» »

Iztek sigen-ca certifikata

Iztek sigen-ca certifikata

srus ::

Kmalu mi poteče sigen-ca certifikat za fizične osebe. Zanima me natačno kakšna je logistika obnove.

1. Ali moram jaz narediti kaj, ali je izdaja novega certifikata avtomatska?
2. Ali je logistika prevzema enaka kot prvič - link za prevzem certifikata dobim po emailu, kodo za prevzem po navadni pošti?
  • spremenil: srus ()

harvey ::

1. Ali moram jaz narediti kaj, ali je izdaja novega certifikata avtomatska?

Ni avtomatska, če imaš še več kot 30 dni veljaven certifikat, lahko vlogo vložiš elektronsko, tule / e-zahtevek. Drugače obrazec, UE, vloga, ločena dela avtorizacijske kode in gesla, mail in navadna pošta.


2. Ali je logistika prevzema enaka kot prvič - link za prevzem certifikata dobim po emailu, kodo za prevzem po navadni pošti?

Da.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

GupeM ::

harvey je izjavil:

1. Ali moram jaz narediti kaj, ali je izdaja novega certifikata avtomatska?

Ni avtomatska, če imaš še več kot 30 dni veljaven certifikat, lahko vlogo vložiš elektronsko, tule / e-zahtevek. Drugače obrazec, UE, vloga, ločena dela avtorizacijske kode in gesla, mail in navadna pošta.


2. Ali je logistika prevzema enaka kot prvič - link za prevzem certifikata dobim po emailu, kodo za prevzem po navadni pošti?

Da.

Kje si videl da mora biti veljaven več kot 30 dni? Na tvojem linku čisto spodaj piše samo, da ne sme biti veljaven več kot 2 meseca.

harvey ::

Kje si videl da mora biti veljaven več kot 30 dni? Na tvojem linku čisto spodaj piše samo, da ne sme biti veljaven več kot 2 meseca.

Drugače pa tule kontaktiraj Enotni kontaktni center (tel.: 01 478 85 90 (med delovniki od 8 do 22 ure), e-mail: ekc@gov.si )
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

srus ::

Najlepša hvala za pojasnila in link.

AC_DC ::

GupeM
Funkcionalno nepismen ? Saj piše na sigen-ca.si 2 meseca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

GupeM ::

AC_DC je izjavil:

GupeM
Funkcionalno nepismen ? Saj piše na sigen-ca.si 2 meseca.

AC_DC
Funkcionalno nepismen? Na sigen-ca.si piše da moraš naročiti v zadnjih dveh mesecih pred potekom. To pomeni, da ga 3 mesece prej ne moreš naročiti, lahko ga pa 2 meseca ali manj pred iztekom.

AC_DC ::

In kaj potem sprašuješ ?

solatko ::

Pri NLB sem ga dobil brez zahtevkov, najprej pošto, potem pa še mail, cca mesec in pol, pred potekom.
Tako, da odvisno zakaj ga rabiš. Nekje ga pošljejo avtomatsko.
Delo krepa človeka

harvey ::

solatko je izjavil:

Pri NLB sem ga dobil brez zahtevkov, najprej pošto, potem pa še mail, cca mesec in pol, pred potekom.
Tako, da odvisno zakaj ga rabiš. Nekje ga pošljejo avtomatsko.

Vprašanje je bil za CA-Sigen:), pa NLB ti je še zaračunala 6,90 EUR obnova certifikata.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Vanich ::

Ravno danes vložil zahtevo (sigenca)- na lokalni upravni enoti jo dobiš zastonj.

Invictus ::

Dokler se ne izteče, ga lahko podaljšaš celo online ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

NLB mi januarja ni zaračunala nič. Računajo, če ga ne izvoziš in ga zaradi sesutja sistema zahtevaš ponovno.
Delo krepa človeka

harvey ::

solatko je izjavil:

NLB mi januarja ni zaračunala nič. Računajo, če ga ne izvoziš in ga zaradi sesutja sistema zahtevaš ponovno.

Računajo obnovitev po poteku veljavnosti in tudi vsak nov zahtevek za izdajo certifikata nlb iz katerega koli že vzroka.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

solatko ::

Izgleda, da ne vsem.
Delo krepa človeka

GupeM ::

AC_DC je izjavil:

In kaj potem sprašuješ ?

Ker sam tega podatka, ki ga je napisal harvey, nisem nikjer našel in sem vprašal od kje mu podatek. Mogoče ga samo jaz nisem našel in je v resnici pravi.

MaterVola ::

Povezava https://storitve-ca.gov.si/CcWeb/app/Ra... naj bi vodila do obrazca za oddajo zahtevka za podaljšanje certifikata SIGEN-CA, ampak dobim samo naslednje:

Your connection is not secure

The owner of storitve-ca.gov.si has configured their website improperly. To protect your information from being stolen, Firefox has not connected to this website.

Elp!

EDIT: Mi je uspelo rešiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaterVola ()

mix384food ::

Obnova poteka preko e-zahtevka. Postopek začnite na tej strani https://www.si-trust.gov.si/sl/digitaln...

GupeM ::

mix384food je izjavil:

Obnova poteka preko e-zahtevka. Postopek začnite na tej strani https://www.si-trust.gov.si/sl/digitaln...

Po štirih letih je pa menda že ugotovil :D

buttcrack ::

MaterVola je izjavil:

EDIT: Mi je uspelo rešiti.

Zgodovina sprememb…

spremenilo: MaterVola (16. mar 2016 ob 16:53)

Že takrat ja :D

mix384food ::

GupeM je izjavil:

mix384food je izjavil:

Obnova poteka preko e-zahtevka. Postopek začnite na tej strani https://www.si-trust.gov.si/sl/digitaln...

Po štirih letih je pa menda že ugotovil :D


hehe :D mogoče še bo kdo drug v letu 2020 brskal, tako da link je zgolj za te v primeru TLDR :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Backup in uvoz SIGEN-CA certifikata

Oddelek: Omrežja in internet
4412345 (1234) kow
»

Prevzem certifikata sigenca v WIN 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5319727 (16292) MrStein
»

Sigen-ca - višek digitalizacije javne uprave LOL

Oddelek: Omrežja in internet
153955 (3174) buttcrack
»

problemi z digitalnim certifikatom SIGEN-CA

Oddelek: Informacijska varnost
3417396 (8187) Ice-Heki
»

Država: Kakšna zasebnost in varnost na internetih, samo plačajte že davke!!! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / NWO
20181436 (55631) MrStein

Več podobnih tem