» »

Fizični delavec - Ljubljana

Fizični delavec - Ljubljana

Grizzly ::

Preden me zasujete z vprašanji, naj najprej sam pojasnim: Sprašujem za (in po želji) soseda, kateri ni vešč računalnika, da bi lahko sam postavil vprašanje na forumih. Torej, sosed je že več kot eno leto brezposeln, v tem času je poslal na stotine prošenj, v svojem mestu, v svoji regiji, v bližnjih mestih itd. Ker se delo ne najde, je treba iskanje razširit - za začetek v Ljubljani. Po izobrazbi je električar (ali morda elektrotehnik - nisem prepričan), vendar izkušenj v svojem poklicu nima, saj že odkar ga poznam dela kot delavec v proizvodnji. Če kdo pozna kako podjetje v Ljubljani, kjer bi zaposlovali ali fizične delavce (proizvodnja) ali morda električarje/elektrotehnike, bi meni oz. mojemu sosedu naredil veliko uslugo.

Naj še dodam, da situacija pri njih ni ravno rožnata. On je že leto in pol na zavodu, ženi tudi grozi iskanje nove zaposlitve, otroka pa sta še šolarja. Skratka, pričakujem nasvete, ne opazke. Saj veste kako pravijo: Ne sodi človega, dokler ne hodiš po njegovi poti (ali kako že gre). Hvala in Lp.

iKst ::

Na mojedelo.com je nekaj oglasov za električarje, monterje itd. Pa za razna fizična dela tudi.

Kako se prijavlja na delovna mesta? Ima solidno napisan CV, spremno pismo prilagojeno vsaki prijavi itd? Čeprav ne gre za high end službe, so te zadeve vseeno pomembne, ti pomagajo, da vsaj malo pomoliš glavo iz množice. Kolikor poznam situacijo, ljudje pišejo tako grozne prijave na delovno mesto, da že v osnovi odpadejo.

Highlag ::

Resno: naj nekaj časa vloži v pisanje prošenj za zaposlitev. Ne mislim da naj nekaj nakraca in naredi 100 kopij in pošilja brez reda naokoli in upa, da se ga nekdo usmili.

Sem bil zraven izbire nekaj sodelavcev v zadnjem času, pa ti povem da ljudje ne znajo spravit za pol strani stavkov na papir, kjer bi se znali predstaviti. Če so vmes takšni ki znajo, imajo ti avtomatsko prednost, četudi so karakterno ali drugače popolnoma neprimerni.

Upat na razgovor pri 200+ prošnjah za eno delavno mesto je utopično. Mora prošnja malo izstopat, da se uvrstina listo kandidatov, ki dobijo možnost razgovora.
Never trust a computer you can't throw out a window

Grizzly ::

Življenjepis, CV, spremno pismo in ostale zadeve so urejene. Še sam sem mu pomagal pri sestavljanju, tako da ni dvoma, da ne bi bilo v redu. Poleg tega je punca slavistka, tako da ima tukaj še en plus. Prošnja delavca v proizvodnji ne more ravno izstopat. Če kaj šteje, potem je njegova delovna doba, v podjetju velja za vzglednega delavca, kar potrjuje tudi priporočilo. Pošilja po navadni pošti ali pa kar osebno odnese na podjetje. Če zasledim kakšen prijavni obrazec, mu tudi pomagam izpolniti na računalniku.

Blinder ::

Highlag je izjavil:

Sem bil zraven izbire nekaj sodelavcev v zadnjem času, pa ti povem da ljudje ne znajo spravit za pol strani stavkov na papir, kjer bi se znali predstaviti. Če so vmes takšni ki znajo, imajo ti avtomatsko prednost, četudi so karakterno ali drugače popolnoma neprimerni.


Ce deluje prevec brihten je to prej slabo kot dobro kar se iskanja zaposlitve tice. Za fizicno delo mora delovat dovolj 'neumen', neizobrazen...
Drugace dobit delo kot fizicni delavec je prakticno nemogoce. Vsak je sposoben takega dela in kandidatov za tako delo mas vec kot 100.000 v drzavi. Tako da je loterija.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

urli ::

Blinder je izjavil:

Highlag je izjavil:

Sem bil zraven izbire nekaj sodelavcev v zadnjem času, pa ti povem da ljudje ne znajo spravit za pol strani stavkov na papir, kjer bi se znali predstaviti. Če so vmes takšni ki znajo, imajo ti avtomatsko prednost, četudi so karakterno ali drugače popolnoma neprimerni.


Ce deluje prevec brihten je to prej slabo kot dobro kar se iskanja zaposlitve tice. Za fizicno delo mora delovat dovolj 'neumen', neizobrazen...
Drugace dobit delo kot fizicni delavec je prakticno nemogoce. Vsak je sposoben takega dela in kandidatov za tako delo mas vec kot 100.000 v drzavi. Tako da je loterija.


S tem se pa ne strinjam. Ni jih prav veliko, ki bi se šli fizično pretegovati, če to ni res nujno potrebno. Raj vlečejo socialko in se takšnega dela izogibajo kot hudič križa.

Furbo ::

Blinder je izjavil:

Ce deluje prevec brihten je to prej slabo kot dobro kar se iskanja zaposlitve tice. Za fizicno delo mora delovat dovolj 'neumen', neizobrazen...
Drugace dobit delo kot fizicni delavec je prakticno nemogoce. Vsak je sposoben takega dela in kandidatov za tako delo mas vec kot 100.000 v drzavi. Tako da je loterija.


Pa kaj še, nihče si ne more privoščiti zaposliti bedaka, ker mu prav nič ne koristi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Arctander ::

IIRC Hella Saturnus pogosto išče delavce za proizvodnjo.

solatko ::

Za fizična dela zaposlujejo večinoma preko agencij, obrni se na njih

https://www.google.si/?gws_rd=ssl#q=age...
Delo krepa človeka

PrihajaNodi ::

Odvisno od kje je. Naj ne racuna na Ljubljano, ker mu ne bo nihce placeval potnih stroškov. Mogoce tečaj nemscine in v nemcijo ali pa izpit za soferja...
Bi bilo pa dobro da se nekateri tu poberete stran z blesavami komentarji, ker kalite kvaliteto foruma.

sandmodnigga ::

Furbo je izjavil:

Blinder je izjavil:

Ce deluje prevec brihten je to prej slabo kot dobro kar se iskanja zaposlitve tice. Za fizicno delo mora delovat dovolj 'neumen', neizobrazen...
Drugace dobit delo kot fizicni delavec je prakticno nemogoce. Vsak je sposoben takega dela in kandidatov za tako delo mas vec kot 100.000 v drzavi. Tako da je loterija.


Pa kaj še, nihče si ne more privoščiti zaposliti bedaka, ker mu prav nič ne koristi.

Ravno obratno. Če znaš razmišljati in fizičariti, lahko hitro prideš do 3 čuke 600 neto na mesec.

zunno ::

V Helli jemljejo moške samo če imajo izpit za viličarja. Če ga ima, naj se kar prijavi za Hello pri kakšni agenciji.

DOOM_er ::

LTH Castings, lahko da ali za vzdrževanje ali pa za v proizvodnjo, pred novim letom so na polno iskali nov kader.
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

Isotropic ::

tam rabijo tut elektro vzdrževalce ja
pa tovarno majo tut v lj

DOOM_er ::

Vem, delam tu :D
Robots will steal your job. But that's OK

K3kec ::

DOOM_er je izjavil:

Vem, delam tu :D

Študente tud kej iščejo? Počas končujem elektro faks, pa me tko informativno zanima.

DOOM_er ::

Hah, s študentskim je pa tako, načeloma ja ampak ne pričakuj bogastva oziroma obstaja možnost da boš končal za strojem. Pa s študenti je načeloma tako da jemljejo povečini samo sorodstvo zaposlenih
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

K3kec ::

Kul, hvala za info :)

r3dkv1c4 ::

Resno: naj nekaj časa vloži v pisanje prošenj za zaposlitev.


take bedarije lahko izjavi le nekdo, ki nikoli v življenju ni iskal zaposlitve.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo v tujini (avstrija, nemčija, severna evropa...) kje najti ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15099269 (21896) NewHope

Visoka izobrazba, nizka zaposlitev

Oddelek: Loža
81811 (1541) zee
»

Delo v poskusni dobi

Oddelek: Loža
459260 (7205) finpol1
»

Kako do zaposlitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7826592 (22641) roko88
»

Slovenci ne bomo delali za minimalno plačo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15832149 (26853) Mr.B

Več podobnih tem