» »

Računalniške novice delo pri njih

Računalniške novice delo pri njih

hmm23 ::

Je kdo že delal pri njih (Nevtron & Company, d. o. o.) oz. ve, kaj več o praksi pri njih (stres, nadure, plačila...)?

Pozdravljeni, zahvaljujem se vam za prijavo na delovno mesto pomočnik/ca urednika računalniških novic, hkrati pa vas obveščam, da ste sprejeti v naslednji krog izbora. Čestitke!

Naslednji korak je, da se izkažete v kratkem testu: http://goo.gl/forms/poIp8VwEZa.

Veliko sreče vam želim.

p. s. O morebitnem osebnem razgovoru vas bomo obvestili tekom mesca.

loucast ::



Srsly? :D

koyotee ::

Hahaha, sepravi neobjektiven opis, way to go RN :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

oemdzi ::

Večino dela jim je pisanje domišljijskih spisov in moderiranje, ki seže celo do partis.si, kjer izpod lastnih copy/paste novic, vsak kritičen komentar, ki se nanaša na njih odstranijo :D

Večina člankov je hujših od klasičnih prodajnih katalogov, ki jih primeš v roke in vsaj veš kaj boš notri našel, reklame seveda.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Ales ::

Kdor je že kdaj videl Računalniške novice ne bo presenečen nad tem. Večina vsebine (vsa?) je PR ali direktne reklame.

Tilen ::

Verjetno ga ni junaka, ki ne bi prišel v naslednji krog. Samo da oni pridejo do brezplačnih člankov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Unknown_001 ::

Tilen je izjavil:

Verjetno ga ni junaka, ki ne bi prišel v naslednji krog. Samo da oni pridejo do brezplačnih člankov.


My first thought, exactly!

@OP Revija ni ve bogvekaj, ampak če nimaš res nič drugega bolj pametnega za počet vsaj probaj.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Tilen je izjavil:

Verjetno ga ni junaka, ki ne bi prišel v naslednji krog. Samo da oni pridejo do brezplačnih člankov.


Dober point :)

shinko ::

A lahko objavijo avtorsko delo, brez da bi se avtor s tem strinjal?

Kurzweil ::

Računalniške novice so, kar se mene tiče obupne. Polovica je reklam, gredo se vse po malo od mobilnih naprav, računalnikov, programov in čisto v nobeno smer resno. Večino, kar tam preberem, sem prebral že kje drugje na netu ali pa je res čista neumnost. Pred časom smo tako iz strani Jokerja, Monitorja in vseh ostalih balkanskih računalniških revij izvedeli, da podjetje na tako malih trgih kot je Slovenija, ne dobijo v testiranje in review strojne opreme in programske opreme, če so preveč kritični in že tako smo tako mali, da se večina večjih podjetij požvižga in potem prideš, do tega, kar pred mano pravite, da revije osladno hvalijo vse, pretiravajo in so DALEČ od objektivnosti, kar je vse kar potrošnik hoče izvedet, ko bereš njihova testiranja je vse top in vse prehvalijo, kar je seveda debilno, seveda če bodo pokritizirali ne dobijo nič več. Strokvnih člankov ni in človek dobi občutek, da se ta revija dela, samo da se pokrije plače in so sami sebi namen. Design je obupen, preveč reklam. Spletna stran povsem nezanimiva in neuporabna, recimo v rubriki "triki" imaš tutorial, kako združiti 2 celici v Ecxelu, polno reklam in člankov, ki jih lahko preberem v revijah, ki sploh niso namenjene primarno tehnologijam in imajo članke bolj resne.

Na facebooku opažam, da ljudje pišejo, da ne dobijo nagrad iz nagradnih iger (poglejte komentarje ljudi na levi strani njihovega Facebooka, če nisi že pobrisali).

V tej reviji nisem nikdar, ampak res NIKDAR našel nič ekskluzivnega, bi pa si želel, da bi bile Računalniške novice resna revija, ki bi jo z veseljem kupil, ampak je ne bom nikdar več, ker je milo rečeno živa beda. Kdor prebira kakšne HR, SRB revije ve, da so računalniške novice za par € manj, po obsegu in strokovnosti kot Ciciban - dobesedno.

Vse zgoraj sem opisal zato, da veš kakšna ta revija je in kaj moraš početi, lagati, hvaliti in ustreči sponzorjem. Jaz osebno se s takšno službo ne bi pečal. Kot mulc sem delal v računalniškem servisu, kjer je direktor nategoval stranke, da je prodajal kar je imelo največ marže ali pa se ni prodajalo, jaz pa se moral kimat in lagat, zelo podobne narave torej. To sem delal 20 let nazaj in nikdar več, tudi pod reference nisem dal ko sem iskal službe in projekte.

@Tilen, če prav razumem, bodo vsi pisali opis istega proizvoda, tako da kaj veliko vsebine in člankov tako ne bodo dobili, se pa tudi to ne bi čudil.

tttt ::

RN so bile včasih dokaj vredu, da na hitro pogledati.
Zdaj so pa le še reklame, ki zavajajo o nizkih cenah.

[D]emon ::

Racunalniskih Novic ne bi uporabil niti za podkurit, kaj sele kaj drugega.

@OP: Bezi stran. Cimprej. Joba tako ali tako ne bos dobil, oni bodo pa prisli do free clanka.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Machete ::

loucast je izjavil:



Srsly? :D


Dobro da vem, da jih ne kupim niti po pomoti. Nateguni brezvezni.
Dobra revija mora imeti toliko kapitala, da si lako gadgete sama kupuje ali pa tak renome, da jih dobi ne glede na članek. Vse kar je podarjeno je ob negativnem članku lahko zadnjič, zato previdno pri konzumiranjo raznih recenzij od tehnikalij do špilov..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

korenje3 ::

podobno je z vsemi revijami. mi je en povedal, ki piše članke na irt3000, da vse dobijo od reklam, kar prodajo je pa samo ekstra, kar se tiče zaslužka.
v glavnem 90% reklam, pa mogoče kakšen akademski članek. in to je to.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

OrkAA ::

Haha, kaksne eni trosite.

Ce vzamemo 2 opciji:

a) Firma zanalasc objavi oglas, kjer isce pisca clankov in cimvec ljudi preprica v pisanje testnega clanka. Firma prejme 20 clankov, ki jih mora nekdo skrbno prebrat in ocenit, ce kaksen izmed njih ni totalen drek. Na koncu izbere 3 clanke, ki so solidni in jih lahko predela v koncen izdelek. Treba je uskladit stil pisanja, clanke razdelit na manjse dele in jih zdruzit skupaj v smiselno celoto. Treba je preverit, ce je v clankih karkoli izmisljenega (pisci namrec doma niso imeli printerja, ki bi ga dejansko lahko stestirali). Na koncu je izguba casa verjetno podobna, ko ce bi se clanek napisal iz nule + izrazito povecano je tveganje za tozbo s strani dejanskih avtorjev.

b) Firma poskusa prek napisanih clankov ugotovit, ce kandidati znajo sestavljat berljiva besedila.

Hm, ja. Prva opcija se slisi bolj smiselna.

d4vid ::

Pri pisanju seveda ne pozabi na "preračunanih xyz €" :|

Jaz sem sodeloval na njihovem forumu nekaj let nazaj. Vglavnem, po prenovi so me kmalu izgubili.
Pred pametnimi telefoni sem pa parkrat naročil free sample. Za na WC je bilo vredu, če ni bilo drugega za brat.

MojMikro in podobni so bili dosti boljši.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

nikjozo ::

Kaj bi se zgodilo če "kandidat za zaposlitev" napiše članek, ki vsebuje neresnice o določenem produktu, revija ga objavi, podjetje ki trži produkt iz članka pa toži revijo zaradi neresnic v članku?

Predvidevam da revija se ne bi mogla izgovarjati na pisca članka, ali pač?

Rias Gremory ::

Računalniške "novice" so drek.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

s51as ::

100% boš dobil delo če boš čimvečkrat uporabil besede "zanesenjaki podjetja xxx" in pa seveda nepogrešljivi "za namečnek", ko pa boš povedal koliko nekaj stane moraš obvezno napisati da gre za "preračunanih" štrinprdeset eurov :)
It's just me myself and I

Phantomeye ::

OrkAA je izjavil:

Haha, kaksne eni trosite.

Ce vzamemo 2 opciji:

a) Firma zanalasc objavi oglas, kjer isce pisca clankov in cimvec ljudi preprica v pisanje testnega clanka. Firma prejme 20 clankov, ki jih mora nekdo skrbno prebrat in ocenit, ce kaksen izmed njih ni totalen drek. Na koncu izbere 3 clanke, ki so solidni in jih lahko predela v koncen izdelek. Treba je uskladit stil pisanja, clanke razdelit na manjse dele in jih zdruzit skupaj v smiselno celoto. Treba je preverit, ce je v clankih karkoli izmisljenega (pisci namrec doma niso imeli printerja, ki bi ga dejansko lahko stestirali). Na koncu je izguba casa verjetno podobna, ko ce bi se clanek napisal iz nule + izrazito povecano je tveganje za tozbo s strani dejanskih avtorjev.

b) Firma poskusa prek napisanih clankov ugotovit, ce kandidati znajo sestavljat berljiva besedila.

Hm, ja. Prva opcija se slisi bolj smiselna.


https://simple.wikipedia.org/wiki/Occam...

Unknown_001 je izjavil:

Tilen je izjavil:

Verjetno ga ni junaka, ki ne bi prišel v naslednji krog. Samo da oni pridejo do brezplačnih člankov.


My first thought, exactly!

@OP Revija ni ve bogvekaj, ampak če nimaš res nič drugega bolj pametnega za počet vsaj probaj.


Ne morejo objavit člankov, če ti kot avtor ne dovoliš... razen, če imajo kje v temu vprašalniku navedeno, da jim predajaš avtorske pravice.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Spet iščejo urednika :)) Nekdo je zdržal pol leta pri njih.

http://www.racunalniske-novice.com/novi...

mailer ::

Bo treba kaj več kot samo prevajanje člankov o favoriziranem jabuku in Samsungu. Pri njih se pa res vidi, da so bolni na Apple.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

bluefish ::

Saj vidiš, da je med pogoji naveden poudarek na pisanju PR vsebin.

mailer ::

Če so "novice" bi morali pokrivati celoten spekter IT tehnologij in razvoja. Za to pa rabiš ekipo kot je recimo revija Monitor.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

bluefish ::

Eh, saj je že po obisku prve strani jasno, da so le "novice".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Revija Joker ne bo izsla avgusta (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Igre
1153196450 (107556) opeter
»

Piano se poslavlja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
9930242 (22452) Poldi112
»

Najstrokovnejša slovenska rač. revija

Oddelek: Loža
183315 (2097) Invictus
»

Slovenske računalniške revije - še obstajajo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5315319 (13150) Phantomeye

Več podobnih tem