» »

Realtek 892 audio device +5.1 "speaker fill" opcija

Realtek 892 audio device +5.1 "speaker fill" opcija

akulp ::

Živjo,

imam Logitech Z506 5.1 sistem, Win 10, AsRock matično, ki ima Realtek ALC892.

2 dni se že zafrkavam s tem, da bi v default windows nastavitvah oz v tistem Realtek Audio managerju uspel spraviti opcijo "speaker fill" k delovanju. TOrej, opcija, ki ti pri poslušanju glasbe aktivira še zadnja dva zvočnika

Lahko vklopim sicer, vendar iz zadnjih zvočnikov prihaja odmevajoč zvok...

Preizkusil že vse možne gonilnike, vendar mi ne uspe nikakor. Obupal čisto ...

Če se je kdo ubadal s tem oz. to rešil, lepoooo prosim za pomoč.

Hvala.
Lukcc

AC_DC ::

Lahko vklopim sicer, vendar iz zadnjih zvočnikov prihaja odmevajoč zvok...

Potem imaš v nastavitvah "echo" vklopljen.

Šoferji iz AsRock strani niso ok ?

akulp ::

Ne, ne, ni to. Dejansko ne naredi pravi "fill" ...

AsRockovi ne delajo ...
Lukcc

dxx ::

Sem se ubadal, vendar rešil nisem. Nekako ne dela- probal 2 isti plošči s tem avdio čipom in mi ni uspelo.

MacGyver141 ::

Točno ta čudn odmev v zadnjih zvočnikih se je tudi meni pojavlal na GA-MA770-UD3 rev. 2.0 in nisem našel rešitve. Na koncu sem vse izhode dav na front speakers, pa je blo. Res pa je, da imaš pol samo stereo zvok. Na te novi matični GA-Z170-D3H mi pa sploh ne dela funkcija speaker fill in tudi vseh izhodov ne morem nastavit na front speakers. Na srečo imam še dodatno zvočno.

akulp ::

Jaz sem tudi včeraj obupal po treh dneh iskanja in testiranja vseh možnih gonilnikov.

Ja, to se spomnim da GA plate omogočajo izbiro, kam imaš kaj vklopljeno. Na AsRcoku tega ni.

Dejansko totalno ne šmirgla Realtek/Microsoft (ker gonilniki za speaker fill so njihovi, če sem prav videl), da bi naredil kaj v to smer, da zadevo odpravi ...

Bo treba zvočno ja... Ampak katero.... Kako naj vem, da bo delal speaker fill :)
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

MacGyver141 ::

Ja recimo pri Asusu dela zelo dobro ta funkcija, ampak moraš sam prilagajat glede na vir zvoka (ali je 2.1 ali 5.1 oz 7.1).


Imel sem pa tudi nekaj časa nazaj že kar staro zvočno Creative Audigy 4, ki je pa znala sama določit ali je stereo ali 5.1 zvok in temu primerno razporedit po zvočnikih (če me spomin ne vara :)). Ne vem pa, kako ima zdaj creative narejen.

akulp ::

MacGyver141 je izjavil:

Ja recimo pri Asusu dela zelo dobro ta funkcija, ampak moraš sam prilagajat glede na vir zvoka (ali je 2.1 ali 5.1 oz 7.1).


Imel sem pa tudi nekaj časa nazaj že kar staro zvočno Creative Audigy 4, ki je pa znala sama določit ali je stereo ali 5.1 zvok in temu primerno razporedit po zvočnikih (če me spomin ne vara :)). Ne vem pa, kako ima zdaj creative narejen.


Aha, torej recimo youtube, Spotify, Deezer in take zadeve, ti delajo bp na vse zvočnike?
Lukcc

MacGyver141 ::

Dela brez problema :)

akulp ::

MacGyver141 je izjavil:

Dela brez problema :)


Odlično, hvala ti! Katero pa imaš btw?
Lukcc

MacGyver141 ::

Asus Xonar DX


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zadnja dva zvočnika ne delata (5.1)

Oddelek: Zvok in slika
121717 (1570) echoman
»

Realtek Audio HD, Win7 in 5.1

Oddelek: Zvok in slika
212000 (1483) Igi.M
»

Dilema! Vista ali xp za igre! Velik blo napisan sam vseen rabim pomoč!

Oddelek: Operacijski sistemi
322238 (1570) nina__
»

Problem z zvočno??

Oddelek: Zvok in slika
81065 (867) zuz3k
»

Vista in nedelovanje 5.1 zvočnikov ...

Oddelek: Operacijski sistemi
111505 (1505) mihax00

Več podobnih tem