» »

Povezava avdiovizualnih naprav

Povezava avdiovizualnih naprav

flameir ::

Pozdravljeni. Ker se na TVje, radie in druge pripomočke ne spoznam najbolje, vas prosim za pomoč. Ob nakupu novega receiverja, bi rad spravil v red povezavo med TVjem in receiverjem. Zraven sem kupil še Blu-Ray predvajalnik. Ker ima vsaka od teh naprav toliko priključkov, sem se malo izgubil med iskanjem najprimernejše povezave. Osnovne TV programe (RTV, POP, PLANET) gledam preko antene v HD ločjivosti, saj ima Siol občasno težave s sliko + ker pri nas še ni optike, pri Siolu še nimam HD kanalov - zato predvidevam, da potrebujem zvok na receiver pripeljati direktno iz TVja, iz BOXa in BluRaya pa v TV. Ali pa vse v Receiver in tam menjam pač vhode na daljincu.

Tukaj se obračam na vas v nekaj vprašanjih.
1. Kako lahko optimalno povežem spodnje naprave - za najbolj kvalitetno izkušnjo?
2. Kako lahko zmanjšam število daljinskih upravljalnikov?

TV je letnik 2009, in sicer Philips serije 7000, natančneje 47pfl7404h/12



Receiver je letnik 2015, Yamaha RX-V679



Blu-Ray je letnik 2015, Yamaha BD-S677


Siol BOX S 7700


Video kasetni snemalnik je star, ne vem koliko, gre za SONY SLV-SE810D


Zraven imam še HD predvajalnik Philips HMP/3000/12, ki ga verjetno zdaj niti ne potrebujem več (predvaja filme iz ključka/SD kartice)?



Hvala za kakršnokoli pomoč!

matobeli ::

vse vhodne naprave priključi v reciver preko hdmi kablov. potem imaš pa hdmi out (siv) kamor priklopiš tv, enako velja za pc če bo v igri. kot vidim to podpirajo vse tvoje naprave, zvok in slika gresta oba preko hdmi. to je to. naprave menjaš preko dalinca od recieverja

p.s. hdmi kabli znajo bit v bigbang dost dragi, najcenejš so na ebayu, par usd, pa zmišljuješ se lahko kakšne dolžine potrebuješ. ni nobene potrebe da bi imel vse kable po 2m če obstajajo taki ki sedejo točno v tvojo kompozicijo

p.s2 spregledal sem da imaš video snemalnik, če ga imaš samo za predvajanje priklopi prek 3 kablov v reciever (rumen, bel, rdeč)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

flameir ::

Naredil tako in zvok zamuja.

Machete ::

To boš verjetno moral pa na receiverju naštimat. Večina jih ima to funkcijo, sem prepričan da tudi ta Yamaha. Išči za funkcijo Lip-Sync.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POVEZAVA TV RECEIVER HDMI??

Oddelek: Zvok in slika
91314 (1127) m0LN4r
»

MARANTZ SR-5003 HDMI OUT/Problem??

Oddelek: Zvok in slika
5549 (405) Sinaloa
»

Priklop hišnega kina

Oddelek: Zvok in slika
265564 (3404) ninjaxx
»

5.1 sistem

Oddelek: Pomoč in nasveti
131123 (970) Ales47

Polandball (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
667652 (4410) D3m

Več podobnih tem