» »

Visoka izobrazba, nizka zaposlitev

Visoka izobrazba, nizka zaposlitev

Boomerang ::

Še nekaj let me loči do tridesetke. Imam inženirsko izobrazbo (UNI) in iščem prvo zaposlitev. Zdaj, ko sem šolanje zaključil in živim v domačem kraju, sem ugotovil kaj me res zanima. Čeprav bi lahko sedel nekje v pisarni, prekladal papirje, tipkal po računalniku in morebiti držal noge na mizi, me tako delo niti malo ne veseli (pa tudi nobenih izkušenj nimam, zato sploh odpade). Raje ostanem v domačem kraju, grem delat v proizvodnjo kot fizični delavec... vse to, da lahko ostanem doma in imam to, česar v mestu ni. Lahko rečete, da sem nor, a temu se ne odpovem za nič na svetu.

Priti nameravam v točno določeno firmo. Točno določena zato, ker drugje sploh ne zaposlujejo. Enkrat sem prošnjo že oddal, pa me niso vzeli. Zdaj se je vodstvo zamenjalo in nameravam še enkrat poskusiti. Videl sem, da se da noter priti brez vez in poznanstev (poznam nekaj primerov), ampak le če bodo v meni videli to kar iščejo. Iščejo pa mlade, ki jim ni težko poprijeti za fizično delo.

Če v svoj življenjepis napišem, da sem inženir (UNI), bom za njih 100% neprimeren. Mogoče si bodo mislili, da delo iščem začasno in bom ob prvi priložnosti pustil, pa me zaradi tega ne bodo izbrali. Niti slučajno ne smem omenit, da sem inženir. Če pa ne omenim, da sem študiral, bom mogel pojasniti "kaj sem toliko časa počel, da se nisem prej zaposlil".
Da bi bil bolj prepričljiv, sem si priskrbel tudi lažno priporočilo, v upanju da bodo v tem videli jamstvo, da sem pravi za njih. Še vedno pa to ne pojasni vprašanja, kaj sem počel od srednje šole do zdaj. Ne morem lagat in v življenjepis napisat, da sem sedaj nekje drugje zaposlen, saj bo resnica prišla na dan. Moram pa vsekakor napisat, kaj sem počel v zadnjih letih... in tukaj mi zmanjka idej. Kako naj to izpeljem?
  • zaklenilo: zee ()

K3kec ::

Direktno obišči kadrovsko/ ali jih pokliči in pojasni svojo situacijo in jim posredno ali neposredno povej da išeš delo za daljši čas.

Sicer pa, inžinir česa pa si?

Balaton ::

Za kakšni dve ali tri leta lahko rečeš da si potoval.

branc ::

Lej, ne lagat. Ne skrivat. Nihče ne mara neiskrenih ljudi. Lažno priporočilo? Tukaj bom izpustil svoje mnenje, ker bi verjetno dobil 'naziv'.

Kot ti je rekel Kekec, obišči kadrovsko, povej jim, da si s svojo izobrazbo več kot pripravljen delat tudi dela, ki zahtevajo bistveno manjšo izobrazbo.
Slej ko prej se boš izkazal in boš morda napredoval - ali pa iskal službo vmes drugje.

Morda boš pa le prišel do spoznanstva, da bo potrebno iti od doma.

otago ::

OP-ju. A veš, da je kadrovski dovolj, da pogugla tvoje ime? Bo takoj našla tvojo diplomo (ponavadi so javni tudi parcialni osebni podatki).

Če je možnost obišči kadrovsko in jih osebno prepričaj. Kaj pa Maribor, Celje, Ljubljana, Koper... Za par let delovnih izkušenj... Tujina?

Kaj te veže na dom? Starši? Če so zdravi, bodo še dolgo živeli in vedno bo po njihovo. Oni so tam gospodarji, ne ti.. Pozabi na kakršnekoli inovacije, spremembe na domu, kmetiji. Ko boš kaj hotel, bo nastopil konflikt generacij. Imaš sorejence, bo sestra ali brat ostala doma, ali si edinec?

Mogoče imaš primerno in iskano izobrazbo. Ampak ali imaš veze za dobro službo v gospodarstvu ali javni upravi? Ne domišljaj si, da je zelo lahko dobiti službo frišnemu diplomantu. Misliš da si top šit, a nisi. Poznam strojnike, ki so iskali službo. In poznam firme, ki so iskali uni.dipl.ing.strojnike za 600-700eur neto.

Imaš družino, partnerko, otroka na poti? To bi lahko prepričalo kadrovsko, da si resen. Ampak prej ko slej bo treba zamenjat starega cliota, dat knauf na mansardo..in hkrati peljat partnerko na lepše... bo minimalec premajhen.

@Balaton
Ideja o potovanju dobra. Ampak za verodostojnost laži, bo moral najti razlago. In dodatne laži. Zakaj tako dolgo. Kakšna viza, kje je bil? Kaj če je kadrovik ravno bil v tistem kraju? Sam sem bil na razgovoru in me je kadrovik-lastnik vprašal, kje pa je ta zvezna država(npr. Utah je južno od Idaha in zahodno od Colorada). Bo kadrovik resno vzel takšnega kandidata? "Sem potoval kot hipi zadnja 3 leta, zdaj pa sem pripravljen delati v proizvodnji."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Invictus ::

@OP

Služba je zato da si pokriješ osnovne stroške. Ne spodobi se pri 30tih zažirati starše.

Greš v pisarno, oddelaš svoje, potem pa lahko doma prčkaš. Ampak se mi bolj zdi da si troll. Kateri normalen inženir pa hoče biti navaden delavec in se s tem še hvalit?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starboi ::

Invictus je izjavil:

@OP

Služba je zato da si pokriješ osnovne stroške. Ne spodobi se pri 30tih zažirati starše.

Greš v pisarno, oddelaš svoje, potem pa lahko doma prčkaš. Ampak se mi bolj zdi da si troll. Kateri normalen inženir pa hoče biti navaden delavec in se s tem še hvalit?


+1. Je pa zanimivo kako vsakič uporabniki tega foruma "zagrabijo" na prvo žogo trollov. Admini prosim zaklenite in odstranite temo. Lp

keworkian ::

starboi je izjavil:

Invictus je izjavil:

@OP

Služba je zato da si pokriješ osnovne stroške. Ne spodobi se pri 30tih zažirati starše.

Greš v pisarno, oddelaš svoje, potem pa lahko doma prčkaš. Ampak se mi bolj zdi da si troll. Kateri normalen inženir pa hoče biti navaden delavec in se s tem še hvalit?


+1. Je pa zanimivo kako vsakič uporabniki tega foruma "zagrabijo" na prvo žogo trollov. Admini prosim zaklenite in odstranite temo. Lp


Meni se pa zdi, da ste vsi citirani trolli glede na vaš "bogat" spekter. :)
Obscenities in B-Flat

zee ::

Pomoc pri goljufanju? Ne bo slo. Zaklepam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636966 (29377) Vitez
»

Dopolnitev starosti 26 let (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10620300 (16495) cegu
»

Delovne naloge ki niso navedene v pogodbi o delu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5917222 (15284) NonPlusUltra
»

Delovne navade v Avstriji (Nemciji, Italiji) vs. delovne navade v Sloveniji (produkti

Oddelek: Loža
386237 (5017) dukenukem
»

Jast študent, hočem pa luksuz za majhen denar. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14626829 (23381) Tear_DR0P

Več podobnih tem