočal da naredim isto.


Če se spoznaš na posel ali na trgovanje, potem se bolj splača vložiti teh 50 jurjev v tisto, s čimer se ukvarjaš. Načeloma ljudje hočemo čim višjo donosnost in vezave na banko imajo zelo nizko. Ali sta tvoj čas in donos, ki ga lahko dosežeš samostojno, vredna več od tega, kolikor ti ponuja banka, ali manj, si moraš pa sam "izračunat". Meni se recimo ne izplača, kakšnemu podjetniškemu in finančnemu antitalentu, ki s svojim denarjem ne zna delat, se pa verjetno splača. Po mojem mnenju pa je v življenju boljše dobiti nek način, kako oplemenititi svoj dohodek in se držati tega.

A nisi v drugi temi razlagal, kako boš sadil jagode in podobno? No, vloži svoj denar v to in ga oplemeniti. Res je, da to zahteva veliko več tvojega časa in dela, vendar pa bi morala biti donosnost bistveno višja od procentov, ki ti jih da banka.


maš prav. prodat je najbolj glupo, še posebej ko bi lahko končal(i) objekt in ga dali v najem. jajcanje z najemniki in vse kar pride zraven pa mi NE diši niti malo. sicer pa sm omenu par folka k dobro poznam in je interes in bi probal najdet tak folk k dobro poznam.

samo treba dat 50.000EUR za končat hišo, jaz pa jih nimam. ampak mislim da v par letih lahko nekaj naberem + še ostali bližnji kaj vložijo. so mi rekli iz nepremičninske ko so bli na ogledu da če bi bila narejena, zaradi lokacije itd. bi bla nepremičnina vredna 250.000EUR. trenutno je z njivami nekje 100k. samo novo streho smo naredili in še par malenkosti.

mogoče prvo naredit eno stanovanje, ker je to razdeljeno na 3. in potem se ukvarjat še z glavnim k je največje in potem še z dodatnim. je ta problem da smo zamudili vlak ko so delali adsl tam in posledično ni priključkov. optika baje bo ampak nevem/nevejo kdaj, lahko bo že to leto lahko pa še en cajt ne. internet lahko bi bil mobilen , sam nevem kako s televizijo naredit. dobro itak dok pride optika še ne bo narejeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

hamez66 ::

Izgleda bi ti rad prenovil hišo in jo prodal, ampak je to nekako izven tvojih zmožnosti. Če bodo drugi pomagali, se morda da celo kaj zmenit, ampak kaže, da imaš premalo finančnih sredstev za obnovo. No, predlagam, da bi tistim, ki bi ti pomagali preurejat nepremičnino, plačal del dobička, ki bi ga pridobil s prodajo nepremičnine. Ampak, a se ti da jajcat s tem?

Bolj smiselno se mi zdi, da bi gojil kmetijske pridelke, ki bi jih potem prodajal, saj zemljo in prostore za skladiščenje že imaš, torej s tem nimaš stroškov. Ampak moraš premisliti, komu boš potem vse skupaj prodal. Načeloma v masovni proizvodnji (npr. mleka, krompirja in podobno) ni ravno veliko dobičkov. Bolj smiselno bi bilo najti stranko, ki je za kvaliteten produkt pripravljena plačati več. Nekateri npr. dajo krompir pod folijo, da hitreje dozori in ga lahko prodajo po višji ceni. Ponavadi se tak krompir pobira "ročno" in ne s kombajnom. Lahko se greš eko pridelavo, lahko se greš prodajanje jagod in višek, ki ti ostane, predelaš v marmelado. Če bo marmelada zelo dobra, se bodo našle tudi stranke, ki bi zanjo plačale več.

Dokler si mlad in si še iščeš primeren način, kako priti do kruha, se mi vezava ne zdi primeren način. Lahko, da se ti ponudi neka dobra priložnost, ti pa imaš svoj denar vezan še za naslednjih nekaj let.

Je pa vezava smiselna, če veš, da naslednjih nekaj let ne boš potreboval tega denarja, če se ne ukvarjaš z naložbami in imaš redno službo. Ali pa vežeš zgolj del svojih prihodkov, ampak od tega velikega dobička ne bo. Tudi, če bi vezal 50k, prav veliko z vezavo ne bi zaslužil.

Utk ::

Od 100 jurjev z vezavo na leto ne dobis niti jurja. Vec bi zasluzil ce bi dal 100 jurjev na posteljo in racunal euro na minuto za valjanje po njih...

dronyx ::

Vezava denarja v trenutnih razmerah na banki je po moje traparija, saj so obresti zanemarljive. ECB razmetava z denarjem in če se bo ta norost Super marija nadaljevala ti bo banka kmalu zaračunala oziroma bodo obresti negativne kar bo pomenilo, da boš tem bedakom moral celo plačati, da lahko obračajo tvoj denar. Jaz bi počakal, da pride naslednja velika finančna kriza, kar zanesljivo bo prišla in potem investiraš v likvidne delnice.

GrX ::

Jaz že 8 let bolj kot ne ljubiteljsko vlagam denar v delniške trge. V mojem primeru gre predvsem za tuja podjetja, ki imajo čisto zgodovino, so brez kreditov in imajo stabilne prihodke. Dejasnko za vsako podjetje naredim analizo in se nato odločim ali grem v nakup ali pač ne. Običajno gre za delnice, ki imajo vrednost v rangu med 10-100$. Mesečno investiram okoli 200$ in denar kar se da razpršim.

Spodaj je primer podjetja v katerega sem pred leti vložil del denarja..

http://finance.yahoo.com/quote/BSTC?ltr...

Jerry000 ::

Kako jaz ki nimam nič delnic, jih kupim? Moram do banke ali je to online ali...? Trenutno imam nekaj denarja v kriptovalutah in je vse pozitivno. Bi pa še v delnice malo investiral.

next3steps ::

hojnikb je izjavil:

investiraj v sebe :)

+1.
Potem bo sam vedel, kam se mu splača vlagati denar

Roadkill ::

Lukson84 je izjavil:

Prav tako je pri Diversis zgornja meja pri vpisih KZ, kar je za ljudi z višjimi sredstvi morda slabše, pri BT to nisem opazil, tako da je BT bolj zanimiv za večje investitorje.



Zakaj pišeš, kot da diversis ni tvoje podjetje? Pač si prilepil zastonj reklamo na slo-tech. Ne se zdaj finega delat. :)
Po 6ih letih gre podjetju tako dobro, da si šel na slo-tech fehtat za denar.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

Lukson84 ::

Roadkill je izjavil:

Lukson84 je izjavil:

Prav tako je pri Diversis zgornja meja pri vpisih KZ, kar je za ljudi z višjimi sredstvi morda slabše, pri BT to nisem opazil, tako da je BT bolj zanimiv za večje investitorje.



Zakaj pišeš, kot da diversis ni tvoje podjetje? Pač si prilepil zastonj reklamo na slo-tech. Ne se zdaj finega delat. :)
Po 6ih letih gre podjetju tako dobro, da si šel na slo-tech fehtat za denar.



Nihče se ne dela finega in ne fehta, pač povem kakor je. Drugače pa ne poznam podjetja, ki tudi ko mu gre nadpovprečno dobro nebi potreboval dodatna sredstva za nadaljni razvoj...
Tudi velika slovenska podjetja izdajajo KZ s tem namenom, lahko si tudi pogledaš katera vsa podjetja imajo izdane KZ.
Drugač pa fehtanje malo drugače zgleda in ne vem če kdo tu fehta.
Če imaš ti tako dobro podjetje in čisto vsa dobiš sam ti lahko samo čestitam, spoštujem tako uspešne in iznajdljive ljudi.

nekikr ::

Aha, če je to tvoje, potem pa povej na podlagi česa lahko garantiraš 5% donos? Ker pri takem donosu se mi dejansko splača iti na banko, vzeti kredit, in ga vezati pri tebi... Če je pa nekaj predobro, da bi bilo res... :)

Lukson84 ::

nekikr je izjavil:

Aha, če je to tvoje, potem pa povej na podlagi česa lahko garantiraš 5% donos? Ker pri takem donosu se mi dejansko splača iti na banko, vzeti kredit, in ga vezati pri tebi... Če je pa nekaj predobro, da bi bilo res... :)


Če vas omenjene zadeve zanimajo, bi bilo najbolje, da se osebno oglasite, če vam ni odveč, kjer se vam bo vse razložilo.

FireSnake ::

Se kdo tukaj ukvarja z delnicami?

Jaz sem se začel malo igrat, pa me zanima katere kazalce gledate ipd...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

nekikr ::

Lukson84 je izjavil:

nekikr je izjavil:

Aha, če je to tvoje, potem pa povej na podlagi česa lahko garantiraš 5% donos? Ker pri takem donosu se mi dejansko splača iti na banko, vzeti kredit, in ga vezati pri tebi... Če je pa nekaj predobro, da bi bilo res... :)


Če vas omenjene zadeve zanimajo, bi bilo najbolje, da se osebno oglasite, če vam ni odveč, kjer se vam bo vse razložilo.

Ne, sem "prestar" za te fore. Če se v dveh stavkih ne da razložiti, potem je bolje stopiti korak stran. Borza terjatev, recimo, lahko razloži v dveh stavkih, zato so tudi doprinosi taki kot so. Ampak so ;)

next3steps ::

Lukson84 je izjavil:

nekikr je izjavil:

Aha, če je to tvoje, potem pa povej na podlagi česa lahko garantiraš 5% donos? Ker pri takem donosu se mi dejansko splača iti na banko, vzeti kredit, in ga vezati pri tebi... Če je pa nekaj predobro, da bi bilo res... :)


Če vas omenjene zadeve zanimajo, bi bilo najbolje, da se osebno oglasite, če vam ni odveč, kjer se vam bo vse razložilo.

Ne znaš povedati kaj tržiš? Potem tržiš ološ.
Next!

GrX ::

Jerry000 je izjavil:

Kako jaz ki nimam nič delnic, jih kupim? Moram do banke ali je to online ali...? Trenutno imam nekaj denarja v kriptovalutah in je vse pozitivno. Bi pa še v delnice malo investiral.


Jaz trgujem direktno preko online brokerja, ki je reguliran v ZDA in v EU. Vsi vmesni posredniki običajno zaračunavajo razne pristojbnine, zato ti jih toplo odsvetujem. Malo si preko spleta poglej tipe brokerjev, ker se ti razlikujejo glede na višino minimalnega deposita, stroške trejda, stroške pogodbe itd.. Vse nakupe delnic nato opraviš preko spleta in sicer preko trgovalne platforme, ki ti jo ponudi izbrani broker.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

Machete ::

Grx, katerega točno? Daj kake linke, pa približno koliko truda vložiš in koliko denarja kje sprejmejo kot minimum..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

GrX ::

Machete je izjavil:

Grx, katerega točno? Daj kake linke, pa približno koliko truda vložiš in koliko denarja kje sprejmejo kot minimum..


Jaz sem že od samega začetka z Interactive Brokers. IB je odličen Ameriški broker s katerim lahko trguješ na različnih trgih (delniških, opcijskih, surovinskih itd.) Edini problem tega brokerja je, da je minimalni zahtevani deposit 10.000$ oz. 3.000$ če si mlajši od 25 let. Sicer pa IB ponuja tudi brezplačen demo račun z virtualnim denarjem, kjer lahko treniraš. Če nisi prepričan ali je ta posel zate ti pripočam, da se sprva malo poigraš na demo računu..

Z drugimi brokerji nimam izkušenj zato težko podam mnenje, kljub temu pa sem prepričan, da boš z brokerji kot so E*TRADE, Scottrade, TradeKing zadobvoljen. Gre za velike Ameriške brokerje ki so regulirani. Močno pa ti odsvetujem Plus500.

Moram priznat, da sem jaz na začetku delniške trge kar precej študiral, ker mi je bil to pač fetiš. Časa nikoli nisem meril, sem pa porabil okoli enega leta, da sem pač dobil osnovo s katero sem bil sposoben narediti osnovno analizo določenega podjetja. V današnjih časih verjamem, da je lahko ta čas precej krajši.

Trenutno na mesec investiram okoli $200.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

sift ::

GrX je izjavil:

Machete je izjavil:

Grx, katerega točno? Daj kake linke, pa približno koliko truda vložiš in koliko denarja kje sprejmejo kot minimum..


Jaz sem že od samega začetka z Interactive Brokers. IB je odličen Ameriški broker s katerim lahko trguješ na različnih trgih (delniških, opcijskih, surovinskih itd.) Edini problem tega brokerja je, da je minimalni zahtevani deposit 10.000$ oz. 3.000$ če si mlajši od 25 let. Sicer pa IB ponuja tudi brezplačen demo račun z virtualnim denarjem, kjer lahko treniraš. Če nisi prepričan ali je ta posel zate ti pripočam, da se sprva malo poigraš na demo računu..

Z drugimi brokerji nimam izkušenj zato težko podam mnenje, kljub temu pa sem prepričan, da boš z brokerji kot so E*TRADE, Scottrade, TradeKing zadobvoljen. Gre za velike Ameriške brokerje ki so regulirani. Močno pa ti odsvetujem Plus500.

Moram priznat, da sem jaz na začetku delniške trge kar precej študiral, ker mi je bil to pač fetiš. Časa nikoli nisem meril, sem pa porabil okoli enega leta, da sem pač dobil osnovo s katero sem bil sposoben narediti osnovno analizo določenega podjetja. V današnjih časih verjamem, da je lahko ta čas precej krajši.

Trenutno na mesec investiram okoli $200.


in si dal noter 10.000$ oz. 3.000 $ ? Se pa upaš.

sivistol ::

ethereum dokler še je "pocen"

sicer pa v teslo, apple, intel, pač mainstream firme
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

Furbo ::

Teslo? Sem slišal, da oni sploh ne ustvarjajo dobička, preživijo samo zaradi subvencij.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

FireSnake ::

Ko berem zgoraj se kar malo čudim.
Jaz sem šel na degiro.at.
Ni minimalnega vložka, nizka provizija.

Jaz sem naložil 450eur in gasa - s tem se učim in zraven dajem.

Pa lahko kupuješ vse tavelike in tamale.

Imano opcijo da, če nekoga povabiš kasneje dobiš 20EUR (oba, tisti, ki je poslal povabilo in tisti, ki ga je sprejel)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

GrX ::

sift je izjavil:

in si dal noter 10.000$ oz. 3.000 $ ? Se pa upaš.


3k, sem bil še mlad.. :) Upam? A si ti upaš na banko položit 3.000 $? Tolikšen je bil depozit na račun brokerja in ne na delniške trge. Denar, ki ga nisem investiral bi lahko v nujnem primeru dobil izplačan, seveda pa bi pri tem plačal določene penale. Tudi vse investicije bi lahko dobil povrnjene, če bi pač prodal delnice..

Dejansko je denar na brokerju varen tako kot je varen v bankah.. Naprimer nad Ameriškimi brokerji bdijo regulatorji kot sta CFTC (Commodity Futures Trading Commission) in SEC (Securities and Exchange Commission) in prav to je velik plus pri izbiri brokerja..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

mihec87 ::

Kako je v primeru da ti ta online broker propade-kako in kje dokazuješ lastništvo nad delnicami?

1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vlaganje 1.000€ na mesec (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24060466 (32528) gruntfürmich
»

Tesla z najvišjo izgubo doslej (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5223578 (20660) LeQuack
»

Kako začeti z investiranjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5520810 (18369) avani
»

Varno oplemenitenje denarja. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815279 (13133) c3p0

Več podobnih tem